Pozvánka na 41. ročník splutí Vavřineckého potoka

Pozvánka na 41. ročník splutí Vavřineckého potoka

Oddíl vodní turistiky Pečky srdečně zve na jubilejní 41. ročník splutí Vavřineckého potoka, které se uskuteční už tento víkend, tedy 15. a 16. října.

Vodákovi by se chtělo zakřičet: „Hurá, Vavřinec bude“ a nebylo by to nic divného, protože podzimních akcích zrušených kvůli nedostatku vody jsme si i v letošním roce „užili“ dost.

Na startu

Jakže se ten Vavřiňák vlastně jezdí?

Start je ve Vavřinci u sádek nad nízkou betonovou lávkou, v sobotu v 9:30 je zde začátek vloženého závodu Memoriálu Milana Marka, do kterého se můžete zaregistrovat, pokud si chcete splutí zpestřit brankami. Startovné činí 100 Kč.

Také letos bude vybírán poplatek i od posádek, které se závodu nezúčastní. V místě startu si každý vodák, který nepojede závod, zakoupí za 100 Kč samolepku, kterou si nalepí na čelní část přílby. Tato samolepka opravňuje držitele k neomezenému počtu jízd po oba dva dny konání akce. Účastníci závodu obdrží dvoudenní samolepku se startovním číslem. Voda poteče oba dny od brzkého rána.

Ze začátku potok hodně meandruje, je křovinatý, ale teče rychle. Prověří hlavně vodáky na nafukovačkách. Od církvického mostu se zvyšuje obtížnost, která dosahuje až WW III. Zde se také nachází brankoviště vloženého závodu. Od Hryzel se plavba zklidňuje, až na konci splutí se nachází tzv. Toušická kaskáda (WW IV), před jejímž splouváním pořadatelé důrazně varují, hrozí zde nebezpečí úrazu. Celá trasa je dlouhá 16 km.

Podzimní krajina u Vlachovky

Dobře sehraná parta dojede z Vavřince do Toušic za 2,5 až 3 hodiny, méně zkušení mají práci na celý den. Potok není vhodný pro úplné začátečníky, pro rafty a otevřené kánoe.

V sobotu večer se bude konat v sokolovně v Horních Krutech „Posezení s hudbou“. V neděli následuje volné splutí Sjezd podzimní Dakotou a Vlčím dolem.

Více informací a aktuality hledejte na stránkách pořadatele.

Vodácká tábořiště DRONTE - Kynšperk nad Ohří, Sokolov, Loket

Rádi byste se zúčastnili této parádní akce, ale nemáte potřebné vybavení? Nechte to na nás. Při vypouštění přehrad, společných splutích, odemykáních a zamykáních řek organizujeme půjčování lodí i veškerého vodáckého vybavení. Půjčujeme otevřené i zavřené kánoe, kajaky, nafukovací lodě i rafty včetně pádel a vest. Vybavení dovezeme na start a opět vyzvedneme v cíli. Vše objednáte na našich webových stránkách, emailu pu******@dr****.cz nebo na telefonu 602 825 869

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: