HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Přijeďte do Tachova, pomoct místním vodákům zamknout Mži

Přijeďte do Tachova, pomoct místním vodákům zamknout Mži

Foto: archiv Dronte Zamykání Mže letos oslaví svůj již 12. ročník. Neváhejte, najděte si čas a přijeďte 26. září k přehradě Lučina u Tachova a pomozte místním vodákům řeku bezpečně uložit k zimnímu spánku…

Ti odvážnější vodáci vyplouvají zhruba v 11:00 od mostu pod přehradou Lučina, kde je čeká obtížnější úsek Mže – WW II. Vydávání lodí bude probíhat od 09:30 do 11:00. Kdo se necítí, nechť dorazí ve 12:00 k mostu ve Světcích, kde proběhne samotné uzamčení řeky.

Plavba končí zhruba po sedmi kilometrech pod Tachovem ve vodácké loděnici U minerálky, kde bude připraveno posezení do pozdních večerních hodin s hudbou a občerstvením. Předávání lodí proběhne od 14:00 do 17:00.

Srdečně zváni jsou i diváci – přijďte podpořit účastníky akce po celé délce splouvaného úseku řeky a také se pobavit na loděnici.

Pokud byste rádi i nějaké to kulturní vyžití, určitě navštivte zámek Tachov, který vznikl přestavbou gotického hradu v 17. století, avšak roku 1770 vyhořel a obnoven byl do dnešní klasicistní podoby. Za pozornost stojí také Chrám Nanebevzetí Panny Marie, kostel sv. Václava nebo místní klášter. Mimo městské centrum navštivte také rozhlednu Vysoká a pokochejte se z výšky 25 metrů výhledem na Tachov, Šumavu, Český nebo Slavkovský les. Ve Světcích pak najdete romantickou zříceninu zámku a unikátní novorománskou jízdárnu, která je druhou největší jízdárnou ve střední Evropě. Od rozhledny sem pohodlně dojdete příjemnou zhruba dvoukilometrovou procházkou po NS Vysoká.

Rádi byste se zúčastnili této parádní akce, ale nemáte potřebné vybavení? Nechte to na nás. Při vypouštění přehrad, společných splutích, odemykáních a zamykáních řek organizujeme půjčování lodí i veškerého vodáckého vybavení. Půjčujeme otevřené i zavřené kánoe, kajaky, nafukovací lodě i rafty včetně pádel a vest. Vybavení dovezeme na start a opět vyzvedneme v cíli. Vše objednáte na našich webových stránkách, emailu pujcovna@dronte.cz nebo na telefonu 602 825 869.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: