Pozvánka na Vodácký maraton na Berounce 2023

Pozvánka na Vodácký maraton na Berounce 2023

V sobotu 20. května se pojede 46. ročník Vodáckého maratonu na Berounce. Hlavním programem této akce je 58,3 kilometrů dlouhý závod turistických kánoí.

Startovní pole hlavního závodu je rozděleno do devíti kategorií, které zároveň soutěží v absolutním pořadí. Klíčem k zařazení do určité kategorie je celkový věk posádky a také to, zda se jedná o vodáka či vodačku. Dále je možné jet na kajaku, singlu, pramici či raftu.

V loňském roce byla do závodu zařazena kategorie Štafeta pro ty, pro které je bezmála šedesát kilometrů Berounky nad jejich síly. Posádku štafety tvoří čtyři závodníci bez rozdílu pohlaví a věku členů posádky, závodí se na turistické kánoi. První dvojice nasedne do kánoe na startu, v polovině trasy předají štafetu druhé dvojici, která dojede do cíle. Tato kategorie je ideální pro rodiny s dětmi, kdy závod odstartuje například maminka se starší ratolestí jakožto silnějším „motorem“ na háčku. Po předávce bude na tatínkovi nevykoupat nejmladšího člena rodiny na jezu Bohy a vylepšit celkový čas. Podmínkou zůstává minimálně jedna dospělá osoba v lodi po celou dobu závodu.

Letošní maraton je možné nově absolvovat na paddleboardu, kde jsou vypsány dvě kategorie – muži a ženy, obojí bez omezení materiálu a tvaru plováku.

Vodácký svátek na Berounce začíná startem v osm hodin ráno od tábořiště U Dolanského mostu. První posádky lze očekávat v cíli u vodáckého tábořiště Bránov mezi jednou a druhou hodinou odpoledne. K závodu patří i společenská stránka věci, která se odehrává po vyhlášení výsledků. K tanci a poslechu budou hrát Forbes a Domeček.

Všichni jste srdečně zváni, ať už s pádlem v ruce nebo bez něj. Že nemáte vlastní loď? Nevadí, spolupracujeme s půjčovnou lodí.

Více informací naleznete na www.vodmar-beroun.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: