Pozvánka na jarní splutí Chrudimky Seč – Mezisvětí

Pozvánka na jarní splutí Chrudimky Seč – Mezisvětí

Junák – český skaut, středisko Doubrava srdečně zve všechny vodáky na XII. splutí Chrudimky pod Sečí, které se uskuteční v sobotu 26. 3. 2022.

Skauti z Ronova zajistili navýšení vodního stavu o 9 m³ z VD Seč I, voda poteče od 11:00 do 15:00. Start splutí je pod přehradou, cíl u mostu v Mezisvětí. Splavné činí 50 Kč/ den za vodáka nad 15 let.

Podzimní Chrudimka pod Sečí

Na desetikilometrovém úseku od nádrže a Mezisvětím se účastníci svezou na slíbených 9 m3 vody, mimo organizované splutí je obvykle v korytě pod přehradou pouze minimální průtok a Chrudimka je svedena do trubek. Řeka pod přehradou Seč pěkně teče údolím, meandruje, občas vás zhoupnou peřejky. Projedeme pod Markovou skálou po pravé straně a už se blížíme k vodní nádrži Seč II, která nás přivítá svým zhruba půlkilometrovým vzdutím. To je zakončeno přibližně 5 metrů vysokým jezem, který jistě již tradičně bude lákat některé odvážlivce ke sjetí.

Podzimní Chrudimka pod Sečí

Pak už se údolí otevírá, Chrudimka vteče mezi louky a blížíme se do Bojanova, kde na nás čeká malé doplnění energie. Cestou překonáme celkem tři sjízdné jezy, které nám zpestří plavbu. Konec splutí je u mostu v Mezisvětí, dále je vodárenské pásmo a nesmí se pokračovat v plavbě.

Vodácká tábořiště DRONTE - Kynšperk nad Ohří, Sokolov, Loket

Rádi byste se zúčastnili této parádní akce, ale nemáte potřebné vybavení? Nechte to na nás. Při vypouštění přehrad, společných splutích, odemykáních a zamykáních řek organizujeme půjčování lodí i veškerého vodáckého vybavení. Půjčujeme otevřené i zavřené kánoe, kajaky, nafukovací lodě i rafty včetně pádel a vest. Vybavení dovezeme na start a opět vyzvedneme v cíli. Vše objednáte na našich webových stránkách, emailu pujcovna@dronte.cz nebo na telefonu 602 825 869.

Pěší se můžou vydat téměř kolem vody po modré turistické značce. Další informace a případné změny najdete na: webu pořadatele.

Skauti Ronov by tímto chtěli všechny pozvat na XXX. ročník již tradičního Odemykání Doubravy, které se uskuteční 2. 4 – 3. 4. od 10 do 14 hodin na známém místě v Pařížově.

Poděkování za možnost uspořádání vodáckých akcí patří především Krajskému úřadu v Pardubicích, Povodí Labe s.p. Hradec Králové, Městskému úřadu v Chrudimi, CHKO Železné Hory se sídlem v Nasavrkách, všem ČRS hospodařících v dotčených revírech, majitelům MVE, městům, obcím a majitelům pozemků.

Zkušenosti čtenářů

Buchťáci

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: