Sandály Teva Hurricane XLT, nejen pro vodáky

Sandály Teva Hurricane XLT, nejen pro vodáky

Sháníte-li sandály, které nebudete mít jen pro parádu ale i pro řádění v nejrůznějších možných terénních podmínkách včetně vody, pak je následující recenze sandálů Teva Hurricane XLT určena právě vám.

Dodává: RAVEN

www.teva-eu.com

Testoval: Snížák

Údaje výrobce:

Podešev: Durabrasion Rubber

Mezipodešev: EVA

Odpružení: ShocPad

Antibakteriální úprava: Microban zink

Svršek: textilie

Hmotnost: 563 g (pár vel. 42EU)

Infocena: 1 899 Kč

Značka Teva je na trhu páskových bot legendou a když mi „hurikány“ na test dorazily, uvědomil jsem si, že jsou to vlastně moje první Teva sandály v životě (jak se to jen mohlo stát?). Slyšel jsem na Teva  sandály spoust chvály od kamarádů, ale osobní zkušenost jsem neměl. Hned na úvod předešlu, že moje první zkušenost je pozitivní.

Podešev sandálů je tvořena gumou Durabrasion Rubber (kterou má Teva patentovanou), která by se měla málo obrušovat a tím zaručovat botám dlouhou životnost. V sandálech už mám něco odchozeno a něco i odpádlováno a zatím mohu odolnost podrážky potvrdit. Samozřejmě, že k obrusu dochází, ale nezničitelné boty se ještě nedělají (pokud vím). Když vezmu v potaz, že jsem s botami chodil dva měsíce po kamenitých stezkách, ve městě, vzal je na turistickou vodu a používal je i při práci okolo domu, tak odolnost podrážky je za mě vynikající.

Sandály Teva Hurricane XLT - podrážka z gumy Durabrasion Rubber
Sandály Teva Hurricane XLT – podrážka z gumy Durabrasion Rubber

Mezipodešev tvoří tlakově tvarovaná pěna EVA a vnitřní část boty (došlap) je kompletně vystlána pružnou hmotou ShocPad, která má za úkol tlumit nárazy při došlapu a toto plní velmi dobře. Chůze v botách je díky tlumení velmi pohodlná i po několika hodinách chůze. Zpočátku jsem měl pocit, že je odpružení měkké až příliš, ale člověk si rychle zvykne. Návrat k tvrdším botám byl pak podobným šokem. Musím se přiznat, že jsem očekával trochu lepší funkci antibakteriální úpravy (Microban zink), kterou jsem během týdne stráveného na cestách, kdy jsem neměl na nohách v podstatě nic jiného než Tevy, nejspíš zničil a dostavil se zápach, kterého už jsem se nedokázal stoprocentně zbavit. Musím ale upozornit, že mám tento problém v podstatě u všech bot.

Sandály Teva Hurricane XLT - na noze
Sandály Teva Hurricane XLT – na noze

Pásky jsou textilní a klasické konstrukce, spojené tuhými plastovými sponami ve tvaru trojúhelníku. Dotahování je řešeno tradičně na suché zipy. Přizpůsobit si můžete (opět klasicky) jak přední pásek mezi prsty a nártem, tak zadní pásek přes patu a samozřejmě pásek shora přes kotník, který dotahujete při každém nazutí. Suché zipy na páscích přes prsty a patu jsou zakončeny pouze volným koncem suchého zipu bez plastových úchytů a hlavní pásek přes nárt (nejčastěji používaný) je zakončen plastovým úchytem pro lepší manipulaci. Ovládání dotahování je bezproblémové a spolehlivé. Pásky nejsou polstrované, kromě pásku přes patu, kde by asi přímý kontakt s tuhou textilií při delší chůzi patu odíral. Znamená to, že na sandálech je minimum věcí, které mohou nasáknout vodou a to je jen předurčuje pro vodácké využití.

Prohlédněte si všechny fotografie z testování…

Jak už bylo zmíněno, sandály jsem vyzkoušel zejména při suchozemském pohybu, ale dostaly se i na vodu, která nás pádlery asi zajímá nejvíc. Je velmi příjemné, jak sandály drží na noze i ve větším proudu a hlavně jak rychle jsou po namočení suché. Jediná komponenta, která drží déle vodu, je textilie pásků, ale ani ta neschne nijak nepříjemně dlouho.

Celkově jsme ze sandálů nadšen. Jedná se o jednoduchý, funkční, spolehlivý a univerzální kus výbavy, který by měl vlastnit každý správný „outdoorák“.

Líbí se mi:

  • jednoduchá konstrukce
  • odpružení
  • snadné dotažení

Mohlo být lepší:

  • antibakteriální úprava

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: