Rocks and Water: První Norské ozvěny

Rocks and Water: První Norské ozvěny

Po roce opět Norsko. Jako každý rok, akorát letos netradičně. Rozhodli jsme se tu strávit celkem měsíc, přičemž Číva dokonce celý léto. Dnes je tomu týden co jsme vyrazili a už máme dost pěkných zážitků a i pár pěkných řek na kontě. Jen si rozklikněte článek a mrkněte na to.

Dalšího dne vyrážíme na průzkumnou misi na horní Numedalslågen, že bychom případně zkusili nějaký vynáškový trip. Objevujeme asi kilometr pěkné vody a obří slajd, který nikdo nechce jet, takže místo pěšího výletu s lodí radši jedeme další kolo na Zambezi Section. Je zase o něco méně vody, ale peřeje se v podstatě nezměnily, takže svižná rychlá jízda na řece, kterou už známe. Večer samozřejmě decentní večírek a pomalu kujeme plány na další dny, které se chystáme strávit ve Vossu a okolí.

Po příjezdu do Vossu potkáváme Kopečka s kámošem Kroupičem a ihned vyrážíme na místní pecku jménem [b]Myrkdalselvi[/b], úsek volíme spodní. Vody je akorát. Po prvních dvou místech je jasné, že to nebude řeka pro děti. Sjíždíme pár skoků a slajdů a už vysedáme k prohlížení Triple Comba, což je kombinace tří postupně se zvětšujících slajdů. Rychle jdeme na věc. Jedeme já, Číva a Kopeček, Kroupičovi s Muskou se to nějak nelíbí. Všichni dáváme slajdy v pořádku a můžeme vyrazit dál.

Čeká nás pár nevýrazných míst a pak už Triple Drop.

Večer přespáváme na Bramsetu, který je bohužel bez vody. Situace se do rána nemění a tak vyrážíme na Horní Raundalselvi. Na Tunel a Kittelbreaker je málo, ale velký slajd pod vodopádem jedeme a pak už tradá dolů. Na [b]Horní Raundalselvi[/b] jsou asi tři velké peřeje, které v pořádku zdoláváme a pak je konec úseku. A ten je nejvtipnější. Je to totiž vyhlášený vodopád Nosebreaker. Poměrně dlouho se na něj díváme až se Číva s Kopečkem rozhodnou, že tedy pojedou. Číva zvládá situaci v pořádku a krásně dopadá do pěny. Kopeček situaci zvládá o něco hůř, ale taky dojíždí v pořádku. Zbytek skupiny si to nechává na jindy. U místa, kde jsme zaparkovali auto ještě řešíme situaci s místním nevrlým pánem, který chce abychom mu zaplatili za parking. Nakonec mu ale zdrháme.

Ráno padá volba na [b]Smeddalselvi[/b], což je místní velká a těžká pecka – Olafova kilometráž tvrdí WW V–VI furt. Když dorazíme k řece skrz několik tunelů, jeden měl 25 km, padá volba na horní úsek, který by měl být drop-pool.

Přespáváme na vysedačce s tím, že ráno něco pojedeme, ale nic se nám v okolí nelíbí a tak se vracíme do Vossu za Kajmanem. A to je právě teď, sedím ve Vossu v obýváku na gauči a musím konstatovat, že lepší ubytování jsem zatím na vodáckém zájezdu neměl. A vy se těšte na report z Ekstremsportveko a z dalších dní našeho norského pádlování.

Zkušenosti čtenářů

Ivoš

Pochvala za report, super podání, super obsah a ty fotečky… no radost koukat. Už se nemůžu dočkat, ta týden jsme tam taky…

Lenicka 1313

No já bych vřele doporučila http://www.extrakrasa.cz/ , dle mého názoru naprostou špičku magazínů u nás! Z vlastní zkušenosti opravdu doporučuji!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: