Pozvánka na Čistou řeku Sázavu 2018

Pozvánka na Čistou řeku Sázavu 2018

Dobrovolníci už se opět chystají na jarní úklid řeky Sázavy. Stejně jako v předchozích jedenácti letech se i letos vydají na její hladinu a břehy, aby z nich sebrali, co tam nepatří. Ruku k dílu může 6. – 8. dubna 2018 přiložit každý, komu není osud přírody lhostejný.

Tradiční jarní úklid řeky Sázavy odstartoval z iniciativy Báry Čmelíkové a pod názvem Čistá řeka Sázava v roce 2006. Cílem bylo uklidit břehy řeky a její okolí od nepořádku, který tam zanechaly povodně. Prvního ročníku akce se ujal svazek obcí Malé Posázaví, který na to dostal evropskou dotaci.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Od roku 2007 převzala organizátorskou taktovku společnost Posázaví o.p.s. a peníze na úklid získává od obcí a měst, sponzorů a dárců. Každoročně v polovině dubna, před zahájením turistické sezóny, pod jejím vedením stovky dobrovolníků sesbírají z okolí řeky vše, co tam nepatří – plastové lahve, kusy igelitů, staré pneumatiky, zbytky konstrukcí všeho druhu, torza nábytku i lodí…

V současnosti se už čistí od pramene, napříč dvěma kraji – Středočeským a Vysočinou, dohromady přes 200 kilometrů. Čištění je rozděleno do pěti úseků, z nichž každý čistí jiná skupinka dobrovolníků. Pro práci pořadatel zajišťuje vodácké vybavení (lodě, pádla, vesty, barely), pytle, rukavice, dále jídlo i tričko. Přihlásit se na akci je možné pomocí webového formuláře.

Úklid řeky je nekomerční aktivitou, založenou na dobrovolnictví a na příspěvcích desítek sponzorů – od drobných dárců po větší firmy.

Pomoci může každý!

  • zapojit se jako dobrovolník a přiložit ruku k dílu
  • poskytnout materiální pomoc
  • zaslat finanční příspěvek na sbírkový účet číslo 1249/326666339/0800
  • inspiruj se a ZAJÍMEJ SE O MÍSTA, KDE ŽIJEŠ!

Na veškeré další dotazy ti kdykoli odpoví manažerka projektu: Denisa Cibulková, telefon: 608 702 061, e-mail: ci*******@po******.com.

Letošní novinkou je pořádání Festivalu, který proběhne 12.5.2018 od 10 do 17 hodin v Týnci nad Sázavou u řeky. Návštěvníci budou moci navštívit tržiště, dílničky, poslechnout si hudbu shlédnout divadelní představení.

“Drž rytmus s Čistou řekou Sázavou!”

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: