Podívaná extrémních sportů se vrací!

Podívaná extrémních sportů se vrací!

Extrémní štafetový závod zahrnující běh do vrchu, paragliding, kajak a horské kolo se uskuteční 17. srpna 2013 v Bregenzerwaldu. Mezinárodní hvězdy extrémních sportů i ambiciózní amatéři si sáhnou na dno svých sil v týmovém závodě. V „outdoortrophy sólo“ budou poprvé hodnoceni jednotlivce z řad outdoorových sportovců. Přihlašovat se lze od 1. ledna 2013 na [redir=http://www.outdoortrophy.com newwindow]www.outdoortrophy.com[/redir].

Týmový duch se počítá

Na osvědčené trase závodu se nic nemění: běžci do vrchu startují uprostřed vesnice Egg a po polních cestách a prudkých serpentinách překonají dvanáct kilometrů s výškovým rozdílem 1 100 metrů. Když dorazí na vrchol Niedere, předají štafetu paraglidistům, kteří se po krátkém rozběhu vznesou směrem k elektrárně Andelsbuch. Ve vzduchu musejí obletět bóji a poté zvládnout přistání na cíl, aby na ně mohl navázat kajakář skokem přes rampu do říčky Bregenzerache. Po absolvování množství peřejí, vodopádu, obtížného slalomu a eskymáckého obratu předá třetí závodník štafetu čtvrtému. Závodník na horském kole překoná na trase na Hochhäderich a zpět ke starému nádraží v Lingenau extrémně obtížnou pasáž, kdy musí nést kolo a zvládnout náročné sjezdy. Nejrychlejší profesionální tým byl v roce 2011 v cíli za 3.30 hodiny, amatérští vítězové za výborných 4.10 hodin.

Poprvé se uskuteční vyhodnocení jednotlivců, kteří chtějí všechna kola „outdoortrophy sólo“ absolvovat sami. „Zvládnout 60 extrémně tvrdých kilometrů terénem, vodou a vzduchem – neznám jinou srovnatelnou výzvu. Ptali se nás, zda by to bylo možné, a tak v roce 2013 nabídneme profesionální rámec pro závod jednotlivců a uvidíme, co na to svět řekne,“ dodává Alge.

V kategorii profesionálů a v hodnocení jednotlivců bude na cenách vyplaceno více než 15 000 eur – navíc jsou připraveny hodnotné věcné ceny. Stejně jako v předchozích letech, budou i tentokrát firemní týmy hodnoceny samostatně. Přihlášky lze podávat od 1. ledna 2013 na [redir=http://www.outdoortrophy.com newwindow]www.outdoortrophy.com[/redir]. Na stejné adrese bude vytvořena také burza sportovců, aby bylo možno vyhledávat a nacházet spolusoutěžící.

Outdoortrophy si za posledních deset let nezískala jméno pouze jako jedinečný závod, dnes ji nelze v kalendáři akcí pominout ani jako společenskou událost. V roce 2013 organizátoři očekávají mezinárodní hvězdné hosty z oblasti špičkového sportu. Také pokud jde o párty, mají se fanoušci extrémních sportů na co těšit – při jubilejní trophy v roce 2011 slavilo v centru HIGH 5 ne méně než 2000 hostů až do ranních hodin. V roce 2013 se o správnou náladu v Párty-aréně u říčky Bregenzerach postarají skupiny El Chivos a Neuland.

Zkušenosti čtenářů

Huddy

Tuhle myšlenku už mám v hlavě dlouho, udělat závod, který by skýtal na naše poměry-běh kolo kajak. To by bylo vončo:)

zenhas

Takové závody už u nás jsou. Sice v menším, ale stejnou skladbu disciplín jako jednotlivec můžeš absolvovat třeba na podzim v Sušici v rámci Extreme Challenge. Nebo bez padáku na Bobr Cup v Litovli. 🙂

huddy

jojo, ten extreme challenge a bobr cup nebo adrenalin cup je. ale spíš něco přístupnějšího co lidi mají větší možnost vykonávat častěji.( bike, běh, kajak, plavání např.) A hlavně né štafetový závod.Což všechny závody u nás jsou. Jásné týmová myšlenka u štafetových závodů je super,ale není to takový výzva, jako kdyby šel jednotlivec všechny disciplíny.

zenhas

Extreme Challenge můžeš jít sám. Podívej se do pravidel. Kategorie NaEx

Huddy

no jo ale tak paragliding nemá každý:)

Rostak

Nevite nekdo, kde je na Bregenzerache vodopad a jaky usek se vlastne jezdi?

Srb

stafety beh-kolo-kajak pro jednoho ze vyzkouset napr. na Zubr cupu – moc povedeny zavod!

Outdortrophy se jezdi na Bregenzer ache, zacina se nad jezem v Andelsbuch ( u kempu u reky). Zadny vdp tam samozreme neni, to je basnicka licence poradatelu. Uvodni jez je cca 2m vysoky kolmac plus v pulce je asi 5m dlouhy sikmy jez s cca 1m hranou. cele cca ww2-3, zalezi na vode (jeden rok se to jelo na hnede povodnovce, pak to bylo cc ww4). Zavod ma supr atmosferu, doporucuju.

Hajnej, Josef Soukup

Ahoj všem, STS Chrášťany, „zřejmě dobrý oddíl“, obdobný závod každoročně pořádá. V příštím roce 2013 to bude již V.ročník Triatlonu vodáků STS Chrášťany, aneb Extrémní závod o kolodějský půllitr. Datum konání bude v SO 20.7.2013. Každý závodník absolvuje všechny tři disciplíny: kolo – 10,2 km, běh – 7,8 km, loď – 7,1 km. Chci předeslat, že vše děláme pouze jako parta a nehrajeme si na profesionální závod. To nám však nebrání tomu, abychom si to mezi sebou nerozdali a každý si sáhnul na dno svých sil. Jenom pro zajímavost, nejmladším účastníkem byl Michal Háša (1981), jinak vicemistr Evropy v kvadriatlomu (trochu omylem se zamíchal mezi nás amatéry) a nejstarším závodníkem byl Vlastimil Bloudek (1950) toho času důchodce, který nejenže špatně chodí, natož aby běhal. Přesto se oba dva sešli při jednom závodě na jedné trati a oba dosáhli cíle. Takže kdo by měl zájem příští rok se zúčastnit, nebo zaslat e-mailem podrobnosti, můžete mi napsat. Hajnej.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: