RECENZE KNIHY: Jan Hocek – Nejhezčí dobrodružné výpravy po Česku a Slovensku

RECENZE KNIHY: Jan Hocek – Nejhezčí dobrodružné výpravy po Česku a Slovensku

Po knihách Nejhezčí túry světa a Nejhezčí místa světa se dobrodruh a cestovatel (a také stálý spolupracovník Pádlera) Jan Hocek rozhodl řídit heslem „Všude dobře, doma nejlíp“ a vydal svou třetí knihu, která se zabývá výlučně jeho domovinou, tedy Českou a Slovenskou republikou.

Četl: Petr Snížek

O knize:

Autor: Jan Hocek

Počet stran: 232

Vazba: vázaná

Rok vydání: 2019

Nakladatel: Universum

ISBN 978-80-7617-379-8

Infocena: 499 Kč

Jak již napoví název knihy, a hlavně její podtitul – pěšky, na kole, lodí a na lyžích; autor v knize představuje dobrodružné výpravy do nejkrásnějších koutů těchto dvou zemí. Výpravy jsou přehledně (barevně) děleny podle ročních období, ve kterých byly uskutečněny a kdy je autor také doporučuje absolvovat a dále podle jednotlivých aktivit (přehledné označení ikonkami), jimiž jsou cyklistika, pěší turistika, vodní turistika, skialpy, běžky a objevuje se dokonce jeden jachtařský tip.

Kniha Nejhezčí dobrodružné výpravy po Česku a Slovensku

Pro nás vodáky je v každém případě nejzajímavějších osm popsaných vodáckých výprav a bez zajímavosti není ani již zmíněná výprava jachtařská. Autor čtenáře zavede na klasické české řeky na nichž si pochopitelně vybral ty nejpřitažlivější úseky – Teplá Vltava, Sázava z Kácova do Pikovic, Ohře z Šabiny do Perštejna, Berounka v CHKO Křivoklátsko, Morava v CHKO Litovelské Pomoraví, Dyje v Lednicko-valtickém areálu; přidává slovenské Hron a Dunajec a s jachtou se plavil po Orlické přehradě.

V knize čtenáře zaujme množství barevných fotografií, čtivé texty, popisy tras včetně přehledných map i množství doplňujících informací umístěných v barevných rámečcích. Je téměř zaručeno, že jak knihu otevřete už už budete sahat po loďáku, batohu nebo jiném zavazadle a plánovat, kdy zmíněná místa navštívíte.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: