Pádlo Shearwater Webbed Paddle

Pádlo Shearwater Webbed Paddle

The Packrafting Store opět přichází se zajímavým produktem. Tentokrát jde o skládací pádlo, jehož listy připomínají svým tvarem blány vodních ptáků.

Dodává: The Packrafting Store,
www.packrafting-store.de
Testoval: Snížák a kolektiv

■ materiál žerdi: sklolaminát
■ materiál listů: nylon s povrchem PVC, karbonové pruty
■ plocha listu: 600 cm2
■ délky: 210 cm (kajak), 140 cm (kánoe)
■ hmotnosti: 1000 g (kajak), 600 g (kánoe)
■ infocena: 119 eur (asi 3 300 Kč)

Pádlo Shearwater Webbed Paddle je velice zajímavým výrobkem, který se nám do redakce dostal spíš jako zajímavý tip, než jako vybavení, které bychom měli nějak kriticky testovat. Na první pohled zaujme tvar listu pádla, který nápadně připomíná nohy vodních ptáků opatřené plovacími blánami. Tato podoba není náhodná, protože právě plovací blány vodního ptactva byly inspirací při vývoji.

Listy připomínají svým tvarem blány vodních ptáků

Pádlo je sestavitelné jako kajakářské či kanoistické, přičemž výrobce udává, že jeho hlavní doménou je právě jízda na kánoi, což ukázal i test. Žerď je vyrobena ze sklolaminátu. U kajakářské varianty je možné nastavit pádlo pravé či levé a úhly jsou jasně stanoveny buď 0, 45R, nebo 45L stupňů. Pro kanoistickou variantu je dodávána karbonová hlavička.

Shearwater Webbed Paddle rozložené na části

Listy jsou vyrobeny z nylonu s povrchovou PVC úpravou a vyztuženy karbonovými pruty, které jsou spojeny v nerezové základně pozinkovanými šrouby, zajištěnými křídlovými maticemi. Co nás překvapilo, byl hodně silný záběr pádla. Ovšem o nějakých dalších vlastnostech, na které jsme u běžných pádel zvyklí (protahování pádla nebo jiná práce s listem ve vodě) nemůže být řeč. Nutno podotknout, že jsme používali kajakářskou, nikoliv kanoistickou verzi.

Pádlo je sestavitelné jako kajakářské či kanoistické

Pádlo jsme netestovali dostatečně dlouho, abychom mohli posoudit jeho spolehlivost. Ovšem při testu se ukázalo, že je občas problém odrazit se s ním od břehu – pokud se netrefíte prutem, zabíráte PVC plachtou a není těžké ji poškodit.

Pádlo hodně zvedá vodu a ani okapové kroužky tenhle problém neřeší.

Shearwater ocení hlavně příznivci extrémní sbalitelnosti Skladnost pádla Shearwater není výrazně lepší než u běžného 4dílného pádla, a je tedy vhodné spíše pro příznivce extrémní sbalitelnosti a nadšence pro takovýto typ vodáctví, než pro běžné vodáky. Těm bychom určitě doporučili nějaký konvenční model.

Zkušenosti čtenářů

Martin

600metrů – není to málo:-) ??

HYDROredakce

Opraveno, teď už by to mělo být ono 😉

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: