RECENZE: Warmpeace Boreas a Jive – neuvěřitelně příjemné univerzální termoprádlo

RECENZE: Warmpeace Boreas a Jive – neuvěřitelně příjemné univerzální termoprádlo

Přímo v době letošní jarní oblevy mi k otestování dorazilo oblečení Warmpeace, načasování tedy nemohlo být lepší a testování mohlo začít prakticky ihned. Nyní už mám tyto věci takřka půl roku a rád se s vámi podělím o své zkušenosti nabyté v terénu.

Dodává: Warmpeace, www.warmpeace.cz

Testoval: Petr Snížek


Údaje výrobce:

Materiál: Polartec Micro

Barvy: nautical, black, hay

Infocena: Boreas 1300,- Kč, Jive 1020,- Kč

Konkrétně jsem k otestování obdržel pulovr Boreas a kalhoty Jive, oboje vyrobené z nového materiálu Polartecu Micro, který je oboustranně počesaný (chlupatý) a tedy velmi příjemný na tělo, má nízkou hmotnost, je upraven proti žmolkování, rychle schne a samozřejmě vám zajistí tepelný komfort, když počasí není úplně ideální. Příchod nového oblečení uvítala i moje žena, která už léta nadává na prastarý (asi si umíte představit, jak vypadá) HYDROpulovr, který byl z materiálu Polartec a též od výrobce Warmpeace. Byl to ale tak výborný kus výbavy, že jsem se s ním nemohl rozloučit. Doufal jsem tedy, že Boreas s Jive budou konečně adekvátní náhradou.

Pulovr Boreas je klasické triko s dlouhým rukávem a stojáčkem u krku, který lze rozepínat na zip. Pulovr má mírně prodloužený zadní díl, takže se mi při sezení v kajaku nevyhrnoval a neměl jsem holá záda. Stojáček u krku je poměrně vysoký a zapíná se na klasický zip (samozřejmě YKK). Stojáček jsem musel při použití pod latexovou manžetou trochu shrnout, ale pohodlně se pod ní vešel. Poškození latexu o zip nehrozí, protože jezdec zipu je dobře překrytý tunýlkem. Pod zipem je umístěna klopa, která brání kontaktu zipu s povrchem těla. Detail, ale příjemný. Na pravém rukávu má Boreas umístěnou kapsičku, která se zapíná rovněž na zip. Tato kapsička se výborně hodí pro uložení menších věcí, kterým nevadí vlhkost. Já jsem si na její používání docela rychle zvyknul, ukládal jsem do ní nejčastěji něco malého na zub. Zpočátku jsem se trochu bál, že naplněná kapsa mi bude vadit při pádlování, ale nestalo se tak, zpočátku je pocit tlaku na ruku trochu zvláštní, ale není to nic, co by člověka nějak omezovalo, jde opravdu spíš jenom o pocit. Při aktivitách mimo vodu mi naplněná kapsička nepřekážela už vůbec.

Klopa pod zipem
Klopa pod zipem

Kalhoty Jive jsou ze stejného materiálu jako pulovr. Jsou klasicky střižené, v pase s pružnou gumou a zároveň se dají dotáhnout na obyčejnou šňůrku. Zadní díl není šitý do sedu, což není na vodu úplně ideální, ale neměl jsem s tím při sezení v lodi problém, záda mi totiž kryl prodloužený zadní díl pulovru.

Kalhoty můžeme v pase stáhnout šňůrkou
Kalhoty můžeme v pase stáhnout šňůrkou

Pocitově je Polartec Micro velmi příjemný materiál a po oblečení kompletu pulovru a kalhot jste jako v peřince, díky nízké hmotnosti navíc o oblečení skoro nevíte. Když se člověk zapotí, příjemný pocit stále přetrvává, protože materiál opravdu rychle odvádí pot od těla, a to patřím mezi silně potivé tipy. Když věci propotíte nebo namočíte, usychají rychle, přesně jak výrobce slibuje. U mě to nakonec dopadlo tak, že jsem věci používal na vodě a jakmile jsem je na suchu usušil, hned jsem si je bral i na táboření a pak do spacáku, protože komfort nošení je opravdu vysoký. Zároveň jsem pulovr bral i jako záložní lehkou „físku“ do hor, na což mi taky přijde ideální.

Prohlédněte si všechny fotografie…

Výrobce slibuje, že se materiál nebude žmolkovat. Netroufám si úplně hodnotit tuto vlastnost, protože pulovr a kalhoty nepoužívám ještě ani rok, ale zatím (asi 10 praní) je vše úplně bez problémů, nepozoruji ani žmolkování ani jinou degradaci materiálu a to ani na více namáhaných místech (kolena, zadek, podpaží,…).

Po půl roce používání mohu prohlásit, že manželka se dočkala. HYDROpulovr už leží kdesi dole ve skříni a na každý výlet se mnou jezdí dvojice Boreas a Jive, jednoduše proto, že jsou to opravdu vynikající univerzální kusy výbavy.

Líbí se mi:

  • příjemný materiál
  • kapsička na rukávu
  • univerzálnost použití

Mohlo být lepší:

  • stojáček je dost vysoký

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: