Tachovští vodáci zvou na 15. ročník Zamykání Mže

Tachovští vodáci zvou na 15. ročník Zamykání Mže

V sobotu 23. 9. 2023 zamknou tachovští vodáci řeku Mži. Přijďte si užít splutí nebo jen posedět večer v loděnici u ohně.

Ti odvážnější vodáci vyplouvají zhruba v 11:00 od mostu pod přehradou Lučina, kde je čeká obtížnější úsek Mže – WW II. Kdo se necítí, nechť dorazí ve 12:00 k mostu ve Světcích, kde proběhne i samotný salvnostní akt zamčení řeky.

Plavba končí zhruba po sedmi kilometrech pod Tachovem ve vodácké loděnici U minerálky, kde bude připraveno posezení do pozdních večerních hodin.

Srdečně zváni jsou i diváci – přijďte podpořit účastníky akce po celé délce splouvaného úseku řeky a také se pobavit na loděnici.

Pokud byste rádi i nějaké to kulturní vyžití, určitě navštivte zámek Tachov, který vznikl přestavbou gotického hradu v 17. století, avšak roku 1770 vyhořel a obnoven byl do dnešní klasicistní podoby. Za pozornost stojí také Chrám Nanebevzetí Panny Marie, kostel sv. Václava nebo místní klášter.

Mimo městské centrum navštivte také rozhlednu Vysoká a pokochejte se z výšky 25 metrů výhledem na Tachov, Šumavu, Český nebo Slavkovský les. Ve Světcích pak najdete romantickou zříceninu zámku a unikátní novorománskou jízdárnu, která je druhou největší jízdárnou ve střední Evropě. Od rozhledny sem pohodlně dojdete příjemnou zhruba dvoukilometrovou procházkou po NS Vysoká.

Vodácká tábořiště DRONTE - Kynšperk nad Ohří, Sokolov, Loket

Rádi byste se zúčastnili této parádní akce, ale nemáte potřebné vybavení? Nechte to na nás. Při vypouštění přehrad, společných splutích, odemykáních a zamykáních řek organizujeme půjčování lodí i veškerého vodáckého vybavení. Půjčujeme otevřené i zavřené kánoe, kajaky, nafukovací lodě i rafty včetně pádel a vest. Vybavení dovezeme na start a opět vyzvedneme v cíli. Vše objednáte na našich webových stránkách, e-mailu [email protected] nebo na telefonu 728 102 594.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: