Sázavské pádlo 2023

Sázavské pádlo 2023

Ahoj urození vodáci!

S radostí vás zveme na Sázavské pádlo, vodácké závody pro dětské oddíly z Prahy a okolí ke svému 51. ročníku. Letos proběhne 5.-7. května a tématem bude středověk. Přidejte se tedy k nám a vydejte se na cestu do minulosti, kdy rytíři nosili zbroje, princezny nosily róby a zápasy na meče byly na denním pořádku.

Jako již tradičně budou závodníci rozděleni do čtyř věkových kategorií, od těch nejmenších panošů až po nejstarší kmety. Dětské kategorie budou mít závod rozdělený do dvou částí – Všestrannost a Sjezd. V té první se budou naši rytíři a princezny muset vypořádat s různými úkoly, které prověří jejich vědomosti, šikovnost a sílu. Tady se ukáže, kdo je opravdovým mistrem rytířského umění!

Pořadí v první části závodu určí časovou penalizaci při Sjezdu, který povede z Krhanic do Pikovic. Nejúspěšnější tým z Všestrannosti sice vyplouvá první s časovým náskokem, ale ostatní to nesmí odradit – na závodníky totiž čekají v průběhu branky, které mohou s pořadím ještě pěkně zahýbat! Vítězem své kategorie se pak stane posádka, která jako první protne pomyslnou cílovou pásku pod Pikovickým mostem.

V sobotu odpoledne proběhne závěrečný závod dospělých, do kterého se může zapojit kdokoliv. Členové dětských oddílů budou mít možnost vidět ty, kdo je celoročně učí vodáckému řemeslu, že tyto dovednosti také ovládají. V průběhu celé akce pak bude probíhat doprovodný program. A pokud budete chtít podpořit akci, můžete tak učinit nákupem sponzorského daru.

Během slavnostní vyhlášení, které proběhne v neděli, obdrží vítězové hodnotné ceny od našich sponzorů.

Tak neváhejte a přijeďte s námi prožít víkend plný zábavy, adrenalinu, vody a středověkého dobrodružství! Budeme se na vás těšit v pikovickém kempu v pátek večer.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: