Pařížov se plní vodou – bude Doubrava?

Pařížov se plní vodou – bude Doubrava?

Minulý týden nám přišly do redakce fotky, které nás moc nepotěšily. Byl na nich vyfocen stav vody v pařížovské přehradě, která pouští vodu na tradiční podzimní akci Zamykání Doubravy.

Dlouhotrvající letní vedra způsobila sucho v korytech většiny českých i moravských řek a vodní dílo přehrada Pařížov nebylo výjimkou. Jak se můžete podívat na fotoreportáž od pořadatele vodáckých akcí na Doubravě a Chrudimce Franty Zvěřiny, zvaného Bobra, v nádrži nezbyla skoro ani kapka vody a tradiční Zamykání Doubravy se zdálo být ohroženo. Fotografie níže ze dne 17.8. nevypadaly pro vodáky ani vodohospodáře vůbec přívětivě.

O dva dny později nám ale Franta psal, že voda v přehradě stoupla o tři metry a situace pro vodáky vypadá mnohem lépe. Dle Bobrova dotazu na povodí je naděje, že by se tedy akce přeci jen mohla konat. Ostatně, Doubrava je až 17.10. a do té doby jistě ještě trochu naprší.

Situace se zlepšila i na vodním díle Seč, kde je hladina dokonce 2 m nad povolenou výškou hladiny pro manipulaci, a proto by se mohla konat i další tradiční akce zvaná Podzimní Chrudimka pod Sečí, která je plánována na 19.9.

Koryto Doubravy ze dne 16.8.:

Více informací o obou akcích naleznete na webových stránkách pořadatele a samozřejmě i my vás budeme o situaci informovat

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: