Piemont co byl vlastně Tessin

Piemont co byl vlastně Tessin

O státních svátcích 1. a 8. května vyráží veliká horda českých vodáků každoročně jedním směrem – do italského Piemontu a do vedlejší švýcarsko italské oblasti Tessin. Nejinak jsme to letos měli i my. Plán byl vyrazit na pět dní a za těch pět dní toho sjet co možná nejvíc. Předsunuté skupiny, které vyrážely už o týden dříve hlásily nafasovaná koryta a tak to vypadalo, že má naše výprava naději na úspěch. Ale nebudu předbíhat, všechno pěkně popořadě.

7.5. 2013 ve 20.00 vyrážíme z Radotína od hospody U Vodáka a výlet nám začíná pěkně z vesela. Vory chtěl natočit časosběrný záběr toho, jak navazujeme a balíme a odjíždíme. Když bylo zabaleno a navázáno vydal Bouzínovi pokyn, aby s autem vycouval a odjel, čímž záběr skončí. Filmová hvězda Bouzíno, chtěl ale záběr vylepšit a rozhodl se, že nad foťákem přejede autem, tak, že foťák zůstane mezi kolama. Nějak se ale netrefil a bral to předním kolem přímo na aparát. Vory si stačil hračky včas sebral, brašnu, na které foťák ležel, ale sbalit nestihl a Bouzíno to vzal přímo na ní. Když jsme ho okřikli tak zastavil. Na brašně kola otočil a jal se couvat. Výsledkem byl zničený polarizák, baterka a paměťová karta. No a pak už jsme mohli v klidu vyrazit…

A proč je ta cesta domů v uvozovkách? No protože přejezd pasu San Bernardino nám zabral asi 3,5 hodiny, kvůli koloně a protože v Praze na městském okruhu, zhruba 6 km od cíle cesty, nám došla nafta, takže jsem si cestu zpátky náležitě užili. Jakej začátek takovej konec. Když ale pomineme tyhle drobný havárie, byl to naprosto famózní zájezd a pro příští rok je jasno. Tessin znovu a Piemont k tomu!

Zkušenosti čtenářů

Mikuláš Heger

Jj,taky jsme si to náramně užili, my jsme měli teda na Ribu vody méně, tak jsme si ho sešplouchli. Měl bych dotaz, jestli nevíte, který plochý světlý balvan, je klíčovým vodočtem na Cannobinu(měl by být na výstupu z horního lehčího úseku) a kolik je ve spodní soutěsce sifáčů?

Snížák

Ahoj, přiznám se, že netuším o jaký kámen se jedná. Měli jsme ve skupině pár lidí co už tu řeku jeli a ti posoudili vodní stav dle svých zkušeností. Horní Cannobino bylo suché, spodní mělo akorát. Co se sifonů na spodním týče tak nevím, spíš byly problém mustrun peřeje a místa, která neprohlídneš. Na konci úseku je sifon přes celou řeku!!!, ale tam se dá v pohodě zastavit a obnést

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: