HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Pozvánka na ČPV Úhlava 2019 a nedělní splutí

Pozvánka na ČPV Úhlava 2019 a nedělní splutí

Blíží se podzimní část vodácké sezony a s ní pokračování seriálu závodů Českého poháru vodáků. Vodní nádrž Nýrsko v sobotu 7. 9. a neděli 8. 9. otevře klapku a vy budete moci již druhý zářijový víkend změřit síly v brankovištích na desetikilometrové trati na řece Úhlavě.

Závod má pořadatelskou tradici oddílu vodní turistiky TJ ČSAD Plzeň od roku 1988, a v letošním roce se uskuteční31. ročník závodu na Úhlavě. Na neděli je s definitivní plastoností přislíbeno vypouštění pro volné splutí. Už to definitivně potvrdil i pořadatel akce na svých stránkách.

Trať je dlouhá 10 km. Řeka má zvýšený vodní průtok, který je zajišťován pořadatelem z VN Nýrsko. Na trati je umístěno cca dvacet branek soustředěných do 5-6 míst. Několik vodácky atraktivních míst a vždy nejméně polovina brankovišť je umístěna přímo ve středu města Nýrsko. Bezpečnost účastníků na exponovaných místech je zajištěna odbornou záchranou.

Závody mají ve městě značnou oblibu a jsou sledovány řadou diváků. Současně se těší podpoře a pochopení M.Ú. Nýrsko. Soutěž trvá téměř celý den a mimo registrovaných vodních turistů (cca 350 závodících) je trať také otevřena celé vodácké obci (cca 100 účastníků splutí). V cíli je pro sportovce připraveno občerstvení.

Rádi byste se zúčastnili ČPV Úhlava nebo volného splutí, ale nemáte potřebné vybavení? Nechte to na nás. Při vypouštění přehrad, společných splutích, odemykáních a zamykáních řek organizujeme půjčování lodí i veškerého vodáckého vybavení. Půjčujeme otevřené i zavřené kánoe, kajaky, nafukovací lodě i rafty včetně pádel a vest. Vše dovezeme na start a opět vyzvedneme v cíli. Vše objednáte na našich webových stránkách, emailu pujcovna@dronte.cz nebo na telefonu 602 825 869.

Těšíme se na vaši účast!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: