Pozvánka na ČPV Úhlava 2021

Pozvánka na ČPV Úhlava 2021

Podzim klepe na dveře a s ním pokračování seriálu závodů Českého poháru vodáků. V sobotu 4. 9. budete moci změřit síly v brankovištích na desetikilometrové trati na řece Úhlavě.

Závod má pořadatelskou tradici oddílu vodní turistiky TJ ČSAD Plzeň od roku 1988, a v letošním roce se uskuteční už 33. ročník závodu na Úhlavě. Voda poteče pouze v sobotu do 18.00 hod.

Trať je dlouhá 10 km. Řeka má zvýšený vodní průtok, který je zajišťován pořadatelem z VN Nýrsko. Na trati je umístěno cca dvacet branek soustředěných do 5-6 míst. Několik vodácky atraktivních míst a vždy nejméně polovina brankovišť je umístěna přímo ve středu města Nýrsko. Bezpečnost účastníků na exponovaných místech je zajištěna odbornou záchranou.

Pozor, jez v Milencích je po stavebních úpravách nesjízdný! Pod jezem se nachází kamenný závoz. Více najdete na https://www.cadici.org

Závody mají ve městě značnou oblibu a jsou sledovány řadou diváků. Současně se těší podpoře a pochopení M.Ú. Nýrsko. Soutěž trvá téměř celý den a mimo registrovaných vodních turistů (cca 350 závodících) je trať také otevřena celé vodácké obci (cca 100 účastníků splutí). V cíli je pro sportovce připraveno občerstvení.

Těšíme se na vaši účast!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: