Pozvánka na Odemykání Ohře a Jarní Duatlon na Ohři

Pozvánka na Odemykání Ohře a Jarní Duatlon na Ohři

Duben a květen je obdobím, kdy vodáci každoročně odemykají řeky po zimním odpočinku. Nejinak tomu bude i na Ohři, kde se navíc spolu s ceremoniálem odemknutí řeky pojede závod Duatlon.

Doufejme, že už paní Zima definitivně zamkla své brány a nebude sněžit jako se to už při odemykání Ohře v minulosti párkrát stalo. Ti, kteří se s námi chtějí vydat na odemykací plavbu, se sejdou 4. 5. v 12:00 na tábořišti Dronte v Kynšperku nad Ohří. Odtud poplujeme společně do Sokolova, kde bude připraven obvyklý program.

Odemykání Ohře

Trasa z Kynšperka nad Ohří vede příjemnou krajinou a svižně tekoucí Ohře vás nejprve donese na rozbořený jez v Šabině, který je sympatický i pro začátečníky. Další jez – Hlavno, Černý Mlýn je vybaven kartáčovým rybím přechodem a sjíždí se vlevo. Pod ním vás drobné peřejky zanesou kolem jezera Medard až do sokolovské loděnice.

Ohře

Můžete se těšit jak na vílu, která večer v přibližně 20:30 odemkne Ohři, tak na folkové a trampské skupiny, které zahrají k poslechu.

Duatlon – závod dvojic Sokolov – Kynšperk – Sokolov

Závod se startuje v 10:00 (registrace již od 09:00) v areálu tábořiště a loděnice Dronte Sokolov. V Sokolově nafasujete koloběžku a podél řeky přes Hlavno a Dasnici se pustíte na 14,8 km dlouhou trať proti proudu do Kynšperka nad Ohří. V Kynšperku pak z koloběžky přesednete do kánoe a na té po 15,4 km doplujete zpět do Sokolova na start, kde je zároveň i cíl závodu.

Duatlon na Ohři

O umístění rozhodne výsledný čas v cíli závodu, jde ale především o zážitek a zvítězí každý, kdo se zúčastní! Ohře je vhodná pro začátečníky, ale ani zkušení vodáci se nebudou nudit.

Duatlon na Ohři

Startovné 400 Kč/dvojice zahrnuje zapůjčení koloběžky a lodě a malé občerstvení. Je možnost závodit i na vlastních koloběžkách, kánoe jsou stejného typu z půjčovny Dronte. Závodí se ve dvojicích, závodit mohou i děti – tedy posádka dítě + dospělý, který je zodpovědný za nezletilého závodníka.

Podmínkou k účasti je cyklistická přilba, fyzická zdatnost a znalost plavání. Nezapomeňte si s sebou vzít také dobrou náladu a pláštěnku – jedeme totiž za každého počasí.

Těšíme se na vás!

Vodácká tábořiště DRONTE - Kynšperk nad Ohří, Sokolov, Loket

Rádi byste se zúčastnili této parádní akce, ale nemáte potřebné vybavení? Nechte to na nás. Při vypouštění přehrad, společných splutích, odemykáních a zamykáních řek organizujeme půjčování lodí i veškerého vodáckého vybavení. Půjčujeme otevřené i zavřené kánoe, kajaky, nafukovací lodě i rafty včetně pádel a vest. Vše dovezeme na start a opět vyzvedneme v cíli. Vše objednáte na našich webových stránkách, emailu oh**@dr****.cz nebo na telefonu 728 102 594 .

Zkušenosti čtenářů

Vojta

..asi bylo myšleno 4.5. a ne 5.4. …

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: