Podzimní splutí Chrudimky v úseku Seč – Mezisvětí

Podzimní splutí Chrudimky v úseku Seč – Mezisvětí

Babí léto na poslední letošní splutí Chrudimky přilákalo přes 300 vyznavačů vodních sportů z celé ČR, které neodradila ani ranní nepohoda v podobě podzimního deštíku.

Přibližně v 10:30 pan hrázný Stárek otočil pověstným kolečkem pro vypouštění přehrady a vpustil do koryta řeky 9000 l/s vody, tolik potřebné pro dosažení 10 km vzdáleného cíle v Mezisvětí. I přesto, že řeka v této části nedosahuje vysoké obtížnosti, došlo několikrát k nedobrovolnému opuštění lodě a okusení studené vody řeky Chrudimky.

Poděkování patří všem vodákům, kteří respektovali zákaz vplutí do vodárenského pásma vodního díla Křižanovice.

Pořadatele také potěšila účast nejmenších vodáků pod dozorem starších a zkušenějších vodáků.

Podzim ještě nekončí, spousta vodáckých akcí bude do konce roku následovat a skauti Ronov by tímto chtěli všechny pozvat na XXIII. ročník již tradičního Zamykání Doubravy, které se uskuteční 18. 10. od 11 hodin na známém místě v Pařížově.

Od pádla zdraví Franta-Bobr

Zkušenosti čtenářů

Václav

za pořádání akce, už jsemmálem zapomněl, jak je tam Chrudimka hezká. I když moji mladiství klienti tam předváděli to, co řeka ještě asi neviděla (nicméně i po 3 koupelích byli nadšení … ) Jen ti ichtylové, co s autem zablokovali příjezdovou cestu a v naprostém klidu se převlékali do hydra, aniž by věnovali pozornost koloně aut, která nemohla dál, mě trochu šokovali. Ale mezi vodáky je statisticky stejné procento blboušků jako v ostatní populaci. S tím člověk musí počítat. Takže – pytlík fazolí s sebou a na Doubravu!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: