Pozvánka na ČPV Úhlava 2023

Pozvánka na ČPV Úhlava 2023

Podzim klepe na dveře a s ním pokračování seriálu závodů Českého poháru vodáků. V sobotu 9. 9. budete moci změřit síly v brankovištích na desetikilometrové trati na řece Úhlavě.

Závod má pořadatelskou tradici oddílu vodní turistiky TJ ČSAD Plzeň od roku 1988, a v letošním roce se uskuteční už 35. ročník závodu na Úhlavě. Voda poteče pouze v sobotu a bude vypnuta v 17 hodin.

Trať je dlouhá 10 km. Řeka má zvýšený vodní průtok, který je zajišťován pořadatelem z VN Nýrsko. Na trati je umístěno cca dvacet branek soustředěných do 5-6 míst. Několik vodácky atraktivních míst a vždy nejméně polovina brankovišť je umístěna přímo ve středu města Nýrsko. Bezpečnost účastníků na exponovaných místech je zajištěna odbornou záchranou.

Více najdete na www.cadici.org

Závody mají ve městě značnou oblibu a jsou sledovány řadou diváků. Současně se těší podpoře a pochopení M.Ú. Nýrsko. Soutěž trvá téměř celý den a mimo registrovaných vodních turistů (cca 350 závodících) je trať také otevřena celé vodácké obci (cca 100 účastníků splutí). V cíli je pro sportovce připraveno občerstvení.

Těšíme se na vaši účast!

Vodácká tábořiště DRONTE - Kynšperk nad Ohří, Sokolov, Loket

Rádi byste se zúčastnili této parádní akce, ale nemáte potřebné vybavení? Nechte to na nás. Při vypouštění přehrad, společných splutích, odemykáních a zamykáních řek organizujeme půjčování lodí i veškerého vodáckého vybavení. Půjčujeme otevřené i zavřené kánoe, kajaky, nafukovací lodě i rafty včetně pádel a vest. Vybavení dovezeme na start a opět vyzvedneme v cíli.
Vše objednáte na našich webových stránkách, emailu pu******@dr****.cz nebo na telefonu 734 146 156.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: