Plovací vesta Stohlquist Descent

Plovací vesta Stohlquist Descent

Vesta Descent od amerického výrobce Stohlquist by měla uspokojit i nejnáročnější pádlery. Zatím jsme měli možnost prověřit ji na několika vyjížďkách v zimních Čechách a na rozvodněné vánoční Korsice.

Tvar a konstrukce vesty jsou navrženy tak, že i při velkém výtlaku a bohaté výbavě minimálně omezuje při pádlování. Toho je dosaženo především užitím předem tvarovaných pěn a promyšleným umístěním diagonálně vedených stahovacích popruhů. První nasazení vyžadovalo jistou míru soustředění pro zjištění všech funkcí utahovacího systému a překvapila nás při něm absence přezek na dotahování ramenních popruhů.

V praxi se ale ukázalo, že vesta sedí pevně přesně tam, kde má, a její dotahování umožňuje těsné a zároveň velmi komfortní přichycení k tělu, přičemž nebrání velkému rozsahu pohybu trupu – hlavně v předklonu. Tomu napomáhají i vpředu pružně ukotvené ramenní popruhy. Ty jsou navíc překryty neoprenem, rozšířeným a zesíleným v horní části, což oceníte zejména při nošení lodi. Přední díl je v horní části zevnitř pokryt neoprenem, který účinně brání samovolnému posouvání vesty vzhůru.

Tento text vyšel v roce 2010 v tištěném magazínu HYDRO 1/10. Stručnou recenzi uvedeného výrobku s odstupem času přinášíme i čtenářům internetové verze HYDROmagazínu. Text je v původní podobě, ve které vyšel v časopisu, a jeho rozsah je proto omezen prostorem vyhrazeným rubrice HYDROreview. Obsah recenze nezohledňuje případné změny, které mohly nastat u samotného výrobku od doby první publikace recenze, ani případné nové poznatky autora. Své vlastní zkušenosti či názory můžete k této recenzi doplnit v komentářích níže.

Zkušenosti čtenářů

venan

jj, pořídil jsem, je vyvoněná, ale pořád přemýšlím, kam uložim standartně vyráběné házečky… výrobce sice nabízí jakýsi speciál(http://www.stohlquist.com/index.php?option=com_content&view=article&id=51), ale co pak s tou starou…?

Prďoch a Stanďoch taky ...

POkud jsi kajakar, tak hazecku do kajaku. Nevim proc lidi resi hazecku na vestu. POkud bude hazecka na zadech v oblasti ledvin tak ti bude vadit pri eskymaku, a casem ti tahle boule poskodi-odre sprajdu. POkud je kapsa na zadech tak to tolik nevadi, ale vypadas jako hrbac 🙂 Proste hazecku mam v kajaku, stejnak ji nepouzijes pokud budes padlovat. Musis zastavit, vylest atd …

POkud jedu v kanoi, raftu mam hazecku upnutou na boku lodi, zase podle mne zbytecne davat si to na sebe …

je to muj nazor. Ahoj

Sten

Ahoj, sice uz je to dlouho co byl clanek publikovan ale prece – nemate nekdo zkusenosti s touto vestou a camelbagem?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: