Ve dnech 9. – 11. května 2025 se v Pikovicích uskuteční už 53. ročník dětského vodáckého závodu – Sázavské pádlo. Letošní ročník se ponese v duchu antických hrdinů, bohů a olympijských klání.
Závodí se ve čtyřech věkových kategoriích a důležité je, že se závodí týmově – není to o jednotlivcích, ale o spolupráci. Na pramicích i v kánoích závodí čtveřice dětí, kajakové týmy jsou tříčlenné. Posádky se budou muset sladit nejen na vodě, ale i na suchu – závod je totiž složen ze dvou částí: ze Všestrannosti a Sjezdu. V rámci Všestrannosti posádky plní tematické úkoly. Sjezd je pak trasa 12 km z Krhanic do Pikovic s jedním brankovištěm.
Těšit se můžete i na doprovodný program, možnost podpořit akci zakoupením sponzorského daru a nedělní slavnostní vyhlášení s cenami od partnerů závodu. Tak pádla do ruky, tógy přes ramena – a hurá do Pikovic! Podrobnosti hledejte na www.lodenice-vltava.cz/sazavske_padlo.
Těšíme se na vás!
