Pozor na jezy (nejen) na Sázavě

Pozor na jezy (nejen) na Sázavě

V dubnu jsem dostal na základě své výzvy o pomoci při hlídání úředních desek obcí s rozšířenou působností foto jezu od svého kamaráda Martina. Byl to jez na Sázavě – Černé Budy. Ve šlajsně bylo cosi nainstalováno, v podstatě traverza, za ní druhá a na koze šlajsny rozvaděč s kabelem, jehož instalace ve mně spíš budila dojem nebezpečí úrazu.

Zkušenosti čtenářů

martin dr.

pratele, to trochu prehanite, ne? tak za prve, tam by vjel pouze slepej, za druhe ohrozeni je minimalni vzhledem k minimalni sile proudu a vzhledem k plouvoci dluzi, ktera by jakemukoliv plovoucimu predmetu zabranila se do rybiho prechodu (ne!! slajsny) se dostat… jako nezlobte se na me, ale davat na nekoho trestni oznameni pro obecne ohrozeni (ci jak se to jmenuje) me prijde silne prahnane.. nechcete jeste zazalovat Povodi Vltavy (jako spravce) za to, ze tam stoji jez a ze kdyby tam nahodou jela banda slepych vodaku, tak by do nej mohli vjet a utopit se? budme taky trochu normalni a vstricni… navic si uvedomte, ze zarizeni slouzi pro migraci ryb, coz je jedine chvalyhodne… jako sekundarni ucel je provoz jako propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni, coz je dobre.. biomonitoring se provadi v radu dnu a navic vetsinou jen v migracnim obdobi, coz je zhruba na jare a na podzim.. howgh… priste mene histerie

kmochacek

A víš o tom něco víc nebo sis jen přečetl článek ?
Na tomto jezu je klasická sportovní propust léta, min. od r. 2003 už v tomto (opraveném) stavu. A teprve, opakuji TEPRVE!!! v r. 2008 tam pokusně instalovali kartáčový rybí přechod (tehdy tam byla cedulka s informacemi o co se jedná), tedy sdružili šlajsnu a rybí přechod. Takže spíš naopak než vyvozuješ ty :-)))
Vodákům to nikterak nevadí, spíš to vítají, protože takhle budou mít lépe zajištěnou vodu v propusti.
Ale vadí jim to, že nikde není žádná zmínka o tomto zařízení a i její označení z vody bylo původně dosti chabé, navíc dle (nejspíš věci znalého) Ešuse po el. stránce dostatečně nezabezpečené proti vodě…
Trochu histérie taky přidal záměr výstavby MVE na tomto jezu = nebezpečí dalšího suchého jezu.
Teď se vše vysvětlilo, takže klídek

drbas

dobre, tak tedy jeste jednou.. „slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni.. vodaci jsou pouze obcasni (!! – z hlediska celorocniho provozu, velmi obcasni) uzivatele vodnich toku + vodnich del.. znovu opakuji, ze ram pro monitoring muze byt nebezpecny leda pro retardovaneho slepce… co se tyce elektriky, myslite, ze nekoho ohrozi 24V zarizeni? neni reci o tom, ze kartace naopak bezpecnost propusti pro lode zvysil… o MVE se nezminujte, taky jste o ni v clanku nemluvil a tedy nechapu vasi zminku… o tom rec nebyla a neni… takze jeste jednou opakuji svuj nazor, ze tento clanek je proste lehce hystericky.. neberte to jako nejaky utok, ale vemte to jako fakt, protoze to tak je… ten ram (ani elektrika) neohrozuje nikoho, tecka. na vodu jezdim 25 let a velmi rad, ale popravde receno, budu radsi kdyz nam budou v rekach prirozene migrovat rybky, nez to, ze par dnu v roce se nemuze svezt par vodaku pres 1 jez… nemyslite, ze to za to stoji?

kmochacek

vodákům kartáčový rybí přechod ve šlajsně nijak nevadí, právě proto, že je dělaný inteligentně, umožňuje migraci vodáků i ryb najednou a slepě neupřednostňuje jen jeden druh 😉

http://www.praha.ochranaprirody.cz/res/data/168/021827.pdf

Nevadí jim ani v současnosti dočasně instalovaný monitoring migrace ryb.
Článek vznikl jen a pouze proto, že do šlajsny bylo istalováno „cosi“ bez jakékoliv dodatečné informace.
Že je to počítadlo ryb a nikoliv nějaké zařízení pro budoucí MVE, o které se na tomto jezu uvažuje, se zjistilo až časem m.j. díky obdobnému článku na jiném serveru.

Ryby a vodáci si vzájemně nevadí, pokud se řešení problému ujmou lidé otevření oběma stranám. Takže proč neudělat ze šlajsny i rybí přechod ale i naopak?

kmochacek

je to určitě napájený jen 24V? Nějak mi nejde do hlavy, proč je tam teda ten přívodní kabel, když na to IMHO stačí baterie.

Medák

Jen na okraj…hovořit tu o nějakém sekundárním či primárním účelu mi přijde zcela zbytečné a nemístné (nechci napsat vyloženě ujeté), protože obojí má svoji významnou společenskou funkci, a upřednostňovat jednu před druhou je nesmysl. To si dovedu představit při diskuzích o sjíždění vodních toků například v NP, ale rozhodně ne na dolní Sázavě.

Ešus

Vážený pane
14 dní jsem se jako zástupce ČSKVT snažil jak od povodí , závod dolní Vltava, tak od obce s rozšířenou působností, a tak od města Sázava zjistit, o co se jedná. Teprve po této dopbě a po vámi kritizované formulaci se byly ochotny dotázané organizace kromě Benešova, který jednal okamžitě. Pokud jsme nezvolili tento poněkud tvrdší náznak , tak nikdo nic nevěděl.
Stačilo po dotazu na Povodí, aby nám sdělili, o co jde. Navíc, pokud jste přesvědčen o bezpečnosti o kabelu 24 V v pochozí zóně, která se dá bez problému kvalifikovat jako zóna 0 z hlediska elektrotechnické bezpečnosti, tak se prostě mýlíte. Tam musí být kabel v přídavné ochraně. Navíc pokud tvrdíte, že tam bylo jen 24V tak netuším , proč byl chráněn na stromě do výšky cca 5 m , a dole v pochozí zóně nikoliv. Píšete, že chceme někoho žalovat. Na jezu Sázava Černé Budy byla přes kozy jezu nainstalována tyč, druhá vzadu pod lomem. Ta horní při slunci v zádech vidět byla na poslední chvíli, a to jsme šli po břehu a veděli o ní. Navíc v tomto ročním obdobím není problém při deštích s větším nárůstem vodní hladiny, kdy by se tato horní tyč ocitla zároveň s hladinou. Při najetí do takovéto neoznačené šlajsny s tyčí za tím by to bylo velmi špatné. Nikdo nemůže na takovýchto stavbách udělat takovéhle změny bez toho , aby o nich řádně informoval, a řádně je označil. Takže označovat nás za retardované slepce může jen ….. . Kdybyste četl pořádně, a nejen tento článek, ale i ten o bezpečnosti na jezech, tak byste zjistil, že jako svaz máme zájem o zřizování šlajsen jako společných sportovních propustí a rybích přechodů. Ale společných s tím, že se přihlédne k potřebám jak ryb, tak fuknci šlajsny. Za tímto účelem chceme spolupracovat se státními podniky povodí a chceme změnit velmi špatnou statistiku utopených lidí, mnhody zbytečně. Pokud bude nutné, budeme kvůli tomu vstupovat i do řízeních o územních rozhodnutích či vodoprávních řízení. Navíce nemáte pravdu v tom , že turistika je občasný jev. Je to dnes srovnatelný přínost pro daný region stejně jako jiné výdělečné činnosti. Hloupost, že bychom chtěli žalovat povodí kvůli stavbě jezu, to se mi nechce ani komentovat, abych neurazil tím, co bych napsal. Nicméně to zkusím. Chceme, aby jakákoliv vodní stavba byla i k náhodným plaváčkům natolik přívětivá, aby umožnila buď sebezáchranu, či aktivní záchranu. Na to existují poměrně jednoduchá systémová opatření. Na tom jsme se shodli i s hasiči , co přímo v jezech zasahují, a s lektory vodácké školy záchrany.
A ještě zpátky k jezům (Budín a Černé Budy), i kdyby to zachránilo jen jednoho retárdovaného slepce, tak to označení i to okolo toho stálo za to. Netuším , zda jste vodák a nebo rybář, ale mnoho let razím jak mezi vodáky , a tak i lidmi od rybářů to, že řeka je jen jedna, že abychom se na ní tak nějak vešli, že se musíme umět dohodnout. Jenže dohoda není to, že někdo někomu nařídí, že sportovní propust už není propustí, ale rybím přechodem a pak teprve někde vzadu i vodáckou propustí. Možná to tak bude, ale po vzájmné dohodě a nikoliv rozkazem a nebo vykřičníkem v závorce. A navíc řeku máme všichni půjčenou od našich dětí.
Ešus

Luděk

udržet klidnou mysl, když začne argumentovat někdo podobný jako martin.dr_email.cz. On si vůbec neuvědomuje, že svou arogantní řečí o nějaké prioritě jasně (a tipoval bych, že úmyslně) podrývá? Navíc bych se vsadil, že se k tomuto místu ještě letos dostane někdo, kdo neumí svou loď ovládat nějak skvěle a stáhne ho to tam. Být to desetileté děti, tak nevím, nevím. To obecné ohrožení opravdu JE namístě.

martin dr.

no, asi mluvim nemecky.. a nerozumim cesky.. protoze jestli se nekdo rozciluje (arogantne?? Nevim, to jsou vase slova) tak autor clanku… to, ze jsem vodak, jsem napsal, rybar nejsem… o rybich prechodech toho vim pomerne dost (klidne si to zpochybnete, to mi je fuk).. jen jsem zpochybnil ucel takoveho clanku na hydro.cz.. a proto jsem ho oznacil za hystericky.. ano, mozna jsem pouzil nevhodne vyhrocenych primeru (slepy retardovany), ale to jen proto, ze – opet opakuji – povazuji takovy clanek za zbytecny.. ted mi budete oponovat pojmy jako „prevence“, „bezpecnost“… fajn, ale pak bych teda radsi zakazal vyjet na vodu komukoliv bez teoreticke „vodacke skoly“.. minimalne pulrocniho kurzu plavani, zakladu cteni vody, cteni počasí.. atd atd… proste bezpecnost ano, ale bez hysterie.. (tak do me!!).. klidne napiste info na hydro.cz – na sazave jsou docasne umisteny ramy biomonitoringu atd atd.. ale delat z toho tragickej clanek, jak jsou na vodaky vsichni zli, Povodim pocinaje, energetiky pokracujic a rybari konce.. no, proboha? Je to nutny? Pokladam 1 dotaz – Je to nutne ta urazenost autora a hysterie v clanku? (je mi jasny, ze vy to tak nevnimate, proto cekam odpoved typu „pro bezpecnost vse“)
opet opakuji, ze biomonitoring se provadi velmi velmi zridka a když uz, tak jen po urcitou část roku, v migracnim obdobi ryb (jaro, podzim).. opet vylucuji to, ze by někdo do RP (slajsny) najel, je tam plovouci (!!) dluz (=tram), který vas proste zastavi, leda byste se tam byli ještě schopni cvaknout a byli „nasati“ prechodem, cehoz vysledek by bylo maximalne trocha odrenin od kartacu.. ackoliv mozna tomuhle budete oponovat, ja jsem o tom presvedcen a tady nastupuje me prirovnani k slepym a retardovanym – ano, takovy clovek se tam utopi, ale ma takovy clovek co delat na vode? ..bezesporu se takovi na vode objevuji, ale ja jsem presvedcen (nejen co se tyce vodactvi), ze proti lidske blbosti nelze uchranit nicim.. to byste museli dat na jezy vytahy a bagrem odhrabat pro jistotu všechny pereje atd atd.. chapete jak to myslim?
Bezesporu jsem schopen souhlasit s nekterymi vetami z této diskuze (ešus…), ale toto (a me predchozi prispevky) jsou reakce na clanek…o kterem jsem proste presvedcen, ze je zbytecne vyhroceny.. pak se nemuzeme divit, ze to taky malinko (snad ne nijak drsne) hrotim..

Jo a ještě k te tzv „priorite“.. vazeny pane Ludku, budete se divit, ale jezy nevznikaji primarne pro ucely vodacke, ale primarne pro ucely jiné. Když clovicek zacal stavet jezy nejak mu ehm nedoslo, ze rybky nam musej cestovat aby se vytreli na hornim toku, takze nastoupili organizovani rybari a rybky si vysazujou v jednotlivych revirech, aby si je mohli pak zase pochytat.. to ze se stavi dodatecne rybi prechody je jedine dobře, na tom se snad shodnem.. to, ze napr takovy kartacovy RP je idealni jak pro rybky tak pro vodaky je taky pekne, na tom se snad taky shodnem (co se tyce kartace – dekuji za pouceni pane „kmochacek“, akorat nechapu proc jste mel potrebu mi to sdelit, když jsem to nikde nevyvracel).. nicmene zpet k tomu ucelu – ano jezy tu jsou, ale ne pro zabavu vodakum, ale pro jiné ucely… energie, vodarenske ucely, prumyslovy odber atd.. jenze to spousta lidi nedomysli, asi tak jako, vsichni nadavaj na tisice kamionu na silnicich a pak si jdou spokojene nakoupit do tesca a nadavaj když nahodou něco nemaj (von to taky musí někdo dovezt, he? divny?) a stejne je tomu s vyuzitim vody (zadrzene diky jezu)… to ze se tam pak v sezone sveze přes jez par lidi (vcetne me) je sice pekne, ale z hlediska ucelu jezu to NENÍ PRIMARNI .. uz chapeme? Nicmene je spravnym trendem (ktery razi napr i to „zle“ Povodi) vychazet při rekonstrukcich jezu, nebo při instalaci RP do jezu, i vodakum.. staci? Proste je to tak v poradku, ale hystericke clanky tomu opravdu nepomohou (a abych jen nekritizoval, dobře, cedule tam mohla byt..) Nebo jsem zase zly arogantni diskuter? Je snadne to o nekom rict, ale v to pripade bych uvital nejaky ten argument… dekuji..

martin dr.

..te totiz nerozumim.. takze tedy: „On si vůbec neuvědomuje, že svou arogantní řečí o nějaké prioritě jasně (a tipoval bych, že úmyslně) podrývá?“ ..co prosim jasne a umyslne podryvam? eeh… at zije virtualni komunikace

Luděk

pokud nebereš jako podrytí, že slepý a retardovaný vodák je v prioritách až někde úplně vzadu, tak nevím, co k tomu víc dodat. Jako úmyslné mi to opravdu připadá. To, že byly na jezech stavěny vorové propusti kvůli splavnosti vodní cesty, to je samozřejmě historie (z mého pohledu bohužel). To, že si rybářská lobby v současné době něco diktuje je druhá věc, škoda je, že se obě strany mezi sebou dost těžko domlouvají. Ale to, co na fotkách vidím, je past, a to i na poměrně „zdatnější“ vodáky. Dostat traverzou v propusti do těla, to by sis určitě nepřál ani ty. Tam opravdu nejde o nějaké lehké podření o kartáče. A to nemluvím o téch „hrábích“, které mají skoro funkci česla.

kmochacek

Z Drbasových příspěvků neustále čiší snaha o konfrontaci vodák vs. ostatní (ryby, rybáři, povodí,…)
To je tak těžké pochopit, že (původní nikoliv tento již upravený a doplněný ) článek vznikl jako reakce na „něco divného“, co je instalované ve šlajsně a nikdo netuší o co se jedná?!? Teprve následně a po jistém „hysterickém“ nátlaku ( viz Ešus) se zjistilo oč se jedná.

Takže vodákům nevadí jezy (kromě volejů nad nimi), vodákům vadí SUCHÉ jezy (díky MVE), vodákům nevadí „zlé“ Povodí, ale Povodí NEOCHOTNÉ poskytovat informace, vodákům nevadí monitoring ryb ani RP, vodákům vadí lidé, kteří kvůli prosazování svých zájmů na vodáky KAŠLOU. Pokud se nebudem (třeba i hystericky) bránit, budou na nás kašlat pořád.

Kartáčový rybí přechod jsem uvedl jako příklad, který vyhovuje všem a slepě nepreferuje jen jednu stranu. Co je na tom proboha nepochopitelnýho?!?

ešus

Ahoj Drbasi. Omlouvám se za to , že jsem nepřečetl napřed oba Tvoje příspěvky a reagoval jen na jeden.
Nesouhlasím s názorem, že se jední o hysterický článek. Psal jsem ho v době, kdy už jsem věděl, o co jde. Napsal jsem ho takhle proto , že státní orgány 14 dní nebyly schopny poslat jedinou informaci, o co jde. Nevěděla to ani místní správa, která ze zákona musí povolovat privozorní přípojku, nevědl to ano úřads rozšířenou působností a nekomunikoval ze začátkuaní státní podnik Povodí Vltavy na of. dotaz ČSK VT. Těc h dotazů postupně bylo několik a ten poslednéí jsme poslali až po informaci z místní samosprávy, že oni nic, že nic nevědí a pokud se něco dozvíme, ať jim to řekneme. Teprve po té informaci, že se pradíme s právním oddělením ČSTV, jsme se během dvou hodin dozvěděli, o co jde. Kdyby tuto informaci byla kterákoliv z dotázaných organizací schopna a ochotna podat, tak vůbec k tomu vyhrocení nedošlo.
Že ta instalace v pořádku nebyla, bylo jasné z rychlé a správné reakce povodí Vltavy, které zjednalo spolu s vysvětlujícím dopisem nápravu.
Nemáš pravdu v tom krátkodobém monitoringu, protože tady se jedná na třech jezech o dlouhodobý monitoring, a zařízení na jezu Budín , Pyskočely a Černé Budy je umístěno podobu víc ak 90 dní a tím zasahuje značnou částí do vodácké sezony.
S těmi jezy- máš pravdu , že tyto stavby byly od počátku stavěny pro hospodářské účely. Většinou se ale jednalo o zesplavnění úseku řeky, pokud to nebyl třeba náhon na hamr, s tím , že to většinou byly jezy s vorovou propustí, tedy dlouhou šlajsnou s relativně malým spádem, která zřejmě vyhovoavala jak vorům, tak i rybám.
Samozřejmě dneska nikdo vorovou propust stavět nebude, ale když už se ze zákona staví rybí přechod, a existují technologie, které vyhovují jak rybám, tak lidem (artáčový přechod), tak chci, aby dostaly tyto technologie přednost. Jenže z různých důvodů to nikdo nezačne takto dělat sám od sebe. Proto jsem se rozhodl tady bránit vodácké zájmy a postupně dosáhnout toho, aby se při těchto stavbách uvažovalo ve prospěch lidí stejně, jako ve prospěch ryb.
Zbytečně utopených lidí máme u nás pořád moc.
Podívej se třeba jen na ten jez ve Šternberku. Ječte v 80tých letech tu byla širokáa poměrně bezpečná propust a jez nevytvářel válec. Po přestavbě byl postaven parabolický jez s uzkou šlajsnou. Těleso jezu tvoří nepropustný válec, šlajsna je uprstřed, daleko od možné záchrany. Pokud se méně zkušená posádka prostě netrefí do minišlajsny, spadne do jezového pole s minimální možností záchrany – prostě ideální smrťák.
Ahoj Ešus

martin dr.

souhlas s Ešusem.. evidentne jediny, kdo tu pozorne cte, to co jsem napsal.. nektere reakce ostatnich na me zavani jejich nechuti cokoliv cist doslova a od zacatku do konce.. napr pan kmochacek a jeho vysvetleni kartacu.. skutecne se musim smat, copak ja tomuto nekde oponuji? nejak jsem si nevsiml, protoze sam jsem to same rekl a sam jsem obhajoval soucasnu spravnou snahu vyhoveni vsem stranam (Vh ucely, RP, vodaci)…
co se tyce delky monitoringu, zkusil jsem zjistit a je to tak, mate pravdu (90dni), nicmene letos to proste vydrzime a pak zase bude na dlouha leta pokoj, svata slajsna bude volna..
tak tedy ke shrnuti, dobre, uznavam, ze to mohlo byt lepe oznaceno (taky uz jsem jednou psal), to ze o instalaci bioscanneru nevedely organy statni spravy nevidim jako nic tragickeho, protoze kdyby melo Povodi (jako vlastnik a spravce, i kdyz statni podnik, takze vlastne taky statni sprava) ohlasovat kazdou cinnost na spravovanem majetku na vsechny ostatni organy st.spr. (napr obecni urad atd.. nevim kde vsude jste zjistovali), tak to by nam ta skutecne zbytecna byrokracie opet nabobtnala o neco vice.. cili chyba byla (nepovazuji ji za zasadni, v tom se lisime s Esusem) v nedostatecnem oznaceni.. ja proste zastavam nazor, ze 100% zajistit nejde nic a ze clovek je bytost myslici. To ze by mel clovek nastavovat bezpecnostni parametry na nejnizsi mozny inteligencni vstup je sice pravda, ale tohle je proste (dle meho) nazoru moc.. dle vaseho ne, v poradku.. konejte, jak jste konali..

ad pan Ludek: s terminem „rybarska lobby“ v tomto pripade (!) fakt nemuzu souhlasit… to,aby ryby byly v rekach a mely moznost pokud mozno prirozene migrovat, v pokud mozno +-prirozenych podminkach je snad cilem vsech rozumne myslicich lidi a ne jen nejaky party rybaru… herfix… pak kdo tady ma potrebu konfrontovat… eeh, unavujici..

k nebezpeci toho scanneru..
http://www.hydromagazin.cz/images/article/body/jez_Sazava_BUdin_uzav5.JPG
zde je jasne videt ona zminovana drevena dluz (tram), ktery vas tam proste nepusti.. a ze by na me ta voda pusobila nejakym dojmem strasne nasosky?? :)) to se na me fakt nezlobte, ale z tohodle hlediska je mnohem nebezpecnejsi tedy ta jezova koruna hned vedle.. a argumentovat, ze pri vyssim satvu vody by se zrychlila rychlost.. ano zrychlila.. ale to snad taky normalni vodak zastavi nad jezem a jde to omrknout.. opet pokud vezmete pitomce, tak tomu ani zadne upozorneni nepomuze.. viz desitky mrtvejch na nasich ceskych smrtacich (tuhnice, radosov, pilar, atd atd). a tam tech ceduli je pozehnane a stejne se najdou pitomci, co si myslej, ze to daj levou zadni („dyk tam nic neni..“).. co s nima panove? zbourat jezy? postavit automaticky samostril? nebo plot pred jezem? …to je prave ono, proste NIC NEJDE 100% zajistit.. v tom pripade je nejbezpecnejsi jezdit v poradny veste na pramici po machaci… co se tyce tohoto scanneru, ten proste ja absolutne za nebezpecny nepovazuji… kdo z vas tam krome esuse byl? nebo jste jen klasicky prelitli clanek a zacali se rozcilovat nad jednim oponentem? (myslen ja alias drbas, alias martin.dr, sorry, jsem se psal z ruznych kompu a uz jsem zapomnel na ten nick:) ale jsem jeden clovek… 😉 ano, konfrontacni drbas.. pekny den, uzijme si vodu a kdyz prijdem o jeden(dva) jez(y) na celym useku sazavy jen proto, ze to treba bude mit do budoucna smysl pro nejaky ty rybky (ne pro rybare), tak to snad za to stoji.. a treba tam uz diky esusovi bude priste poradna cedule…

kmochacek

z věty:
„slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni..

jsem možná nepřesně vyvodil závěr – rybí přechod je to hlavní a jestli bude šlajsna sjízdá i pro vodáky není důležité – proto pořád operuju tím kartáčovým RP, který vyhoví všem.
Tvůj poslední příspěvek je (pro mne) mnohem stravitelnější než ten úvodní

drbas (alias martin.dr)

..no vyborne.. jinak jsem zjistoval.. bioscanner funguje na 12V… takze ohrozeni elektrinou nulove, miru ochranu privodniho kabelu nejsem schopen posoudit..

Luděk

až nebudeš chtít konfrontaci, tak si nevybírej jedno procento z příspěvku, se kterým nesouhlasíš, ale reaguj i na zbytek.

drbas

..ze vy prispevky radsi ani nedoctete do konce… a ja nebudu rozebirat kazdou vasi vetu (a ostatnich), ja rozebiram to, s cim nesouhlasim (kupodivu!).. vy se zase naucte neosocovat lidi z neceho, kdyz k tomu nemate zadny podnet ani dukaz.. ale to by tahle „diskuze“ trvala vecne… nevim, co bylo na me „reci“ arogantniho… jen jsem nemohl souhlasit s jednim clankem, ktery se zakladal z velke casti na pocitech… stejne jako vas „nazor“ na me… az mi to tam „jeste letos nekoho stahne“ (vase citace), tak mi dejte vedet, presto ze jsme se nevsadili (jak jste touzil), tak vam zaslu lahev rumu… 🙂 ja bych se zase s vami vsadil, ze jste na miste ani nebyl (ja ano, pro vasi informaci).. doufam, ze me ted zacnete chytat za slovo… uz se „tesim“ 🙁 dekuji timto autorovi clanku – Esusovi – za normalni diskuzi – cloveka, ktery je otevren faktum a ne dojmum… tak do me pane Ludek, ja koncim.. pekny den a nezapomente me informovat o tech mnoha zranenich a umrtich, jeste me napada, ze byste mohl zalozit iniciativu na vcasne upozornovani na existenci rybich prechodu a jejich vrazednych proudech, ktere lode s nebohymi vodaky nemilosrdne nasaji a znici… (pravda, ten sarkasmus jsem si mohl odpoustit, ale uz se stalo 😉 jsem holt zly clovek)

Ešus

Ahoj Drbasi
zrovna minulý týden jsem byl na Šternberku s technikem povodí. Při aktuálním stavu vyhlášení 1 SPA vzhledem k tomu, o kolik za dva dny stoupla Sázava od úterka do čtvrtka, zcela zřejmě zmizely tyče až ke hladině vody, hradící dřevo v podstatě neexistovalo a podle mne jediné , co bylo vidět, byly ty cedule nad šlajsnou.
Pokud by tab nebyly, tak to zcela určitě někdo nasmahnul šlajsnou. Samozřejmě, že nikdo nepředpokládal , že tohle nastane. Jenže právě proto se musí podobné věci značit.
Třeba na Šternberku šla voda ve čtvrtek ráno až k vršku zdí na kozách šlajsny.

Ešus

drbas

ok, tenhle argument beru.. ovsem pri 1.spa tam nema nikdo co delat…

kmochacek

Vyhl. MD. č. 241/2002 , §4 odst.2

A protože Sázavu jezdí kdokoliv, kdykoliv za jakéhokoliv stavu bez ohledu na zkušenosti, je asi lepší případné nebezpečí dostatečně označit i pro jedince se slabým pudem sebezáchovy

Ešus

Podle emailu od pana mgr.Drábka se o víkendu na jezu Sázava Černé Budy, kdy voda byla těsně okolo hranice 2 SPA, topili vodáci na raftu. Fatálnímu konci zabránila jen reakce někoho na břehu, protože jim dokázal hodit lano a vytáhnout je ven. I z tohohle důvodu povodí Vltavy, závod dolní Vltava chce podle společného návrhu ČSK, Vodácké školy záchrany ing. Petra Ptáčka a hasičů začít se zabezpečováním jezu Český Šternberk, Sázava Č Budy a asi i s Kaňovem.
V první fázi bude zřejmě nainstalováno toto:
záchranné kruhy s lany na každé zdi, cedule u Mostu asi 100 m nad jezem POZOR nebezpečný jez, přenášení vpravo, u přenášení bude cedule s názvem jezu, řkm, obecným návodem na chování se v krizové situaci a telefonem na záchranáře. Zvažujou se bojky před jezovými deskami a vnitřní nátěr šlajsny tak , aby se opticky zvětšila.
Další prostředky záchrany podle našeho návrhu se zvažují v případě opravy jezu. Navíc na pilíř mostu se vyznačí úroveň vody od MV, SV po VV (1 SPA). Uvidíme, co to přinese.
Aoj EEšus

drbas

dobre, tak tedy jeste jednou.. „slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni.. vodaci jsou pouze obcasni (!! – z hlediska celorocniho provozu, velmi obcasni) uzivatele vodnich toku + vodnich del.. znovu opakuji, ze ram pro monitoring muze byt nebezpecny leda pro retardovaneho slepce… co se tyce elektriky, myslite, ze nekoho ohrozi 24V zarizeni? neni reci o tom, ze kartace naopak bezpecnost propusti pro lode zvysil… o MVE se nezminujte, taky jste o ni v clanku nemluvil a tedy nechapu vasi zminku… o tom rec nebyla a neni… takze jeste jednou opakuji svuj nazor, ze tento clanek je proste lehce hystericky.. neberte to jako nejaky utok, ale vemte to jako fakt, protoze to tak je… ten ram (ani elektrika) neohrozuje nikoho, tecka. na vodu jezdim 25 let a velmi rad, ale popravde receno, budu radsi kdyz nam budou v rekach prirozene migrovat rybky, nez to, ze par dnu v roce se nemuze svezt par vodaku pres 1 jez… nemyslite, ze to za to stoji?

kmochacek

vodákům kartáčový rybí přechod ve šlajsně nijak nevadí, právě proto, že je dělaný inteligentně, umožňuje migraci vodáků i ryb najednou a slepě neupřednostňuje jen jeden druh 😉

http://www.praha.ochranaprirody.cz/res/data/168/021827.pdf

Nevadí jim ani v současnosti dočasně instalovaný monitoring migrace ryb.
Článek vznikl jen a pouze proto, že do šlajsny bylo istalováno „cosi“ bez jakékoliv dodatečné informace.
Že je to počítadlo ryb a nikoliv nějaké zařízení pro budoucí MVE, o které se na tomto jezu uvažuje, se zjistilo až časem m.j. díky obdobnému článku na jiném serveru.

Ryby a vodáci si vzájemně nevadí, pokud se řešení problému ujmou lidé otevření oběma stranám. Takže proč neudělat ze šlajsny i rybí přechod ale i naopak?

martin dr.

..te totiz nerozumim.. takze tedy: „On si vůbec neuvědomuje, že svou arogantní řečí o nějaké prioritě jasně (a tipoval bych, že úmyslně) podrývá?“ ..co prosim jasne a umyslne podryvam? eeh… at zije virtualni komunikace

Luděk

pokud nebereš jako podrytí, že slepý a retardovaný vodák je v prioritách až někde úplně vzadu, tak nevím, co k tomu víc dodat. Jako úmyslné mi to opravdu připadá. To, že byly na jezech stavěny vorové propusti kvůli splavnosti vodní cesty, to je samozřejmě historie (z mého pohledu bohužel). To, že si rybářská lobby v současné době něco diktuje je druhá věc, škoda je, že se obě strany mezi sebou dost těžko domlouvají. Ale to, co na fotkách vidím, je past, a to i na poměrně „zdatnější“ vodáky. Dostat traverzou v propusti do těla, to by sis určitě nepřál ani ty. Tam opravdu nejde o nějaké lehké podření o kartáče. A to nemluvím o téch „hrábích“, které mají skoro funkci česla.

kmochacek

Z Drbasových příspěvků neustále čiší snaha o konfrontaci vodák vs. ostatní (ryby, rybáři, povodí,…)
To je tak těžké pochopit, že (původní nikoliv tento již upravený a doplněný ) článek vznikl jako reakce na „něco divného“, co je instalované ve šlajsně a nikdo netuší o co se jedná?!? Teprve následně a po jistém „hysterickém“ nátlaku ( viz Ešus) se zjistilo oč se jedná.

Takže vodákům nevadí jezy (kromě volejů nad nimi), vodákům vadí SUCHÉ jezy (díky MVE), vodákům nevadí „zlé“ Povodí, ale Povodí NEOCHOTNÉ poskytovat informace, vodákům nevadí monitoring ryb ani RP, vodákům vadí lidé, kteří kvůli prosazování svých zájmů na vodáky KAŠLOU. Pokud se nebudem (třeba i hystericky) bránit, budou na nás kašlat pořád.

Kartáčový rybí přechod jsem uvedl jako příklad, který vyhovuje všem a slepě nepreferuje jen jednu stranu. Co je na tom proboha nepochopitelnýho?!?

martin dr.

souhlas s Ešusem.. evidentne jediny, kdo tu pozorne cte, to co jsem napsal.. nektere reakce ostatnich na me zavani jejich nechuti cokoliv cist doslova a od zacatku do konce.. napr pan kmochacek a jeho vysvetleni kartacu.. skutecne se musim smat, copak ja tomuto nekde oponuji? nejak jsem si nevsiml, protoze sam jsem to same rekl a sam jsem obhajoval soucasnu spravnou snahu vyhoveni vsem stranam (Vh ucely, RP, vodaci)…
co se tyce delky monitoringu, zkusil jsem zjistit a je to tak, mate pravdu (90dni), nicmene letos to proste vydrzime a pak zase bude na dlouha leta pokoj, svata slajsna bude volna..
tak tedy ke shrnuti, dobre, uznavam, ze to mohlo byt lepe oznaceno (taky uz jsem jednou psal), to ze o instalaci bioscanneru nevedely organy statni spravy nevidim jako nic tragickeho, protoze kdyby melo Povodi (jako vlastnik a spravce, i kdyz statni podnik, takze vlastne taky statni sprava) ohlasovat kazdou cinnost na spravovanem majetku na vsechny ostatni organy st.spr. (napr obecni urad atd.. nevim kde vsude jste zjistovali), tak to by nam ta skutecne zbytecna byrokracie opet nabobtnala o neco vice.. cili chyba byla (nepovazuji ji za zasadni, v tom se lisime s Esusem) v nedostatecnem oznaceni.. ja proste zastavam nazor, ze 100% zajistit nejde nic a ze clovek je bytost myslici. To ze by mel clovek nastavovat bezpecnostni parametry na nejnizsi mozny inteligencni vstup je sice pravda, ale tohle je proste (dle meho) nazoru moc.. dle vaseho ne, v poradku.. konejte, jak jste konali..

ad pan Ludek: s terminem „rybarska lobby“ v tomto pripade (!) fakt nemuzu souhlasit… to,aby ryby byly v rekach a mely moznost pokud mozno prirozene migrovat, v pokud mozno +-prirozenych podminkach je snad cilem vsech rozumne myslicich lidi a ne jen nejaky party rybaru… herfix… pak kdo tady ma potrebu konfrontovat… eeh, unavujici..

k nebezpeci toho scanneru..
http://www.hydromagazin.cz/images/article/body/jez_Sazava_BUdin_uzav5.JPG
zde je jasne videt ona zminovana drevena dluz (tram), ktery vas tam proste nepusti.. a ze by na me ta voda pusobila nejakym dojmem strasne nasosky?? :)) to se na me fakt nezlobte, ale z tohodle hlediska je mnohem nebezpecnejsi tedy ta jezova koruna hned vedle.. a argumentovat, ze pri vyssim satvu vody by se zrychlila rychlost.. ano zrychlila.. ale to snad taky normalni vodak zastavi nad jezem a jde to omrknout.. opet pokud vezmete pitomce, tak tomu ani zadne upozorneni nepomuze.. viz desitky mrtvejch na nasich ceskych smrtacich (tuhnice, radosov, pilar, atd atd). a tam tech ceduli je pozehnane a stejne se najdou pitomci, co si myslej, ze to daj levou zadni („dyk tam nic neni..“).. co s nima panove? zbourat jezy? postavit automaticky samostril? nebo plot pred jezem? …to je prave ono, proste NIC NEJDE 100% zajistit.. v tom pripade je nejbezpecnejsi jezdit v poradny veste na pramici po machaci… co se tyce tohoto scanneru, ten proste ja absolutne za nebezpecny nepovazuji… kdo z vas tam krome esuse byl? nebo jste jen klasicky prelitli clanek a zacali se rozcilovat nad jednim oponentem? (myslen ja alias drbas, alias martin.dr, sorry, jsem se psal z ruznych kompu a uz jsem zapomnel na ten nick:) ale jsem jeden clovek… 😉 ano, konfrontacni drbas.. pekny den, uzijme si vodu a kdyz prijdem o jeden(dva) jez(y) na celym useku sazavy jen proto, ze to treba bude mit do budoucna smysl pro nejaky ty rybky (ne pro rybare), tak to snad za to stoji.. a treba tam uz diky esusovi bude priste poradna cedule…

kmochacek

z věty:
„slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni..

jsem možná nepřesně vyvodil závěr – rybí přechod je to hlavní a jestli bude šlajsna sjízdá i pro vodáky není důležité – proto pořád operuju tím kartáčovým RP, který vyhoví všem.
Tvůj poslední příspěvek je (pro mne) mnohem stravitelnější než ten úvodní

drbas

..ze vy prispevky radsi ani nedoctete do konce… a ja nebudu rozebirat kazdou vasi vetu (a ostatnich), ja rozebiram to, s cim nesouhlasim (kupodivu!).. vy se zase naucte neosocovat lidi z neceho, kdyz k tomu nemate zadny podnet ani dukaz.. ale to by tahle „diskuze“ trvala vecne… nevim, co bylo na me „reci“ arogantniho… jen jsem nemohl souhlasit s jednim clankem, ktery se zakladal z velke casti na pocitech… stejne jako vas „nazor“ na me… az mi to tam „jeste letos nekoho stahne“ (vase citace), tak mi dejte vedet, presto ze jsme se nevsadili (jak jste touzil), tak vam zaslu lahev rumu… 🙂 ja bych se zase s vami vsadil, ze jste na miste ani nebyl (ja ano, pro vasi informaci).. doufam, ze me ted zacnete chytat za slovo… uz se „tesim“ 🙁 dekuji timto autorovi clanku – Esusovi – za normalni diskuzi – cloveka, ktery je otevren faktum a ne dojmum… tak do me pane Ludek, ja koncim.. pekny den a nezapomente me informovat o tech mnoha zranenich a umrtich, jeste me napada, ze byste mohl zalozit iniciativu na vcasne upozornovani na existenci rybich prechodu a jejich vrazednych proudech, ktere lode s nebohymi vodaky nemilosrdne nasaji a znici… (pravda, ten sarkasmus jsem si mohl odpoustit, ale uz se stalo 😉 jsem holt zly clovek)

drbas

dobre, tak tedy jeste jednou.. „slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni.. vodaci jsou pouze obcasni (!! – z hlediska celorocniho provozu, velmi obcasni) uzivatele vodnich toku + vodnich del.. znovu opakuji, ze ram pro monitoring muze byt nebezpecny leda pro retardovaneho slepce… co se tyce elektriky, myslite, ze nekoho ohrozi 24V zarizeni? neni reci o tom, ze kartace naopak bezpecnost propusti pro lode zvysil… o MVE se nezminujte, taky jste o ni v clanku nemluvil a tedy nechapu vasi zminku… o tom rec nebyla a neni… takze jeste jednou opakuji svuj nazor, ze tento clanek je proste lehce hystericky.. neberte to jako nejaky utok, ale vemte to jako fakt, protoze to tak je… ten ram (ani elektrika) neohrozuje nikoho, tecka. na vodu jezdim 25 let a velmi rad, ale popravde receno, budu radsi kdyz nam budou v rekach prirozene migrovat rybky, nez to, ze par dnu v roce se nemuze svezt par vodaku pres 1 jez… nemyslite, ze to za to stoji?

kmochacek

vodákům kartáčový rybí přechod ve šlajsně nijak nevadí, právě proto, že je dělaný inteligentně, umožňuje migraci vodáků i ryb najednou a slepě neupřednostňuje jen jeden druh 😉

http://www.praha.ochranaprirody.cz/res/data/168/021827.pdf

Nevadí jim ani v současnosti dočasně instalovaný monitoring migrace ryb.
Článek vznikl jen a pouze proto, že do šlajsny bylo istalováno „cosi“ bez jakékoliv dodatečné informace.
Že je to počítadlo ryb a nikoliv nějaké zařízení pro budoucí MVE, o které se na tomto jezu uvažuje, se zjistilo až časem m.j. díky obdobnému článku na jiném serveru.

Ryby a vodáci si vzájemně nevadí, pokud se řešení problému ujmou lidé otevření oběma stranám. Takže proč neudělat ze šlajsny i rybí přechod ale i naopak?

martin dr.

..te totiz nerozumim.. takze tedy: „On si vůbec neuvědomuje, že svou arogantní řečí o nějaké prioritě jasně (a tipoval bych, že úmyslně) podrývá?“ ..co prosim jasne a umyslne podryvam? eeh… at zije virtualni komunikace

Luděk

pokud nebereš jako podrytí, že slepý a retardovaný vodák je v prioritách až někde úplně vzadu, tak nevím, co k tomu víc dodat. Jako úmyslné mi to opravdu připadá. To, že byly na jezech stavěny vorové propusti kvůli splavnosti vodní cesty, to je samozřejmě historie (z mého pohledu bohužel). To, že si rybářská lobby v současné době něco diktuje je druhá věc, škoda je, že se obě strany mezi sebou dost těžko domlouvají. Ale to, co na fotkách vidím, je past, a to i na poměrně „zdatnější“ vodáky. Dostat traverzou v propusti do těla, to by sis určitě nepřál ani ty. Tam opravdu nejde o nějaké lehké podření o kartáče. A to nemluvím o téch „hrábích“, které mají skoro funkci česla.

kmochacek

Z Drbasových příspěvků neustále čiší snaha o konfrontaci vodák vs. ostatní (ryby, rybáři, povodí,…)
To je tak těžké pochopit, že (původní nikoliv tento již upravený a doplněný ) článek vznikl jako reakce na „něco divného“, co je instalované ve šlajsně a nikdo netuší o co se jedná?!? Teprve následně a po jistém „hysterickém“ nátlaku ( viz Ešus) se zjistilo oč se jedná.

Takže vodákům nevadí jezy (kromě volejů nad nimi), vodákům vadí SUCHÉ jezy (díky MVE), vodákům nevadí „zlé“ Povodí, ale Povodí NEOCHOTNÉ poskytovat informace, vodákům nevadí monitoring ryb ani RP, vodákům vadí lidé, kteří kvůli prosazování svých zájmů na vodáky KAŠLOU. Pokud se nebudem (třeba i hystericky) bránit, budou na nás kašlat pořád.

Kartáčový rybí přechod jsem uvedl jako příklad, který vyhovuje všem a slepě nepreferuje jen jednu stranu. Co je na tom proboha nepochopitelnýho?!?

martin dr.

souhlas s Ešusem.. evidentne jediny, kdo tu pozorne cte, to co jsem napsal.. nektere reakce ostatnich na me zavani jejich nechuti cokoliv cist doslova a od zacatku do konce.. napr pan kmochacek a jeho vysvetleni kartacu.. skutecne se musim smat, copak ja tomuto nekde oponuji? nejak jsem si nevsiml, protoze sam jsem to same rekl a sam jsem obhajoval soucasnu spravnou snahu vyhoveni vsem stranam (Vh ucely, RP, vodaci)…
co se tyce delky monitoringu, zkusil jsem zjistit a je to tak, mate pravdu (90dni), nicmene letos to proste vydrzime a pak zase bude na dlouha leta pokoj, svata slajsna bude volna..
tak tedy ke shrnuti, dobre, uznavam, ze to mohlo byt lepe oznaceno (taky uz jsem jednou psal), to ze o instalaci bioscanneru nevedely organy statni spravy nevidim jako nic tragickeho, protoze kdyby melo Povodi (jako vlastnik a spravce, i kdyz statni podnik, takze vlastne taky statni sprava) ohlasovat kazdou cinnost na spravovanem majetku na vsechny ostatni organy st.spr. (napr obecni urad atd.. nevim kde vsude jste zjistovali), tak to by nam ta skutecne zbytecna byrokracie opet nabobtnala o neco vice.. cili chyba byla (nepovazuji ji za zasadni, v tom se lisime s Esusem) v nedostatecnem oznaceni.. ja proste zastavam nazor, ze 100% zajistit nejde nic a ze clovek je bytost myslici. To ze by mel clovek nastavovat bezpecnostni parametry na nejnizsi mozny inteligencni vstup je sice pravda, ale tohle je proste (dle meho) nazoru moc.. dle vaseho ne, v poradku.. konejte, jak jste konali..

ad pan Ludek: s terminem „rybarska lobby“ v tomto pripade (!) fakt nemuzu souhlasit… to,aby ryby byly v rekach a mely moznost pokud mozno prirozene migrovat, v pokud mozno +-prirozenych podminkach je snad cilem vsech rozumne myslicich lidi a ne jen nejaky party rybaru… herfix… pak kdo tady ma potrebu konfrontovat… eeh, unavujici..

k nebezpeci toho scanneru..
http://www.hydromagazin.cz/images/article/body/jez_Sazava_BUdin_uzav5.JPG
zde je jasne videt ona zminovana drevena dluz (tram), ktery vas tam proste nepusti.. a ze by na me ta voda pusobila nejakym dojmem strasne nasosky?? :)) to se na me fakt nezlobte, ale z tohodle hlediska je mnohem nebezpecnejsi tedy ta jezova koruna hned vedle.. a argumentovat, ze pri vyssim satvu vody by se zrychlila rychlost.. ano zrychlila.. ale to snad taky normalni vodak zastavi nad jezem a jde to omrknout.. opet pokud vezmete pitomce, tak tomu ani zadne upozorneni nepomuze.. viz desitky mrtvejch na nasich ceskych smrtacich (tuhnice, radosov, pilar, atd atd). a tam tech ceduli je pozehnane a stejne se najdou pitomci, co si myslej, ze to daj levou zadni („dyk tam nic neni..“).. co s nima panove? zbourat jezy? postavit automaticky samostril? nebo plot pred jezem? …to je prave ono, proste NIC NEJDE 100% zajistit.. v tom pripade je nejbezpecnejsi jezdit v poradny veste na pramici po machaci… co se tyce tohoto scanneru, ten proste ja absolutne za nebezpecny nepovazuji… kdo z vas tam krome esuse byl? nebo jste jen klasicky prelitli clanek a zacali se rozcilovat nad jednim oponentem? (myslen ja alias drbas, alias martin.dr, sorry, jsem se psal z ruznych kompu a uz jsem zapomnel na ten nick:) ale jsem jeden clovek… 😉 ano, konfrontacni drbas.. pekny den, uzijme si vodu a kdyz prijdem o jeden(dva) jez(y) na celym useku sazavy jen proto, ze to treba bude mit do budoucna smysl pro nejaky ty rybky (ne pro rybare), tak to snad za to stoji.. a treba tam uz diky esusovi bude priste poradna cedule…

kmochacek

z věty:
„slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni..

jsem možná nepřesně vyvodil závěr – rybí přechod je to hlavní a jestli bude šlajsna sjízdá i pro vodáky není důležité – proto pořád operuju tím kartáčovým RP, který vyhoví všem.
Tvůj poslední příspěvek je (pro mne) mnohem stravitelnější než ten úvodní

drbas

..ze vy prispevky radsi ani nedoctete do konce… a ja nebudu rozebirat kazdou vasi vetu (a ostatnich), ja rozebiram to, s cim nesouhlasim (kupodivu!).. vy se zase naucte neosocovat lidi z neceho, kdyz k tomu nemate zadny podnet ani dukaz.. ale to by tahle „diskuze“ trvala vecne… nevim, co bylo na me „reci“ arogantniho… jen jsem nemohl souhlasit s jednim clankem, ktery se zakladal z velke casti na pocitech… stejne jako vas „nazor“ na me… az mi to tam „jeste letos nekoho stahne“ (vase citace), tak mi dejte vedet, presto ze jsme se nevsadili (jak jste touzil), tak vam zaslu lahev rumu… 🙂 ja bych se zase s vami vsadil, ze jste na miste ani nebyl (ja ano, pro vasi informaci).. doufam, ze me ted zacnete chytat za slovo… uz se „tesim“ 🙁 dekuji timto autorovi clanku – Esusovi – za normalni diskuzi – cloveka, ktery je otevren faktum a ne dojmum… tak do me pane Ludek, ja koncim.. pekny den a nezapomente me informovat o tech mnoha zranenich a umrtich, jeste me napada, ze byste mohl zalozit iniciativu na vcasne upozornovani na existenci rybich prechodu a jejich vrazednych proudech, ktere lode s nebohymi vodaky nemilosrdne nasaji a znici… (pravda, ten sarkasmus jsem si mohl odpoustit, ale uz se stalo 😉 jsem holt zly clovek)

drbas

dobre, tak tedy jeste jednou.. „slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni.. vodaci jsou pouze obcasni (!! – z hlediska celorocniho provozu, velmi obcasni) uzivatele vodnich toku + vodnich del.. znovu opakuji, ze ram pro monitoring muze byt nebezpecny leda pro retardovaneho slepce… co se tyce elektriky, myslite, ze nekoho ohrozi 24V zarizeni? neni reci o tom, ze kartace naopak bezpecnost propusti pro lode zvysil… o MVE se nezminujte, taky jste o ni v clanku nemluvil a tedy nechapu vasi zminku… o tom rec nebyla a neni… takze jeste jednou opakuji svuj nazor, ze tento clanek je proste lehce hystericky.. neberte to jako nejaky utok, ale vemte to jako fakt, protoze to tak je… ten ram (ani elektrika) neohrozuje nikoho, tecka. na vodu jezdim 25 let a velmi rad, ale popravde receno, budu radsi kdyz nam budou v rekach prirozene migrovat rybky, nez to, ze par dnu v roce se nemuze svezt par vodaku pres 1 jez… nemyslite, ze to za to stoji?

kmochacek

vodákům kartáčový rybí přechod ve šlajsně nijak nevadí, právě proto, že je dělaný inteligentně, umožňuje migraci vodáků i ryb najednou a slepě neupřednostňuje jen jeden druh 😉

http://www.praha.ochranaprirody.cz/res/data/168/021827.pdf

Nevadí jim ani v současnosti dočasně instalovaný monitoring migrace ryb.
Článek vznikl jen a pouze proto, že do šlajsny bylo istalováno „cosi“ bez jakékoliv dodatečné informace.
Že je to počítadlo ryb a nikoliv nějaké zařízení pro budoucí MVE, o které se na tomto jezu uvažuje, se zjistilo až časem m.j. díky obdobnému článku na jiném serveru.

Ryby a vodáci si vzájemně nevadí, pokud se řešení problému ujmou lidé otevření oběma stranám. Takže proč neudělat ze šlajsny i rybí přechod ale i naopak?

martin dr.

..te totiz nerozumim.. takze tedy: „On si vůbec neuvědomuje, že svou arogantní řečí o nějaké prioritě jasně (a tipoval bych, že úmyslně) podrývá?“ ..co prosim jasne a umyslne podryvam? eeh… at zije virtualni komunikace

Luděk

pokud nebereš jako podrytí, že slepý a retardovaný vodák je v prioritách až někde úplně vzadu, tak nevím, co k tomu víc dodat. Jako úmyslné mi to opravdu připadá. To, že byly na jezech stavěny vorové propusti kvůli splavnosti vodní cesty, to je samozřejmě historie (z mého pohledu bohužel). To, že si rybářská lobby v současné době něco diktuje je druhá věc, škoda je, že se obě strany mezi sebou dost těžko domlouvají. Ale to, co na fotkách vidím, je past, a to i na poměrně „zdatnější“ vodáky. Dostat traverzou v propusti do těla, to by sis určitě nepřál ani ty. Tam opravdu nejde o nějaké lehké podření o kartáče. A to nemluvím o téch „hrábích“, které mají skoro funkci česla.

kmochacek

Z Drbasových příspěvků neustále čiší snaha o konfrontaci vodák vs. ostatní (ryby, rybáři, povodí,…)
To je tak těžké pochopit, že (původní nikoliv tento již upravený a doplněný ) článek vznikl jako reakce na „něco divného“, co je instalované ve šlajsně a nikdo netuší o co se jedná?!? Teprve následně a po jistém „hysterickém“ nátlaku ( viz Ešus) se zjistilo oč se jedná.

Takže vodákům nevadí jezy (kromě volejů nad nimi), vodákům vadí SUCHÉ jezy (díky MVE), vodákům nevadí „zlé“ Povodí, ale Povodí NEOCHOTNÉ poskytovat informace, vodákům nevadí monitoring ryb ani RP, vodákům vadí lidé, kteří kvůli prosazování svých zájmů na vodáky KAŠLOU. Pokud se nebudem (třeba i hystericky) bránit, budou na nás kašlat pořád.

Kartáčový rybí přechod jsem uvedl jako příklad, který vyhovuje všem a slepě nepreferuje jen jednu stranu. Co je na tom proboha nepochopitelnýho?!?

martin dr.

souhlas s Ešusem.. evidentne jediny, kdo tu pozorne cte, to co jsem napsal.. nektere reakce ostatnich na me zavani jejich nechuti cokoliv cist doslova a od zacatku do konce.. napr pan kmochacek a jeho vysvetleni kartacu.. skutecne se musim smat, copak ja tomuto nekde oponuji? nejak jsem si nevsiml, protoze sam jsem to same rekl a sam jsem obhajoval soucasnu spravnou snahu vyhoveni vsem stranam (Vh ucely, RP, vodaci)…
co se tyce delky monitoringu, zkusil jsem zjistit a je to tak, mate pravdu (90dni), nicmene letos to proste vydrzime a pak zase bude na dlouha leta pokoj, svata slajsna bude volna..
tak tedy ke shrnuti, dobre, uznavam, ze to mohlo byt lepe oznaceno (taky uz jsem jednou psal), to ze o instalaci bioscanneru nevedely organy statni spravy nevidim jako nic tragickeho, protoze kdyby melo Povodi (jako vlastnik a spravce, i kdyz statni podnik, takze vlastne taky statni sprava) ohlasovat kazdou cinnost na spravovanem majetku na vsechny ostatni organy st.spr. (napr obecni urad atd.. nevim kde vsude jste zjistovali), tak to by nam ta skutecne zbytecna byrokracie opet nabobtnala o neco vice.. cili chyba byla (nepovazuji ji za zasadni, v tom se lisime s Esusem) v nedostatecnem oznaceni.. ja proste zastavam nazor, ze 100% zajistit nejde nic a ze clovek je bytost myslici. To ze by mel clovek nastavovat bezpecnostni parametry na nejnizsi mozny inteligencni vstup je sice pravda, ale tohle je proste (dle meho) nazoru moc.. dle vaseho ne, v poradku.. konejte, jak jste konali..

ad pan Ludek: s terminem „rybarska lobby“ v tomto pripade (!) fakt nemuzu souhlasit… to,aby ryby byly v rekach a mely moznost pokud mozno prirozene migrovat, v pokud mozno +-prirozenych podminkach je snad cilem vsech rozumne myslicich lidi a ne jen nejaky party rybaru… herfix… pak kdo tady ma potrebu konfrontovat… eeh, unavujici..

k nebezpeci toho scanneru..
http://www.hydromagazin.cz/images/article/body/jez_Sazava_BUdin_uzav5.JPG
zde je jasne videt ona zminovana drevena dluz (tram), ktery vas tam proste nepusti.. a ze by na me ta voda pusobila nejakym dojmem strasne nasosky?? :)) to se na me fakt nezlobte, ale z tohodle hlediska je mnohem nebezpecnejsi tedy ta jezova koruna hned vedle.. a argumentovat, ze pri vyssim satvu vody by se zrychlila rychlost.. ano zrychlila.. ale to snad taky normalni vodak zastavi nad jezem a jde to omrknout.. opet pokud vezmete pitomce, tak tomu ani zadne upozorneni nepomuze.. viz desitky mrtvejch na nasich ceskych smrtacich (tuhnice, radosov, pilar, atd atd). a tam tech ceduli je pozehnane a stejne se najdou pitomci, co si myslej, ze to daj levou zadni („dyk tam nic neni..“).. co s nima panove? zbourat jezy? postavit automaticky samostril? nebo plot pred jezem? …to je prave ono, proste NIC NEJDE 100% zajistit.. v tom pripade je nejbezpecnejsi jezdit v poradny veste na pramici po machaci… co se tyce tohoto scanneru, ten proste ja absolutne za nebezpecny nepovazuji… kdo z vas tam krome esuse byl? nebo jste jen klasicky prelitli clanek a zacali se rozcilovat nad jednim oponentem? (myslen ja alias drbas, alias martin.dr, sorry, jsem se psal z ruznych kompu a uz jsem zapomnel na ten nick:) ale jsem jeden clovek… 😉 ano, konfrontacni drbas.. pekny den, uzijme si vodu a kdyz prijdem o jeden(dva) jez(y) na celym useku sazavy jen proto, ze to treba bude mit do budoucna smysl pro nejaky ty rybky (ne pro rybare), tak to snad za to stoji.. a treba tam uz diky esusovi bude priste poradna cedule…

kmochacek

z věty:
„slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni..

jsem možná nepřesně vyvodil závěr – rybí přechod je to hlavní a jestli bude šlajsna sjízdá i pro vodáky není důležité – proto pořád operuju tím kartáčovým RP, který vyhoví všem.
Tvůj poslední příspěvek je (pro mne) mnohem stravitelnější než ten úvodní

drbas

..ze vy prispevky radsi ani nedoctete do konce… a ja nebudu rozebirat kazdou vasi vetu (a ostatnich), ja rozebiram to, s cim nesouhlasim (kupodivu!).. vy se zase naucte neosocovat lidi z neceho, kdyz k tomu nemate zadny podnet ani dukaz.. ale to by tahle „diskuze“ trvala vecne… nevim, co bylo na me „reci“ arogantniho… jen jsem nemohl souhlasit s jednim clankem, ktery se zakladal z velke casti na pocitech… stejne jako vas „nazor“ na me… az mi to tam „jeste letos nekoho stahne“ (vase citace), tak mi dejte vedet, presto ze jsme se nevsadili (jak jste touzil), tak vam zaslu lahev rumu… 🙂 ja bych se zase s vami vsadil, ze jste na miste ani nebyl (ja ano, pro vasi informaci).. doufam, ze me ted zacnete chytat za slovo… uz se „tesim“ 🙁 dekuji timto autorovi clanku – Esusovi – za normalni diskuzi – cloveka, ktery je otevren faktum a ne dojmum… tak do me pane Ludek, ja koncim.. pekny den a nezapomente me informovat o tech mnoha zranenich a umrtich, jeste me napada, ze byste mohl zalozit iniciativu na vcasne upozornovani na existenci rybich prechodu a jejich vrazednych proudech, ktere lode s nebohymi vodaky nemilosrdne nasaji a znici… (pravda, ten sarkasmus jsem si mohl odpoustit, ale uz se stalo 😉 jsem holt zly clovek)

drbas

dobre, tak tedy jeste jednou.. „slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni.. vodaci jsou pouze obcasni (!! – z hlediska celorocniho provozu, velmi obcasni) uzivatele vodnich toku + vodnich del.. znovu opakuji, ze ram pro monitoring muze byt nebezpecny leda pro retardovaneho slepce… co se tyce elektriky, myslite, ze nekoho ohrozi 24V zarizeni? neni reci o tom, ze kartace naopak bezpecnost propusti pro lode zvysil… o MVE se nezminujte, taky jste o ni v clanku nemluvil a tedy nechapu vasi zminku… o tom rec nebyla a neni… takze jeste jednou opakuji svuj nazor, ze tento clanek je proste lehce hystericky.. neberte to jako nejaky utok, ale vemte to jako fakt, protoze to tak je… ten ram (ani elektrika) neohrozuje nikoho, tecka. na vodu jezdim 25 let a velmi rad, ale popravde receno, budu radsi kdyz nam budou v rekach prirozene migrovat rybky, nez to, ze par dnu v roce se nemuze svezt par vodaku pres 1 jez… nemyslite, ze to za to stoji?

kmochacek

vodákům kartáčový rybí přechod ve šlajsně nijak nevadí, právě proto, že je dělaný inteligentně, umožňuje migraci vodáků i ryb najednou a slepě neupřednostňuje jen jeden druh 😉

http://www.praha.ochranaprirody.cz/res/data/168/021827.pdf

Nevadí jim ani v současnosti dočasně instalovaný monitoring migrace ryb.
Článek vznikl jen a pouze proto, že do šlajsny bylo istalováno „cosi“ bez jakékoliv dodatečné informace.
Že je to počítadlo ryb a nikoliv nějaké zařízení pro budoucí MVE, o které se na tomto jezu uvažuje, se zjistilo až časem m.j. díky obdobnému článku na jiném serveru.

Ryby a vodáci si vzájemně nevadí, pokud se řešení problému ujmou lidé otevření oběma stranám. Takže proč neudělat ze šlajsny i rybí přechod ale i naopak?

martin dr.

..te totiz nerozumim.. takze tedy: „On si vůbec neuvědomuje, že svou arogantní řečí o nějaké prioritě jasně (a tipoval bych, že úmyslně) podrývá?“ ..co prosim jasne a umyslne podryvam? eeh… at zije virtualni komunikace

Luděk

pokud nebereš jako podrytí, že slepý a retardovaný vodák je v prioritách až někde úplně vzadu, tak nevím, co k tomu víc dodat. Jako úmyslné mi to opravdu připadá. To, že byly na jezech stavěny vorové propusti kvůli splavnosti vodní cesty, to je samozřejmě historie (z mého pohledu bohužel). To, že si rybářská lobby v současné době něco diktuje je druhá věc, škoda je, že se obě strany mezi sebou dost těžko domlouvají. Ale to, co na fotkách vidím, je past, a to i na poměrně „zdatnější“ vodáky. Dostat traverzou v propusti do těla, to by sis určitě nepřál ani ty. Tam opravdu nejde o nějaké lehké podření o kartáče. A to nemluvím o téch „hrábích“, které mají skoro funkci česla.

kmochacek

Z Drbasových příspěvků neustále čiší snaha o konfrontaci vodák vs. ostatní (ryby, rybáři, povodí,…)
To je tak těžké pochopit, že (původní nikoliv tento již upravený a doplněný ) článek vznikl jako reakce na „něco divného“, co je instalované ve šlajsně a nikdo netuší o co se jedná?!? Teprve následně a po jistém „hysterickém“ nátlaku ( viz Ešus) se zjistilo oč se jedná.

Takže vodákům nevadí jezy (kromě volejů nad nimi), vodákům vadí SUCHÉ jezy (díky MVE), vodákům nevadí „zlé“ Povodí, ale Povodí NEOCHOTNÉ poskytovat informace, vodákům nevadí monitoring ryb ani RP, vodákům vadí lidé, kteří kvůli prosazování svých zájmů na vodáky KAŠLOU. Pokud se nebudem (třeba i hystericky) bránit, budou na nás kašlat pořád.

Kartáčový rybí přechod jsem uvedl jako příklad, který vyhovuje všem a slepě nepreferuje jen jednu stranu. Co je na tom proboha nepochopitelnýho?!?

martin dr.

souhlas s Ešusem.. evidentne jediny, kdo tu pozorne cte, to co jsem napsal.. nektere reakce ostatnich na me zavani jejich nechuti cokoliv cist doslova a od zacatku do konce.. napr pan kmochacek a jeho vysvetleni kartacu.. skutecne se musim smat, copak ja tomuto nekde oponuji? nejak jsem si nevsiml, protoze sam jsem to same rekl a sam jsem obhajoval soucasnu spravnou snahu vyhoveni vsem stranam (Vh ucely, RP, vodaci)…
co se tyce delky monitoringu, zkusil jsem zjistit a je to tak, mate pravdu (90dni), nicmene letos to proste vydrzime a pak zase bude na dlouha leta pokoj, svata slajsna bude volna..
tak tedy ke shrnuti, dobre, uznavam, ze to mohlo byt lepe oznaceno (taky uz jsem jednou psal), to ze o instalaci bioscanneru nevedely organy statni spravy nevidim jako nic tragickeho, protoze kdyby melo Povodi (jako vlastnik a spravce, i kdyz statni podnik, takze vlastne taky statni sprava) ohlasovat kazdou cinnost na spravovanem majetku na vsechny ostatni organy st.spr. (napr obecni urad atd.. nevim kde vsude jste zjistovali), tak to by nam ta skutecne zbytecna byrokracie opet nabobtnala o neco vice.. cili chyba byla (nepovazuji ji za zasadni, v tom se lisime s Esusem) v nedostatecnem oznaceni.. ja proste zastavam nazor, ze 100% zajistit nejde nic a ze clovek je bytost myslici. To ze by mel clovek nastavovat bezpecnostni parametry na nejnizsi mozny inteligencni vstup je sice pravda, ale tohle je proste (dle meho) nazoru moc.. dle vaseho ne, v poradku.. konejte, jak jste konali..

ad pan Ludek: s terminem „rybarska lobby“ v tomto pripade (!) fakt nemuzu souhlasit… to,aby ryby byly v rekach a mely moznost pokud mozno prirozene migrovat, v pokud mozno +-prirozenych podminkach je snad cilem vsech rozumne myslicich lidi a ne jen nejaky party rybaru… herfix… pak kdo tady ma potrebu konfrontovat… eeh, unavujici..

k nebezpeci toho scanneru..
http://www.hydromagazin.cz/images/article/body/jez_Sazava_BUdin_uzav5.JPG
zde je jasne videt ona zminovana drevena dluz (tram), ktery vas tam proste nepusti.. a ze by na me ta voda pusobila nejakym dojmem strasne nasosky?? :)) to se na me fakt nezlobte, ale z tohodle hlediska je mnohem nebezpecnejsi tedy ta jezova koruna hned vedle.. a argumentovat, ze pri vyssim satvu vody by se zrychlila rychlost.. ano zrychlila.. ale to snad taky normalni vodak zastavi nad jezem a jde to omrknout.. opet pokud vezmete pitomce, tak tomu ani zadne upozorneni nepomuze.. viz desitky mrtvejch na nasich ceskych smrtacich (tuhnice, radosov, pilar, atd atd). a tam tech ceduli je pozehnane a stejne se najdou pitomci, co si myslej, ze to daj levou zadni („dyk tam nic neni..“).. co s nima panove? zbourat jezy? postavit automaticky samostril? nebo plot pred jezem? …to je prave ono, proste NIC NEJDE 100% zajistit.. v tom pripade je nejbezpecnejsi jezdit v poradny veste na pramici po machaci… co se tyce tohoto scanneru, ten proste ja absolutne za nebezpecny nepovazuji… kdo z vas tam krome esuse byl? nebo jste jen klasicky prelitli clanek a zacali se rozcilovat nad jednim oponentem? (myslen ja alias drbas, alias martin.dr, sorry, jsem se psal z ruznych kompu a uz jsem zapomnel na ten nick:) ale jsem jeden clovek… 😉 ano, konfrontacni drbas.. pekny den, uzijme si vodu a kdyz prijdem o jeden(dva) jez(y) na celym useku sazavy jen proto, ze to treba bude mit do budoucna smysl pro nejaky ty rybky (ne pro rybare), tak to snad za to stoji.. a treba tam uz diky esusovi bude priste poradna cedule…

kmochacek

z věty:
„slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni..

jsem možná nepřesně vyvodil závěr – rybí přechod je to hlavní a jestli bude šlajsna sjízdá i pro vodáky není důležité – proto pořád operuju tím kartáčovým RP, který vyhoví všem.
Tvůj poslední příspěvek je (pro mne) mnohem stravitelnější než ten úvodní

drbas

..ze vy prispevky radsi ani nedoctete do konce… a ja nebudu rozebirat kazdou vasi vetu (a ostatnich), ja rozebiram to, s cim nesouhlasim (kupodivu!).. vy se zase naucte neosocovat lidi z neceho, kdyz k tomu nemate zadny podnet ani dukaz.. ale to by tahle „diskuze“ trvala vecne… nevim, co bylo na me „reci“ arogantniho… jen jsem nemohl souhlasit s jednim clankem, ktery se zakladal z velke casti na pocitech… stejne jako vas „nazor“ na me… az mi to tam „jeste letos nekoho stahne“ (vase citace), tak mi dejte vedet, presto ze jsme se nevsadili (jak jste touzil), tak vam zaslu lahev rumu… 🙂 ja bych se zase s vami vsadil, ze jste na miste ani nebyl (ja ano, pro vasi informaci).. doufam, ze me ted zacnete chytat za slovo… uz se „tesim“ 🙁 dekuji timto autorovi clanku – Esusovi – za normalni diskuzi – cloveka, ktery je otevren faktum a ne dojmum… tak do me pane Ludek, ja koncim.. pekny den a nezapomente me informovat o tech mnoha zranenich a umrtich, jeste me napada, ze byste mohl zalozit iniciativu na vcasne upozornovani na existenci rybich prechodu a jejich vrazednych proudech, ktere lode s nebohymi vodaky nemilosrdne nasaji a znici… (pravda, ten sarkasmus jsem si mohl odpoustit, ale uz se stalo 😉 jsem holt zly clovek)

drbas

dobre, tak tedy jeste jednou.. „slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni.. vodaci jsou pouze obcasni (!! – z hlediska celorocniho provozu, velmi obcasni) uzivatele vodnich toku + vodnich del.. znovu opakuji, ze ram pro monitoring muze byt nebezpecny leda pro retardovaneho slepce… co se tyce elektriky, myslite, ze nekoho ohrozi 24V zarizeni? neni reci o tom, ze kartace naopak bezpecnost propusti pro lode zvysil… o MVE se nezminujte, taky jste o ni v clanku nemluvil a tedy nechapu vasi zminku… o tom rec nebyla a neni… takze jeste jednou opakuji svuj nazor, ze tento clanek je proste lehce hystericky.. neberte to jako nejaky utok, ale vemte to jako fakt, protoze to tak je… ten ram (ani elektrika) neohrozuje nikoho, tecka. na vodu jezdim 25 let a velmi rad, ale popravde receno, budu radsi kdyz nam budou v rekach prirozene migrovat rybky, nez to, ze par dnu v roce se nemuze svezt par vodaku pres 1 jez… nemyslite, ze to za to stoji?

kmochacek

vodákům kartáčový rybí přechod ve šlajsně nijak nevadí, právě proto, že je dělaný inteligentně, umožňuje migraci vodáků i ryb najednou a slepě neupřednostňuje jen jeden druh 😉

http://www.praha.ochranaprirody.cz/res/data/168/021827.pdf

Nevadí jim ani v současnosti dočasně instalovaný monitoring migrace ryb.
Článek vznikl jen a pouze proto, že do šlajsny bylo istalováno „cosi“ bez jakékoliv dodatečné informace.
Že je to počítadlo ryb a nikoliv nějaké zařízení pro budoucí MVE, o které se na tomto jezu uvažuje, se zjistilo až časem m.j. díky obdobnému článku na jiném serveru.

Ryby a vodáci si vzájemně nevadí, pokud se řešení problému ujmou lidé otevření oběma stranám. Takže proč neudělat ze šlajsny i rybí přechod ale i naopak?

martin dr.

..te totiz nerozumim.. takze tedy: „On si vůbec neuvědomuje, že svou arogantní řečí o nějaké prioritě jasně (a tipoval bych, že úmyslně) podrývá?“ ..co prosim jasne a umyslne podryvam? eeh… at zije virtualni komunikace

Luděk

pokud nebereš jako podrytí, že slepý a retardovaný vodák je v prioritách až někde úplně vzadu, tak nevím, co k tomu víc dodat. Jako úmyslné mi to opravdu připadá. To, že byly na jezech stavěny vorové propusti kvůli splavnosti vodní cesty, to je samozřejmě historie (z mého pohledu bohužel). To, že si rybářská lobby v současné době něco diktuje je druhá věc, škoda je, že se obě strany mezi sebou dost těžko domlouvají. Ale to, co na fotkách vidím, je past, a to i na poměrně „zdatnější“ vodáky. Dostat traverzou v propusti do těla, to by sis určitě nepřál ani ty. Tam opravdu nejde o nějaké lehké podření o kartáče. A to nemluvím o téch „hrábích“, které mají skoro funkci česla.

kmochacek

Z Drbasových příspěvků neustále čiší snaha o konfrontaci vodák vs. ostatní (ryby, rybáři, povodí,…)
To je tak těžké pochopit, že (původní nikoliv tento již upravený a doplněný ) článek vznikl jako reakce na „něco divného“, co je instalované ve šlajsně a nikdo netuší o co se jedná?!? Teprve následně a po jistém „hysterickém“ nátlaku ( viz Ešus) se zjistilo oč se jedná.

Takže vodákům nevadí jezy (kromě volejů nad nimi), vodákům vadí SUCHÉ jezy (díky MVE), vodákům nevadí „zlé“ Povodí, ale Povodí NEOCHOTNÉ poskytovat informace, vodákům nevadí monitoring ryb ani RP, vodákům vadí lidé, kteří kvůli prosazování svých zájmů na vodáky KAŠLOU. Pokud se nebudem (třeba i hystericky) bránit, budou na nás kašlat pořád.

Kartáčový rybí přechod jsem uvedl jako příklad, který vyhovuje všem a slepě nepreferuje jen jednu stranu. Co je na tom proboha nepochopitelnýho?!?

martin dr.

souhlas s Ešusem.. evidentne jediny, kdo tu pozorne cte, to co jsem napsal.. nektere reakce ostatnich na me zavani jejich nechuti cokoliv cist doslova a od zacatku do konce.. napr pan kmochacek a jeho vysvetleni kartacu.. skutecne se musim smat, copak ja tomuto nekde oponuji? nejak jsem si nevsiml, protoze sam jsem to same rekl a sam jsem obhajoval soucasnu spravnou snahu vyhoveni vsem stranam (Vh ucely, RP, vodaci)…
co se tyce delky monitoringu, zkusil jsem zjistit a je to tak, mate pravdu (90dni), nicmene letos to proste vydrzime a pak zase bude na dlouha leta pokoj, svata slajsna bude volna..
tak tedy ke shrnuti, dobre, uznavam, ze to mohlo byt lepe oznaceno (taky uz jsem jednou psal), to ze o instalaci bioscanneru nevedely organy statni spravy nevidim jako nic tragickeho, protoze kdyby melo Povodi (jako vlastnik a spravce, i kdyz statni podnik, takze vlastne taky statni sprava) ohlasovat kazdou cinnost na spravovanem majetku na vsechny ostatni organy st.spr. (napr obecni urad atd.. nevim kde vsude jste zjistovali), tak to by nam ta skutecne zbytecna byrokracie opet nabobtnala o neco vice.. cili chyba byla (nepovazuji ji za zasadni, v tom se lisime s Esusem) v nedostatecnem oznaceni.. ja proste zastavam nazor, ze 100% zajistit nejde nic a ze clovek je bytost myslici. To ze by mel clovek nastavovat bezpecnostni parametry na nejnizsi mozny inteligencni vstup je sice pravda, ale tohle je proste (dle meho) nazoru moc.. dle vaseho ne, v poradku.. konejte, jak jste konali..

ad pan Ludek: s terminem „rybarska lobby“ v tomto pripade (!) fakt nemuzu souhlasit… to,aby ryby byly v rekach a mely moznost pokud mozno prirozene migrovat, v pokud mozno +-prirozenych podminkach je snad cilem vsech rozumne myslicich lidi a ne jen nejaky party rybaru… herfix… pak kdo tady ma potrebu konfrontovat… eeh, unavujici..

k nebezpeci toho scanneru..
http://www.hydromagazin.cz/images/article/body/jez_Sazava_BUdin_uzav5.JPG
zde je jasne videt ona zminovana drevena dluz (tram), ktery vas tam proste nepusti.. a ze by na me ta voda pusobila nejakym dojmem strasne nasosky?? :)) to se na me fakt nezlobte, ale z tohodle hlediska je mnohem nebezpecnejsi tedy ta jezova koruna hned vedle.. a argumentovat, ze pri vyssim satvu vody by se zrychlila rychlost.. ano zrychlila.. ale to snad taky normalni vodak zastavi nad jezem a jde to omrknout.. opet pokud vezmete pitomce, tak tomu ani zadne upozorneni nepomuze.. viz desitky mrtvejch na nasich ceskych smrtacich (tuhnice, radosov, pilar, atd atd). a tam tech ceduli je pozehnane a stejne se najdou pitomci, co si myslej, ze to daj levou zadni („dyk tam nic neni..“).. co s nima panove? zbourat jezy? postavit automaticky samostril? nebo plot pred jezem? …to je prave ono, proste NIC NEJDE 100% zajistit.. v tom pripade je nejbezpecnejsi jezdit v poradny veste na pramici po machaci… co se tyce tohoto scanneru, ten proste ja absolutne za nebezpecny nepovazuji… kdo z vas tam krome esuse byl? nebo jste jen klasicky prelitli clanek a zacali se rozcilovat nad jednim oponentem? (myslen ja alias drbas, alias martin.dr, sorry, jsem se psal z ruznych kompu a uz jsem zapomnel na ten nick:) ale jsem jeden clovek… 😉 ano, konfrontacni drbas.. pekny den, uzijme si vodu a kdyz prijdem o jeden(dva) jez(y) na celym useku sazavy jen proto, ze to treba bude mit do budoucna smysl pro nejaky ty rybky (ne pro rybare), tak to snad za to stoji.. a treba tam uz diky esusovi bude priste poradna cedule…

kmochacek

z věty:
„slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni..

jsem možná nepřesně vyvodil závěr – rybí přechod je to hlavní a jestli bude šlajsna sjízdá i pro vodáky není důležité – proto pořád operuju tím kartáčovým RP, který vyhoví všem.
Tvůj poslední příspěvek je (pro mne) mnohem stravitelnější než ten úvodní

drbas

..ze vy prispevky radsi ani nedoctete do konce… a ja nebudu rozebirat kazdou vasi vetu (a ostatnich), ja rozebiram to, s cim nesouhlasim (kupodivu!).. vy se zase naucte neosocovat lidi z neceho, kdyz k tomu nemate zadny podnet ani dukaz.. ale to by tahle „diskuze“ trvala vecne… nevim, co bylo na me „reci“ arogantniho… jen jsem nemohl souhlasit s jednim clankem, ktery se zakladal z velke casti na pocitech… stejne jako vas „nazor“ na me… az mi to tam „jeste letos nekoho stahne“ (vase citace), tak mi dejte vedet, presto ze jsme se nevsadili (jak jste touzil), tak vam zaslu lahev rumu… 🙂 ja bych se zase s vami vsadil, ze jste na miste ani nebyl (ja ano, pro vasi informaci).. doufam, ze me ted zacnete chytat za slovo… uz se „tesim“ 🙁 dekuji timto autorovi clanku – Esusovi – za normalni diskuzi – cloveka, ktery je otevren faktum a ne dojmum… tak do me pane Ludek, ja koncim.. pekny den a nezapomente me informovat o tech mnoha zranenich a umrtich, jeste me napada, ze byste mohl zalozit iniciativu na vcasne upozornovani na existenci rybich prechodu a jejich vrazednych proudech, ktere lode s nebohymi vodaky nemilosrdne nasaji a znici… (pravda, ten sarkasmus jsem si mohl odpoustit, ale uz se stalo 😉 jsem holt zly clovek)

drbas

dobre, tak tedy jeste jednou.. „slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni.. vodaci jsou pouze obcasni (!! – z hlediska celorocniho provozu, velmi obcasni) uzivatele vodnich toku + vodnich del.. znovu opakuji, ze ram pro monitoring muze byt nebezpecny leda pro retardovaneho slepce… co se tyce elektriky, myslite, ze nekoho ohrozi 24V zarizeni? neni reci o tom, ze kartace naopak bezpecnost propusti pro lode zvysil… o MVE se nezminujte, taky jste o ni v clanku nemluvil a tedy nechapu vasi zminku… o tom rec nebyla a neni… takze jeste jednou opakuji svuj nazor, ze tento clanek je proste lehce hystericky.. neberte to jako nejaky utok, ale vemte to jako fakt, protoze to tak je… ten ram (ani elektrika) neohrozuje nikoho, tecka. na vodu jezdim 25 let a velmi rad, ale popravde receno, budu radsi kdyz nam budou v rekach prirozene migrovat rybky, nez to, ze par dnu v roce se nemuze svezt par vodaku pres 1 jez… nemyslite, ze to za to stoji?

kmochacek

vodákům kartáčový rybí přechod ve šlajsně nijak nevadí, právě proto, že je dělaný inteligentně, umožňuje migraci vodáků i ryb najednou a slepě neupřednostňuje jen jeden druh 😉

http://www.praha.ochranaprirody.cz/res/data/168/021827.pdf

Nevadí jim ani v současnosti dočasně instalovaný monitoring migrace ryb.
Článek vznikl jen a pouze proto, že do šlajsny bylo istalováno „cosi“ bez jakékoliv dodatečné informace.
Že je to počítadlo ryb a nikoliv nějaké zařízení pro budoucí MVE, o které se na tomto jezu uvažuje, se zjistilo až časem m.j. díky obdobnému článku na jiném serveru.

Ryby a vodáci si vzájemně nevadí, pokud se řešení problému ujmou lidé otevření oběma stranám. Takže proč neudělat ze šlajsny i rybí přechod ale i naopak?

martin dr.

..te totiz nerozumim.. takze tedy: „On si vůbec neuvědomuje, že svou arogantní řečí o nějaké prioritě jasně (a tipoval bych, že úmyslně) podrývá?“ ..co prosim jasne a umyslne podryvam? eeh… at zije virtualni komunikace

Luděk

pokud nebereš jako podrytí, že slepý a retardovaný vodák je v prioritách až někde úplně vzadu, tak nevím, co k tomu víc dodat. Jako úmyslné mi to opravdu připadá. To, že byly na jezech stavěny vorové propusti kvůli splavnosti vodní cesty, to je samozřejmě historie (z mého pohledu bohužel). To, že si rybářská lobby v současné době něco diktuje je druhá věc, škoda je, že se obě strany mezi sebou dost těžko domlouvají. Ale to, co na fotkách vidím, je past, a to i na poměrně „zdatnější“ vodáky. Dostat traverzou v propusti do těla, to by sis určitě nepřál ani ty. Tam opravdu nejde o nějaké lehké podření o kartáče. A to nemluvím o téch „hrábích“, které mají skoro funkci česla.

kmochacek

Z Drbasových příspěvků neustále čiší snaha o konfrontaci vodák vs. ostatní (ryby, rybáři, povodí,…)
To je tak těžké pochopit, že (původní nikoliv tento již upravený a doplněný ) článek vznikl jako reakce na „něco divného“, co je instalované ve šlajsně a nikdo netuší o co se jedná?!? Teprve následně a po jistém „hysterickém“ nátlaku ( viz Ešus) se zjistilo oč se jedná.

Takže vodákům nevadí jezy (kromě volejů nad nimi), vodákům vadí SUCHÉ jezy (díky MVE), vodákům nevadí „zlé“ Povodí, ale Povodí NEOCHOTNÉ poskytovat informace, vodákům nevadí monitoring ryb ani RP, vodákům vadí lidé, kteří kvůli prosazování svých zájmů na vodáky KAŠLOU. Pokud se nebudem (třeba i hystericky) bránit, budou na nás kašlat pořád.

Kartáčový rybí přechod jsem uvedl jako příklad, který vyhovuje všem a slepě nepreferuje jen jednu stranu. Co je na tom proboha nepochopitelnýho?!?

martin dr.

souhlas s Ešusem.. evidentne jediny, kdo tu pozorne cte, to co jsem napsal.. nektere reakce ostatnich na me zavani jejich nechuti cokoliv cist doslova a od zacatku do konce.. napr pan kmochacek a jeho vysvetleni kartacu.. skutecne se musim smat, copak ja tomuto nekde oponuji? nejak jsem si nevsiml, protoze sam jsem to same rekl a sam jsem obhajoval soucasnu spravnou snahu vyhoveni vsem stranam (Vh ucely, RP, vodaci)…
co se tyce delky monitoringu, zkusil jsem zjistit a je to tak, mate pravdu (90dni), nicmene letos to proste vydrzime a pak zase bude na dlouha leta pokoj, svata slajsna bude volna..
tak tedy ke shrnuti, dobre, uznavam, ze to mohlo byt lepe oznaceno (taky uz jsem jednou psal), to ze o instalaci bioscanneru nevedely organy statni spravy nevidim jako nic tragickeho, protoze kdyby melo Povodi (jako vlastnik a spravce, i kdyz statni podnik, takze vlastne taky statni sprava) ohlasovat kazdou cinnost na spravovanem majetku na vsechny ostatni organy st.spr. (napr obecni urad atd.. nevim kde vsude jste zjistovali), tak to by nam ta skutecne zbytecna byrokracie opet nabobtnala o neco vice.. cili chyba byla (nepovazuji ji za zasadni, v tom se lisime s Esusem) v nedostatecnem oznaceni.. ja proste zastavam nazor, ze 100% zajistit nejde nic a ze clovek je bytost myslici. To ze by mel clovek nastavovat bezpecnostni parametry na nejnizsi mozny inteligencni vstup je sice pravda, ale tohle je proste (dle meho) nazoru moc.. dle vaseho ne, v poradku.. konejte, jak jste konali..

ad pan Ludek: s terminem „rybarska lobby“ v tomto pripade (!) fakt nemuzu souhlasit… to,aby ryby byly v rekach a mely moznost pokud mozno prirozene migrovat, v pokud mozno +-prirozenych podminkach je snad cilem vsech rozumne myslicich lidi a ne jen nejaky party rybaru… herfix… pak kdo tady ma potrebu konfrontovat… eeh, unavujici..

k nebezpeci toho scanneru..
http://www.hydromagazin.cz/images/article/body/jez_Sazava_BUdin_uzav5.JPG
zde je jasne videt ona zminovana drevena dluz (tram), ktery vas tam proste nepusti.. a ze by na me ta voda pusobila nejakym dojmem strasne nasosky?? :)) to se na me fakt nezlobte, ale z tohodle hlediska je mnohem nebezpecnejsi tedy ta jezova koruna hned vedle.. a argumentovat, ze pri vyssim satvu vody by se zrychlila rychlost.. ano zrychlila.. ale to snad taky normalni vodak zastavi nad jezem a jde to omrknout.. opet pokud vezmete pitomce, tak tomu ani zadne upozorneni nepomuze.. viz desitky mrtvejch na nasich ceskych smrtacich (tuhnice, radosov, pilar, atd atd). a tam tech ceduli je pozehnane a stejne se najdou pitomci, co si myslej, ze to daj levou zadni („dyk tam nic neni..“).. co s nima panove? zbourat jezy? postavit automaticky samostril? nebo plot pred jezem? …to je prave ono, proste NIC NEJDE 100% zajistit.. v tom pripade je nejbezpecnejsi jezdit v poradny veste na pramici po machaci… co se tyce tohoto scanneru, ten proste ja absolutne za nebezpecny nepovazuji… kdo z vas tam krome esuse byl? nebo jste jen klasicky prelitli clanek a zacali se rozcilovat nad jednim oponentem? (myslen ja alias drbas, alias martin.dr, sorry, jsem se psal z ruznych kompu a uz jsem zapomnel na ten nick:) ale jsem jeden clovek… 😉 ano, konfrontacni drbas.. pekny den, uzijme si vodu a kdyz prijdem o jeden(dva) jez(y) na celym useku sazavy jen proto, ze to treba bude mit do budoucna smysl pro nejaky ty rybky (ne pro rybare), tak to snad za to stoji.. a treba tam uz diky esusovi bude priste poradna cedule…

kmochacek

z věty:
„slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni..

jsem možná nepřesně vyvodil závěr – rybí přechod je to hlavní a jestli bude šlajsna sjízdá i pro vodáky není důležité – proto pořád operuju tím kartáčovým RP, který vyhoví všem.
Tvůj poslední příspěvek je (pro mne) mnohem stravitelnější než ten úvodní

drbas

..ze vy prispevky radsi ani nedoctete do konce… a ja nebudu rozebirat kazdou vasi vetu (a ostatnich), ja rozebiram to, s cim nesouhlasim (kupodivu!).. vy se zase naucte neosocovat lidi z neceho, kdyz k tomu nemate zadny podnet ani dukaz.. ale to by tahle „diskuze“ trvala vecne… nevim, co bylo na me „reci“ arogantniho… jen jsem nemohl souhlasit s jednim clankem, ktery se zakladal z velke casti na pocitech… stejne jako vas „nazor“ na me… az mi to tam „jeste letos nekoho stahne“ (vase citace), tak mi dejte vedet, presto ze jsme se nevsadili (jak jste touzil), tak vam zaslu lahev rumu… 🙂 ja bych se zase s vami vsadil, ze jste na miste ani nebyl (ja ano, pro vasi informaci).. doufam, ze me ted zacnete chytat za slovo… uz se „tesim“ 🙁 dekuji timto autorovi clanku – Esusovi – za normalni diskuzi – cloveka, ktery je otevren faktum a ne dojmum… tak do me pane Ludek, ja koncim.. pekny den a nezapomente me informovat o tech mnoha zranenich a umrtich, jeste me napada, ze byste mohl zalozit iniciativu na vcasne upozornovani na existenci rybich prechodu a jejich vrazednych proudech, ktere lode s nebohymi vodaky nemilosrdne nasaji a znici… (pravda, ten sarkasmus jsem si mohl odpoustit, ale uz se stalo 😉 jsem holt zly clovek)

drbas

dobre, tak tedy jeste jednou.. „slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni.. vodaci jsou pouze obcasni (!! – z hlediska celorocniho provozu, velmi obcasni) uzivatele vodnich toku + vodnich del.. znovu opakuji, ze ram pro monitoring muze byt nebezpecny leda pro retardovaneho slepce… co se tyce elektriky, myslite, ze nekoho ohrozi 24V zarizeni? neni reci o tom, ze kartace naopak bezpecnost propusti pro lode zvysil… o MVE se nezminujte, taky jste o ni v clanku nemluvil a tedy nechapu vasi zminku… o tom rec nebyla a neni… takze jeste jednou opakuji svuj nazor, ze tento clanek je proste lehce hystericky.. neberte to jako nejaky utok, ale vemte to jako fakt, protoze to tak je… ten ram (ani elektrika) neohrozuje nikoho, tecka. na vodu jezdim 25 let a velmi rad, ale popravde receno, budu radsi kdyz nam budou v rekach prirozene migrovat rybky, nez to, ze par dnu v roce se nemuze svezt par vodaku pres 1 jez… nemyslite, ze to za to stoji?

kmochacek

vodákům kartáčový rybí přechod ve šlajsně nijak nevadí, právě proto, že je dělaný inteligentně, umožňuje migraci vodáků i ryb najednou a slepě neupřednostňuje jen jeden druh 😉

http://www.praha.ochranaprirody.cz/res/data/168/021827.pdf

Nevadí jim ani v současnosti dočasně instalovaný monitoring migrace ryb.
Článek vznikl jen a pouze proto, že do šlajsny bylo istalováno „cosi“ bez jakékoliv dodatečné informace.
Že je to počítadlo ryb a nikoliv nějaké zařízení pro budoucí MVE, o které se na tomto jezu uvažuje, se zjistilo až časem m.j. díky obdobnému článku na jiném serveru.

Ryby a vodáci si vzájemně nevadí, pokud se řešení problému ujmou lidé otevření oběma stranám. Takže proč neudělat ze šlajsny i rybí přechod ale i naopak?

martin dr.

..te totiz nerozumim.. takze tedy: „On si vůbec neuvědomuje, že svou arogantní řečí o nějaké prioritě jasně (a tipoval bych, že úmyslně) podrývá?“ ..co prosim jasne a umyslne podryvam? eeh… at zije virtualni komunikace

Luděk

pokud nebereš jako podrytí, že slepý a retardovaný vodák je v prioritách až někde úplně vzadu, tak nevím, co k tomu víc dodat. Jako úmyslné mi to opravdu připadá. To, že byly na jezech stavěny vorové propusti kvůli splavnosti vodní cesty, to je samozřejmě historie (z mého pohledu bohužel). To, že si rybářská lobby v současné době něco diktuje je druhá věc, škoda je, že se obě strany mezi sebou dost těžko domlouvají. Ale to, co na fotkách vidím, je past, a to i na poměrně „zdatnější“ vodáky. Dostat traverzou v propusti do těla, to by sis určitě nepřál ani ty. Tam opravdu nejde o nějaké lehké podření o kartáče. A to nemluvím o téch „hrábích“, které mají skoro funkci česla.

kmochacek

Z Drbasových příspěvků neustále čiší snaha o konfrontaci vodák vs. ostatní (ryby, rybáři, povodí,…)
To je tak těžké pochopit, že (původní nikoliv tento již upravený a doplněný ) článek vznikl jako reakce na „něco divného“, co je instalované ve šlajsně a nikdo netuší o co se jedná?!? Teprve následně a po jistém „hysterickém“ nátlaku ( viz Ešus) se zjistilo oč se jedná.

Takže vodákům nevadí jezy (kromě volejů nad nimi), vodákům vadí SUCHÉ jezy (díky MVE), vodákům nevadí „zlé“ Povodí, ale Povodí NEOCHOTNÉ poskytovat informace, vodákům nevadí monitoring ryb ani RP, vodákům vadí lidé, kteří kvůli prosazování svých zájmů na vodáky KAŠLOU. Pokud se nebudem (třeba i hystericky) bránit, budou na nás kašlat pořád.

Kartáčový rybí přechod jsem uvedl jako příklad, který vyhovuje všem a slepě nepreferuje jen jednu stranu. Co je na tom proboha nepochopitelnýho?!?

martin dr.

souhlas s Ešusem.. evidentne jediny, kdo tu pozorne cte, to co jsem napsal.. nektere reakce ostatnich na me zavani jejich nechuti cokoliv cist doslova a od zacatku do konce.. napr pan kmochacek a jeho vysvetleni kartacu.. skutecne se musim smat, copak ja tomuto nekde oponuji? nejak jsem si nevsiml, protoze sam jsem to same rekl a sam jsem obhajoval soucasnu spravnou snahu vyhoveni vsem stranam (Vh ucely, RP, vodaci)…
co se tyce delky monitoringu, zkusil jsem zjistit a je to tak, mate pravdu (90dni), nicmene letos to proste vydrzime a pak zase bude na dlouha leta pokoj, svata slajsna bude volna..
tak tedy ke shrnuti, dobre, uznavam, ze to mohlo byt lepe oznaceno (taky uz jsem jednou psal), to ze o instalaci bioscanneru nevedely organy statni spravy nevidim jako nic tragickeho, protoze kdyby melo Povodi (jako vlastnik a spravce, i kdyz statni podnik, takze vlastne taky statni sprava) ohlasovat kazdou cinnost na spravovanem majetku na vsechny ostatni organy st.spr. (napr obecni urad atd.. nevim kde vsude jste zjistovali), tak to by nam ta skutecne zbytecna byrokracie opet nabobtnala o neco vice.. cili chyba byla (nepovazuji ji za zasadni, v tom se lisime s Esusem) v nedostatecnem oznaceni.. ja proste zastavam nazor, ze 100% zajistit nejde nic a ze clovek je bytost myslici. To ze by mel clovek nastavovat bezpecnostni parametry na nejnizsi mozny inteligencni vstup je sice pravda, ale tohle je proste (dle meho) nazoru moc.. dle vaseho ne, v poradku.. konejte, jak jste konali..

ad pan Ludek: s terminem „rybarska lobby“ v tomto pripade (!) fakt nemuzu souhlasit… to,aby ryby byly v rekach a mely moznost pokud mozno prirozene migrovat, v pokud mozno +-prirozenych podminkach je snad cilem vsech rozumne myslicich lidi a ne jen nejaky party rybaru… herfix… pak kdo tady ma potrebu konfrontovat… eeh, unavujici..

k nebezpeci toho scanneru..
http://www.hydromagazin.cz/images/article/body/jez_Sazava_BUdin_uzav5.JPG
zde je jasne videt ona zminovana drevena dluz (tram), ktery vas tam proste nepusti.. a ze by na me ta voda pusobila nejakym dojmem strasne nasosky?? :)) to se na me fakt nezlobte, ale z tohodle hlediska je mnohem nebezpecnejsi tedy ta jezova koruna hned vedle.. a argumentovat, ze pri vyssim satvu vody by se zrychlila rychlost.. ano zrychlila.. ale to snad taky normalni vodak zastavi nad jezem a jde to omrknout.. opet pokud vezmete pitomce, tak tomu ani zadne upozorneni nepomuze.. viz desitky mrtvejch na nasich ceskych smrtacich (tuhnice, radosov, pilar, atd atd). a tam tech ceduli je pozehnane a stejne se najdou pitomci, co si myslej, ze to daj levou zadni („dyk tam nic neni..“).. co s nima panove? zbourat jezy? postavit automaticky samostril? nebo plot pred jezem? …to je prave ono, proste NIC NEJDE 100% zajistit.. v tom pripade je nejbezpecnejsi jezdit v poradny veste na pramici po machaci… co se tyce tohoto scanneru, ten proste ja absolutne za nebezpecny nepovazuji… kdo z vas tam krome esuse byl? nebo jste jen klasicky prelitli clanek a zacali se rozcilovat nad jednim oponentem? (myslen ja alias drbas, alias martin.dr, sorry, jsem se psal z ruznych kompu a uz jsem zapomnel na ten nick:) ale jsem jeden clovek… 😉 ano, konfrontacni drbas.. pekny den, uzijme si vodu a kdyz prijdem o jeden(dva) jez(y) na celym useku sazavy jen proto, ze to treba bude mit do budoucna smysl pro nejaky ty rybky (ne pro rybare), tak to snad za to stoji.. a treba tam uz diky esusovi bude priste poradna cedule…

kmochacek

z věty:
„slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni..

jsem možná nepřesně vyvodil závěr – rybí přechod je to hlavní a jestli bude šlajsna sjízdá i pro vodáky není důležité – proto pořád operuju tím kartáčovým RP, který vyhoví všem.
Tvůj poslední příspěvek je (pro mne) mnohem stravitelnější než ten úvodní

drbas

..ze vy prispevky radsi ani nedoctete do konce… a ja nebudu rozebirat kazdou vasi vetu (a ostatnich), ja rozebiram to, s cim nesouhlasim (kupodivu!).. vy se zase naucte neosocovat lidi z neceho, kdyz k tomu nemate zadny podnet ani dukaz.. ale to by tahle „diskuze“ trvala vecne… nevim, co bylo na me „reci“ arogantniho… jen jsem nemohl souhlasit s jednim clankem, ktery se zakladal z velke casti na pocitech… stejne jako vas „nazor“ na me… az mi to tam „jeste letos nekoho stahne“ (vase citace), tak mi dejte vedet, presto ze jsme se nevsadili (jak jste touzil), tak vam zaslu lahev rumu… 🙂 ja bych se zase s vami vsadil, ze jste na miste ani nebyl (ja ano, pro vasi informaci).. doufam, ze me ted zacnete chytat za slovo… uz se „tesim“ 🙁 dekuji timto autorovi clanku – Esusovi – za normalni diskuzi – cloveka, ktery je otevren faktum a ne dojmum… tak do me pane Ludek, ja koncim.. pekny den a nezapomente me informovat o tech mnoha zranenich a umrtich, jeste me napada, ze byste mohl zalozit iniciativu na vcasne upozornovani na existenci rybich prechodu a jejich vrazednych proudech, ktere lode s nebohymi vodaky nemilosrdne nasaji a znici… (pravda, ten sarkasmus jsem si mohl odpoustit, ale uz se stalo 😉 jsem holt zly clovek)

drbas

dobre, tak tedy jeste jednou.. „slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni.. vodaci jsou pouze obcasni (!! – z hlediska celorocniho provozu, velmi obcasni) uzivatele vodnich toku + vodnich del.. znovu opakuji, ze ram pro monitoring muze byt nebezpecny leda pro retardovaneho slepce… co se tyce elektriky, myslite, ze nekoho ohrozi 24V zarizeni? neni reci o tom, ze kartace naopak bezpecnost propusti pro lode zvysil… o MVE se nezminujte, taky jste o ni v clanku nemluvil a tedy nechapu vasi zminku… o tom rec nebyla a neni… takze jeste jednou opakuji svuj nazor, ze tento clanek je proste lehce hystericky.. neberte to jako nejaky utok, ale vemte to jako fakt, protoze to tak je… ten ram (ani elektrika) neohrozuje nikoho, tecka. na vodu jezdim 25 let a velmi rad, ale popravde receno, budu radsi kdyz nam budou v rekach prirozene migrovat rybky, nez to, ze par dnu v roce se nemuze svezt par vodaku pres 1 jez… nemyslite, ze to za to stoji?

kmochacek

vodákům kartáčový rybí přechod ve šlajsně nijak nevadí, právě proto, že je dělaný inteligentně, umožňuje migraci vodáků i ryb najednou a slepě neupřednostňuje jen jeden druh 😉

http://www.praha.ochranaprirody.cz/res/data/168/021827.pdf

Nevadí jim ani v současnosti dočasně instalovaný monitoring migrace ryb.
Článek vznikl jen a pouze proto, že do šlajsny bylo istalováno „cosi“ bez jakékoliv dodatečné informace.
Že je to počítadlo ryb a nikoliv nějaké zařízení pro budoucí MVE, o které se na tomto jezu uvažuje, se zjistilo až časem m.j. díky obdobnému článku na jiném serveru.

Ryby a vodáci si vzájemně nevadí, pokud se řešení problému ujmou lidé otevření oběma stranám. Takže proč neudělat ze šlajsny i rybí přechod ale i naopak?

martin dr.

..te totiz nerozumim.. takze tedy: „On si vůbec neuvědomuje, že svou arogantní řečí o nějaké prioritě jasně (a tipoval bych, že úmyslně) podrývá?“ ..co prosim jasne a umyslne podryvam? eeh… at zije virtualni komunikace

Luděk

pokud nebereš jako podrytí, že slepý a retardovaný vodák je v prioritách až někde úplně vzadu, tak nevím, co k tomu víc dodat. Jako úmyslné mi to opravdu připadá. To, že byly na jezech stavěny vorové propusti kvůli splavnosti vodní cesty, to je samozřejmě historie (z mého pohledu bohužel). To, že si rybářská lobby v současné době něco diktuje je druhá věc, škoda je, že se obě strany mezi sebou dost těžko domlouvají. Ale to, co na fotkách vidím, je past, a to i na poměrně „zdatnější“ vodáky. Dostat traverzou v propusti do těla, to by sis určitě nepřál ani ty. Tam opravdu nejde o nějaké lehké podření o kartáče. A to nemluvím o téch „hrábích“, které mají skoro funkci česla.

kmochacek

Z Drbasových příspěvků neustále čiší snaha o konfrontaci vodák vs. ostatní (ryby, rybáři, povodí,…)
To je tak těžké pochopit, že (původní nikoliv tento již upravený a doplněný ) článek vznikl jako reakce na „něco divného“, co je instalované ve šlajsně a nikdo netuší o co se jedná?!? Teprve následně a po jistém „hysterickém“ nátlaku ( viz Ešus) se zjistilo oč se jedná.

Takže vodákům nevadí jezy (kromě volejů nad nimi), vodákům vadí SUCHÉ jezy (díky MVE), vodákům nevadí „zlé“ Povodí, ale Povodí NEOCHOTNÉ poskytovat informace, vodákům nevadí monitoring ryb ani RP, vodákům vadí lidé, kteří kvůli prosazování svých zájmů na vodáky KAŠLOU. Pokud se nebudem (třeba i hystericky) bránit, budou na nás kašlat pořád.

Kartáčový rybí přechod jsem uvedl jako příklad, který vyhovuje všem a slepě nepreferuje jen jednu stranu. Co je na tom proboha nepochopitelnýho?!?

martin dr.

souhlas s Ešusem.. evidentne jediny, kdo tu pozorne cte, to co jsem napsal.. nektere reakce ostatnich na me zavani jejich nechuti cokoliv cist doslova a od zacatku do konce.. napr pan kmochacek a jeho vysvetleni kartacu.. skutecne se musim smat, copak ja tomuto nekde oponuji? nejak jsem si nevsiml, protoze sam jsem to same rekl a sam jsem obhajoval soucasnu spravnou snahu vyhoveni vsem stranam (Vh ucely, RP, vodaci)…
co se tyce delky monitoringu, zkusil jsem zjistit a je to tak, mate pravdu (90dni), nicmene letos to proste vydrzime a pak zase bude na dlouha leta pokoj, svata slajsna bude volna..
tak tedy ke shrnuti, dobre, uznavam, ze to mohlo byt lepe oznaceno (taky uz jsem jednou psal), to ze o instalaci bioscanneru nevedely organy statni spravy nevidim jako nic tragickeho, protoze kdyby melo Povodi (jako vlastnik a spravce, i kdyz statni podnik, takze vlastne taky statni sprava) ohlasovat kazdou cinnost na spravovanem majetku na vsechny ostatni organy st.spr. (napr obecni urad atd.. nevim kde vsude jste zjistovali), tak to by nam ta skutecne zbytecna byrokracie opet nabobtnala o neco vice.. cili chyba byla (nepovazuji ji za zasadni, v tom se lisime s Esusem) v nedostatecnem oznaceni.. ja proste zastavam nazor, ze 100% zajistit nejde nic a ze clovek je bytost myslici. To ze by mel clovek nastavovat bezpecnostni parametry na nejnizsi mozny inteligencni vstup je sice pravda, ale tohle je proste (dle meho) nazoru moc.. dle vaseho ne, v poradku.. konejte, jak jste konali..

ad pan Ludek: s terminem „rybarska lobby“ v tomto pripade (!) fakt nemuzu souhlasit… to,aby ryby byly v rekach a mely moznost pokud mozno prirozene migrovat, v pokud mozno +-prirozenych podminkach je snad cilem vsech rozumne myslicich lidi a ne jen nejaky party rybaru… herfix… pak kdo tady ma potrebu konfrontovat… eeh, unavujici..

k nebezpeci toho scanneru..
http://www.hydromagazin.cz/images/article/body/jez_Sazava_BUdin_uzav5.JPG
zde je jasne videt ona zminovana drevena dluz (tram), ktery vas tam proste nepusti.. a ze by na me ta voda pusobila nejakym dojmem strasne nasosky?? :)) to se na me fakt nezlobte, ale z tohodle hlediska je mnohem nebezpecnejsi tedy ta jezova koruna hned vedle.. a argumentovat, ze pri vyssim satvu vody by se zrychlila rychlost.. ano zrychlila.. ale to snad taky normalni vodak zastavi nad jezem a jde to omrknout.. opet pokud vezmete pitomce, tak tomu ani zadne upozorneni nepomuze.. viz desitky mrtvejch na nasich ceskych smrtacich (tuhnice, radosov, pilar, atd atd). a tam tech ceduli je pozehnane a stejne se najdou pitomci, co si myslej, ze to daj levou zadni („dyk tam nic neni..“).. co s nima panove? zbourat jezy? postavit automaticky samostril? nebo plot pred jezem? …to je prave ono, proste NIC NEJDE 100% zajistit.. v tom pripade je nejbezpecnejsi jezdit v poradny veste na pramici po machaci… co se tyce tohoto scanneru, ten proste ja absolutne za nebezpecny nepovazuji… kdo z vas tam krome esuse byl? nebo jste jen klasicky prelitli clanek a zacali se rozcilovat nad jednim oponentem? (myslen ja alias drbas, alias martin.dr, sorry, jsem se psal z ruznych kompu a uz jsem zapomnel na ten nick:) ale jsem jeden clovek… 😉 ano, konfrontacni drbas.. pekny den, uzijme si vodu a kdyz prijdem o jeden(dva) jez(y) na celym useku sazavy jen proto, ze to treba bude mit do budoucna smysl pro nejaky ty rybky (ne pro rybare), tak to snad za to stoji.. a treba tam uz diky esusovi bude priste poradna cedule…

kmochacek

z věty:
„slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni..

jsem možná nepřesně vyvodil závěr – rybí přechod je to hlavní a jestli bude šlajsna sjízdá i pro vodáky není důležité – proto pořád operuju tím kartáčovým RP, který vyhoví všem.
Tvůj poslední příspěvek je (pro mne) mnohem stravitelnější než ten úvodní

drbas

..ze vy prispevky radsi ani nedoctete do konce… a ja nebudu rozebirat kazdou vasi vetu (a ostatnich), ja rozebiram to, s cim nesouhlasim (kupodivu!).. vy se zase naucte neosocovat lidi z neceho, kdyz k tomu nemate zadny podnet ani dukaz.. ale to by tahle „diskuze“ trvala vecne… nevim, co bylo na me „reci“ arogantniho… jen jsem nemohl souhlasit s jednim clankem, ktery se zakladal z velke casti na pocitech… stejne jako vas „nazor“ na me… az mi to tam „jeste letos nekoho stahne“ (vase citace), tak mi dejte vedet, presto ze jsme se nevsadili (jak jste touzil), tak vam zaslu lahev rumu… 🙂 ja bych se zase s vami vsadil, ze jste na miste ani nebyl (ja ano, pro vasi informaci).. doufam, ze me ted zacnete chytat za slovo… uz se „tesim“ 🙁 dekuji timto autorovi clanku – Esusovi – za normalni diskuzi – cloveka, ktery je otevren faktum a ne dojmum… tak do me pane Ludek, ja koncim.. pekny den a nezapomente me informovat o tech mnoha zranenich a umrtich, jeste me napada, ze byste mohl zalozit iniciativu na vcasne upozornovani na existenci rybich prechodu a jejich vrazednych proudech, ktere lode s nebohymi vodaky nemilosrdne nasaji a znici… (pravda, ten sarkasmus jsem si mohl odpoustit, ale uz se stalo 😉 jsem holt zly clovek)

drbas

dobre, tak tedy jeste jednou.. „slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni.. vodaci jsou pouze obcasni (!! – z hlediska celorocniho provozu, velmi obcasni) uzivatele vodnich toku + vodnich del.. znovu opakuji, ze ram pro monitoring muze byt nebezpecny leda pro retardovaneho slepce… co se tyce elektriky, myslite, ze nekoho ohrozi 24V zarizeni? neni reci o tom, ze kartace naopak bezpecnost propusti pro lode zvysil… o MVE se nezminujte, taky jste o ni v clanku nemluvil a tedy nechapu vasi zminku… o tom rec nebyla a neni… takze jeste jednou opakuji svuj nazor, ze tento clanek je proste lehce hystericky.. neberte to jako nejaky utok, ale vemte to jako fakt, protoze to tak je… ten ram (ani elektrika) neohrozuje nikoho, tecka. na vodu jezdim 25 let a velmi rad, ale popravde receno, budu radsi kdyz nam budou v rekach prirozene migrovat rybky, nez to, ze par dnu v roce se nemuze svezt par vodaku pres 1 jez… nemyslite, ze to za to stoji?

kmochacek

vodákům kartáčový rybí přechod ve šlajsně nijak nevadí, právě proto, že je dělaný inteligentně, umožňuje migraci vodáků i ryb najednou a slepě neupřednostňuje jen jeden druh 😉

http://www.praha.ochranaprirody.cz/res/data/168/021827.pdf

Nevadí jim ani v současnosti dočasně instalovaný monitoring migrace ryb.
Článek vznikl jen a pouze proto, že do šlajsny bylo istalováno „cosi“ bez jakékoliv dodatečné informace.
Že je to počítadlo ryb a nikoliv nějaké zařízení pro budoucí MVE, o které se na tomto jezu uvažuje, se zjistilo až časem m.j. díky obdobnému článku na jiném serveru.

Ryby a vodáci si vzájemně nevadí, pokud se řešení problému ujmou lidé otevření oběma stranám. Takže proč neudělat ze šlajsny i rybí přechod ale i naopak?

martin dr.

..te totiz nerozumim.. takze tedy: „On si vůbec neuvědomuje, že svou arogantní řečí o nějaké prioritě jasně (a tipoval bych, že úmyslně) podrývá?“ ..co prosim jasne a umyslne podryvam? eeh… at zije virtualni komunikace

Luděk

pokud nebereš jako podrytí, že slepý a retardovaný vodák je v prioritách až někde úplně vzadu, tak nevím, co k tomu víc dodat. Jako úmyslné mi to opravdu připadá. To, že byly na jezech stavěny vorové propusti kvůli splavnosti vodní cesty, to je samozřejmě historie (z mého pohledu bohužel). To, že si rybářská lobby v současné době něco diktuje je druhá věc, škoda je, že se obě strany mezi sebou dost těžko domlouvají. Ale to, co na fotkách vidím, je past, a to i na poměrně „zdatnější“ vodáky. Dostat traverzou v propusti do těla, to by sis určitě nepřál ani ty. Tam opravdu nejde o nějaké lehké podření o kartáče. A to nemluvím o téch „hrábích“, které mají skoro funkci česla.

kmochacek

Z Drbasových příspěvků neustále čiší snaha o konfrontaci vodák vs. ostatní (ryby, rybáři, povodí,…)
To je tak těžké pochopit, že (původní nikoliv tento již upravený a doplněný ) článek vznikl jako reakce na „něco divného“, co je instalované ve šlajsně a nikdo netuší o co se jedná?!? Teprve následně a po jistém „hysterickém“ nátlaku ( viz Ešus) se zjistilo oč se jedná.

Takže vodákům nevadí jezy (kromě volejů nad nimi), vodákům vadí SUCHÉ jezy (díky MVE), vodákům nevadí „zlé“ Povodí, ale Povodí NEOCHOTNÉ poskytovat informace, vodákům nevadí monitoring ryb ani RP, vodákům vadí lidé, kteří kvůli prosazování svých zájmů na vodáky KAŠLOU. Pokud se nebudem (třeba i hystericky) bránit, budou na nás kašlat pořád.

Kartáčový rybí přechod jsem uvedl jako příklad, který vyhovuje všem a slepě nepreferuje jen jednu stranu. Co je na tom proboha nepochopitelnýho?!?

martin dr.

souhlas s Ešusem.. evidentne jediny, kdo tu pozorne cte, to co jsem napsal.. nektere reakce ostatnich na me zavani jejich nechuti cokoliv cist doslova a od zacatku do konce.. napr pan kmochacek a jeho vysvetleni kartacu.. skutecne se musim smat, copak ja tomuto nekde oponuji? nejak jsem si nevsiml, protoze sam jsem to same rekl a sam jsem obhajoval soucasnu spravnou snahu vyhoveni vsem stranam (Vh ucely, RP, vodaci)…
co se tyce delky monitoringu, zkusil jsem zjistit a je to tak, mate pravdu (90dni), nicmene letos to proste vydrzime a pak zase bude na dlouha leta pokoj, svata slajsna bude volna..
tak tedy ke shrnuti, dobre, uznavam, ze to mohlo byt lepe oznaceno (taky uz jsem jednou psal), to ze o instalaci bioscanneru nevedely organy statni spravy nevidim jako nic tragickeho, protoze kdyby melo Povodi (jako vlastnik a spravce, i kdyz statni podnik, takze vlastne taky statni sprava) ohlasovat kazdou cinnost na spravovanem majetku na vsechny ostatni organy st.spr. (napr obecni urad atd.. nevim kde vsude jste zjistovali), tak to by nam ta skutecne zbytecna byrokracie opet nabobtnala o neco vice.. cili chyba byla (nepovazuji ji za zasadni, v tom se lisime s Esusem) v nedostatecnem oznaceni.. ja proste zastavam nazor, ze 100% zajistit nejde nic a ze clovek je bytost myslici. To ze by mel clovek nastavovat bezpecnostni parametry na nejnizsi mozny inteligencni vstup je sice pravda, ale tohle je proste (dle meho) nazoru moc.. dle vaseho ne, v poradku.. konejte, jak jste konali..

ad pan Ludek: s terminem „rybarska lobby“ v tomto pripade (!) fakt nemuzu souhlasit… to,aby ryby byly v rekach a mely moznost pokud mozno prirozene migrovat, v pokud mozno +-prirozenych podminkach je snad cilem vsech rozumne myslicich lidi a ne jen nejaky party rybaru… herfix… pak kdo tady ma potrebu konfrontovat… eeh, unavujici..

k nebezpeci toho scanneru..
http://www.hydromagazin.cz/images/article/body/jez_Sazava_BUdin_uzav5.JPG
zde je jasne videt ona zminovana drevena dluz (tram), ktery vas tam proste nepusti.. a ze by na me ta voda pusobila nejakym dojmem strasne nasosky?? :)) to se na me fakt nezlobte, ale z tohodle hlediska je mnohem nebezpecnejsi tedy ta jezova koruna hned vedle.. a argumentovat, ze pri vyssim satvu vody by se zrychlila rychlost.. ano zrychlila.. ale to snad taky normalni vodak zastavi nad jezem a jde to omrknout.. opet pokud vezmete pitomce, tak tomu ani zadne upozorneni nepomuze.. viz desitky mrtvejch na nasich ceskych smrtacich (tuhnice, radosov, pilar, atd atd). a tam tech ceduli je pozehnane a stejne se najdou pitomci, co si myslej, ze to daj levou zadni („dyk tam nic neni..“).. co s nima panove? zbourat jezy? postavit automaticky samostril? nebo plot pred jezem? …to je prave ono, proste NIC NEJDE 100% zajistit.. v tom pripade je nejbezpecnejsi jezdit v poradny veste na pramici po machaci… co se tyce tohoto scanneru, ten proste ja absolutne za nebezpecny nepovazuji… kdo z vas tam krome esuse byl? nebo jste jen klasicky prelitli clanek a zacali se rozcilovat nad jednim oponentem? (myslen ja alias drbas, alias martin.dr, sorry, jsem se psal z ruznych kompu a uz jsem zapomnel na ten nick:) ale jsem jeden clovek… 😉 ano, konfrontacni drbas.. pekny den, uzijme si vodu a kdyz prijdem o jeden(dva) jez(y) na celym useku sazavy jen proto, ze to treba bude mit do budoucna smysl pro nejaky ty rybky (ne pro rybare), tak to snad za to stoji.. a treba tam uz diky esusovi bude priste poradna cedule…

kmochacek

z věty:
„slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni..

jsem možná nepřesně vyvodil závěr – rybí přechod je to hlavní a jestli bude šlajsna sjízdá i pro vodáky není důležité – proto pořád operuju tím kartáčovým RP, který vyhoví všem.
Tvůj poslední příspěvek je (pro mne) mnohem stravitelnější než ten úvodní

drbas

..ze vy prispevky radsi ani nedoctete do konce… a ja nebudu rozebirat kazdou vasi vetu (a ostatnich), ja rozebiram to, s cim nesouhlasim (kupodivu!).. vy se zase naucte neosocovat lidi z neceho, kdyz k tomu nemate zadny podnet ani dukaz.. ale to by tahle „diskuze“ trvala vecne… nevim, co bylo na me „reci“ arogantniho… jen jsem nemohl souhlasit s jednim clankem, ktery se zakladal z velke casti na pocitech… stejne jako vas „nazor“ na me… az mi to tam „jeste letos nekoho stahne“ (vase citace), tak mi dejte vedet, presto ze jsme se nevsadili (jak jste touzil), tak vam zaslu lahev rumu… 🙂 ja bych se zase s vami vsadil, ze jste na miste ani nebyl (ja ano, pro vasi informaci).. doufam, ze me ted zacnete chytat za slovo… uz se „tesim“ 🙁 dekuji timto autorovi clanku – Esusovi – za normalni diskuzi – cloveka, ktery je otevren faktum a ne dojmum… tak do me pane Ludek, ja koncim.. pekny den a nezapomente me informovat o tech mnoha zranenich a umrtich, jeste me napada, ze byste mohl zalozit iniciativu na vcasne upozornovani na existenci rybich prechodu a jejich vrazednych proudech, ktere lode s nebohymi vodaky nemilosrdne nasaji a znici… (pravda, ten sarkasmus jsem si mohl odpoustit, ale uz se stalo 😉 jsem holt zly clovek)

drbas

dobre, tak tedy jeste jednou.. „slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni.. vodaci jsou pouze obcasni (!! – z hlediska celorocniho provozu, velmi obcasni) uzivatele vodnich toku + vodnich del.. znovu opakuji, ze ram pro monitoring muze byt nebezpecny leda pro retardovaneho slepce… co se tyce elektriky, myslite, ze nekoho ohrozi 24V zarizeni? neni reci o tom, ze kartace naopak bezpecnost propusti pro lode zvysil… o MVE se nezminujte, taky jste o ni v clanku nemluvil a tedy nechapu vasi zminku… o tom rec nebyla a neni… takze jeste jednou opakuji svuj nazor, ze tento clanek je proste lehce hystericky.. neberte to jako nejaky utok, ale vemte to jako fakt, protoze to tak je… ten ram (ani elektrika) neohrozuje nikoho, tecka. na vodu jezdim 25 let a velmi rad, ale popravde receno, budu radsi kdyz nam budou v rekach prirozene migrovat rybky, nez to, ze par dnu v roce se nemuze svezt par vodaku pres 1 jez… nemyslite, ze to za to stoji?

kmochacek

vodákům kartáčový rybí přechod ve šlajsně nijak nevadí, právě proto, že je dělaný inteligentně, umožňuje migraci vodáků i ryb najednou a slepě neupřednostňuje jen jeden druh 😉

http://www.praha.ochranaprirody.cz/res/data/168/021827.pdf

Nevadí jim ani v současnosti dočasně instalovaný monitoring migrace ryb.
Článek vznikl jen a pouze proto, že do šlajsny bylo istalováno „cosi“ bez jakékoliv dodatečné informace.
Že je to počítadlo ryb a nikoliv nějaké zařízení pro budoucí MVE, o které se na tomto jezu uvažuje, se zjistilo až časem m.j. díky obdobnému článku na jiném serveru.

Ryby a vodáci si vzájemně nevadí, pokud se řešení problému ujmou lidé otevření oběma stranám. Takže proč neudělat ze šlajsny i rybí přechod ale i naopak?

martin dr.

..te totiz nerozumim.. takze tedy: „On si vůbec neuvědomuje, že svou arogantní řečí o nějaké prioritě jasně (a tipoval bych, že úmyslně) podrývá?“ ..co prosim jasne a umyslne podryvam? eeh… at zije virtualni komunikace

Luděk

pokud nebereš jako podrytí, že slepý a retardovaný vodák je v prioritách až někde úplně vzadu, tak nevím, co k tomu víc dodat. Jako úmyslné mi to opravdu připadá. To, že byly na jezech stavěny vorové propusti kvůli splavnosti vodní cesty, to je samozřejmě historie (z mého pohledu bohužel). To, že si rybářská lobby v současné době něco diktuje je druhá věc, škoda je, že se obě strany mezi sebou dost těžko domlouvají. Ale to, co na fotkách vidím, je past, a to i na poměrně „zdatnější“ vodáky. Dostat traverzou v propusti do těla, to by sis určitě nepřál ani ty. Tam opravdu nejde o nějaké lehké podření o kartáče. A to nemluvím o téch „hrábích“, které mají skoro funkci česla.

kmochacek

Z Drbasových příspěvků neustále čiší snaha o konfrontaci vodák vs. ostatní (ryby, rybáři, povodí,…)
To je tak těžké pochopit, že (původní nikoliv tento již upravený a doplněný ) článek vznikl jako reakce na „něco divného“, co je instalované ve šlajsně a nikdo netuší o co se jedná?!? Teprve následně a po jistém „hysterickém“ nátlaku ( viz Ešus) se zjistilo oč se jedná.

Takže vodákům nevadí jezy (kromě volejů nad nimi), vodákům vadí SUCHÉ jezy (díky MVE), vodákům nevadí „zlé“ Povodí, ale Povodí NEOCHOTNÉ poskytovat informace, vodákům nevadí monitoring ryb ani RP, vodákům vadí lidé, kteří kvůli prosazování svých zájmů na vodáky KAŠLOU. Pokud se nebudem (třeba i hystericky) bránit, budou na nás kašlat pořád.

Kartáčový rybí přechod jsem uvedl jako příklad, který vyhovuje všem a slepě nepreferuje jen jednu stranu. Co je na tom proboha nepochopitelnýho?!?

martin dr.

souhlas s Ešusem.. evidentne jediny, kdo tu pozorne cte, to co jsem napsal.. nektere reakce ostatnich na me zavani jejich nechuti cokoliv cist doslova a od zacatku do konce.. napr pan kmochacek a jeho vysvetleni kartacu.. skutecne se musim smat, copak ja tomuto nekde oponuji? nejak jsem si nevsiml, protoze sam jsem to same rekl a sam jsem obhajoval soucasnu spravnou snahu vyhoveni vsem stranam (Vh ucely, RP, vodaci)…
co se tyce delky monitoringu, zkusil jsem zjistit a je to tak, mate pravdu (90dni), nicmene letos to proste vydrzime a pak zase bude na dlouha leta pokoj, svata slajsna bude volna..
tak tedy ke shrnuti, dobre, uznavam, ze to mohlo byt lepe oznaceno (taky uz jsem jednou psal), to ze o instalaci bioscanneru nevedely organy statni spravy nevidim jako nic tragickeho, protoze kdyby melo Povodi (jako vlastnik a spravce, i kdyz statni podnik, takze vlastne taky statni sprava) ohlasovat kazdou cinnost na spravovanem majetku na vsechny ostatni organy st.spr. (napr obecni urad atd.. nevim kde vsude jste zjistovali), tak to by nam ta skutecne zbytecna byrokracie opet nabobtnala o neco vice.. cili chyba byla (nepovazuji ji za zasadni, v tom se lisime s Esusem) v nedostatecnem oznaceni.. ja proste zastavam nazor, ze 100% zajistit nejde nic a ze clovek je bytost myslici. To ze by mel clovek nastavovat bezpecnostni parametry na nejnizsi mozny inteligencni vstup je sice pravda, ale tohle je proste (dle meho) nazoru moc.. dle vaseho ne, v poradku.. konejte, jak jste konali..

ad pan Ludek: s terminem „rybarska lobby“ v tomto pripade (!) fakt nemuzu souhlasit… to,aby ryby byly v rekach a mely moznost pokud mozno prirozene migrovat, v pokud mozno +-prirozenych podminkach je snad cilem vsech rozumne myslicich lidi a ne jen nejaky party rybaru… herfix… pak kdo tady ma potrebu konfrontovat… eeh, unavujici..

k nebezpeci toho scanneru..
http://www.hydromagazin.cz/images/article/body/jez_Sazava_BUdin_uzav5.JPG
zde je jasne videt ona zminovana drevena dluz (tram), ktery vas tam proste nepusti.. a ze by na me ta voda pusobila nejakym dojmem strasne nasosky?? :)) to se na me fakt nezlobte, ale z tohodle hlediska je mnohem nebezpecnejsi tedy ta jezova koruna hned vedle.. a argumentovat, ze pri vyssim satvu vody by se zrychlila rychlost.. ano zrychlila.. ale to snad taky normalni vodak zastavi nad jezem a jde to omrknout.. opet pokud vezmete pitomce, tak tomu ani zadne upozorneni nepomuze.. viz desitky mrtvejch na nasich ceskych smrtacich (tuhnice, radosov, pilar, atd atd). a tam tech ceduli je pozehnane a stejne se najdou pitomci, co si myslej, ze to daj levou zadni („dyk tam nic neni..“).. co s nima panove? zbourat jezy? postavit automaticky samostril? nebo plot pred jezem? …to je prave ono, proste NIC NEJDE 100% zajistit.. v tom pripade je nejbezpecnejsi jezdit v poradny veste na pramici po machaci… co se tyce tohoto scanneru, ten proste ja absolutne za nebezpecny nepovazuji… kdo z vas tam krome esuse byl? nebo jste jen klasicky prelitli clanek a zacali se rozcilovat nad jednim oponentem? (myslen ja alias drbas, alias martin.dr, sorry, jsem se psal z ruznych kompu a uz jsem zapomnel na ten nick:) ale jsem jeden clovek… 😉 ano, konfrontacni drbas.. pekny den, uzijme si vodu a kdyz prijdem o jeden(dva) jez(y) na celym useku sazavy jen proto, ze to treba bude mit do budoucna smysl pro nejaky ty rybky (ne pro rybare), tak to snad za to stoji.. a treba tam uz diky esusovi bude priste poradna cedule…

kmochacek

z věty:
„slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni..

jsem možná nepřesně vyvodil závěr – rybí přechod je to hlavní a jestli bude šlajsna sjízdá i pro vodáky není důležité – proto pořád operuju tím kartáčovým RP, který vyhoví všem.
Tvůj poslední příspěvek je (pro mne) mnohem stravitelnější než ten úvodní

drbas

..ze vy prispevky radsi ani nedoctete do konce… a ja nebudu rozebirat kazdou vasi vetu (a ostatnich), ja rozebiram to, s cim nesouhlasim (kupodivu!).. vy se zase naucte neosocovat lidi z neceho, kdyz k tomu nemate zadny podnet ani dukaz.. ale to by tahle „diskuze“ trvala vecne… nevim, co bylo na me „reci“ arogantniho… jen jsem nemohl souhlasit s jednim clankem, ktery se zakladal z velke casti na pocitech… stejne jako vas „nazor“ na me… az mi to tam „jeste letos nekoho stahne“ (vase citace), tak mi dejte vedet, presto ze jsme se nevsadili (jak jste touzil), tak vam zaslu lahev rumu… 🙂 ja bych se zase s vami vsadil, ze jste na miste ani nebyl (ja ano, pro vasi informaci).. doufam, ze me ted zacnete chytat za slovo… uz se „tesim“ 🙁 dekuji timto autorovi clanku – Esusovi – za normalni diskuzi – cloveka, ktery je otevren faktum a ne dojmum… tak do me pane Ludek, ja koncim.. pekny den a nezapomente me informovat o tech mnoha zranenich a umrtich, jeste me napada, ze byste mohl zalozit iniciativu na vcasne upozornovani na existenci rybich prechodu a jejich vrazednych proudech, ktere lode s nebohymi vodaky nemilosrdne nasaji a znici… (pravda, ten sarkasmus jsem si mohl odpoustit, ale uz se stalo 😉 jsem holt zly clovek)

drbas

dobre, tak tedy jeste jednou.. „slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni.. vodaci jsou pouze obcasni (!! – z hlediska celorocniho provozu, velmi obcasni) uzivatele vodnich toku + vodnich del.. znovu opakuji, ze ram pro monitoring muze byt nebezpecny leda pro retardovaneho slepce… co se tyce elektriky, myslite, ze nekoho ohrozi 24V zarizeni? neni reci o tom, ze kartace naopak bezpecnost propusti pro lode zvysil… o MVE se nezminujte, taky jste o ni v clanku nemluvil a tedy nechapu vasi zminku… o tom rec nebyla a neni… takze jeste jednou opakuji svuj nazor, ze tento clanek je proste lehce hystericky.. neberte to jako nejaky utok, ale vemte to jako fakt, protoze to tak je… ten ram (ani elektrika) neohrozuje nikoho, tecka. na vodu jezdim 25 let a velmi rad, ale popravde receno, budu radsi kdyz nam budou v rekach prirozene migrovat rybky, nez to, ze par dnu v roce se nemuze svezt par vodaku pres 1 jez… nemyslite, ze to za to stoji?

kmochacek

vodákům kartáčový rybí přechod ve šlajsně nijak nevadí, právě proto, že je dělaný inteligentně, umožňuje migraci vodáků i ryb najednou a slepě neupřednostňuje jen jeden druh 😉

http://www.praha.ochranaprirody.cz/res/data/168/021827.pdf

Nevadí jim ani v současnosti dočasně instalovaný monitoring migrace ryb.
Článek vznikl jen a pouze proto, že do šlajsny bylo istalováno „cosi“ bez jakékoliv dodatečné informace.
Že je to počítadlo ryb a nikoliv nějaké zařízení pro budoucí MVE, o které se na tomto jezu uvažuje, se zjistilo až časem m.j. díky obdobnému článku na jiném serveru.

Ryby a vodáci si vzájemně nevadí, pokud se řešení problému ujmou lidé otevření oběma stranám. Takže proč neudělat ze šlajsny i rybí přechod ale i naopak?

martin dr.

..te totiz nerozumim.. takze tedy: „On si vůbec neuvědomuje, že svou arogantní řečí o nějaké prioritě jasně (a tipoval bych, že úmyslně) podrývá?“ ..co prosim jasne a umyslne podryvam? eeh… at zije virtualni komunikace

Luděk

pokud nebereš jako podrytí, že slepý a retardovaný vodák je v prioritách až někde úplně vzadu, tak nevím, co k tomu víc dodat. Jako úmyslné mi to opravdu připadá. To, že byly na jezech stavěny vorové propusti kvůli splavnosti vodní cesty, to je samozřejmě historie (z mého pohledu bohužel). To, že si rybářská lobby v současné době něco diktuje je druhá věc, škoda je, že se obě strany mezi sebou dost těžko domlouvají. Ale to, co na fotkách vidím, je past, a to i na poměrně „zdatnější“ vodáky. Dostat traverzou v propusti do těla, to by sis určitě nepřál ani ty. Tam opravdu nejde o nějaké lehké podření o kartáče. A to nemluvím o téch „hrábích“, které mají skoro funkci česla.

kmochacek

Z Drbasových příspěvků neustále čiší snaha o konfrontaci vodák vs. ostatní (ryby, rybáři, povodí,…)
To je tak těžké pochopit, že (původní nikoliv tento již upravený a doplněný ) článek vznikl jako reakce na „něco divného“, co je instalované ve šlajsně a nikdo netuší o co se jedná?!? Teprve následně a po jistém „hysterickém“ nátlaku ( viz Ešus) se zjistilo oč se jedná.

Takže vodákům nevadí jezy (kromě volejů nad nimi), vodákům vadí SUCHÉ jezy (díky MVE), vodákům nevadí „zlé“ Povodí, ale Povodí NEOCHOTNÉ poskytovat informace, vodákům nevadí monitoring ryb ani RP, vodákům vadí lidé, kteří kvůli prosazování svých zájmů na vodáky KAŠLOU. Pokud se nebudem (třeba i hystericky) bránit, budou na nás kašlat pořád.

Kartáčový rybí přechod jsem uvedl jako příklad, který vyhovuje všem a slepě nepreferuje jen jednu stranu. Co je na tom proboha nepochopitelnýho?!?

martin dr.

souhlas s Ešusem.. evidentne jediny, kdo tu pozorne cte, to co jsem napsal.. nektere reakce ostatnich na me zavani jejich nechuti cokoliv cist doslova a od zacatku do konce.. napr pan kmochacek a jeho vysvetleni kartacu.. skutecne se musim smat, copak ja tomuto nekde oponuji? nejak jsem si nevsiml, protoze sam jsem to same rekl a sam jsem obhajoval soucasnu spravnou snahu vyhoveni vsem stranam (Vh ucely, RP, vodaci)…
co se tyce delky monitoringu, zkusil jsem zjistit a je to tak, mate pravdu (90dni), nicmene letos to proste vydrzime a pak zase bude na dlouha leta pokoj, svata slajsna bude volna..
tak tedy ke shrnuti, dobre, uznavam, ze to mohlo byt lepe oznaceno (taky uz jsem jednou psal), to ze o instalaci bioscanneru nevedely organy statni spravy nevidim jako nic tragickeho, protoze kdyby melo Povodi (jako vlastnik a spravce, i kdyz statni podnik, takze vlastne taky statni sprava) ohlasovat kazdou cinnost na spravovanem majetku na vsechny ostatni organy st.spr. (napr obecni urad atd.. nevim kde vsude jste zjistovali), tak to by nam ta skutecne zbytecna byrokracie opet nabobtnala o neco vice.. cili chyba byla (nepovazuji ji za zasadni, v tom se lisime s Esusem) v nedostatecnem oznaceni.. ja proste zastavam nazor, ze 100% zajistit nejde nic a ze clovek je bytost myslici. To ze by mel clovek nastavovat bezpecnostni parametry na nejnizsi mozny inteligencni vstup je sice pravda, ale tohle je proste (dle meho) nazoru moc.. dle vaseho ne, v poradku.. konejte, jak jste konali..

ad pan Ludek: s terminem „rybarska lobby“ v tomto pripade (!) fakt nemuzu souhlasit… to,aby ryby byly v rekach a mely moznost pokud mozno prirozene migrovat, v pokud mozno +-prirozenych podminkach je snad cilem vsech rozumne myslicich lidi a ne jen nejaky party rybaru… herfix… pak kdo tady ma potrebu konfrontovat… eeh, unavujici..

k nebezpeci toho scanneru..
http://www.hydromagazin.cz/images/article/body/jez_Sazava_BUdin_uzav5.JPG
zde je jasne videt ona zminovana drevena dluz (tram), ktery vas tam proste nepusti.. a ze by na me ta voda pusobila nejakym dojmem strasne nasosky?? :)) to se na me fakt nezlobte, ale z tohodle hlediska je mnohem nebezpecnejsi tedy ta jezova koruna hned vedle.. a argumentovat, ze pri vyssim satvu vody by se zrychlila rychlost.. ano zrychlila.. ale to snad taky normalni vodak zastavi nad jezem a jde to omrknout.. opet pokud vezmete pitomce, tak tomu ani zadne upozorneni nepomuze.. viz desitky mrtvejch na nasich ceskych smrtacich (tuhnice, radosov, pilar, atd atd). a tam tech ceduli je pozehnane a stejne se najdou pitomci, co si myslej, ze to daj levou zadni („dyk tam nic neni..“).. co s nima panove? zbourat jezy? postavit automaticky samostril? nebo plot pred jezem? …to je prave ono, proste NIC NEJDE 100% zajistit.. v tom pripade je nejbezpecnejsi jezdit v poradny veste na pramici po machaci… co se tyce tohoto scanneru, ten proste ja absolutne za nebezpecny nepovazuji… kdo z vas tam krome esuse byl? nebo jste jen klasicky prelitli clanek a zacali se rozcilovat nad jednim oponentem? (myslen ja alias drbas, alias martin.dr, sorry, jsem se psal z ruznych kompu a uz jsem zapomnel na ten nick:) ale jsem jeden clovek… 😉 ano, konfrontacni drbas.. pekny den, uzijme si vodu a kdyz prijdem o jeden(dva) jez(y) na celym useku sazavy jen proto, ze to treba bude mit do budoucna smysl pro nejaky ty rybky (ne pro rybare), tak to snad za to stoji.. a treba tam uz diky esusovi bude priste poradna cedule…

kmochacek

z věty:
„slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni..

jsem možná nepřesně vyvodil závěr – rybí přechod je to hlavní a jestli bude šlajsna sjízdá i pro vodáky není důležité – proto pořád operuju tím kartáčovým RP, který vyhoví všem.
Tvůj poslední příspěvek je (pro mne) mnohem stravitelnější než ten úvodní

drbas

..ze vy prispevky radsi ani nedoctete do konce… a ja nebudu rozebirat kazdou vasi vetu (a ostatnich), ja rozebiram to, s cim nesouhlasim (kupodivu!).. vy se zase naucte neosocovat lidi z neceho, kdyz k tomu nemate zadny podnet ani dukaz.. ale to by tahle „diskuze“ trvala vecne… nevim, co bylo na me „reci“ arogantniho… jen jsem nemohl souhlasit s jednim clankem, ktery se zakladal z velke casti na pocitech… stejne jako vas „nazor“ na me… az mi to tam „jeste letos nekoho stahne“ (vase citace), tak mi dejte vedet, presto ze jsme se nevsadili (jak jste touzil), tak vam zaslu lahev rumu… 🙂 ja bych se zase s vami vsadil, ze jste na miste ani nebyl (ja ano, pro vasi informaci).. doufam, ze me ted zacnete chytat za slovo… uz se „tesim“ 🙁 dekuji timto autorovi clanku – Esusovi – za normalni diskuzi – cloveka, ktery je otevren faktum a ne dojmum… tak do me pane Ludek, ja koncim.. pekny den a nezapomente me informovat o tech mnoha zranenich a umrtich, jeste me napada, ze byste mohl zalozit iniciativu na vcasne upozornovani na existenci rybich prechodu a jejich vrazednych proudech, ktere lode s nebohymi vodaky nemilosrdne nasaji a znici… (pravda, ten sarkasmus jsem si mohl odpoustit, ale uz se stalo 😉 jsem holt zly clovek)

drbas

dobre, tak tedy jeste jednou.. „slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni.. vodaci jsou pouze obcasni (!! – z hlediska celorocniho provozu, velmi obcasni) uzivatele vodnich toku + vodnich del.. znovu opakuji, ze ram pro monitoring muze byt nebezpecny leda pro retardovaneho slepce… co se tyce elektriky, myslite, ze nekoho ohrozi 24V zarizeni? neni reci o tom, ze kartace naopak bezpecnost propusti pro lode zvysil… o MVE se nezminujte, taky jste o ni v clanku nemluvil a tedy nechapu vasi zminku… o tom rec nebyla a neni… takze jeste jednou opakuji svuj nazor, ze tento clanek je proste lehce hystericky.. neberte to jako nejaky utok, ale vemte to jako fakt, protoze to tak je… ten ram (ani elektrika) neohrozuje nikoho, tecka. na vodu jezdim 25 let a velmi rad, ale popravde receno, budu radsi kdyz nam budou v rekach prirozene migrovat rybky, nez to, ze par dnu v roce se nemuze svezt par vodaku pres 1 jez… nemyslite, ze to za to stoji?

kmochacek

vodákům kartáčový rybí přechod ve šlajsně nijak nevadí, právě proto, že je dělaný inteligentně, umožňuje migraci vodáků i ryb najednou a slepě neupřednostňuje jen jeden druh 😉

http://www.praha.ochranaprirody.cz/res/data/168/021827.pdf

Nevadí jim ani v současnosti dočasně instalovaný monitoring migrace ryb.
Článek vznikl jen a pouze proto, že do šlajsny bylo istalováno „cosi“ bez jakékoliv dodatečné informace.
Že je to počítadlo ryb a nikoliv nějaké zařízení pro budoucí MVE, o které se na tomto jezu uvažuje, se zjistilo až časem m.j. díky obdobnému článku na jiném serveru.

Ryby a vodáci si vzájemně nevadí, pokud se řešení problému ujmou lidé otevření oběma stranám. Takže proč neudělat ze šlajsny i rybí přechod ale i naopak?

martin dr.

..te totiz nerozumim.. takze tedy: „On si vůbec neuvědomuje, že svou arogantní řečí o nějaké prioritě jasně (a tipoval bych, že úmyslně) podrývá?“ ..co prosim jasne a umyslne podryvam? eeh… at zije virtualni komunikace

Luděk

pokud nebereš jako podrytí, že slepý a retardovaný vodák je v prioritách až někde úplně vzadu, tak nevím, co k tomu víc dodat. Jako úmyslné mi to opravdu připadá. To, že byly na jezech stavěny vorové propusti kvůli splavnosti vodní cesty, to je samozřejmě historie (z mého pohledu bohužel). To, že si rybářská lobby v současné době něco diktuje je druhá věc, škoda je, že se obě strany mezi sebou dost těžko domlouvají. Ale to, co na fotkách vidím, je past, a to i na poměrně „zdatnější“ vodáky. Dostat traverzou v propusti do těla, to by sis určitě nepřál ani ty. Tam opravdu nejde o nějaké lehké podření o kartáče. A to nemluvím o téch „hrábích“, které mají skoro funkci česla.

kmochacek

Z Drbasových příspěvků neustále čiší snaha o konfrontaci vodák vs. ostatní (ryby, rybáři, povodí,…)
To je tak těžké pochopit, že (původní nikoliv tento již upravený a doplněný ) článek vznikl jako reakce na „něco divného“, co je instalované ve šlajsně a nikdo netuší o co se jedná?!? Teprve následně a po jistém „hysterickém“ nátlaku ( viz Ešus) se zjistilo oč se jedná.

Takže vodákům nevadí jezy (kromě volejů nad nimi), vodákům vadí SUCHÉ jezy (díky MVE), vodákům nevadí „zlé“ Povodí, ale Povodí NEOCHOTNÉ poskytovat informace, vodákům nevadí monitoring ryb ani RP, vodákům vadí lidé, kteří kvůli prosazování svých zájmů na vodáky KAŠLOU. Pokud se nebudem (třeba i hystericky) bránit, budou na nás kašlat pořád.

Kartáčový rybí přechod jsem uvedl jako příklad, který vyhovuje všem a slepě nepreferuje jen jednu stranu. Co je na tom proboha nepochopitelnýho?!?

martin dr.

souhlas s Ešusem.. evidentne jediny, kdo tu pozorne cte, to co jsem napsal.. nektere reakce ostatnich na me zavani jejich nechuti cokoliv cist doslova a od zacatku do konce.. napr pan kmochacek a jeho vysvetleni kartacu.. skutecne se musim smat, copak ja tomuto nekde oponuji? nejak jsem si nevsiml, protoze sam jsem to same rekl a sam jsem obhajoval soucasnu spravnou snahu vyhoveni vsem stranam (Vh ucely, RP, vodaci)…
co se tyce delky monitoringu, zkusil jsem zjistit a je to tak, mate pravdu (90dni), nicmene letos to proste vydrzime a pak zase bude na dlouha leta pokoj, svata slajsna bude volna..
tak tedy ke shrnuti, dobre, uznavam, ze to mohlo byt lepe oznaceno (taky uz jsem jednou psal), to ze o instalaci bioscanneru nevedely organy statni spravy nevidim jako nic tragickeho, protoze kdyby melo Povodi (jako vlastnik a spravce, i kdyz statni podnik, takze vlastne taky statni sprava) ohlasovat kazdou cinnost na spravovanem majetku na vsechny ostatni organy st.spr. (napr obecni urad atd.. nevim kde vsude jste zjistovali), tak to by nam ta skutecne zbytecna byrokracie opet nabobtnala o neco vice.. cili chyba byla (nepovazuji ji za zasadni, v tom se lisime s Esusem) v nedostatecnem oznaceni.. ja proste zastavam nazor, ze 100% zajistit nejde nic a ze clovek je bytost myslici. To ze by mel clovek nastavovat bezpecnostni parametry na nejnizsi mozny inteligencni vstup je sice pravda, ale tohle je proste (dle meho) nazoru moc.. dle vaseho ne, v poradku.. konejte, jak jste konali..

ad pan Ludek: s terminem „rybarska lobby“ v tomto pripade (!) fakt nemuzu souhlasit… to,aby ryby byly v rekach a mely moznost pokud mozno prirozene migrovat, v pokud mozno +-prirozenych podminkach je snad cilem vsech rozumne myslicich lidi a ne jen nejaky party rybaru… herfix… pak kdo tady ma potrebu konfrontovat… eeh, unavujici..

k nebezpeci toho scanneru..
http://www.hydromagazin.cz/images/article/body/jez_Sazava_BUdin_uzav5.JPG
zde je jasne videt ona zminovana drevena dluz (tram), ktery vas tam proste nepusti.. a ze by na me ta voda pusobila nejakym dojmem strasne nasosky?? :)) to se na me fakt nezlobte, ale z tohodle hlediska je mnohem nebezpecnejsi tedy ta jezova koruna hned vedle.. a argumentovat, ze pri vyssim satvu vody by se zrychlila rychlost.. ano zrychlila.. ale to snad taky normalni vodak zastavi nad jezem a jde to omrknout.. opet pokud vezmete pitomce, tak tomu ani zadne upozorneni nepomuze.. viz desitky mrtvejch na nasich ceskych smrtacich (tuhnice, radosov, pilar, atd atd). a tam tech ceduli je pozehnane a stejne se najdou pitomci, co si myslej, ze to daj levou zadni („dyk tam nic neni..“).. co s nima panove? zbourat jezy? postavit automaticky samostril? nebo plot pred jezem? …to je prave ono, proste NIC NEJDE 100% zajistit.. v tom pripade je nejbezpecnejsi jezdit v poradny veste na pramici po machaci… co se tyce tohoto scanneru, ten proste ja absolutne za nebezpecny nepovazuji… kdo z vas tam krome esuse byl? nebo jste jen klasicky prelitli clanek a zacali se rozcilovat nad jednim oponentem? (myslen ja alias drbas, alias martin.dr, sorry, jsem se psal z ruznych kompu a uz jsem zapomnel na ten nick:) ale jsem jeden clovek… 😉 ano, konfrontacni drbas.. pekny den, uzijme si vodu a kdyz prijdem o jeden(dva) jez(y) na celym useku sazavy jen proto, ze to treba bude mit do budoucna smysl pro nejaky ty rybky (ne pro rybare), tak to snad za to stoji.. a treba tam uz diky esusovi bude priste poradna cedule…

kmochacek

z věty:
„slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni..

jsem možná nepřesně vyvodil závěr – rybí přechod je to hlavní a jestli bude šlajsna sjízdá i pro vodáky není důležité – proto pořád operuju tím kartáčovým RP, který vyhoví všem.
Tvůj poslední příspěvek je (pro mne) mnohem stravitelnější než ten úvodní

drbas

..ze vy prispevky radsi ani nedoctete do konce… a ja nebudu rozebirat kazdou vasi vetu (a ostatnich), ja rozebiram to, s cim nesouhlasim (kupodivu!).. vy se zase naucte neosocovat lidi z neceho, kdyz k tomu nemate zadny podnet ani dukaz.. ale to by tahle „diskuze“ trvala vecne… nevim, co bylo na me „reci“ arogantniho… jen jsem nemohl souhlasit s jednim clankem, ktery se zakladal z velke casti na pocitech… stejne jako vas „nazor“ na me… az mi to tam „jeste letos nekoho stahne“ (vase citace), tak mi dejte vedet, presto ze jsme se nevsadili (jak jste touzil), tak vam zaslu lahev rumu… 🙂 ja bych se zase s vami vsadil, ze jste na miste ani nebyl (ja ano, pro vasi informaci).. doufam, ze me ted zacnete chytat za slovo… uz se „tesim“ 🙁 dekuji timto autorovi clanku – Esusovi – za normalni diskuzi – cloveka, ktery je otevren faktum a ne dojmum… tak do me pane Ludek, ja koncim.. pekny den a nezapomente me informovat o tech mnoha zranenich a umrtich, jeste me napada, ze byste mohl zalozit iniciativu na vcasne upozornovani na existenci rybich prechodu a jejich vrazednych proudech, ktere lode s nebohymi vodaky nemilosrdne nasaji a znici… (pravda, ten sarkasmus jsem si mohl odpoustit, ale uz se stalo 😉 jsem holt zly clovek)

drbas

dobre, tak tedy jeste jednou.. „slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni.. vodaci jsou pouze obcasni (!! – z hlediska celorocniho provozu, velmi obcasni) uzivatele vodnich toku + vodnich del.. znovu opakuji, ze ram pro monitoring muze byt nebezpecny leda pro retardovaneho slepce… co se tyce elektriky, myslite, ze nekoho ohrozi 24V zarizeni? neni reci o tom, ze kartace naopak bezpecnost propusti pro lode zvysil… o MVE se nezminujte, taky jste o ni v clanku nemluvil a tedy nechapu vasi zminku… o tom rec nebyla a neni… takze jeste jednou opakuji svuj nazor, ze tento clanek je proste lehce hystericky.. neberte to jako nejaky utok, ale vemte to jako fakt, protoze to tak je… ten ram (ani elektrika) neohrozuje nikoho, tecka. na vodu jezdim 25 let a velmi rad, ale popravde receno, budu radsi kdyz nam budou v rekach prirozene migrovat rybky, nez to, ze par dnu v roce se nemuze svezt par vodaku pres 1 jez… nemyslite, ze to za to stoji?

kmochacek

vodákům kartáčový rybí přechod ve šlajsně nijak nevadí, právě proto, že je dělaný inteligentně, umožňuje migraci vodáků i ryb najednou a slepě neupřednostňuje jen jeden druh 😉

http://www.praha.ochranaprirody.cz/res/data/168/021827.pdf

Nevadí jim ani v současnosti dočasně instalovaný monitoring migrace ryb.
Článek vznikl jen a pouze proto, že do šlajsny bylo istalováno „cosi“ bez jakékoliv dodatečné informace.
Že je to počítadlo ryb a nikoliv nějaké zařízení pro budoucí MVE, o které se na tomto jezu uvažuje, se zjistilo až časem m.j. díky obdobnému článku na jiném serveru.

Ryby a vodáci si vzájemně nevadí, pokud se řešení problému ujmou lidé otevření oběma stranám. Takže proč neudělat ze šlajsny i rybí přechod ale i naopak?

martin dr.

..te totiz nerozumim.. takze tedy: „On si vůbec neuvědomuje, že svou arogantní řečí o nějaké prioritě jasně (a tipoval bych, že úmyslně) podrývá?“ ..co prosim jasne a umyslne podryvam? eeh… at zije virtualni komunikace

Luděk

pokud nebereš jako podrytí, že slepý a retardovaný vodák je v prioritách až někde úplně vzadu, tak nevím, co k tomu víc dodat. Jako úmyslné mi to opravdu připadá. To, že byly na jezech stavěny vorové propusti kvůli splavnosti vodní cesty, to je samozřejmě historie (z mého pohledu bohužel). To, že si rybářská lobby v současné době něco diktuje je druhá věc, škoda je, že se obě strany mezi sebou dost těžko domlouvají. Ale to, co na fotkách vidím, je past, a to i na poměrně „zdatnější“ vodáky. Dostat traverzou v propusti do těla, to by sis určitě nepřál ani ty. Tam opravdu nejde o nějaké lehké podření o kartáče. A to nemluvím o téch „hrábích“, které mají skoro funkci česla.

kmochacek

Z Drbasových příspěvků neustále čiší snaha o konfrontaci vodák vs. ostatní (ryby, rybáři, povodí,…)
To je tak těžké pochopit, že (původní nikoliv tento již upravený a doplněný ) článek vznikl jako reakce na „něco divného“, co je instalované ve šlajsně a nikdo netuší o co se jedná?!? Teprve následně a po jistém „hysterickém“ nátlaku ( viz Ešus) se zjistilo oč se jedná.

Takže vodákům nevadí jezy (kromě volejů nad nimi), vodákům vadí SUCHÉ jezy (díky MVE), vodákům nevadí „zlé“ Povodí, ale Povodí NEOCHOTNÉ poskytovat informace, vodákům nevadí monitoring ryb ani RP, vodákům vadí lidé, kteří kvůli prosazování svých zájmů na vodáky KAŠLOU. Pokud se nebudem (třeba i hystericky) bránit, budou na nás kašlat pořád.

Kartáčový rybí přechod jsem uvedl jako příklad, který vyhovuje všem a slepě nepreferuje jen jednu stranu. Co je na tom proboha nepochopitelnýho?!?

martin dr.

souhlas s Ešusem.. evidentne jediny, kdo tu pozorne cte, to co jsem napsal.. nektere reakce ostatnich na me zavani jejich nechuti cokoliv cist doslova a od zacatku do konce.. napr pan kmochacek a jeho vysvetleni kartacu.. skutecne se musim smat, copak ja tomuto nekde oponuji? nejak jsem si nevsiml, protoze sam jsem to same rekl a sam jsem obhajoval soucasnu spravnou snahu vyhoveni vsem stranam (Vh ucely, RP, vodaci)…
co se tyce delky monitoringu, zkusil jsem zjistit a je to tak, mate pravdu (90dni), nicmene letos to proste vydrzime a pak zase bude na dlouha leta pokoj, svata slajsna bude volna..
tak tedy ke shrnuti, dobre, uznavam, ze to mohlo byt lepe oznaceno (taky uz jsem jednou psal), to ze o instalaci bioscanneru nevedely organy statni spravy nevidim jako nic tragickeho, protoze kdyby melo Povodi (jako vlastnik a spravce, i kdyz statni podnik, takze vlastne taky statni sprava) ohlasovat kazdou cinnost na spravovanem majetku na vsechny ostatni organy st.spr. (napr obecni urad atd.. nevim kde vsude jste zjistovali), tak to by nam ta skutecne zbytecna byrokracie opet nabobtnala o neco vice.. cili chyba byla (nepovazuji ji za zasadni, v tom se lisime s Esusem) v nedostatecnem oznaceni.. ja proste zastavam nazor, ze 100% zajistit nejde nic a ze clovek je bytost myslici. To ze by mel clovek nastavovat bezpecnostni parametry na nejnizsi mozny inteligencni vstup je sice pravda, ale tohle je proste (dle meho) nazoru moc.. dle vaseho ne, v poradku.. konejte, jak jste konali..

ad pan Ludek: s terminem „rybarska lobby“ v tomto pripade (!) fakt nemuzu souhlasit… to,aby ryby byly v rekach a mely moznost pokud mozno prirozene migrovat, v pokud mozno +-prirozenych podminkach je snad cilem vsech rozumne myslicich lidi a ne jen nejaky party rybaru… herfix… pak kdo tady ma potrebu konfrontovat… eeh, unavujici..

k nebezpeci toho scanneru..
http://www.hydromagazin.cz/images/article/body/jez_Sazava_BUdin_uzav5.JPG
zde je jasne videt ona zminovana drevena dluz (tram), ktery vas tam proste nepusti.. a ze by na me ta voda pusobila nejakym dojmem strasne nasosky?? :)) to se na me fakt nezlobte, ale z tohodle hlediska je mnohem nebezpecnejsi tedy ta jezova koruna hned vedle.. a argumentovat, ze pri vyssim satvu vody by se zrychlila rychlost.. ano zrychlila.. ale to snad taky normalni vodak zastavi nad jezem a jde to omrknout.. opet pokud vezmete pitomce, tak tomu ani zadne upozorneni nepomuze.. viz desitky mrtvejch na nasich ceskych smrtacich (tuhnice, radosov, pilar, atd atd). a tam tech ceduli je pozehnane a stejne se najdou pitomci, co si myslej, ze to daj levou zadni („dyk tam nic neni..“).. co s nima panove? zbourat jezy? postavit automaticky samostril? nebo plot pred jezem? …to je prave ono, proste NIC NEJDE 100% zajistit.. v tom pripade je nejbezpecnejsi jezdit v poradny veste na pramici po machaci… co se tyce tohoto scanneru, ten proste ja absolutne za nebezpecny nepovazuji… kdo z vas tam krome esuse byl? nebo jste jen klasicky prelitli clanek a zacali se rozcilovat nad jednim oponentem? (myslen ja alias drbas, alias martin.dr, sorry, jsem se psal z ruznych kompu a uz jsem zapomnel na ten nick:) ale jsem jeden clovek… 😉 ano, konfrontacni drbas.. pekny den, uzijme si vodu a kdyz prijdem o jeden(dva) jez(y) na celym useku sazavy jen proto, ze to treba bude mit do budoucna smysl pro nejaky ty rybky (ne pro rybare), tak to snad za to stoji.. a treba tam uz diky esusovi bude priste poradna cedule…

kmochacek

z věty:
„slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni..

jsem možná nepřesně vyvodil závěr – rybí přechod je to hlavní a jestli bude šlajsna sjízdá i pro vodáky není důležité – proto pořád operuju tím kartáčovým RP, který vyhoví všem.
Tvůj poslední příspěvek je (pro mne) mnohem stravitelnější než ten úvodní

drbas

..ze vy prispevky radsi ani nedoctete do konce… a ja nebudu rozebirat kazdou vasi vetu (a ostatnich), ja rozebiram to, s cim nesouhlasim (kupodivu!).. vy se zase naucte neosocovat lidi z neceho, kdyz k tomu nemate zadny podnet ani dukaz.. ale to by tahle „diskuze“ trvala vecne… nevim, co bylo na me „reci“ arogantniho… jen jsem nemohl souhlasit s jednim clankem, ktery se zakladal z velke casti na pocitech… stejne jako vas „nazor“ na me… az mi to tam „jeste letos nekoho stahne“ (vase citace), tak mi dejte vedet, presto ze jsme se nevsadili (jak jste touzil), tak vam zaslu lahev rumu… 🙂 ja bych se zase s vami vsadil, ze jste na miste ani nebyl (ja ano, pro vasi informaci).. doufam, ze me ted zacnete chytat za slovo… uz se „tesim“ 🙁 dekuji timto autorovi clanku – Esusovi – za normalni diskuzi – cloveka, ktery je otevren faktum a ne dojmum… tak do me pane Ludek, ja koncim.. pekny den a nezapomente me informovat o tech mnoha zranenich a umrtich, jeste me napada, ze byste mohl zalozit iniciativu na vcasne upozornovani na existenci rybich prechodu a jejich vrazednych proudech, ktere lode s nebohymi vodaky nemilosrdne nasaji a znici… (pravda, ten sarkasmus jsem si mohl odpoustit, ale uz se stalo 😉 jsem holt zly clovek)

drbas

dobre, tak tedy jeste jednou.. „slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni.. vodaci jsou pouze obcasni (!! – z hlediska celorocniho provozu, velmi obcasni) uzivatele vodnich toku + vodnich del.. znovu opakuji, ze ram pro monitoring muze byt nebezpecny leda pro retardovaneho slepce… co se tyce elektriky, myslite, ze nekoho ohrozi 24V zarizeni? neni reci o tom, ze kartace naopak bezpecnost propusti pro lode zvysil… o MVE se nezminujte, taky jste o ni v clanku nemluvil a tedy nechapu vasi zminku… o tom rec nebyla a neni… takze jeste jednou opakuji svuj nazor, ze tento clanek je proste lehce hystericky.. neberte to jako nejaky utok, ale vemte to jako fakt, protoze to tak je… ten ram (ani elektrika) neohrozuje nikoho, tecka. na vodu jezdim 25 let a velmi rad, ale popravde receno, budu radsi kdyz nam budou v rekach prirozene migrovat rybky, nez to, ze par dnu v roce se nemuze svezt par vodaku pres 1 jez… nemyslite, ze to za to stoji?

kmochacek

vodákům kartáčový rybí přechod ve šlajsně nijak nevadí, právě proto, že je dělaný inteligentně, umožňuje migraci vodáků i ryb najednou a slepě neupřednostňuje jen jeden druh 😉

http://www.praha.ochranaprirody.cz/res/data/168/021827.pdf

Nevadí jim ani v současnosti dočasně instalovaný monitoring migrace ryb.
Článek vznikl jen a pouze proto, že do šlajsny bylo istalováno „cosi“ bez jakékoliv dodatečné informace.
Že je to počítadlo ryb a nikoliv nějaké zařízení pro budoucí MVE, o které se na tomto jezu uvažuje, se zjistilo až časem m.j. díky obdobnému článku na jiném serveru.

Ryby a vodáci si vzájemně nevadí, pokud se řešení problému ujmou lidé otevření oběma stranám. Takže proč neudělat ze šlajsny i rybí přechod ale i naopak?

martin dr.

..te totiz nerozumim.. takze tedy: „On si vůbec neuvědomuje, že svou arogantní řečí o nějaké prioritě jasně (a tipoval bych, že úmyslně) podrývá?“ ..co prosim jasne a umyslne podryvam? eeh… at zije virtualni komunikace

Luděk

pokud nebereš jako podrytí, že slepý a retardovaný vodák je v prioritách až někde úplně vzadu, tak nevím, co k tomu víc dodat. Jako úmyslné mi to opravdu připadá. To, že byly na jezech stavěny vorové propusti kvůli splavnosti vodní cesty, to je samozřejmě historie (z mého pohledu bohužel). To, že si rybářská lobby v současné době něco diktuje je druhá věc, škoda je, že se obě strany mezi sebou dost těžko domlouvají. Ale to, co na fotkách vidím, je past, a to i na poměrně „zdatnější“ vodáky. Dostat traverzou v propusti do těla, to by sis určitě nepřál ani ty. Tam opravdu nejde o nějaké lehké podření o kartáče. A to nemluvím o téch „hrábích“, které mají skoro funkci česla.

kmochacek

Z Drbasových příspěvků neustále čiší snaha o konfrontaci vodák vs. ostatní (ryby, rybáři, povodí,…)
To je tak těžké pochopit, že (původní nikoliv tento již upravený a doplněný ) článek vznikl jako reakce na „něco divného“, co je instalované ve šlajsně a nikdo netuší o co se jedná?!? Teprve následně a po jistém „hysterickém“ nátlaku ( viz Ešus) se zjistilo oč se jedná.

Takže vodákům nevadí jezy (kromě volejů nad nimi), vodákům vadí SUCHÉ jezy (díky MVE), vodákům nevadí „zlé“ Povodí, ale Povodí NEOCHOTNÉ poskytovat informace, vodákům nevadí monitoring ryb ani RP, vodákům vadí lidé, kteří kvůli prosazování svých zájmů na vodáky KAŠLOU. Pokud se nebudem (třeba i hystericky) bránit, budou na nás kašlat pořád.

Kartáčový rybí přechod jsem uvedl jako příklad, který vyhovuje všem a slepě nepreferuje jen jednu stranu. Co je na tom proboha nepochopitelnýho?!?

martin dr.

souhlas s Ešusem.. evidentne jediny, kdo tu pozorne cte, to co jsem napsal.. nektere reakce ostatnich na me zavani jejich nechuti cokoliv cist doslova a od zacatku do konce.. napr pan kmochacek a jeho vysvetleni kartacu.. skutecne se musim smat, copak ja tomuto nekde oponuji? nejak jsem si nevsiml, protoze sam jsem to same rekl a sam jsem obhajoval soucasnu spravnou snahu vyhoveni vsem stranam (Vh ucely, RP, vodaci)…
co se tyce delky monitoringu, zkusil jsem zjistit a je to tak, mate pravdu (90dni), nicmene letos to proste vydrzime a pak zase bude na dlouha leta pokoj, svata slajsna bude volna..
tak tedy ke shrnuti, dobre, uznavam, ze to mohlo byt lepe oznaceno (taky uz jsem jednou psal), to ze o instalaci bioscanneru nevedely organy statni spravy nevidim jako nic tragickeho, protoze kdyby melo Povodi (jako vlastnik a spravce, i kdyz statni podnik, takze vlastne taky statni sprava) ohlasovat kazdou cinnost na spravovanem majetku na vsechny ostatni organy st.spr. (napr obecni urad atd.. nevim kde vsude jste zjistovali), tak to by nam ta skutecne zbytecna byrokracie opet nabobtnala o neco vice.. cili chyba byla (nepovazuji ji za zasadni, v tom se lisime s Esusem) v nedostatecnem oznaceni.. ja proste zastavam nazor, ze 100% zajistit nejde nic a ze clovek je bytost myslici. To ze by mel clovek nastavovat bezpecnostni parametry na nejnizsi mozny inteligencni vstup je sice pravda, ale tohle je proste (dle meho) nazoru moc.. dle vaseho ne, v poradku.. konejte, jak jste konali..

ad pan Ludek: s terminem „rybarska lobby“ v tomto pripade (!) fakt nemuzu souhlasit… to,aby ryby byly v rekach a mely moznost pokud mozno prirozene migrovat, v pokud mozno +-prirozenych podminkach je snad cilem vsech rozumne myslicich lidi a ne jen nejaky party rybaru… herfix… pak kdo tady ma potrebu konfrontovat… eeh, unavujici..

k nebezpeci toho scanneru..
http://www.hydromagazin.cz/images/article/body/jez_Sazava_BUdin_uzav5.JPG
zde je jasne videt ona zminovana drevena dluz (tram), ktery vas tam proste nepusti.. a ze by na me ta voda pusobila nejakym dojmem strasne nasosky?? :)) to se na me fakt nezlobte, ale z tohodle hlediska je mnohem nebezpecnejsi tedy ta jezova koruna hned vedle.. a argumentovat, ze pri vyssim satvu vody by se zrychlila rychlost.. ano zrychlila.. ale to snad taky normalni vodak zastavi nad jezem a jde to omrknout.. opet pokud vezmete pitomce, tak tomu ani zadne upozorneni nepomuze.. viz desitky mrtvejch na nasich ceskych smrtacich (tuhnice, radosov, pilar, atd atd). a tam tech ceduli je pozehnane a stejne se najdou pitomci, co si myslej, ze to daj levou zadni („dyk tam nic neni..“).. co s nima panove? zbourat jezy? postavit automaticky samostril? nebo plot pred jezem? …to je prave ono, proste NIC NEJDE 100% zajistit.. v tom pripade je nejbezpecnejsi jezdit v poradny veste na pramici po machaci… co se tyce tohoto scanneru, ten proste ja absolutne za nebezpecny nepovazuji… kdo z vas tam krome esuse byl? nebo jste jen klasicky prelitli clanek a zacali se rozcilovat nad jednim oponentem? (myslen ja alias drbas, alias martin.dr, sorry, jsem se psal z ruznych kompu a uz jsem zapomnel na ten nick:) ale jsem jeden clovek… 😉 ano, konfrontacni drbas.. pekny den, uzijme si vodu a kdyz prijdem o jeden(dva) jez(y) na celym useku sazavy jen proto, ze to treba bude mit do budoucna smysl pro nejaky ty rybky (ne pro rybare), tak to snad za to stoji.. a treba tam uz diky esusovi bude priste poradna cedule…

kmochacek

z věty:
„slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni..

jsem možná nepřesně vyvodil závěr – rybí přechod je to hlavní a jestli bude šlajsna sjízdá i pro vodáky není důležité – proto pořád operuju tím kartáčovým RP, který vyhoví všem.
Tvůj poslední příspěvek je (pro mne) mnohem stravitelnější než ten úvodní

drbas

..ze vy prispevky radsi ani nedoctete do konce… a ja nebudu rozebirat kazdou vasi vetu (a ostatnich), ja rozebiram to, s cim nesouhlasim (kupodivu!).. vy se zase naucte neosocovat lidi z neceho, kdyz k tomu nemate zadny podnet ani dukaz.. ale to by tahle „diskuze“ trvala vecne… nevim, co bylo na me „reci“ arogantniho… jen jsem nemohl souhlasit s jednim clankem, ktery se zakladal z velke casti na pocitech… stejne jako vas „nazor“ na me… az mi to tam „jeste letos nekoho stahne“ (vase citace), tak mi dejte vedet, presto ze jsme se nevsadili (jak jste touzil), tak vam zaslu lahev rumu… 🙂 ja bych se zase s vami vsadil, ze jste na miste ani nebyl (ja ano, pro vasi informaci).. doufam, ze me ted zacnete chytat za slovo… uz se „tesim“ 🙁 dekuji timto autorovi clanku – Esusovi – za normalni diskuzi – cloveka, ktery je otevren faktum a ne dojmum… tak do me pane Ludek, ja koncim.. pekny den a nezapomente me informovat o tech mnoha zranenich a umrtich, jeste me napada, ze byste mohl zalozit iniciativu na vcasne upozornovani na existenci rybich prechodu a jejich vrazednych proudech, ktere lode s nebohymi vodaky nemilosrdne nasaji a znici… (pravda, ten sarkasmus jsem si mohl odpoustit, ale uz se stalo 😉 jsem holt zly clovek)

drbas

dobre, tak tedy jeste jednou.. „slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni.. vodaci jsou pouze obcasni (!! – z hlediska celorocniho provozu, velmi obcasni) uzivatele vodnich toku + vodnich del.. znovu opakuji, ze ram pro monitoring muze byt nebezpecny leda pro retardovaneho slepce… co se tyce elektriky, myslite, ze nekoho ohrozi 24V zarizeni? neni reci o tom, ze kartace naopak bezpecnost propusti pro lode zvysil… o MVE se nezminujte, taky jste o ni v clanku nemluvil a tedy nechapu vasi zminku… o tom rec nebyla a neni… takze jeste jednou opakuji svuj nazor, ze tento clanek je proste lehce hystericky.. neberte to jako nejaky utok, ale vemte to jako fakt, protoze to tak je… ten ram (ani elektrika) neohrozuje nikoho, tecka. na vodu jezdim 25 let a velmi rad, ale popravde receno, budu radsi kdyz nam budou v rekach prirozene migrovat rybky, nez to, ze par dnu v roce se nemuze svezt par vodaku pres 1 jez… nemyslite, ze to za to stoji?

kmochacek

vodákům kartáčový rybí přechod ve šlajsně nijak nevadí, právě proto, že je dělaný inteligentně, umožňuje migraci vodáků i ryb najednou a slepě neupřednostňuje jen jeden druh 😉

http://www.praha.ochranaprirody.cz/res/data/168/021827.pdf

Nevadí jim ani v současnosti dočasně instalovaný monitoring migrace ryb.
Článek vznikl jen a pouze proto, že do šlajsny bylo istalováno „cosi“ bez jakékoliv dodatečné informace.
Že je to počítadlo ryb a nikoliv nějaké zařízení pro budoucí MVE, o které se na tomto jezu uvažuje, se zjistilo až časem m.j. díky obdobnému článku na jiném serveru.

Ryby a vodáci si vzájemně nevadí, pokud se řešení problému ujmou lidé otevření oběma stranám. Takže proč neudělat ze šlajsny i rybí přechod ale i naopak?

martin dr.

..te totiz nerozumim.. takze tedy: „On si vůbec neuvědomuje, že svou arogantní řečí o nějaké prioritě jasně (a tipoval bych, že úmyslně) podrývá?“ ..co prosim jasne a umyslne podryvam? eeh… at zije virtualni komunikace

Luděk

pokud nebereš jako podrytí, že slepý a retardovaný vodák je v prioritách až někde úplně vzadu, tak nevím, co k tomu víc dodat. Jako úmyslné mi to opravdu připadá. To, že byly na jezech stavěny vorové propusti kvůli splavnosti vodní cesty, to je samozřejmě historie (z mého pohledu bohužel). To, že si rybářská lobby v současné době něco diktuje je druhá věc, škoda je, že se obě strany mezi sebou dost těžko domlouvají. Ale to, co na fotkách vidím, je past, a to i na poměrně „zdatnější“ vodáky. Dostat traverzou v propusti do těla, to by sis určitě nepřál ani ty. Tam opravdu nejde o nějaké lehké podření o kartáče. A to nemluvím o téch „hrábích“, které mají skoro funkci česla.

kmochacek

Z Drbasových příspěvků neustále čiší snaha o konfrontaci vodák vs. ostatní (ryby, rybáři, povodí,…)
To je tak těžké pochopit, že (původní nikoliv tento již upravený a doplněný ) článek vznikl jako reakce na „něco divného“, co je instalované ve šlajsně a nikdo netuší o co se jedná?!? Teprve následně a po jistém „hysterickém“ nátlaku ( viz Ešus) se zjistilo oč se jedná.

Takže vodákům nevadí jezy (kromě volejů nad nimi), vodákům vadí SUCHÉ jezy (díky MVE), vodákům nevadí „zlé“ Povodí, ale Povodí NEOCHOTNÉ poskytovat informace, vodákům nevadí monitoring ryb ani RP, vodákům vadí lidé, kteří kvůli prosazování svých zájmů na vodáky KAŠLOU. Pokud se nebudem (třeba i hystericky) bránit, budou na nás kašlat pořád.

Kartáčový rybí přechod jsem uvedl jako příklad, který vyhovuje všem a slepě nepreferuje jen jednu stranu. Co je na tom proboha nepochopitelnýho?!?

martin dr.

souhlas s Ešusem.. evidentne jediny, kdo tu pozorne cte, to co jsem napsal.. nektere reakce ostatnich na me zavani jejich nechuti cokoliv cist doslova a od zacatku do konce.. napr pan kmochacek a jeho vysvetleni kartacu.. skutecne se musim smat, copak ja tomuto nekde oponuji? nejak jsem si nevsiml, protoze sam jsem to same rekl a sam jsem obhajoval soucasnu spravnou snahu vyhoveni vsem stranam (Vh ucely, RP, vodaci)…
co se tyce delky monitoringu, zkusil jsem zjistit a je to tak, mate pravdu (90dni), nicmene letos to proste vydrzime a pak zase bude na dlouha leta pokoj, svata slajsna bude volna..
tak tedy ke shrnuti, dobre, uznavam, ze to mohlo byt lepe oznaceno (taky uz jsem jednou psal), to ze o instalaci bioscanneru nevedely organy statni spravy nevidim jako nic tragickeho, protoze kdyby melo Povodi (jako vlastnik a spravce, i kdyz statni podnik, takze vlastne taky statni sprava) ohlasovat kazdou cinnost na spravovanem majetku na vsechny ostatni organy st.spr. (napr obecni urad atd.. nevim kde vsude jste zjistovali), tak to by nam ta skutecne zbytecna byrokracie opet nabobtnala o neco vice.. cili chyba byla (nepovazuji ji za zasadni, v tom se lisime s Esusem) v nedostatecnem oznaceni.. ja proste zastavam nazor, ze 100% zajistit nejde nic a ze clovek je bytost myslici. To ze by mel clovek nastavovat bezpecnostni parametry na nejnizsi mozny inteligencni vstup je sice pravda, ale tohle je proste (dle meho) nazoru moc.. dle vaseho ne, v poradku.. konejte, jak jste konali..

ad pan Ludek: s terminem „rybarska lobby“ v tomto pripade (!) fakt nemuzu souhlasit… to,aby ryby byly v rekach a mely moznost pokud mozno prirozene migrovat, v pokud mozno +-prirozenych podminkach je snad cilem vsech rozumne myslicich lidi a ne jen nejaky party rybaru… herfix… pak kdo tady ma potrebu konfrontovat… eeh, unavujici..

k nebezpeci toho scanneru..
http://www.hydromagazin.cz/images/article/body/jez_Sazava_BUdin_uzav5.JPG
zde je jasne videt ona zminovana drevena dluz (tram), ktery vas tam proste nepusti.. a ze by na me ta voda pusobila nejakym dojmem strasne nasosky?? :)) to se na me fakt nezlobte, ale z tohodle hlediska je mnohem nebezpecnejsi tedy ta jezova koruna hned vedle.. a argumentovat, ze pri vyssim satvu vody by se zrychlila rychlost.. ano zrychlila.. ale to snad taky normalni vodak zastavi nad jezem a jde to omrknout.. opet pokud vezmete pitomce, tak tomu ani zadne upozorneni nepomuze.. viz desitky mrtvejch na nasich ceskych smrtacich (tuhnice, radosov, pilar, atd atd). a tam tech ceduli je pozehnane a stejne se najdou pitomci, co si myslej, ze to daj levou zadni („dyk tam nic neni..“).. co s nima panove? zbourat jezy? postavit automaticky samostril? nebo plot pred jezem? …to je prave ono, proste NIC NEJDE 100% zajistit.. v tom pripade je nejbezpecnejsi jezdit v poradny veste na pramici po machaci… co se tyce tohoto scanneru, ten proste ja absolutne za nebezpecny nepovazuji… kdo z vas tam krome esuse byl? nebo jste jen klasicky prelitli clanek a zacali se rozcilovat nad jednim oponentem? (myslen ja alias drbas, alias martin.dr, sorry, jsem se psal z ruznych kompu a uz jsem zapomnel na ten nick:) ale jsem jeden clovek… 😉 ano, konfrontacni drbas.. pekny den, uzijme si vodu a kdyz prijdem o jeden(dva) jez(y) na celym useku sazavy jen proto, ze to treba bude mit do budoucna smysl pro nejaky ty rybky (ne pro rybare), tak to snad za to stoji.. a treba tam uz diky esusovi bude priste poradna cedule…

kmochacek

z věty:
„slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni..

jsem možná nepřesně vyvodil závěr – rybí přechod je to hlavní a jestli bude šlajsna sjízdá i pro vodáky není důležité – proto pořád operuju tím kartáčovým RP, který vyhoví všem.
Tvůj poslední příspěvek je (pro mne) mnohem stravitelnější než ten úvodní

drbas

..ze vy prispevky radsi ani nedoctete do konce… a ja nebudu rozebirat kazdou vasi vetu (a ostatnich), ja rozebiram to, s cim nesouhlasim (kupodivu!).. vy se zase naucte neosocovat lidi z neceho, kdyz k tomu nemate zadny podnet ani dukaz.. ale to by tahle „diskuze“ trvala vecne… nevim, co bylo na me „reci“ arogantniho… jen jsem nemohl souhlasit s jednim clankem, ktery se zakladal z velke casti na pocitech… stejne jako vas „nazor“ na me… az mi to tam „jeste letos nekoho stahne“ (vase citace), tak mi dejte vedet, presto ze jsme se nevsadili (jak jste touzil), tak vam zaslu lahev rumu… 🙂 ja bych se zase s vami vsadil, ze jste na miste ani nebyl (ja ano, pro vasi informaci).. doufam, ze me ted zacnete chytat za slovo… uz se „tesim“ 🙁 dekuji timto autorovi clanku – Esusovi – za normalni diskuzi – cloveka, ktery je otevren faktum a ne dojmum… tak do me pane Ludek, ja koncim.. pekny den a nezapomente me informovat o tech mnoha zranenich a umrtich, jeste me napada, ze byste mohl zalozit iniciativu na vcasne upozornovani na existenci rybich prechodu a jejich vrazednych proudech, ktere lode s nebohymi vodaky nemilosrdne nasaji a znici… (pravda, ten sarkasmus jsem si mohl odpoustit, ale uz se stalo 😉 jsem holt zly clovek)

drbas

dobre, tak tedy jeste jednou.. „slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni.. vodaci jsou pouze obcasni (!! – z hlediska celorocniho provozu, velmi obcasni) uzivatele vodnich toku + vodnich del.. znovu opakuji, ze ram pro monitoring muze byt nebezpecny leda pro retardovaneho slepce… co se tyce elektriky, myslite, ze nekoho ohrozi 24V zarizeni? neni reci o tom, ze kartace naopak bezpecnost propusti pro lode zvysil… o MVE se nezminujte, taky jste o ni v clanku nemluvil a tedy nechapu vasi zminku… o tom rec nebyla a neni… takze jeste jednou opakuji svuj nazor, ze tento clanek je proste lehce hystericky.. neberte to jako nejaky utok, ale vemte to jako fakt, protoze to tak je… ten ram (ani elektrika) neohrozuje nikoho, tecka. na vodu jezdim 25 let a velmi rad, ale popravde receno, budu radsi kdyz nam budou v rekach prirozene migrovat rybky, nez to, ze par dnu v roce se nemuze svezt par vodaku pres 1 jez… nemyslite, ze to za to stoji?

kmochacek

vodákům kartáčový rybí přechod ve šlajsně nijak nevadí, právě proto, že je dělaný inteligentně, umožňuje migraci vodáků i ryb najednou a slepě neupřednostňuje jen jeden druh 😉

http://www.praha.ochranaprirody.cz/res/data/168/021827.pdf

Nevadí jim ani v současnosti dočasně instalovaný monitoring migrace ryb.
Článek vznikl jen a pouze proto, že do šlajsny bylo istalováno „cosi“ bez jakékoliv dodatečné informace.
Že je to počítadlo ryb a nikoliv nějaké zařízení pro budoucí MVE, o které se na tomto jezu uvažuje, se zjistilo až časem m.j. díky obdobnému článku na jiném serveru.

Ryby a vodáci si vzájemně nevadí, pokud se řešení problému ujmou lidé otevření oběma stranám. Takže proč neudělat ze šlajsny i rybí přechod ale i naopak?

martin dr.

..te totiz nerozumim.. takze tedy: „On si vůbec neuvědomuje, že svou arogantní řečí o nějaké prioritě jasně (a tipoval bych, že úmyslně) podrývá?“ ..co prosim jasne a umyslne podryvam? eeh… at zije virtualni komunikace

Luděk

pokud nebereš jako podrytí, že slepý a retardovaný vodák je v prioritách až někde úplně vzadu, tak nevím, co k tomu víc dodat. Jako úmyslné mi to opravdu připadá. To, že byly na jezech stavěny vorové propusti kvůli splavnosti vodní cesty, to je samozřejmě historie (z mého pohledu bohužel). To, že si rybářská lobby v současné době něco diktuje je druhá věc, škoda je, že se obě strany mezi sebou dost těžko domlouvají. Ale to, co na fotkách vidím, je past, a to i na poměrně „zdatnější“ vodáky. Dostat traverzou v propusti do těla, to by sis určitě nepřál ani ty. Tam opravdu nejde o nějaké lehké podření o kartáče. A to nemluvím o téch „hrábích“, které mají skoro funkci česla.

kmochacek

Z Drbasových příspěvků neustále čiší snaha o konfrontaci vodák vs. ostatní (ryby, rybáři, povodí,…)
To je tak těžké pochopit, že (původní nikoliv tento již upravený a doplněný ) článek vznikl jako reakce na „něco divného“, co je instalované ve šlajsně a nikdo netuší o co se jedná?!? Teprve následně a po jistém „hysterickém“ nátlaku ( viz Ešus) se zjistilo oč se jedná.

Takže vodákům nevadí jezy (kromě volejů nad nimi), vodákům vadí SUCHÉ jezy (díky MVE), vodákům nevadí „zlé“ Povodí, ale Povodí NEOCHOTNÉ poskytovat informace, vodákům nevadí monitoring ryb ani RP, vodákům vadí lidé, kteří kvůli prosazování svých zájmů na vodáky KAŠLOU. Pokud se nebudem (třeba i hystericky) bránit, budou na nás kašlat pořád.

Kartáčový rybí přechod jsem uvedl jako příklad, který vyhovuje všem a slepě nepreferuje jen jednu stranu. Co je na tom proboha nepochopitelnýho?!?

martin dr.

souhlas s Ešusem.. evidentne jediny, kdo tu pozorne cte, to co jsem napsal.. nektere reakce ostatnich na me zavani jejich nechuti cokoliv cist doslova a od zacatku do konce.. napr pan kmochacek a jeho vysvetleni kartacu.. skutecne se musim smat, copak ja tomuto nekde oponuji? nejak jsem si nevsiml, protoze sam jsem to same rekl a sam jsem obhajoval soucasnu spravnou snahu vyhoveni vsem stranam (Vh ucely, RP, vodaci)…
co se tyce delky monitoringu, zkusil jsem zjistit a je to tak, mate pravdu (90dni), nicmene letos to proste vydrzime a pak zase bude na dlouha leta pokoj, svata slajsna bude volna..
tak tedy ke shrnuti, dobre, uznavam, ze to mohlo byt lepe oznaceno (taky uz jsem jednou psal), to ze o instalaci bioscanneru nevedely organy statni spravy nevidim jako nic tragickeho, protoze kdyby melo Povodi (jako vlastnik a spravce, i kdyz statni podnik, takze vlastne taky statni sprava) ohlasovat kazdou cinnost na spravovanem majetku na vsechny ostatni organy st.spr. (napr obecni urad atd.. nevim kde vsude jste zjistovali), tak to by nam ta skutecne zbytecna byrokracie opet nabobtnala o neco vice.. cili chyba byla (nepovazuji ji za zasadni, v tom se lisime s Esusem) v nedostatecnem oznaceni.. ja proste zastavam nazor, ze 100% zajistit nejde nic a ze clovek je bytost myslici. To ze by mel clovek nastavovat bezpecnostni parametry na nejnizsi mozny inteligencni vstup je sice pravda, ale tohle je proste (dle meho) nazoru moc.. dle vaseho ne, v poradku.. konejte, jak jste konali..

ad pan Ludek: s terminem „rybarska lobby“ v tomto pripade (!) fakt nemuzu souhlasit… to,aby ryby byly v rekach a mely moznost pokud mozno prirozene migrovat, v pokud mozno +-prirozenych podminkach je snad cilem vsech rozumne myslicich lidi a ne jen nejaky party rybaru… herfix… pak kdo tady ma potrebu konfrontovat… eeh, unavujici..

k nebezpeci toho scanneru..
http://www.hydromagazin.cz/images/article/body/jez_Sazava_BUdin_uzav5.JPG
zde je jasne videt ona zminovana drevena dluz (tram), ktery vas tam proste nepusti.. a ze by na me ta voda pusobila nejakym dojmem strasne nasosky?? :)) to se na me fakt nezlobte, ale z tohodle hlediska je mnohem nebezpecnejsi tedy ta jezova koruna hned vedle.. a argumentovat, ze pri vyssim satvu vody by se zrychlila rychlost.. ano zrychlila.. ale to snad taky normalni vodak zastavi nad jezem a jde to omrknout.. opet pokud vezmete pitomce, tak tomu ani zadne upozorneni nepomuze.. viz desitky mrtvejch na nasich ceskych smrtacich (tuhnice, radosov, pilar, atd atd). a tam tech ceduli je pozehnane a stejne se najdou pitomci, co si myslej, ze to daj levou zadni („dyk tam nic neni..“).. co s nima panove? zbourat jezy? postavit automaticky samostril? nebo plot pred jezem? …to je prave ono, proste NIC NEJDE 100% zajistit.. v tom pripade je nejbezpecnejsi jezdit v poradny veste na pramici po machaci… co se tyce tohoto scanneru, ten proste ja absolutne za nebezpecny nepovazuji… kdo z vas tam krome esuse byl? nebo jste jen klasicky prelitli clanek a zacali se rozcilovat nad jednim oponentem? (myslen ja alias drbas, alias martin.dr, sorry, jsem se psal z ruznych kompu a uz jsem zapomnel na ten nick:) ale jsem jeden clovek… 😉 ano, konfrontacni drbas.. pekny den, uzijme si vodu a kdyz prijdem o jeden(dva) jez(y) na celym useku sazavy jen proto, ze to treba bude mit do budoucna smysl pro nejaky ty rybky (ne pro rybare), tak to snad za to stoji.. a treba tam uz diky esusovi bude priste poradna cedule…

kmochacek

z věty:
„slajsna“ – propust – slouzi nyni(!) primarne pro migraci ryb (a bude to tak i nadale… jako sekundarni ucel je provoz propuste pro sportovni lode, pouze!! jako sekundarni..

jsem možná nepřesně vyvodil závěr – rybí přechod je to hlavní a jestli bude šlajsna sjízdá i pro vodáky není důležité – proto pořád operuju tím kartáčovým RP, který vyhoví všem.
Tvůj poslední příspěvek je (pro mne) mnohem stravitelnější než ten úvodní

drbas

..ze vy prispevky radsi ani nedoctete do konce… a ja nebudu rozebirat kazdou vasi vetu (a ostatnich), ja rozebiram to, s cim nesouhlasim (kupodivu!).. vy se zase naucte neosocovat lidi z neceho, kdyz k tomu nemate zadny podnet ani dukaz.. ale to by tahle „diskuze“ trvala vecne… nevim, co bylo na me „reci“ arogantniho… jen jsem nemohl souhlasit s jednim clankem, ktery se zakladal z velke casti na pocitech… stejne jako vas „nazor“ na me… az mi to tam „jeste letos nekoho stahne“ (vase citace), tak mi dejte vedet, presto ze jsme se nevsadili (jak jste touzil), tak vam zaslu lahev rumu… 🙂 ja bych se zase s vami vsadil, ze jste na miste ani nebyl (ja ano, pro vasi informaci).. doufam, ze me ted zacnete chytat za slovo… uz se „tesim“ 🙁 dekuji timto autorovi clanku – Esusovi – za normalni diskuzi – cloveka, ktery je otevren faktum a ne dojmum… tak do me pane Ludek, ja koncim.. pekny den a nezapomente me informovat o tech mnoha zranenich a umrtich, jeste me napada, ze byste mohl zalozit iniciativu na vcasne upozornovani na existenci rybich prechodu a jejich vrazednych proudech, ktere lode s nebohymi vodaky nemilosrdne nasaji a znici… (pravda, ten sarkasmus jsem si mohl odpoustit, ale uz se stalo 😉 jsem holt zly clovek)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: