HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Franta Zvěřina

Články autora

Zářijová Chrudimka bude, podzimní Doubrava nejspíš také

Zářijová Chrudimka bude, podzimní Doubrava nejspíš také

Pořadatel vodáckých akcí na Doubravě a Chrudimce Franta Zvěřina alias Bobr nám poslal zprávu, že odvolání majitele MVE na Chrudimce bylo zamítnuto ze strany Ministerstva zemědělství a akce byla potvrzena od Povodí Labe a zářijová Chrudimka se tedy uskuteční. Pokud bude dostatek vody v přehradě Pařížov, nemělo by nic bránit ani uspořádání zamykání Doubravy.

Podzimní Chrudimka pod Sečí se vydařila

Podzimní Chrudimka pod Sečí se vydařila

Skautům z Ronova se po jarní pauze podařilo opět vyjednat podzimní splutí Chrudimky a přes trochu chladnější počasí, než bylo minulý týden, se více než 400 vodáků vyrazilo rozloučit s touto malebnou říčkou tekoucí v Pardubickém kraji.

Chrudimka zrušena

Chrudimka zrušena

Od pořadatele jarní Chrudimky Bobra dorazila do naší redakce nemilá zpráva: „Bohužel plánovaný termín jarní Chrudimky z důvodu odvolání jednoho účastníka vod.řízení (majitel MVE) proti rozhodnutí Krajského úřadu Pardubice nebude v platnosti a tudíž se akce neuskuteční. Budeme žádat o nový termín na květen až co odpoví Ministerstvo zemědělství na odvolání“.

Silvestrovská Doubrava

Silvestrovská Doubrava

S řekou Doubravou se poslední den roku 2015 rozloučili dva zdejší vodáci. Franta zvaný Bobr, který je tradičním pořadatelem akcí pro veřejnost na této řece a jeho kamarád Jirka z nedalekého Heřmanova Městce.

Mikulášsko-čertovská plavba

Mikulášsko-čertovská plavba

Letos na Mikuláše vyšlo krásné, až skoro jarní počasí, které lákalo k vyjížďce na vodu. Franta Zvěřina zvaný Bobr pořádal čtvrtý ročník Mikulášsko-čertovské plavby na řece Doubravě, které se zúčastnila zhruba desítka vodáků v kostýmech.

Zamykání Doubravy

Zamykání Doubravy

Letošní Zamykání Doubravy s vypouštěním vody z vodní nádrže Pařížov se kvůli suchému létu nekonalo. Protože bylo ale třeba Doubravu zamknout, abychom ji mohli zase na jaře odemknout, uspořádal Franta Zvěřina zvaný Bobr splutí pouze po „přírodní“ vodě z Ronova do Žlebů.

Nebezpečí na Belé

Nebezpečí na Belé

Vodáci se dříve než voda odteče rozjeli nejen na české a moravské řeky, ale i za hranice. Od skautů z Ronova, kteří se vydali na Slovensko, jsme dostali zprávu, že Belá je oproti loňsku docela překopaná, plná větví, roští a stromů. Bobr nás upozorňuje na dvě zablokovaná místa.

Mikulášsko-čertovská plavba po Doubravě

Mikulášsko-čertovská plavba po Doubravě

Už 3.ročník Mikulášsko-čertovské plavby je za námi a můžeme říci, že se povedl. Úderem 13 hodiny jsme se sešli v počtu 11 vodáků na mostě zvaným Betoňák u krajských hranic.