HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Pozvánka na splutí a závod 15 km po Divoké Orlici

Pozvánka na splutí a závod 15 km po Divoké Orlici

V sobotu 5. května se uskuteční již 47. ročník závodu „15 km po Divoké Orlici – Memoriálu Václava Břízy“.

Opět po roce a po všech peripetiích se zajištěním vody nás první květnovou sobotu (5. května) čeká již 47. ročník „15 km po Divoké Orlici – Memoriál Václava Břízy“, který je složený ze tří závodů:

a) – pohár Žamberských podniků, pohár SVoČRu, veřejný závod pramic P5

b) – Český pohár v raftingu R4 – sjezd mužů, žen, juniorů a veteránů – viz samostatné propozice na www.sportorlice.wz.cz

c) – veřejný závod kánoí a kajaků C2, K1 2. Pořadatel: Svaz vodáků České republiky,z.s.

Volné splutí úseku z Nekoře do Žamberku je možné mimo závody, které se konají od 12 do 15 hodin. Průtok bude zvýšený od ranních hodin, v 9:00 by již mělo téci v Nekoři 12m3/s. Pořadatelé prosí turisty, aby využili ke splutí čas před závodem a nenarušovali sportovní úroveň závodu! Úsek z Nekoře do Bohousové je dlouhý 22 km a jeho obtížnost je WW I. Zvládnou ho i méně zdatní vodáci. Upozorňujeme, že v obci Nekoř bude zakázáno zastavení a nastupování do lodí. V Helvíkovicích se opravuje silniční most, dbejte proto nařízení stavby! Odstavení elektrárny v Bohousové není zajištěno, možnost splutí Litického oblouku na navýšeném průtoku je nejistá.

Na hasičském sportovišti a přilehlých pozemcích, bude organizované parkování vozidel účastníků vodácké akce od pátku 4.5.2018 cca 17,00hod do soboty cca 13,00hod, ponechání vozidel na místě a následného vyzvednutí v průběhu so a ne je již podle vlastních možností. Plochu je možné také využít k postavení vlastních stanů k přenocování. Bude zajištěné občerstvení – nealko, alko, pivo, udírna, polévka. Nástup na vodu je možný přímo z parkovací plochy v délce cca300m podle vlastního uvážení.  V letošním roce jsou do našich prostor přesměrované ještě závody lodí raftů.

Zajištění mimořádné manipulace na Pastvinské přehradě stojí pořadatele spoustu sil i nemálo finančních prostředků. Proto se letos poprvé zavádí systém splavenek, cena je 25 Kč/os. Tu si bude možné zakoupit buď na startu či prostřednictvím půjčovny či cestovky.

Rádi byste se zúčastnili splutí Ohře, ale nemáte potřebné vybavení? Nechte to na nás. Při vypouštění přehrad, společných splutích, odemykáních a zamykáních řek organizujeme půjčování lodí i veškerého vodáckého vybavení. Půjčujeme otevřené i zavřené kánoe, kajaky, nafukovací lodě i rafty včetně pádel a vest. Vše dovezeme na start a opět vyzvedneme v cíli. Vše objednáte na našich webových stránkách, emailu pujcovna@dronte.cz nebo na telefonu 602 825 869.

Program závodu:

Prezentace:
V sobotu 5.5.2018 v 10:30-11:30 v Nekoři na louce u fy MECAWEL (bývalá Horalka).
Startovní čísla si závodníci vyzvednou při prezentaci. V pátek v autokempinku se prezentace nekoná!

Start:
V Nekoři u fy MECAWEL (Horalka) na pravém břehu, startovní interval pro všechny kategorie 1 minuta.
12:00 – start kanoí a kajaků z parkoviště u fy MECAWEL (Horalka)
12:10 – start pramic poháru podniků z parkoviště u fy MECAWEL (Horalka)
12:50 – start raftů z parkoviště u fy MECAWEL (Horalka) – viz propozice raftů

Vyhlášení výsledků:
14:30 – vyhlášení výsledků všech kategorií v Žamberku u myslivecké chaty

Občerstvení:
Pro závodníky i diváky připravili myslivci občerstvení v myslivecké chatě u soutoku Rokytenky s Divokou Orlicí už od dopoledních hodin.

Více informací najdete na www.sportorlice.wz.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: