Zamykání Doubravy

Zamykání Doubravy

Letošní Zamykání Doubravy s vypouštěním vody z vodní nádrže Pařížov se kvůli suchému létu nekonalo. Protože bylo ale třeba Doubravu zamknout, abychom ji mohli zase na jaře odemknout, uspořádal Franta Zvěřina zvaný Bobr splutí pouze po „přírodní“ vodě z Ronova do Žlebů.

Konec vodácké sezóny se nezadržitelně blíží a s tím i zamykání řek. V sobotu 17. 10. proběhlo již po 24. tradiční Zamykání Doubravy za účasti pouhých osmi věrných vodáků, kteří se přišli rozloučit s naší řekou Doubravou na poslední plavbě. Letošní léto, ale i podzim a s tím i velmi málo vody v korytech řek a přehradách nedovolilo uspořádat spoustu vodáckých akcí.

To se dotklo i sobotního Zamykání Doubravy, kde jsme nemohli uspořádat toto akci v úseku Pařížov-Ronov. Nakonec jsme se rozhodli pro 6 km úsek Ronov-Žleby, kde po dvou deštivých dnech bylo pro tento úsek vody dostatek. Dostavil se i kamarád Milda, alias Vodník Doubravák, který zhodnotil letošní vodáckou sezónu, popřál přítomným vodákům hodně vodáckých zážitků a kilometrů na vodě v nadcházejícím roce 2016.

Otočením klíčem v řece a se slovy „hajdy po proudu“ vyslal vodáky směr Žleby. Řeka zde není tolik divoká jako v horní části pod přehradou a proto plavba probíhala v pohodě za svitu podzimního sluníčka, kterou jsme zakončili asi po hodině a půl v zámeckém parku. Docela mě mrzí neúčast místních železnohorských vodáků a také děkuji vodákům z Prahy, Nových Dvorů a Třemošnice, kteří na Doubravu nezapomněli.

Od pádla zdraví,
Franta-Bobr

foto: Láďa Zelený

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: