Pozvánka na jarní splutí Chrudimky Seč – Mezisvětí

Pozvánka na jarní splutí Chrudimky Seč – Mezisvětí

Junák – český skaut, středisko Doubrava srdečně zve všechny vodáky na jarní splutí Chrudimky pod Sečí, které se uskuteční v sobotu 25. 3. 2023.

Skauti z Ronova zajistili navýšení vodního stavu na 9 m³/s z VD Seč I, voda poteče od 11:00. Start splutí je pod přehradou, cíl u mostu v Mezisvětí. Dále po proudu je plavba zakázána kvůli vodárenskému pásmu. Splavné činí 50 Kč/den za vodáka nad 15 let.

Podzimní Chrudimka pod Sečí

Na desetikilometrovém úseku od nádrže a Mezisvětím se účastníci svezou na slíbených 9 m3 vody, mimo organizované splutí je obvykle v korytě pod přehradou pouze minimální průtok a Chrudimka je svedena do trubek. Řeka pod přehradou Seč pěkně teče údolím, meandruje, občas vás zhoupnou menší peřejky. Projedeme pod Markovou skálou po pravé straně a už se blížíme k vodní nádrži Seč II, která nás přivítá svým zhruba půlkilometrovým vzdutím. To je zakončeno 5 metrů vysokým jezem, který jistě již tradičně bude lákat některé odvážlivce ke sjetí.

Podzimní Chrudimka pod Sečí

Pak už se údolí otevírá, Chrudimka vteče mezi louky a blížíme se do Bojanova, kde na nás čeká malé doplnění energie. Cestou překonáme celkem tři sjízdné jezy, které nám zpestří plavbu. Konec splutí je u mostu v Mezisvětí, dále je vodárenské pásmo a nesmí se pokračovat v plavbě.

Vodácká tábořiště DRONTE - Kynšperk nad Ohří, Sokolov, Loket

Rádi byste se zúčastnili této parádní akce, ale nemáte potřebné vybavení? Nechte to na nás. Při vypouštění přehrad, společných splutích, odemykáních a zamykáních řek organizujeme půjčování lodí i veškerého vodáckého vybavení. Půjčujeme otevřené i zavřené kánoe, kajaky, nafukovací lodě i rafty včetně pádel a vest. Vybavení dovezeme na start a opět vyzvedneme v cíli. Vše objednáte na našich webových stránkách, emailu pu******@dr****.cz nebo na telefonu 602 825 869.

Poděkování za možnost uspořádání vodáckých akcí patří především Krajskému úřadu v Pardubicích, Povodí Labe s.p. Hradec Králové, Městskému úřadu v Chrudimi, CHKO Železné Hory se sídlem v Nasavrkách, všem ČRS hospodařících v dotčených revírech, majitelům MVE, městům, obcím a majitelům pozemků.

Zkušenosti čtenářů

Buchťáci

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: