Pánské termotriko HiKO Shade

Pánské termotriko HiKO Shade

Termotriko HiKO Shade je novým přírůstkem do široké rodiny výrobků této firmy určených zejména do spodní vrstvy oblečení.

Dodává: HiKO sport,
www.hiko.cz
Testoval: Snížák

■ Materiál: 88% nylon, 12% spandex
■ Úprava: rashguard
■ Barvy: modrá, černá
■ Infocena: 680 Kč

Termotriko HiKO Shade je novým přírůstkem do široké rodiny výrobků této firmy určených zejména do spodní vrstvy oblečení. Triko je vyrobeno kompletně z umělých vláken, a sice z vylehčené polyamidové tkaniny, která má vysoký podíl spandexových vláken, zaručujících vynikající elasticitu. Materiál má dále úpravu rashguard, která vyniká vysokou odolností proti UV záření (faktor UV 50), a díky tomu není problém používat triko i jako vnější vrstvu v horkých letních dnech, kdy se pádluje nalehko, aniž byste za chvíli měli jenom vyšisovaný hadr. Osobně jsem neměl tuhle vlastnost možnost vyzkoušet příliš dlouho, ale měsíc ježdění v bundě s krátkým rukávem barevnou stálost poměrně prověřil a rozdíl mezi částmi trika, schovanými pod bundou, a rukávy, vystavenými slunci, není znát.

Z vnější strany je materiál pocitově i vizuálně hladký a ze strany vnitřní je speciální smyčkovaná struktura (krátký vlas), která způsobuje, že triko působí příjemně na tělo, odvádí rychle pot od pokožky a v chladnějších dnech plní i funkci izolační. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že pocitově „hřeje“ ihned po oblečení. Ploché švy jsou u takovýchto výrobků samozřejmostí, ty tedy ani pořádně nezmiňuji.

Poslední doménou trika Shade je jeho rychleschnoucí úprava. Triko schne opravdu rychle (v porovnání s jinými podobnými věcmi, které vlastním) a schnutí se dá podpořit jeho vyždímáním.

Samozřejmě, na tkaninu typu „rashguard“ je nutné dávat určitý pozor při pádlování jen v triku nebo s krátkou bundou, když vám koukají rukávy, aby při prodírání se větvemi nedošlo k zatržení povrchu. To ovšem hrozí u všech rashguardů obecně.

Za sebe tedy hodnotím HiKO Shade jako parádní (a dobře vypadající) termotriko do teplých až mírně teplých dnů a neztratí se ani pod suchým oblekem, když zrovna nepojedete jarní oblevovou Jizeru.

Zkušenosti čtenářů

Martina

Vždycky se těšíme na našeho oblíbeného modela! Atraktivní póza, vypracované tělo a přesvědčivý výraz zaujme na první pohled tak, že si člověk jen těžko všimne toho, co vlastně předvádíš. Zatím jsi nepřekonal sám sebe – nejvíc ses nám líbil v suchém obleku: http://www.hydromagazin.cz/clanek/859-suchy-oblek-hiko-quatro/
Dáváme 5***** z pěti!

Snížák

Omlouvám se za svůj zjev, v příštím roce oslovíme modelingovou agenturu, ať je to větší pastva pro oči ;o)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: