Pozvánka na Rokytku Grande

Pozvánka na Rokytku Grande

S babím létem přichází další ročník splutí pražské říčky Rokytky. Již tuto sobotu 8.10. proběhne splutí tohoto pražského potoku vytékajícího z Kyjského rybníku. Splutí Botiče se nekoná.

Na trase dlouhé 10 km na vás čekají romantické meandry i záludné zábaláky pod stupni. Ti, kdo jezdí Rokytku pravidelně, ví, že se s jejím korytem dějí zajímavé věci. Kdysi vybetonované a napřímené koryto je revitalizováno a upraveno do meandrů, které budou zajímavou zkušeností pro každého vodáka. Zejména pak ve střední části, kde je umístěna minimálně jedna lávka, která se nedá překonat jinak než přenesením, bude určitě veselo.

Rokytka své putovníky na lodích připravuje postupně na zvyšující se obtížnost. Nejprve se pluje po mírné vodě k prvnímu a druhému jezu v Hloubětíně. Tyto jezy byly upraveny tak, že už vás nestáhne pod vodu zákeřný válec, ale briskně proplujete s několika šplouchanci. Ve spodním toku od Libně pak čekají zákeřné stupně s válcem.

Ten první se dá vcelku pohodlně přenést, ty ostatní prostě musíte profrčet. A tím, že jsou tři za sebou, je tato jízda o to víc adrenalinovější. Pro vodáky na nafukovačkách je to bez problémů, otevřené lodě musí počítat s pořádnou vlnou, která jim do lodi chrstne dárek v podobě několika desítek litrů vody. Ale není to nic, co by vodák nezvládl. Zvláště, když má na sobě neoprenové oblečení.

Rokytka letos nahradí zrušený Vavřinec

Start: na hrázi Kyjského rybníku v 11 hodin, ulice Morušová, Praha 9. Na startu bude k dispozici občerstvení a chemické WC. Doporučujeme nechat zaparkovaná auta pod Kyjským rybníkem, zpátky se pak řidiči můžou dostat našimi mikrobusy za 80 Kč/ osobu. Voda poteče do 13 hodin.

Cíl: soutok s Vltavou, ulice Menclova, parkování aut je zde omezeno. V cíli je pak další občerstvení a možnost odvozu zpět do startu pro auta.

Doporučená plavidla: otevřené kanoe, nafukovací kanoe, kajaky, případně čtyřmístný raft.

Vodácká tábořiště DRONTE - Kynšperk nad Ohří, Sokolov, Loket

Rádi byste se zúčastnili této parádní akce, ale nemáte potřebné vybavení? Nechte to na nás. Při vypouštění přehrad, společných splutích, odemykáních a zamykáních řek organizujeme půjčování lodí i veškerého vodáckého vybavení. Půjčujeme otevřené i zavřené kánoe, kajaky, nafukovací lodě i rafty včetně pádel a vest. Vybavení dovezeme na start a opět vyzvedneme v cíli. Vše objednáte na našich webových stránkách, emailu [email protected] nebo na telefonu 602 825 869

Poděkování patří správci toku Lesům hlavního města Prahy, který nám našetřil vodu, aby bylo co pouštět. Budeme rádi, když nám přispějete za splavenku 30 Kč, protože náklady na akci jsou nemalé. Nepodceňte ráno výklad trati, ještě těsně před splutím zkontrolujeme řeku, abychom vás upozornili na možné překážky. Těšíme se na vás!

Zkušenosti čtenářů

Pavel Schaffner

AHOJ VŠEM
DNES JSEM BYL NA ROKYTCE A MUŽU ŘÍCI ŽE HORŠÍ ŠUTROVAČKU JSEM DLOUHO NEZAŽIL A UPŘÍMĚ LITUJI ŽE JSEM SE ZÚČASTNIL SE SVÝM KAJAKEM. JE OSTUDA PUSTIT TAK MÁLO VODY.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: