Pohádka o Mickey Mouse Runu

Pohádka o Mickey Mouse Runu

Bylo, nebylo, sjížděla jedna plzeňská partička soutěsku Grauru na řece Drivě v Norsku, a ke konci úseku se z mlžného oparu vynořily kontury dvou creekových kajaků. Na výstupním místě soukal své tělo jeden týpek z Trondheimu a jeho milá z Valldalu. Chlapík chvilku zkoušel u silnice stopnout auto, aby se dostal nahoru na nástupní místo ke svému oři, nicméně byl neúspěšný.

Tož se nám ho zželelo a nabídli jsme mu odvoz nahoru, i když jsme obě svá auta měli dole. Týpek nám za oplátku dal spoustu zajímavých informací k norským netradičním řekám a především básnil o jistém malém potůčku v údolí řeky Valldøly. Prý ho Angláni, kteří nedokázali vyslovit místní název, překřtili na Mickey Mouse Run. Za prvé název vcelku připomíná skutečné norské jméno a za další charakter potoku je podobný horské dráze jako v Disneylandu.

text Michal „Hujer“ Dvořák, foto: TJ Union Plzeň

Zkušenosti čtenářů

bouky

obligatne z plzne super clanek, jako vzdycky, paradni fotky, docela vam vysla ta voda, muzes pridat odkaz kde to mate pripadne vyveseny a hlavne mapku, si to zaarchivuju a az postavim barak a deti vyrostou z plenek a vyjdou stredni skolu, tak si tam zajedu.-).dik bouky

David

Ahoj, pokud se na Myklebust vydáte, respektujte prosím zákaz vjezdu na soukromou cestu, která k řece vede. Bohužel pan domácí to myslí smrtelně vážně. Značku tam dal právě kvůli narůstajícímu počtu vodáckých aut mířících k řece. Na sjížděný úsek se dá dostat autem i po druhém břehu kolem fotbalového stadionu. Díky!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: