Pozvánka na ČPV Teplá 2023

Pozvánka na ČPV Teplá 2023

Tradiční vodácký závod a plavba Karlovými Vary, určená spíše pro zkušenější vodáky, se letos uskuteční 16. září.

Trasa dlouhá zhruba 10 km je vhodnější spíše pro zkušenější vodáky. Čekají vás na ní pěkné peřeje, jeden vypečený jez a několik zábavných stupňů.

Hned pod obcí Březová řeka potěší peřejnatým úsekem (WW I), který postupně přechází do poměrně rychle proudící vody v meandrujícím korytě.

Pyranha Cup </br> ČPV Teplá 2012

Jak se řeka přiblíží do města, míjí historickou klasicistní budovu Sanatoria Richmond z 19. století. Dále protéká centrem Karlových Varů, kde je po celé své délce sevřena mezi kamenné zdi. Přímo z paluby lodi tak můžete obdivovat krásnou lázeňskou architekturu a pocit výjimečnosti si pak užijete zejména během plavby kolonádou, a to díky stovkám přihlížejících lázeňských hostů. Nezapomeňte je, jak se patří, pozdravit zvučným vodáckým AHOJ!

U hotelu Thermal už zase zbystřete a věnujte pozornost třem po sobě jdoucím stupňům – laxní vodáky dokáží pěkně vytrestat!

Pyranha Cup </br> ČPV Teplá 2012

Až se po říčce Teplé dostanete až na soutok s Ohří, čekají vás ještě zhruba 2 km plavby po proudu řeky Ohře. Za třetím mostem u garáží ČSAD je váš cíl!

Všechny vodáky, kteří se chystají pouze na volné splutí musíme upozornit, že na trase probíhá rovněž závod seriálu Českého poháru vodáků (ČPV). Je proto nutné dbát na pokyny pořadatelů a nepřekážet závodníkům na trase.

Pyranha Cup </br> ČPV Teplá 2012

Splutí Teplé je vhodné zkombinovat se závodem na Střele, který se koná hned následující den, tedy v neděli 17. 9.

Vodácká tábořiště DRONTE - Kynšperk nad Ohří, Sokolov, Loket

Rádi byste se zúčastnili této parádní akce, ale nemáte potřebné vybavení? Nechte to na nás. Při vypouštění přehrad, společných splutích, odemykáních a zamykáních řek organizujeme půjčování lodí i veškerého vodáckého vybavení. Půjčujeme otevřené i zavřené kánoe, kajaky, nafukovací lodě i rafty včetně pádel a vest. Vybavení dovezeme na start a opět vyzvedneme v cíli.
Vše objednáte na našich webových stránkách, emailu [email protected] nebo na telefonu 734 146 156.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: