HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

RECENZE: Sandály TEVA HURRICANE DRIFT

RECENZE: Sandály TEVA HURRICANE DRIFT

Že je firma Teva špičkou ve výrobě obuvi, asi není třeba extra zdůrazňovat, zejména mezi vodáky. Přes letošní začátek léta jsem testoval sandály Hurricane Drift z produkce této firmy.

Dodává: Raven, www.teva-eu.com

Testoval: Petr Snížek


Údaje výrobce:

Materiál: EVA

Tloušťka podešvi: 2,8 cm

Hmotnost: 375 g (pár vel. 42 EU)

Barevné varianty: černá, tmavě modrá

Infocena: 999 Kč

Už když mi sandály přišly, nestačil jsem se divit. Nejprve mi byla podezřelá nízká hmotnost zásilky. Že by je tam zapomněli dát? Po vybalení jsem se divil ještě víc. Tyto sandály totiž nejsou klasické konstrukce, ale jsou celé vyrobené z jediného kusu EVA pěny. Tak proto ta nízká hmotnost.

Podrážka má poměrně hrubý vzorek
Podrážka má poměrně hrubý vzorek

Sandály vypadají úplně stejně jako jiné „hurikány“, dokonce i detaily jako plastové trojúhelníky na propojení pásků se výrobce snažil vizuálně dodržet. Celková konstrukce z pěny EVA znamená, že boty jsou opravdu lehké a také, že se nemusíte absolutně o nic starat. Možná bude dobré boty při nějakém větším znečištění trochu opláchnout vodou, ale to je tak všechno. Monolitická konstrukce také znamená, že si boty na noze příliš nenastavíte. Určitě bych proto všem zájemcům doporučil si boty před zakoupení dobře vyzkoušet. Mě sedly.

Prohlédněte si všechny fotografie z testování…

Co se týká konstrukce boty, tak je stejná jako u jiných klasických sandálů, jeden pásek vede přes záprstí a nelze jej nijak nastavit. Další pásek začíná u paty a rozděluje se na pásek přes patu, také nestavitelný a pásek přes nárt, který je jediný, kterým můžete botu na noze dotáhnout pomocí suchého zipu. Podešev je díky kompletní konstrukci z EVA pěny hodně pružná, což mi zpočátku přišlo skoro až příliš, ale na pohodlní měkkého došlapu jsem si rychle zvyknul. Na podrážce mají sandály výrazný vzorek, který by měl zaručit, že boty nebudou úplné „klouzačky“ nicméně konstrukce z EVA pěny toto trochu vylučuje. Mám vyzkoušeno, že na některých mokrých površích pěna prostě uklouzne vzorek, nevzorek.

Sandály jsem vzal třeba na výlet na Dyji
Sandály jsem vzal třeba na výlet na Dyji

Sandály jsem nosil poměrně intenzivně asi měsíc a půl, a to při běžném denním městském provozu, ale přibalil jsem je i na několik vodáckých víkendů, a dokonce jsem v nich jel brzkoletní Dyji, na které jsem za celou dobu nepoužil jiné boty. Na suchozemské chození není co řešit, bota je na noze příjemně lehká, díky měkké podešvi je chůze pohodlná a sandály i dobře vypadají. Na vodě jsem ocenil hlavně snadnost manipulace, velmi rychlé schnutí, které je na přímém slunci otázkou desítek vteřin i překvapivě dobré držení bot na noze. Pochopitelně to nebude na nějaké náročnější akce (vodácké ani pěší), ale běžnou českou vodní turistiku spojenou s turistikou okolo řeky boty zvládnou bez potíží.

Zaujalo mě:

  • Nízká hmotnost
  • Rychlost schnutí
  • Měkký došlap

Mohlo být lepší:

  • Lepší stahování

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: