Pozvánka na jarní splutí Chrudimky Seč – Mezisvětí

Pozvánka na jarní splutí Chrudimky Seč – Mezisvětí

V sobotu 31. března se uskuteční VIII. ročník Vodáckého sjezdu Chrudimky v úseku Seč – Mezisvětí. Skauti z Ronova zajistili navýšení vodního stavu o 9 m³ z VD Seč I. Voda poteče od 11:00 do 15:00. Start splutí je pod přehradou, cíl u mostu v Mezisvětí.

I přes potíže s majiteli přilehlých pozemků se díky úsilí Františka Zvěřiny podařilo zajistit vypouštění vody z přehrady Seč pro Vodácké splutí Chrudimky, a tak budeme moci po zimě opět vyplout do vln.

Řeka teče svižně, točí se v lukách a místy teče lesem, občas se objeví peřejky.

Cestou vás čeká přehradní nádrž Seč II, jejíž přepádlování není příliš dlouhé a přenášení u šesti metrového jezu vyrovnávačky vám také nedá moc práce. Na trase jsou ještě tři sjízdné jezy a několik kamenných stupínků.

Rádi byste se zúčastnili této vodácké akce, ale nemáte potřebné vybavení? Nechte to na nás. Při vypouštění přehrad, společných splutích, odemykáních a zamykáních řek organizujeme půjčování lodí i veškerého vodáckého vybavení. Půjčujeme otevřené i zavřené kánoe, kajaky, nafukovací lodě i rafty včetně pádel a vest. Vše dovezeme na start a opět vyzvedneme v cíli. Vše objednáte na našich webových stránkách, emailu pujcovna@dronte.cz nebo na telefonu 602 825 869.

Končí se u mostu v Mezisvětí, protože dál následuje vzdutí přehrady Křižanovice, kde je zákaz splutí, je to vodárenské pásmo. Pěšáci se můžou vydat téměř kolem vody po modré turistické značce. Další informace a případné změny najdete na: webu pořadatele.

Skauti Ronov by tímto chtěli všechny pozvat na XXV. ročník již tradičního Odemykání Doubravy, které se uskuteční 7. 4. od 11 do 14 hodin na známém místě v Pařížově.

Zkušenosti čtenářů

Buchťáci

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: