První letošní ježdění a stromové zpravodajství

První letošní ježdění a stromové zpravodajství

O uplynulém víkendu se na nás po tuhé zimě konečně usmálo štěstí, začalo přát počasí a do oblíbených horských řek a říček se, jako každé jaro, navalil dostatek vody, aby se daly splouvat. Začátkem týdne to začalo na Vysočině a koncem týdne se vodácké řádění přesunulo do našich největších hor. Asi vám nemusím sjížděné toky představovat, ale přece – za zmínku stojí a informací o tom, kde jsou stromy není nikdy dost.

Začátkem týdne se oteplilo a v nižších polohách valil kdejaký potok a říčka. Oblíbená vodácká oblast Vysočina se tak na pár chvil stala vyhledávanou vodáckou destinací a to zejména úsek řeky Doubravy z vesnice Bílek. Korytem se valilo až osm kubíků a to už je záruka kvalitního svezení. Kdo se tam vypravil jistě ví, že cestou číhá několik stromů. Kdo tam nebyl a ještě se chystá (pokud ovšem letos ještě poteče) dá si na ně určitě pozor. Několik je jich v horním úseku a všechny se dají překonat a pak je něco v Židově strouze (Koryta) a to dokonce usnadnilo její sjezd. I když některým ani to nepomohlo…

Zkušenosti čtenářů

leenee

Skalice a Lomnice bez problémů, pouze Lomnice pár stromů nad Ostrovcema-ale nechaj se v klidu podjet objet nebo přenést.
Skalici jsme vychytali za parádního stavu-178cm-zde je video: http://www.youtube.com/watch?v=FYR_8E37mhY

žralok

a pěkně , včera navíc místní parta prožezala překážky . Bude se lovit Ratmírovský rybník tak voda ještě nějaký čas vydrží .

Chobotnice

Mastník pár stromů z Radíče dólu, ale všechno se nechá předrncat.

Míra

Jeli jsme Jizerku v neděli za 42cm.Jde to jet i za tohoto stavu,ale už je to velká šutrovačka. fotky-http://kivinek.rajce.idnes.cz/jizerka/

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: