Outdoortrophy

Outdoortrophy

13. srpna 2011 bude v Lingenau v Rakousku soupeřit mezinárodní sportovní elita v desáté Outdoortrophy, na jednom z nejtěžších světových štafetových závodů. Klání, které je složeno ze čtyř náročných disciplín, se zúčastní řada světových šampiónů.

Závod skládající se z běhu do vrchu, paraglidingu, sjezdu na divoké vodě a bikingu zaujal letos nejvíce špičkových sportovců ve své historii. Mezi běžci do vrchu jsou mezinárodní hvězdy jako šampion závodu Grossglockner, Keňan Isaak Kosgei, světový šampion Hannes Schiessl z Německa, čeští špičkoví běžci Robert Krupička a Jan Havlíček nebo šampion italského Zermatt maratonu Gerd Frick. X-Alps atleti Jan Škrabálek z České republiky, Rakušan Lorenz Peer a několikanásobný vítěz Outdoortrophy Markus Prantl z Itálie jsou potom favorité v části paraglidingu.

Trasa je neobyčejně náročná. Start začíná dvanáctikilometrovým během do vrchu, při kterém je nutné překonat převýšení více jak 1100 metrů. Jakmile běžec dosáhne Niedere, je čas pro druhého účastníka štafety – paraglidistu. Ten po krátkém běhu vzlétne, a to směrem k Andelsbuchské elektrárně. Jakmile doletí až k bóji, začne ji oblétávat tak, aby uskutečnil precizní přistání přesně v určené zóně.

Po závodě tak následuje legendární Outdoornight v High 5 centru. Kapela The Monroes vytvoří právě takovou atmosféru, jaká byla před deseti lety na první Outdoortrophy. Kyvadlové autobusy potom zajistí hladkou přepravu účastníků mezi Lingenauským Käsekellerem a High 5 centrem.

Diváci mají možnost být v blízkosti všech čtyř částí závodu. Startovní signál závodu zazní 13. srpna přesně v 10:10 dopoledne v centru vesnice Egg. Fanoušci mohou své sportovce podporovat nejen na startu běhu do vrchu v Eggu a poté na jeho trati procházející přes Ittensberg, Finnalpe, Guntenalpe a Niedere, ale také na přistávací ploše pro paraglidisty, místě startu pro kajakáře, v Fischteichu (u Andelbsubhské elektrárny, a to mezi 11:30 až 13 hod). Dalším možným místem je High 5 centrum ve staré vlakové stanici v Lingenau (místo předávky štafety kajakářů bikerům, přičemž předpokládaný konec štafety bikerů je mezi 13 a 17 hod odpolední).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: