Slavný krumlovský jez… tentokrát očima vodáka

Slavný krumlovský jez… tentokrát očima vodáka

Šťovík, známý cestovatel, spisovatel, vodák a v neposlední řadě i jeden ze spoluautorů HYDROmagazínu, se na konci srpna stal ještě o něco slavnějším. Ne, že by zrovna vykonal něco mimořádně významného, jen měl to „štěstí“, že se dostal do hledáčku redaktorů rubriky cestování na našem oblíbeném serveru idnes.cz. Ten totiž nedávno vyprodukoval další ze série svých „perlivých“ článků na téma vodáctví a fotky Šťovíka a jeho kamarádů na jezu Jelení lávka text [url=http://cestovani.idnes.cz/slavny-jez-v-krumlove-se-zmenil-a-vodaci-konci-ve-zdi-f9u-/igcechy.asp?c=A100824_113258_budejovice-zpravy_sou newwindow nofollow]článku[/url] ilustrovaly. I nedalo mu to a napsal svůj názor na věc, který již ale redakce idnes.cz nepovažovala za vhodné uveřejnit. Činíme tak proto zde.

[b]Text je odpovědí redakci webu cestovani.indnes.cz na článek ze dne 24.8.2010.[/b]

[b]Past pod jezem[/b]

Problém však není ve sjíždění jezu, ale v jeho přenášení. Tento obávaný jez lze odnepaměti pohodlně přenést po levém břehu po širokém kamenném nábřeží a lodě spustit do tišiny pod jezem.

A zde je právě teprve ukryta zákeřnost upraveného koryta: největší nebezpečí nečíhá na hazardéry sjíždějící propust, ale na zodpovědné a opatrné vodáky, kteří zhodnotí své možnosti a jez ve vší úctě přenesou. Teprve v tzv. vracáku, vratném proudu pod jezem, začínají vodákům trable: z této tišiny se totiž bez rozsáhlých zkušeností s náklony, znalostí proudů a různými typy záběrů (např. tzv.závěs přes ruku, což může laikům připadat jako když posádka pádluje na stejné straně) vůbec nedá vyjet. Opatrný vodák tedy přenese jez a právě tím se paradoxně vystavuje největšímu nebezpečí.

Rozhodně nechci snižovat zásluhy a prestiž hasičů, kteří nás vodáky loví, ale během dvou dnů, které jsem u propusti strávil, nemuseli hasiči vyjet ani jednou a všichni převrácení vodáci se bezpečně dostali na břeh i s veškerým majetkem svépomocí, nebo s pomocí jiných vodáků. Mezi námi, kdyby měli čekat na hasiče, tak i při pětinásobku běžného průtoku by měli u opěrné zdi značně dlouhou chvíli.

[b]S každou úpravou je vodákům hůř[/b]

Prosím, aby se příště psaní článků s vodáckou tématikou věnovali alespoň částeční vodáci, protože velký teleobjektiv bez elementární znalosti hydrologie a konstrukce jezů na to prostě nestačí.

Autor je profesionálním instruktorem vodní turistiky a raftingu.

[b]Text je odpovědí redakci webu cestovani.indnes.cz na článek ze dne 24.8.2010.[/b]

Zkušenosti čtenářů

Střelec

Není zde nějaký právník, který by formálně správně obvinil redakci I-děsu ze šíření poplašné zprávy? Případně z podílu na ohrožení životů, zdraví a majetku?

Chobotnice

Teda letos jsem přistával a odrážel na místě, kde končí přenáška a nic zvláštního to nedělalo. Za slušnýho počátečně letního průtoku.

Kačer

Problém který nastal po rekonstrukci je ten, že se tento jez stal „nudný“ a při případným převržení se u navigace blbje vylévá, kvůli ostrým šutrům podél ni. Bohužel všichni klienti s kterýma jsem tam letos byl mají Jelenku zafixovanou jako Top, takže jim je těžké vysvětlit, že si daleko lépe zablbnou na Liře, a pak jsou zklamaní.A další rekonstrukce + zvýšení bezpečnosti? To už tam mohou udělat rovnou kolotoč a tahat lodě dokolečka s umnělíma vlnkama a pod dohledem HZS.

Lubor

Ahoj Šťovíku, kolik je kubíků na těch fotkách? Já jsem tam nahnal děcka při 20, aby jezdily zespodu do šlajsny, ale fungovalo to přesně naopak, u jezu nebyl vracák a nešlo to vypádlovat nahoru, na druhé straně byly šutry, mimo proudnici, ale pro přejezdy zavazely. Jen FYI, přes ruku deblíř nic jezdit nemusí, zadák může přitáhnout.
Jinak s tebou zcela souhlasím, nejsledovanější média si vyberou vždycky nějaké autory, kteří naprosto nechápou, o co jde.

Jan šťovíček

Ahoj Lubore,průtok na fotkách je něco přes dvacet kyblíků. Byl jsem tam letod i při jednatřiceti, jez se choval velmi podobně, jen vracák byl ještě menší, proud rychlejší a před zdí nebyla zachytávací linie kamenů. Děkuji z I, ale nechám háčky u přesručního závěsu.

Lubor

OK, dík, nemyslel jsem tvoje háčky, to bych si nedovolil tě při tvých zkušenostech poučovat, jak to máte jezdit, ale myslel jsem, že to pro ty letňáky není nezbytný to umět 🙂

Jarda

Děkuji za fundovaný článek o krumlovském jezu. Kéž by se podle něj řídili ti, kteří plánují další úpravy jezu nebo podjezí. Doufám, že se na jezu nic zásadního už měnit nebude.

Qendorf

Omg… Tak pod jezem se odstraní kameny, a místo aby vodohospodáři od vodáků sklidili pochvalu, idnes vymýšlí takovéhle články. To si zas nějaký „masňák“ stěžoval a sám ani neumí plavat… U nás ve Štěkni na Otavě je silný vracák od nepaměti a naopak díky němu má jez mnohem větší kouzlo… Masňáci na vodu nepatří! Díky za tento článek!

Střelec

Potvrzuju obsah Šťovíkovo článku, při dvaceti kubíkách je pod jezem past na ty, co to přenesou. Singlující turista s naloženým deblem, potažmo s děckem na háčku nemá šanci se zpod jezu dostat – vcucne ho to do zabaláku a dál pokračuje kýlem nahoru. A když plave, nemá s naloženou lodí šanci zastavit dřív, jak pod mostem, protože nedosáhne na dno. Celá slavná úprava vypadá na typickou past na peníze, kterou si přes spřáteléné firmy vyrobil nějaký radní. Když k tomu přidám zákaz přenášení lodí Myší dírou (cedule jsou z obou stran), vypadá to na pěknou všivárnu.

Ivan Vareka

Naprosty souhlas s autorem. Jen bych pripomenul, ze na te ilustracni fotce iDnesu se ti dva lempli evidentne praskli pri najizdeni z vracaku, na lemplovitost usuzuji z toho, jak se chytaji bortu. Co ten jez pamatuji, cca od prvni poloviny 80. let, tak nejobtiznejsi byl asi v prvni pulce 90. let, kdy si tam mistni vodaci udelali vetsi cvicnou vlnu tim, ze konec popusti zuzili prkny. Ten kohout byl opravdu impozantni a neslo se mu vyhnout tim, ze by jej clovek objek tesne kolem prave ci leve kozy. Ostatne tohle jsme uz psal na raft.cz I kdyz ta prkna zmizela, tak to byl porad docela narocny jez diky vlne, ktera zalevala laminatky a hnala je na kamen uprostred proudnice, o ktery se omotovaly a lamaly, jak pise i autor clanku. Naopak naprosto zoufaly byl ten jez predloni a jeste par let zpatky, kdyz byla hladina snizena odvodem vody ma mlynske kolo, odhaduji pro pobaveni turistu. To soupani zadkem v polosuche slajsne bylo frustrujici. Lonske jezdeni levou slajsnou bylo naopak velmi povedene a tem 90. letum se to prinejmensim vyrovnalo. I letos po navratu do prave slajsny to byl skvely jez. Tezko lze zabranit, aby ho vdohospodari modernizovali, ale souhlasim s autorem, ze zminovat pritom ohledy na bezpecnost vodaku je trapne. Povazuji to za ulet autorky dlanku na iDnesu. I ona ale uvadi, ze hlavnim duvodem ma byt moznost cele teleso jezu sklopit a zvysenim prutocnosti ochranit histricky stred mesta pred povodni podobne te z roku 2002.

Ivan Vareka

Steken je skvela. Nikdy nezapomenu, jak jsem se prasknul pri skakani bokem 😀

Ivan Vareka

Jak jsme vyrozumel z clanku na iDnes, tak ma byt vybudovan rybi prechod, ktery bude soucasne slouzit jako slajsna pro vodaky.
Tezko lze odhadnout konkretni provedeni z tohoto velmi strucneho popisu. Ale pokud to bude neco pododneho tomu co je na Ohri pod Loktem, tak az se jim tam nahrnou ty prazdninove davy, tak si muzou u Jeleni lavky rovnou zridit polni sadrovnu na polamane nohy a ruce. Nahradit soucasnou hladkou slajsnu rybim prechodem s hlubokymi stupni mi jako prispevek k vetsi bezpecnosti nepripada.

Wikk

Ahoj, rád bych Šťovíkovi poděkoval, že měl tu trpělivost velice hezky napsat do redakce Idnesu a osvětlit jim vodáckou problematiku. Jistě by bylo moc zajímavé se dostat k následné odpovědi, pokud nějaká bude(?).
Ivan Vareka: ti dva „lempli“, co se tam práskli a drží se za bort se drží ve chvíli, kdy mi to přijde naprosto přirozené. Přeci jen, když už jsem ve vodě nebo vím, že tam jsem, tak krom záchrany života svého dbám na záchranu materiálu. To je jeden pohled na věc. Zdá se mi také velice přirozené, že se člověk chytne lodi, coby plováku, protředku k usnadnění udržení se nad hladinou. Možná to zní jako blbost, ale pojďmě si to vyzkoušet, kdo se kdy v jaký moment chytá lodi.

J.J.

Ahoj, ja si pamatuju jak jsme na laminatovy vydre vjeli pod lirou do pravyho vracaku a vinou nedostatecnyho naklonu se zacala lod preklapet… Bortu jsem se nechytil, naopak jsem byl hodne rychle z lodi, tak rychle, ze hackova zustala sedet v poloprazdny kene pekne v suchu.

Lubor

no s tím chytáním lodi je to naprostý omyl – díky ale za myšlenku, napíšu to do HYDROškoly. Ani by mě napadlo, že někomu by se to mohlo zdát v pořádku.

Lubor

Lidi, pozor, z toho by taky mohla být 2 metry široká retardéra. Nemůže někdo z místních něco zjistit? Co Ešusova akce hlídání stavebních úřadů a vstupování do stavebních řízení? Divadlu na Jelení Lávce neholduju, ale přesto by mi tohoto letňácko-vodácko-exhibičního úkazu a jedné z atrakcí Krumlova bylo líto, kdyby to tak zprasili.

kmochacek

… M.Poláčka, který za Povodí komentoval v článku iDnesu úpravy krumlovského jezu je
polacek(zavinac)pvl.cz

Pevně věřím, že dotazy ohledně jezu budou četné, leč korektní a na úrovni 🙂

Střelec

Po tom, co jsem tam o víkendu viděl, by měla dotazy klást v první řadě hospodářská kriminálka – nejen „na úrovni“ povodí, ale i na radnici a v dodavatelských firmách, pak by se měl ptát ještě soud. Deset let v gulagu je za to nadělení málo – úpravy, které potřebují další úpravy si nic lepšího nezaslouží….

Ivan vareka

Pokud uz lezes z lodi, tak nic proti chytani se bortu, zvlaste kdyz v te lodi klecis. Nicmene novacci a lempli se reflexne chytaji bortu jako prvni reakci na problem, s podvedomou blahvovou predstavou, ze tim lod stabilizuji, coz se jim muze povest jen stastnou nahodou, ktera mne osobne vzdy a znovu prekvapi, kdyz ty jejich psi kusy na jezu pozoruji. Pravdepodobnejsi ale je, ze toho pulekysmaka uspesne dokonci a tu lod nad sebou zaklapnou jako viko od rakve, pricemz do posledni chvile krecovite sviraji bort lodi, jako ten jizansky general satek od nevesty, jak se pravi v oblibene vodacke odrhovacce. Sikovny novacek ten „chytaci reflex“ po par neuspesich opusti a prejde na to, co mu muze opravdu pomoci, tj. drzi pevne padlo OBEMA rukama a do posledni chvile se snazit lod stabilizovat zaberem ci alespon oprenim listu o hladinu vcetne naklonu trupu na opacnou stranu, nez se lod prevraci. Pokud se presto prevrhne, jde ke dnu se cti. Lempl na to neprijde nikdy a poznamkam okolostojicich vodaku se zurive brani a tvrdi, ze on prece padlo nepoustel a je ochoten se prit donekonecna. Po shlednuti usvedcujici fotografie ci videa se pak nesmirne divi, protoze si svoji chybnou reakci vubec neuvedomil. Co se tyka inkriminovane fotografie, tak bych to drzeni bortu pochopil, kdyby v te lodi kleceli a snazili se vyprostit nohy zpod sedacek a nerozbit si hlavu o sutry na dne. Pokud sedeli, tak by mel byt alespon jeden z nich jeste zalomeny pres levy bort s padlem drzenym obema rukama a snazit se, byt jiz marne, tu lod vyrovnat. Ale za ta leta jsem uz podobnych cvaknuti pri najezdu z vracaku do proudu videl prinejmensim desitky, takze si troufam tipovat, ze tam sedeli, tezce podcenili naklon a okamzite chnapli po levem bortu. Pokud se mylim, tak se jim za to oznaceni omlouvam.

Ivan vareka

Jeste k argumentu, ze chytani se bortu lodi je vlastne snaha o zachranu materialu. No nekomu to tak muze pripadat, jenze je to dalsi nesmysl. Lod se v zadnem pripade nechyta za bort, ale oba, nyni jiz plavci, ji chytaji za JEDNU spici, a to za tu, která je výše proti proudu. Tak se lod dostane dlouhou osou do osy proudnice a klade nejmensi odpor. Pokud nekdo drzi lod za bort, nebo dokone kazdy za jinou spici vicemene kolmo na proud, tak na vlastni kuzi pozna, co je to sila vody. Pravdou je, ze na brehu to muzete lidem rikat treba 100x, ale jak se prevrati, tak nejmene 3/4 to stejne udelalji spatne, alespon napoprve. Ale kazdy nejak zacinal, ja jsem tahle na sve prvni vode s kamaradem ryl patama koryto prudkeho nahonu na elektrarnu dobre 15 metru, oba jsme drzeli lod za bort zhruba ve stredu. Nastesti to koryto bylo uzke a v zatacce nas to hodilo na zed.

J.J.

Plny souhlas, jen vlastni zkusenost: mnohem lepe se lod chyta za bort nez za ucho na konci, ovsem samozrejme za bort na zadi/pridi. Vetsinou je to tak ze po prevrvnuti/vystoupeni z lodi opravdu chytam bort na nejblizsim miste aby mi lod neuplavala(ale az kdyz jsem ve vode) a nechavam si ji v ruce proklouznout abych se dostal k „hornimu“ konci. Co se tyce kajaku tak jsem to pri kryse resil obdobne, pac snaha nahmatat v nejake pereji oko vetsinou vedla k proklouznuti lode a jejimu osamocenemu vyletu po proudu dolu…

Ivan Vareka

Dik za pripomenuti, mas pravdu, uz nejakou dobu se mi nepodarilo se cvaknout, takze jsme na tenhle figl zapomnel. To co popisujes se ale dela az kdyz je clovek ve vode, ne kdyz se pravraci, a za ten bort se od nechyta, ale klouzes po nem rukou az se dostanes k te spici. Do kajaku ci z kajaku uz jsme se najkou dobu nesoukal 🙂 Nicmene kdyz chytis kajak za okraj diry, tak ho obvykle nadzvednes a tim vypustis vzduch co je uvnitr a natece ti tam vic vody, takze se pak vic nadres a take lod dostava vic zabrat na sutrech, i kdyz u plastaku uz to tak neboli. Ale samozrejme jak kde – na Vltave mezi Vysakem a Borsovem muzes nechat uplavat vsechno, vzdy je pobliz nekdo, kdo to vytahne za tebe, i kdyz je ostuda nechat si uplavat padlo. Na rychlejsi a hlubsi vode zalezi na konkretni situaci.

J.J.

Jo jo, ja vzdycky rikal ze plavani je vetsi veda nez samotny padlovani… Co se tyce toho kajaku tak nenadzvedavat, bohuzel to divocejsi voda zvladne sama zaplnit cely vnitrek (je dobre miti vyvakovano). Padlo mi uplavolo prvni ted v norsku, a rozhodne to nebylo jako pod zlatou korunou…

Pítrs

Nečetl jsem všechny komentáře, ale nutno říci, že to tam vypadá takto (2.9.2010):
http://ww8.cz/web/?p=1594

16 lodí, 50% umrtnost. Nikdo si nestezoval.
Jo a kdyz tam v cervnu teklo 35 kubíků, to byla jiná. Ale to jsme se Stovikem vcera probirali po telefonu. 🙂

Séma

Vsadil bych se, že klečeli-ale pro zajímavost se jich zeptám a dám vědět..

Ivan Vareka
Ivan Vareka

Pochvala skvele bojujicimu hackovi z fotky 14 a 15 v 5. serii 🙂

http://ww8.cz/web/?p=1594&nggpage=5

Kačer

Problém který nastal po rekonstrukci je ten, že se tento jez stal „nudný“ a při případným převržení se u navigace blbje vylévá, kvůli ostrým šutrům podél ni. Bohužel všichni klienti s kterýma jsem tam letos byl mají Jelenku zafixovanou jako Top, takže jim je těžké vysvětlit, že si daleko lépe zablbnou na Liře, a pak jsou zklamaní.A další rekonstrukce + zvýšení bezpečnosti? To už tam mohou udělat rovnou kolotoč a tahat lodě dokolečka s umnělíma vlnkama a pod dohledem HZS.

Qendorf

Omg… Tak pod jezem se odstraní kameny, a místo aby vodohospodáři od vodáků sklidili pochvalu, idnes vymýšlí takovéhle články. To si zas nějaký „masňák“ stěžoval a sám ani neumí plavat… U nás ve Štěkni na Otavě je silný vracák od nepaměti a naopak díky němu má jez mnohem větší kouzlo… Masňáci na vodu nepatří! Díky za tento článek!

Wikk

Ahoj, rád bych Šťovíkovi poděkoval, že měl tu trpělivost velice hezky napsat do redakce Idnesu a osvětlit jim vodáckou problematiku. Jistě by bylo moc zajímavé se dostat k následné odpovědi, pokud nějaká bude(?).
Ivan Vareka: ti dva „lempli“, co se tam práskli a drží se za bort se drží ve chvíli, kdy mi to přijde naprosto přirozené. Přeci jen, když už jsem ve vodě nebo vím, že tam jsem, tak krom záchrany života svého dbám na záchranu materiálu. To je jeden pohled na věc. Zdá se mi také velice přirozené, že se člověk chytne lodi, coby plováku, protředku k usnadnění udržení se nad hladinou. Možná to zní jako blbost, ale pojďmě si to vyzkoušet, kdo se kdy v jaký moment chytá lodi.

Střelec

Po tom, co jsem tam o víkendu viděl, by měla dotazy klást v první řadě hospodářská kriminálka – nejen „na úrovni“ povodí, ale i na radnici a v dodavatelských firmách, pak by se měl ptát ještě soud. Deset let v gulagu je za to nadělení málo – úpravy, které potřebují další úpravy si nic lepšího nezaslouží….

Ivan vareka

Pokud uz lezes z lodi, tak nic proti chytani se bortu, zvlaste kdyz v te lodi klecis. Nicmene novacci a lempli se reflexne chytaji bortu jako prvni reakci na problem, s podvedomou blahvovou predstavou, ze tim lod stabilizuji, coz se jim muze povest jen stastnou nahodou, ktera mne osobne vzdy a znovu prekvapi, kdyz ty jejich psi kusy na jezu pozoruji. Pravdepodobnejsi ale je, ze toho pulekysmaka uspesne dokonci a tu lod nad sebou zaklapnou jako viko od rakve, pricemz do posledni chvile krecovite sviraji bort lodi, jako ten jizansky general satek od nevesty, jak se pravi v oblibene vodacke odrhovacce. Sikovny novacek ten „chytaci reflex“ po par neuspesich opusti a prejde na to, co mu muze opravdu pomoci, tj. drzi pevne padlo OBEMA rukama a do posledni chvile se snazit lod stabilizovat zaberem ci alespon oprenim listu o hladinu vcetne naklonu trupu na opacnou stranu, nez se lod prevraci. Pokud se presto prevrhne, jde ke dnu se cti. Lempl na to neprijde nikdy a poznamkam okolostojicich vodaku se zurive brani a tvrdi, ze on prece padlo nepoustel a je ochoten se prit donekonecna. Po shlednuti usvedcujici fotografie ci videa se pak nesmirne divi, protoze si svoji chybnou reakci vubec neuvedomil. Co se tyka inkriminovane fotografie, tak bych to drzeni bortu pochopil, kdyby v te lodi kleceli a snazili se vyprostit nohy zpod sedacek a nerozbit si hlavu o sutry na dne. Pokud sedeli, tak by mel byt alespon jeden z nich jeste zalomeny pres levy bort s padlem drzenym obema rukama a snazit se, byt jiz marne, tu lod vyrovnat. Ale za ta leta jsem uz podobnych cvaknuti pri najezdu z vracaku do proudu videl prinejmensim desitky, takze si troufam tipovat, ze tam sedeli, tezce podcenili naklon a okamzite chnapli po levem bortu. Pokud se mylim, tak se jim za to oznaceni omlouvam.

J.J.

Plny souhlas, jen vlastni zkusenost: mnohem lepe se lod chyta za bort nez za ucho na konci, ovsem samozrejme za bort na zadi/pridi. Vetsinou je to tak ze po prevrvnuti/vystoupeni z lodi opravdu chytam bort na nejblizsim miste aby mi lod neuplavala(ale az kdyz jsem ve vode) a nechavam si ji v ruce proklouznout abych se dostal k „hornimu“ konci. Co se tyce kajaku tak jsem to pri kryse resil obdobne, pac snaha nahmatat v nejake pereji oko vetsinou vedla k proklouznuti lode a jejimu osamocenemu vyletu po proudu dolu…

Kačer

Problém který nastal po rekonstrukci je ten, že se tento jez stal „nudný“ a při případným převržení se u navigace blbje vylévá, kvůli ostrým šutrům podél ni. Bohužel všichni klienti s kterýma jsem tam letos byl mají Jelenku zafixovanou jako Top, takže jim je těžké vysvětlit, že si daleko lépe zablbnou na Liře, a pak jsou zklamaní.A další rekonstrukce + zvýšení bezpečnosti? To už tam mohou udělat rovnou kolotoč a tahat lodě dokolečka s umnělíma vlnkama a pod dohledem HZS.

Qendorf

Omg… Tak pod jezem se odstraní kameny, a místo aby vodohospodáři od vodáků sklidili pochvalu, idnes vymýšlí takovéhle články. To si zas nějaký „masňák“ stěžoval a sám ani neumí plavat… U nás ve Štěkni na Otavě je silný vracák od nepaměti a naopak díky němu má jez mnohem větší kouzlo… Masňáci na vodu nepatří! Díky za tento článek!

Wikk

Ahoj, rád bych Šťovíkovi poděkoval, že měl tu trpělivost velice hezky napsat do redakce Idnesu a osvětlit jim vodáckou problematiku. Jistě by bylo moc zajímavé se dostat k následné odpovědi, pokud nějaká bude(?).
Ivan Vareka: ti dva „lempli“, co se tam práskli a drží se za bort se drží ve chvíli, kdy mi to přijde naprosto přirozené. Přeci jen, když už jsem ve vodě nebo vím, že tam jsem, tak krom záchrany života svého dbám na záchranu materiálu. To je jeden pohled na věc. Zdá se mi také velice přirozené, že se člověk chytne lodi, coby plováku, protředku k usnadnění udržení se nad hladinou. Možná to zní jako blbost, ale pojďmě si to vyzkoušet, kdo se kdy v jaký moment chytá lodi.

Střelec

Po tom, co jsem tam o víkendu viděl, by měla dotazy klást v první řadě hospodářská kriminálka – nejen „na úrovni“ povodí, ale i na radnici a v dodavatelských firmách, pak by se měl ptát ještě soud. Deset let v gulagu je za to nadělení málo – úpravy, které potřebují další úpravy si nic lepšího nezaslouží….

Ivan vareka

Pokud uz lezes z lodi, tak nic proti chytani se bortu, zvlaste kdyz v te lodi klecis. Nicmene novacci a lempli se reflexne chytaji bortu jako prvni reakci na problem, s podvedomou blahvovou predstavou, ze tim lod stabilizuji, coz se jim muze povest jen stastnou nahodou, ktera mne osobne vzdy a znovu prekvapi, kdyz ty jejich psi kusy na jezu pozoruji. Pravdepodobnejsi ale je, ze toho pulekysmaka uspesne dokonci a tu lod nad sebou zaklapnou jako viko od rakve, pricemz do posledni chvile krecovite sviraji bort lodi, jako ten jizansky general satek od nevesty, jak se pravi v oblibene vodacke odrhovacce. Sikovny novacek ten „chytaci reflex“ po par neuspesich opusti a prejde na to, co mu muze opravdu pomoci, tj. drzi pevne padlo OBEMA rukama a do posledni chvile se snazit lod stabilizovat zaberem ci alespon oprenim listu o hladinu vcetne naklonu trupu na opacnou stranu, nez se lod prevraci. Pokud se presto prevrhne, jde ke dnu se cti. Lempl na to neprijde nikdy a poznamkam okolostojicich vodaku se zurive brani a tvrdi, ze on prece padlo nepoustel a je ochoten se prit donekonecna. Po shlednuti usvedcujici fotografie ci videa se pak nesmirne divi, protoze si svoji chybnou reakci vubec neuvedomil. Co se tyka inkriminovane fotografie, tak bych to drzeni bortu pochopil, kdyby v te lodi kleceli a snazili se vyprostit nohy zpod sedacek a nerozbit si hlavu o sutry na dne. Pokud sedeli, tak by mel byt alespon jeden z nich jeste zalomeny pres levy bort s padlem drzenym obema rukama a snazit se, byt jiz marne, tu lod vyrovnat. Ale za ta leta jsem uz podobnych cvaknuti pri najezdu z vracaku do proudu videl prinejmensim desitky, takze si troufam tipovat, ze tam sedeli, tezce podcenili naklon a okamzite chnapli po levem bortu. Pokud se mylim, tak se jim za to oznaceni omlouvam.

J.J.

Plny souhlas, jen vlastni zkusenost: mnohem lepe se lod chyta za bort nez za ucho na konci, ovsem samozrejme za bort na zadi/pridi. Vetsinou je to tak ze po prevrvnuti/vystoupeni z lodi opravdu chytam bort na nejblizsim miste aby mi lod neuplavala(ale az kdyz jsem ve vode) a nechavam si ji v ruce proklouznout abych se dostal k „hornimu“ konci. Co se tyce kajaku tak jsem to pri kryse resil obdobne, pac snaha nahmatat v nejake pereji oko vetsinou vedla k proklouznuti lode a jejimu osamocenemu vyletu po proudu dolu…

Kačer

Problém který nastal po rekonstrukci je ten, že se tento jez stal „nudný“ a při případným převržení se u navigace blbje vylévá, kvůli ostrým šutrům podél ni. Bohužel všichni klienti s kterýma jsem tam letos byl mají Jelenku zafixovanou jako Top, takže jim je těžké vysvětlit, že si daleko lépe zablbnou na Liře, a pak jsou zklamaní.A další rekonstrukce + zvýšení bezpečnosti? To už tam mohou udělat rovnou kolotoč a tahat lodě dokolečka s umnělíma vlnkama a pod dohledem HZS.

Qendorf

Omg… Tak pod jezem se odstraní kameny, a místo aby vodohospodáři od vodáků sklidili pochvalu, idnes vymýšlí takovéhle články. To si zas nějaký „masňák“ stěžoval a sám ani neumí plavat… U nás ve Štěkni na Otavě je silný vracák od nepaměti a naopak díky němu má jez mnohem větší kouzlo… Masňáci na vodu nepatří! Díky za tento článek!

Wikk

Ahoj, rád bych Šťovíkovi poděkoval, že měl tu trpělivost velice hezky napsat do redakce Idnesu a osvětlit jim vodáckou problematiku. Jistě by bylo moc zajímavé se dostat k následné odpovědi, pokud nějaká bude(?).
Ivan Vareka: ti dva „lempli“, co se tam práskli a drží se za bort se drží ve chvíli, kdy mi to přijde naprosto přirozené. Přeci jen, když už jsem ve vodě nebo vím, že tam jsem, tak krom záchrany života svého dbám na záchranu materiálu. To je jeden pohled na věc. Zdá se mi také velice přirozené, že se člověk chytne lodi, coby plováku, protředku k usnadnění udržení se nad hladinou. Možná to zní jako blbost, ale pojďmě si to vyzkoušet, kdo se kdy v jaký moment chytá lodi.

Střelec

Po tom, co jsem tam o víkendu viděl, by měla dotazy klást v první řadě hospodářská kriminálka – nejen „na úrovni“ povodí, ale i na radnici a v dodavatelských firmách, pak by se měl ptát ještě soud. Deset let v gulagu je za to nadělení málo – úpravy, které potřebují další úpravy si nic lepšího nezaslouží….

Ivan vareka

Pokud uz lezes z lodi, tak nic proti chytani se bortu, zvlaste kdyz v te lodi klecis. Nicmene novacci a lempli se reflexne chytaji bortu jako prvni reakci na problem, s podvedomou blahvovou predstavou, ze tim lod stabilizuji, coz se jim muze povest jen stastnou nahodou, ktera mne osobne vzdy a znovu prekvapi, kdyz ty jejich psi kusy na jezu pozoruji. Pravdepodobnejsi ale je, ze toho pulekysmaka uspesne dokonci a tu lod nad sebou zaklapnou jako viko od rakve, pricemz do posledni chvile krecovite sviraji bort lodi, jako ten jizansky general satek od nevesty, jak se pravi v oblibene vodacke odrhovacce. Sikovny novacek ten „chytaci reflex“ po par neuspesich opusti a prejde na to, co mu muze opravdu pomoci, tj. drzi pevne padlo OBEMA rukama a do posledni chvile se snazit lod stabilizovat zaberem ci alespon oprenim listu o hladinu vcetne naklonu trupu na opacnou stranu, nez se lod prevraci. Pokud se presto prevrhne, jde ke dnu se cti. Lempl na to neprijde nikdy a poznamkam okolostojicich vodaku se zurive brani a tvrdi, ze on prece padlo nepoustel a je ochoten se prit donekonecna. Po shlednuti usvedcujici fotografie ci videa se pak nesmirne divi, protoze si svoji chybnou reakci vubec neuvedomil. Co se tyka inkriminovane fotografie, tak bych to drzeni bortu pochopil, kdyby v te lodi kleceli a snazili se vyprostit nohy zpod sedacek a nerozbit si hlavu o sutry na dne. Pokud sedeli, tak by mel byt alespon jeden z nich jeste zalomeny pres levy bort s padlem drzenym obema rukama a snazit se, byt jiz marne, tu lod vyrovnat. Ale za ta leta jsem uz podobnych cvaknuti pri najezdu z vracaku do proudu videl prinejmensim desitky, takze si troufam tipovat, ze tam sedeli, tezce podcenili naklon a okamzite chnapli po levem bortu. Pokud se mylim, tak se jim za to oznaceni omlouvam.

J.J.

Plny souhlas, jen vlastni zkusenost: mnohem lepe se lod chyta za bort nez za ucho na konci, ovsem samozrejme za bort na zadi/pridi. Vetsinou je to tak ze po prevrvnuti/vystoupeni z lodi opravdu chytam bort na nejblizsim miste aby mi lod neuplavala(ale az kdyz jsem ve vode) a nechavam si ji v ruce proklouznout abych se dostal k „hornimu“ konci. Co se tyce kajaku tak jsem to pri kryse resil obdobne, pac snaha nahmatat v nejake pereji oko vetsinou vedla k proklouznuti lode a jejimu osamocenemu vyletu po proudu dolu…

Kačer

Problém který nastal po rekonstrukci je ten, že se tento jez stal „nudný“ a při případným převržení se u navigace blbje vylévá, kvůli ostrým šutrům podél ni. Bohužel všichni klienti s kterýma jsem tam letos byl mají Jelenku zafixovanou jako Top, takže jim je těžké vysvětlit, že si daleko lépe zablbnou na Liře, a pak jsou zklamaní.A další rekonstrukce + zvýšení bezpečnosti? To už tam mohou udělat rovnou kolotoč a tahat lodě dokolečka s umnělíma vlnkama a pod dohledem HZS.

Qendorf

Omg… Tak pod jezem se odstraní kameny, a místo aby vodohospodáři od vodáků sklidili pochvalu, idnes vymýšlí takovéhle články. To si zas nějaký „masňák“ stěžoval a sám ani neumí plavat… U nás ve Štěkni na Otavě je silný vracák od nepaměti a naopak díky němu má jez mnohem větší kouzlo… Masňáci na vodu nepatří! Díky za tento článek!

Wikk

Ahoj, rád bych Šťovíkovi poděkoval, že měl tu trpělivost velice hezky napsat do redakce Idnesu a osvětlit jim vodáckou problematiku. Jistě by bylo moc zajímavé se dostat k následné odpovědi, pokud nějaká bude(?).
Ivan Vareka: ti dva „lempli“, co se tam práskli a drží se za bort se drží ve chvíli, kdy mi to přijde naprosto přirozené. Přeci jen, když už jsem ve vodě nebo vím, že tam jsem, tak krom záchrany života svého dbám na záchranu materiálu. To je jeden pohled na věc. Zdá se mi také velice přirozené, že se člověk chytne lodi, coby plováku, protředku k usnadnění udržení se nad hladinou. Možná to zní jako blbost, ale pojďmě si to vyzkoušet, kdo se kdy v jaký moment chytá lodi.

Střelec

Po tom, co jsem tam o víkendu viděl, by měla dotazy klást v první řadě hospodářská kriminálka – nejen „na úrovni“ povodí, ale i na radnici a v dodavatelských firmách, pak by se měl ptát ještě soud. Deset let v gulagu je za to nadělení málo – úpravy, které potřebují další úpravy si nic lepšího nezaslouží….

Ivan vareka

Pokud uz lezes z lodi, tak nic proti chytani se bortu, zvlaste kdyz v te lodi klecis. Nicmene novacci a lempli se reflexne chytaji bortu jako prvni reakci na problem, s podvedomou blahvovou predstavou, ze tim lod stabilizuji, coz se jim muze povest jen stastnou nahodou, ktera mne osobne vzdy a znovu prekvapi, kdyz ty jejich psi kusy na jezu pozoruji. Pravdepodobnejsi ale je, ze toho pulekysmaka uspesne dokonci a tu lod nad sebou zaklapnou jako viko od rakve, pricemz do posledni chvile krecovite sviraji bort lodi, jako ten jizansky general satek od nevesty, jak se pravi v oblibene vodacke odrhovacce. Sikovny novacek ten „chytaci reflex“ po par neuspesich opusti a prejde na to, co mu muze opravdu pomoci, tj. drzi pevne padlo OBEMA rukama a do posledni chvile se snazit lod stabilizovat zaberem ci alespon oprenim listu o hladinu vcetne naklonu trupu na opacnou stranu, nez se lod prevraci. Pokud se presto prevrhne, jde ke dnu se cti. Lempl na to neprijde nikdy a poznamkam okolostojicich vodaku se zurive brani a tvrdi, ze on prece padlo nepoustel a je ochoten se prit donekonecna. Po shlednuti usvedcujici fotografie ci videa se pak nesmirne divi, protoze si svoji chybnou reakci vubec neuvedomil. Co se tyka inkriminovane fotografie, tak bych to drzeni bortu pochopil, kdyby v te lodi kleceli a snazili se vyprostit nohy zpod sedacek a nerozbit si hlavu o sutry na dne. Pokud sedeli, tak by mel byt alespon jeden z nich jeste zalomeny pres levy bort s padlem drzenym obema rukama a snazit se, byt jiz marne, tu lod vyrovnat. Ale za ta leta jsem uz podobnych cvaknuti pri najezdu z vracaku do proudu videl prinejmensim desitky, takze si troufam tipovat, ze tam sedeli, tezce podcenili naklon a okamzite chnapli po levem bortu. Pokud se mylim, tak se jim za to oznaceni omlouvam.

J.J.

Plny souhlas, jen vlastni zkusenost: mnohem lepe se lod chyta za bort nez za ucho na konci, ovsem samozrejme za bort na zadi/pridi. Vetsinou je to tak ze po prevrvnuti/vystoupeni z lodi opravdu chytam bort na nejblizsim miste aby mi lod neuplavala(ale az kdyz jsem ve vode) a nechavam si ji v ruce proklouznout abych se dostal k „hornimu“ konci. Co se tyce kajaku tak jsem to pri kryse resil obdobne, pac snaha nahmatat v nejake pereji oko vetsinou vedla k proklouznuti lode a jejimu osamocenemu vyletu po proudu dolu…

Kačer

Problém který nastal po rekonstrukci je ten, že se tento jez stal „nudný“ a při případným převržení se u navigace blbje vylévá, kvůli ostrým šutrům podél ni. Bohužel všichni klienti s kterýma jsem tam letos byl mají Jelenku zafixovanou jako Top, takže jim je těžké vysvětlit, že si daleko lépe zablbnou na Liře, a pak jsou zklamaní.A další rekonstrukce + zvýšení bezpečnosti? To už tam mohou udělat rovnou kolotoč a tahat lodě dokolečka s umnělíma vlnkama a pod dohledem HZS.

Qendorf

Omg… Tak pod jezem se odstraní kameny, a místo aby vodohospodáři od vodáků sklidili pochvalu, idnes vymýšlí takovéhle články. To si zas nějaký „masňák“ stěžoval a sám ani neumí plavat… U nás ve Štěkni na Otavě je silný vracák od nepaměti a naopak díky němu má jez mnohem větší kouzlo… Masňáci na vodu nepatří! Díky za tento článek!

Wikk

Ahoj, rád bych Šťovíkovi poděkoval, že měl tu trpělivost velice hezky napsat do redakce Idnesu a osvětlit jim vodáckou problematiku. Jistě by bylo moc zajímavé se dostat k následné odpovědi, pokud nějaká bude(?).
Ivan Vareka: ti dva „lempli“, co se tam práskli a drží se za bort se drží ve chvíli, kdy mi to přijde naprosto přirozené. Přeci jen, když už jsem ve vodě nebo vím, že tam jsem, tak krom záchrany života svého dbám na záchranu materiálu. To je jeden pohled na věc. Zdá se mi také velice přirozené, že se člověk chytne lodi, coby plováku, protředku k usnadnění udržení se nad hladinou. Možná to zní jako blbost, ale pojďmě si to vyzkoušet, kdo se kdy v jaký moment chytá lodi.

Střelec

Po tom, co jsem tam o víkendu viděl, by měla dotazy klást v první řadě hospodářská kriminálka – nejen „na úrovni“ povodí, ale i na radnici a v dodavatelských firmách, pak by se měl ptát ještě soud. Deset let v gulagu je za to nadělení málo – úpravy, které potřebují další úpravy si nic lepšího nezaslouží….

Ivan vareka

Pokud uz lezes z lodi, tak nic proti chytani se bortu, zvlaste kdyz v te lodi klecis. Nicmene novacci a lempli se reflexne chytaji bortu jako prvni reakci na problem, s podvedomou blahvovou predstavou, ze tim lod stabilizuji, coz se jim muze povest jen stastnou nahodou, ktera mne osobne vzdy a znovu prekvapi, kdyz ty jejich psi kusy na jezu pozoruji. Pravdepodobnejsi ale je, ze toho pulekysmaka uspesne dokonci a tu lod nad sebou zaklapnou jako viko od rakve, pricemz do posledni chvile krecovite sviraji bort lodi, jako ten jizansky general satek od nevesty, jak se pravi v oblibene vodacke odrhovacce. Sikovny novacek ten „chytaci reflex“ po par neuspesich opusti a prejde na to, co mu muze opravdu pomoci, tj. drzi pevne padlo OBEMA rukama a do posledni chvile se snazit lod stabilizovat zaberem ci alespon oprenim listu o hladinu vcetne naklonu trupu na opacnou stranu, nez se lod prevraci. Pokud se presto prevrhne, jde ke dnu se cti. Lempl na to neprijde nikdy a poznamkam okolostojicich vodaku se zurive brani a tvrdi, ze on prece padlo nepoustel a je ochoten se prit donekonecna. Po shlednuti usvedcujici fotografie ci videa se pak nesmirne divi, protoze si svoji chybnou reakci vubec neuvedomil. Co se tyka inkriminovane fotografie, tak bych to drzeni bortu pochopil, kdyby v te lodi kleceli a snazili se vyprostit nohy zpod sedacek a nerozbit si hlavu o sutry na dne. Pokud sedeli, tak by mel byt alespon jeden z nich jeste zalomeny pres levy bort s padlem drzenym obema rukama a snazit se, byt jiz marne, tu lod vyrovnat. Ale za ta leta jsem uz podobnych cvaknuti pri najezdu z vracaku do proudu videl prinejmensim desitky, takze si troufam tipovat, ze tam sedeli, tezce podcenili naklon a okamzite chnapli po levem bortu. Pokud se mylim, tak se jim za to oznaceni omlouvam.

J.J.

Plny souhlas, jen vlastni zkusenost: mnohem lepe se lod chyta za bort nez za ucho na konci, ovsem samozrejme za bort na zadi/pridi. Vetsinou je to tak ze po prevrvnuti/vystoupeni z lodi opravdu chytam bort na nejblizsim miste aby mi lod neuplavala(ale az kdyz jsem ve vode) a nechavam si ji v ruce proklouznout abych se dostal k „hornimu“ konci. Co se tyce kajaku tak jsem to pri kryse resil obdobne, pac snaha nahmatat v nejake pereji oko vetsinou vedla k proklouznuti lode a jejimu osamocenemu vyletu po proudu dolu…

Kačer

Problém který nastal po rekonstrukci je ten, že se tento jez stal „nudný“ a při případným převržení se u navigace blbje vylévá, kvůli ostrým šutrům podél ni. Bohužel všichni klienti s kterýma jsem tam letos byl mají Jelenku zafixovanou jako Top, takže jim je těžké vysvětlit, že si daleko lépe zablbnou na Liře, a pak jsou zklamaní.A další rekonstrukce + zvýšení bezpečnosti? To už tam mohou udělat rovnou kolotoč a tahat lodě dokolečka s umnělíma vlnkama a pod dohledem HZS.

Qendorf

Omg… Tak pod jezem se odstraní kameny, a místo aby vodohospodáři od vodáků sklidili pochvalu, idnes vymýšlí takovéhle články. To si zas nějaký „masňák“ stěžoval a sám ani neumí plavat… U nás ve Štěkni na Otavě je silný vracák od nepaměti a naopak díky němu má jez mnohem větší kouzlo… Masňáci na vodu nepatří! Díky za tento článek!

Wikk

Ahoj, rád bych Šťovíkovi poděkoval, že měl tu trpělivost velice hezky napsat do redakce Idnesu a osvětlit jim vodáckou problematiku. Jistě by bylo moc zajímavé se dostat k následné odpovědi, pokud nějaká bude(?).
Ivan Vareka: ti dva „lempli“, co se tam práskli a drží se za bort se drží ve chvíli, kdy mi to přijde naprosto přirozené. Přeci jen, když už jsem ve vodě nebo vím, že tam jsem, tak krom záchrany života svého dbám na záchranu materiálu. To je jeden pohled na věc. Zdá se mi také velice přirozené, že se člověk chytne lodi, coby plováku, protředku k usnadnění udržení se nad hladinou. Možná to zní jako blbost, ale pojďmě si to vyzkoušet, kdo se kdy v jaký moment chytá lodi.

Střelec

Po tom, co jsem tam o víkendu viděl, by měla dotazy klást v první řadě hospodářská kriminálka – nejen „na úrovni“ povodí, ale i na radnici a v dodavatelských firmách, pak by se měl ptát ještě soud. Deset let v gulagu je za to nadělení málo – úpravy, které potřebují další úpravy si nic lepšího nezaslouží….

Ivan vareka

Pokud uz lezes z lodi, tak nic proti chytani se bortu, zvlaste kdyz v te lodi klecis. Nicmene novacci a lempli se reflexne chytaji bortu jako prvni reakci na problem, s podvedomou blahvovou predstavou, ze tim lod stabilizuji, coz se jim muze povest jen stastnou nahodou, ktera mne osobne vzdy a znovu prekvapi, kdyz ty jejich psi kusy na jezu pozoruji. Pravdepodobnejsi ale je, ze toho pulekysmaka uspesne dokonci a tu lod nad sebou zaklapnou jako viko od rakve, pricemz do posledni chvile krecovite sviraji bort lodi, jako ten jizansky general satek od nevesty, jak se pravi v oblibene vodacke odrhovacce. Sikovny novacek ten „chytaci reflex“ po par neuspesich opusti a prejde na to, co mu muze opravdu pomoci, tj. drzi pevne padlo OBEMA rukama a do posledni chvile se snazit lod stabilizovat zaberem ci alespon oprenim listu o hladinu vcetne naklonu trupu na opacnou stranu, nez se lod prevraci. Pokud se presto prevrhne, jde ke dnu se cti. Lempl na to neprijde nikdy a poznamkam okolostojicich vodaku se zurive brani a tvrdi, ze on prece padlo nepoustel a je ochoten se prit donekonecna. Po shlednuti usvedcujici fotografie ci videa se pak nesmirne divi, protoze si svoji chybnou reakci vubec neuvedomil. Co se tyka inkriminovane fotografie, tak bych to drzeni bortu pochopil, kdyby v te lodi kleceli a snazili se vyprostit nohy zpod sedacek a nerozbit si hlavu o sutry na dne. Pokud sedeli, tak by mel byt alespon jeden z nich jeste zalomeny pres levy bort s padlem drzenym obema rukama a snazit se, byt jiz marne, tu lod vyrovnat. Ale za ta leta jsem uz podobnych cvaknuti pri najezdu z vracaku do proudu videl prinejmensim desitky, takze si troufam tipovat, ze tam sedeli, tezce podcenili naklon a okamzite chnapli po levem bortu. Pokud se mylim, tak se jim za to oznaceni omlouvam.

J.J.

Plny souhlas, jen vlastni zkusenost: mnohem lepe se lod chyta za bort nez za ucho na konci, ovsem samozrejme za bort na zadi/pridi. Vetsinou je to tak ze po prevrvnuti/vystoupeni z lodi opravdu chytam bort na nejblizsim miste aby mi lod neuplavala(ale az kdyz jsem ve vode) a nechavam si ji v ruce proklouznout abych se dostal k „hornimu“ konci. Co se tyce kajaku tak jsem to pri kryse resil obdobne, pac snaha nahmatat v nejake pereji oko vetsinou vedla k proklouznuti lode a jejimu osamocenemu vyletu po proudu dolu…

Kačer

Problém který nastal po rekonstrukci je ten, že se tento jez stal „nudný“ a při případným převržení se u navigace blbje vylévá, kvůli ostrým šutrům podél ni. Bohužel všichni klienti s kterýma jsem tam letos byl mají Jelenku zafixovanou jako Top, takže jim je těžké vysvětlit, že si daleko lépe zablbnou na Liře, a pak jsou zklamaní.A další rekonstrukce + zvýšení bezpečnosti? To už tam mohou udělat rovnou kolotoč a tahat lodě dokolečka s umnělíma vlnkama a pod dohledem HZS.

Qendorf

Omg… Tak pod jezem se odstraní kameny, a místo aby vodohospodáři od vodáků sklidili pochvalu, idnes vymýšlí takovéhle články. To si zas nějaký „masňák“ stěžoval a sám ani neumí plavat… U nás ve Štěkni na Otavě je silný vracák od nepaměti a naopak díky němu má jez mnohem větší kouzlo… Masňáci na vodu nepatří! Díky za tento článek!

Wikk

Ahoj, rád bych Šťovíkovi poděkoval, že měl tu trpělivost velice hezky napsat do redakce Idnesu a osvětlit jim vodáckou problematiku. Jistě by bylo moc zajímavé se dostat k následné odpovědi, pokud nějaká bude(?).
Ivan Vareka: ti dva „lempli“, co se tam práskli a drží se za bort se drží ve chvíli, kdy mi to přijde naprosto přirozené. Přeci jen, když už jsem ve vodě nebo vím, že tam jsem, tak krom záchrany života svého dbám na záchranu materiálu. To je jeden pohled na věc. Zdá se mi také velice přirozené, že se člověk chytne lodi, coby plováku, protředku k usnadnění udržení se nad hladinou. Možná to zní jako blbost, ale pojďmě si to vyzkoušet, kdo se kdy v jaký moment chytá lodi.

Střelec

Po tom, co jsem tam o víkendu viděl, by měla dotazy klást v první řadě hospodářská kriminálka – nejen „na úrovni“ povodí, ale i na radnici a v dodavatelských firmách, pak by se měl ptát ještě soud. Deset let v gulagu je za to nadělení málo – úpravy, které potřebují další úpravy si nic lepšího nezaslouží….

Ivan vareka

Pokud uz lezes z lodi, tak nic proti chytani se bortu, zvlaste kdyz v te lodi klecis. Nicmene novacci a lempli se reflexne chytaji bortu jako prvni reakci na problem, s podvedomou blahvovou predstavou, ze tim lod stabilizuji, coz se jim muze povest jen stastnou nahodou, ktera mne osobne vzdy a znovu prekvapi, kdyz ty jejich psi kusy na jezu pozoruji. Pravdepodobnejsi ale je, ze toho pulekysmaka uspesne dokonci a tu lod nad sebou zaklapnou jako viko od rakve, pricemz do posledni chvile krecovite sviraji bort lodi, jako ten jizansky general satek od nevesty, jak se pravi v oblibene vodacke odrhovacce. Sikovny novacek ten „chytaci reflex“ po par neuspesich opusti a prejde na to, co mu muze opravdu pomoci, tj. drzi pevne padlo OBEMA rukama a do posledni chvile se snazit lod stabilizovat zaberem ci alespon oprenim listu o hladinu vcetne naklonu trupu na opacnou stranu, nez se lod prevraci. Pokud se presto prevrhne, jde ke dnu se cti. Lempl na to neprijde nikdy a poznamkam okolostojicich vodaku se zurive brani a tvrdi, ze on prece padlo nepoustel a je ochoten se prit donekonecna. Po shlednuti usvedcujici fotografie ci videa se pak nesmirne divi, protoze si svoji chybnou reakci vubec neuvedomil. Co se tyka inkriminovane fotografie, tak bych to drzeni bortu pochopil, kdyby v te lodi kleceli a snazili se vyprostit nohy zpod sedacek a nerozbit si hlavu o sutry na dne. Pokud sedeli, tak by mel byt alespon jeden z nich jeste zalomeny pres levy bort s padlem drzenym obema rukama a snazit se, byt jiz marne, tu lod vyrovnat. Ale za ta leta jsem uz podobnych cvaknuti pri najezdu z vracaku do proudu videl prinejmensim desitky, takze si troufam tipovat, ze tam sedeli, tezce podcenili naklon a okamzite chnapli po levem bortu. Pokud se mylim, tak se jim za to oznaceni omlouvam.

J.J.

Plny souhlas, jen vlastni zkusenost: mnohem lepe se lod chyta za bort nez za ucho na konci, ovsem samozrejme za bort na zadi/pridi. Vetsinou je to tak ze po prevrvnuti/vystoupeni z lodi opravdu chytam bort na nejblizsim miste aby mi lod neuplavala(ale az kdyz jsem ve vode) a nechavam si ji v ruce proklouznout abych se dostal k „hornimu“ konci. Co se tyce kajaku tak jsem to pri kryse resil obdobne, pac snaha nahmatat v nejake pereji oko vetsinou vedla k proklouznuti lode a jejimu osamocenemu vyletu po proudu dolu…

Kačer

Problém který nastal po rekonstrukci je ten, že se tento jez stal „nudný“ a při případným převržení se u navigace blbje vylévá, kvůli ostrým šutrům podél ni. Bohužel všichni klienti s kterýma jsem tam letos byl mají Jelenku zafixovanou jako Top, takže jim je těžké vysvětlit, že si daleko lépe zablbnou na Liře, a pak jsou zklamaní.A další rekonstrukce + zvýšení bezpečnosti? To už tam mohou udělat rovnou kolotoč a tahat lodě dokolečka s umnělíma vlnkama a pod dohledem HZS.

Qendorf

Omg… Tak pod jezem se odstraní kameny, a místo aby vodohospodáři od vodáků sklidili pochvalu, idnes vymýšlí takovéhle články. To si zas nějaký „masňák“ stěžoval a sám ani neumí plavat… U nás ve Štěkni na Otavě je silný vracák od nepaměti a naopak díky němu má jez mnohem větší kouzlo… Masňáci na vodu nepatří! Díky za tento článek!

Wikk

Ahoj, rád bych Šťovíkovi poděkoval, že měl tu trpělivost velice hezky napsat do redakce Idnesu a osvětlit jim vodáckou problematiku. Jistě by bylo moc zajímavé se dostat k následné odpovědi, pokud nějaká bude(?).
Ivan Vareka: ti dva „lempli“, co se tam práskli a drží se za bort se drží ve chvíli, kdy mi to přijde naprosto přirozené. Přeci jen, když už jsem ve vodě nebo vím, že tam jsem, tak krom záchrany života svého dbám na záchranu materiálu. To je jeden pohled na věc. Zdá se mi také velice přirozené, že se člověk chytne lodi, coby plováku, protředku k usnadnění udržení se nad hladinou. Možná to zní jako blbost, ale pojďmě si to vyzkoušet, kdo se kdy v jaký moment chytá lodi.

Střelec

Po tom, co jsem tam o víkendu viděl, by měla dotazy klást v první řadě hospodářská kriminálka – nejen „na úrovni“ povodí, ale i na radnici a v dodavatelských firmách, pak by se měl ptát ještě soud. Deset let v gulagu je za to nadělení málo – úpravy, které potřebují další úpravy si nic lepšího nezaslouží….

Ivan vareka

Pokud uz lezes z lodi, tak nic proti chytani se bortu, zvlaste kdyz v te lodi klecis. Nicmene novacci a lempli se reflexne chytaji bortu jako prvni reakci na problem, s podvedomou blahvovou predstavou, ze tim lod stabilizuji, coz se jim muze povest jen stastnou nahodou, ktera mne osobne vzdy a znovu prekvapi, kdyz ty jejich psi kusy na jezu pozoruji. Pravdepodobnejsi ale je, ze toho pulekysmaka uspesne dokonci a tu lod nad sebou zaklapnou jako viko od rakve, pricemz do posledni chvile krecovite sviraji bort lodi, jako ten jizansky general satek od nevesty, jak se pravi v oblibene vodacke odrhovacce. Sikovny novacek ten „chytaci reflex“ po par neuspesich opusti a prejde na to, co mu muze opravdu pomoci, tj. drzi pevne padlo OBEMA rukama a do posledni chvile se snazit lod stabilizovat zaberem ci alespon oprenim listu o hladinu vcetne naklonu trupu na opacnou stranu, nez se lod prevraci. Pokud se presto prevrhne, jde ke dnu se cti. Lempl na to neprijde nikdy a poznamkam okolostojicich vodaku se zurive brani a tvrdi, ze on prece padlo nepoustel a je ochoten se prit donekonecna. Po shlednuti usvedcujici fotografie ci videa se pak nesmirne divi, protoze si svoji chybnou reakci vubec neuvedomil. Co se tyka inkriminovane fotografie, tak bych to drzeni bortu pochopil, kdyby v te lodi kleceli a snazili se vyprostit nohy zpod sedacek a nerozbit si hlavu o sutry na dne. Pokud sedeli, tak by mel byt alespon jeden z nich jeste zalomeny pres levy bort s padlem drzenym obema rukama a snazit se, byt jiz marne, tu lod vyrovnat. Ale za ta leta jsem uz podobnych cvaknuti pri najezdu z vracaku do proudu videl prinejmensim desitky, takze si troufam tipovat, ze tam sedeli, tezce podcenili naklon a okamzite chnapli po levem bortu. Pokud se mylim, tak se jim za to oznaceni omlouvam.

J.J.

Plny souhlas, jen vlastni zkusenost: mnohem lepe se lod chyta za bort nez za ucho na konci, ovsem samozrejme za bort na zadi/pridi. Vetsinou je to tak ze po prevrvnuti/vystoupeni z lodi opravdu chytam bort na nejblizsim miste aby mi lod neuplavala(ale az kdyz jsem ve vode) a nechavam si ji v ruce proklouznout abych se dostal k „hornimu“ konci. Co se tyce kajaku tak jsem to pri kryse resil obdobne, pac snaha nahmatat v nejake pereji oko vetsinou vedla k proklouznuti lode a jejimu osamocenemu vyletu po proudu dolu…

Kačer

Problém který nastal po rekonstrukci je ten, že se tento jez stal „nudný“ a při případným převržení se u navigace blbje vylévá, kvůli ostrým šutrům podél ni. Bohužel všichni klienti s kterýma jsem tam letos byl mají Jelenku zafixovanou jako Top, takže jim je těžké vysvětlit, že si daleko lépe zablbnou na Liře, a pak jsou zklamaní.A další rekonstrukce + zvýšení bezpečnosti? To už tam mohou udělat rovnou kolotoč a tahat lodě dokolečka s umnělíma vlnkama a pod dohledem HZS.

Qendorf

Omg… Tak pod jezem se odstraní kameny, a místo aby vodohospodáři od vodáků sklidili pochvalu, idnes vymýšlí takovéhle články. To si zas nějaký „masňák“ stěžoval a sám ani neumí plavat… U nás ve Štěkni na Otavě je silný vracák od nepaměti a naopak díky němu má jez mnohem větší kouzlo… Masňáci na vodu nepatří! Díky za tento článek!

Wikk

Ahoj, rád bych Šťovíkovi poděkoval, že měl tu trpělivost velice hezky napsat do redakce Idnesu a osvětlit jim vodáckou problematiku. Jistě by bylo moc zajímavé se dostat k následné odpovědi, pokud nějaká bude(?).
Ivan Vareka: ti dva „lempli“, co se tam práskli a drží se za bort se drží ve chvíli, kdy mi to přijde naprosto přirozené. Přeci jen, když už jsem ve vodě nebo vím, že tam jsem, tak krom záchrany života svého dbám na záchranu materiálu. To je jeden pohled na věc. Zdá se mi také velice přirozené, že se člověk chytne lodi, coby plováku, protředku k usnadnění udržení se nad hladinou. Možná to zní jako blbost, ale pojďmě si to vyzkoušet, kdo se kdy v jaký moment chytá lodi.

Střelec

Po tom, co jsem tam o víkendu viděl, by měla dotazy klást v první řadě hospodářská kriminálka – nejen „na úrovni“ povodí, ale i na radnici a v dodavatelských firmách, pak by se měl ptát ještě soud. Deset let v gulagu je za to nadělení málo – úpravy, které potřebují další úpravy si nic lepšího nezaslouží….

Ivan vareka

Pokud uz lezes z lodi, tak nic proti chytani se bortu, zvlaste kdyz v te lodi klecis. Nicmene novacci a lempli se reflexne chytaji bortu jako prvni reakci na problem, s podvedomou blahvovou predstavou, ze tim lod stabilizuji, coz se jim muze povest jen stastnou nahodou, ktera mne osobne vzdy a znovu prekvapi, kdyz ty jejich psi kusy na jezu pozoruji. Pravdepodobnejsi ale je, ze toho pulekysmaka uspesne dokonci a tu lod nad sebou zaklapnou jako viko od rakve, pricemz do posledni chvile krecovite sviraji bort lodi, jako ten jizansky general satek od nevesty, jak se pravi v oblibene vodacke odrhovacce. Sikovny novacek ten „chytaci reflex“ po par neuspesich opusti a prejde na to, co mu muze opravdu pomoci, tj. drzi pevne padlo OBEMA rukama a do posledni chvile se snazit lod stabilizovat zaberem ci alespon oprenim listu o hladinu vcetne naklonu trupu na opacnou stranu, nez se lod prevraci. Pokud se presto prevrhne, jde ke dnu se cti. Lempl na to neprijde nikdy a poznamkam okolostojicich vodaku se zurive brani a tvrdi, ze on prece padlo nepoustel a je ochoten se prit donekonecna. Po shlednuti usvedcujici fotografie ci videa se pak nesmirne divi, protoze si svoji chybnou reakci vubec neuvedomil. Co se tyka inkriminovane fotografie, tak bych to drzeni bortu pochopil, kdyby v te lodi kleceli a snazili se vyprostit nohy zpod sedacek a nerozbit si hlavu o sutry na dne. Pokud sedeli, tak by mel byt alespon jeden z nich jeste zalomeny pres levy bort s padlem drzenym obema rukama a snazit se, byt jiz marne, tu lod vyrovnat. Ale za ta leta jsem uz podobnych cvaknuti pri najezdu z vracaku do proudu videl prinejmensim desitky, takze si troufam tipovat, ze tam sedeli, tezce podcenili naklon a okamzite chnapli po levem bortu. Pokud se mylim, tak se jim za to oznaceni omlouvam.

J.J.

Plny souhlas, jen vlastni zkusenost: mnohem lepe se lod chyta za bort nez za ucho na konci, ovsem samozrejme za bort na zadi/pridi. Vetsinou je to tak ze po prevrvnuti/vystoupeni z lodi opravdu chytam bort na nejblizsim miste aby mi lod neuplavala(ale az kdyz jsem ve vode) a nechavam si ji v ruce proklouznout abych se dostal k „hornimu“ konci. Co se tyce kajaku tak jsem to pri kryse resil obdobne, pac snaha nahmatat v nejake pereji oko vetsinou vedla k proklouznuti lode a jejimu osamocenemu vyletu po proudu dolu…

Kačer

Problém který nastal po rekonstrukci je ten, že se tento jez stal „nudný“ a při případným převržení se u navigace blbje vylévá, kvůli ostrým šutrům podél ni. Bohužel všichni klienti s kterýma jsem tam letos byl mají Jelenku zafixovanou jako Top, takže jim je těžké vysvětlit, že si daleko lépe zablbnou na Liře, a pak jsou zklamaní.A další rekonstrukce + zvýšení bezpečnosti? To už tam mohou udělat rovnou kolotoč a tahat lodě dokolečka s umnělíma vlnkama a pod dohledem HZS.

Qendorf

Omg… Tak pod jezem se odstraní kameny, a místo aby vodohospodáři od vodáků sklidili pochvalu, idnes vymýšlí takovéhle články. To si zas nějaký „masňák“ stěžoval a sám ani neumí plavat… U nás ve Štěkni na Otavě je silný vracák od nepaměti a naopak díky němu má jez mnohem větší kouzlo… Masňáci na vodu nepatří! Díky za tento článek!

Wikk

Ahoj, rád bych Šťovíkovi poděkoval, že měl tu trpělivost velice hezky napsat do redakce Idnesu a osvětlit jim vodáckou problematiku. Jistě by bylo moc zajímavé se dostat k následné odpovědi, pokud nějaká bude(?).
Ivan Vareka: ti dva „lempli“, co se tam práskli a drží se za bort se drží ve chvíli, kdy mi to přijde naprosto přirozené. Přeci jen, když už jsem ve vodě nebo vím, že tam jsem, tak krom záchrany života svého dbám na záchranu materiálu. To je jeden pohled na věc. Zdá se mi také velice přirozené, že se člověk chytne lodi, coby plováku, protředku k usnadnění udržení se nad hladinou. Možná to zní jako blbost, ale pojďmě si to vyzkoušet, kdo se kdy v jaký moment chytá lodi.

Střelec

Po tom, co jsem tam o víkendu viděl, by měla dotazy klást v první řadě hospodářská kriminálka – nejen „na úrovni“ povodí, ale i na radnici a v dodavatelských firmách, pak by se měl ptát ještě soud. Deset let v gulagu je za to nadělení málo – úpravy, které potřebují další úpravy si nic lepšího nezaslouží….

Ivan vareka

Pokud uz lezes z lodi, tak nic proti chytani se bortu, zvlaste kdyz v te lodi klecis. Nicmene novacci a lempli se reflexne chytaji bortu jako prvni reakci na problem, s podvedomou blahvovou predstavou, ze tim lod stabilizuji, coz se jim muze povest jen stastnou nahodou, ktera mne osobne vzdy a znovu prekvapi, kdyz ty jejich psi kusy na jezu pozoruji. Pravdepodobnejsi ale je, ze toho pulekysmaka uspesne dokonci a tu lod nad sebou zaklapnou jako viko od rakve, pricemz do posledni chvile krecovite sviraji bort lodi, jako ten jizansky general satek od nevesty, jak se pravi v oblibene vodacke odrhovacce. Sikovny novacek ten „chytaci reflex“ po par neuspesich opusti a prejde na to, co mu muze opravdu pomoci, tj. drzi pevne padlo OBEMA rukama a do posledni chvile se snazit lod stabilizovat zaberem ci alespon oprenim listu o hladinu vcetne naklonu trupu na opacnou stranu, nez se lod prevraci. Pokud se presto prevrhne, jde ke dnu se cti. Lempl na to neprijde nikdy a poznamkam okolostojicich vodaku se zurive brani a tvrdi, ze on prece padlo nepoustel a je ochoten se prit donekonecna. Po shlednuti usvedcujici fotografie ci videa se pak nesmirne divi, protoze si svoji chybnou reakci vubec neuvedomil. Co se tyka inkriminovane fotografie, tak bych to drzeni bortu pochopil, kdyby v te lodi kleceli a snazili se vyprostit nohy zpod sedacek a nerozbit si hlavu o sutry na dne. Pokud sedeli, tak by mel byt alespon jeden z nich jeste zalomeny pres levy bort s padlem drzenym obema rukama a snazit se, byt jiz marne, tu lod vyrovnat. Ale za ta leta jsem uz podobnych cvaknuti pri najezdu z vracaku do proudu videl prinejmensim desitky, takze si troufam tipovat, ze tam sedeli, tezce podcenili naklon a okamzite chnapli po levem bortu. Pokud se mylim, tak se jim za to oznaceni omlouvam.

J.J.

Plny souhlas, jen vlastni zkusenost: mnohem lepe se lod chyta za bort nez za ucho na konci, ovsem samozrejme za bort na zadi/pridi. Vetsinou je to tak ze po prevrvnuti/vystoupeni z lodi opravdu chytam bort na nejblizsim miste aby mi lod neuplavala(ale az kdyz jsem ve vode) a nechavam si ji v ruce proklouznout abych se dostal k „hornimu“ konci. Co se tyce kajaku tak jsem to pri kryse resil obdobne, pac snaha nahmatat v nejake pereji oko vetsinou vedla k proklouznuti lode a jejimu osamocenemu vyletu po proudu dolu…

Kačer

Problém který nastal po rekonstrukci je ten, že se tento jez stal „nudný“ a při případným převržení se u navigace blbje vylévá, kvůli ostrým šutrům podél ni. Bohužel všichni klienti s kterýma jsem tam letos byl mají Jelenku zafixovanou jako Top, takže jim je těžké vysvětlit, že si daleko lépe zablbnou na Liře, a pak jsou zklamaní.A další rekonstrukce + zvýšení bezpečnosti? To už tam mohou udělat rovnou kolotoč a tahat lodě dokolečka s umnělíma vlnkama a pod dohledem HZS.

Qendorf

Omg… Tak pod jezem se odstraní kameny, a místo aby vodohospodáři od vodáků sklidili pochvalu, idnes vymýšlí takovéhle články. To si zas nějaký „masňák“ stěžoval a sám ani neumí plavat… U nás ve Štěkni na Otavě je silný vracák od nepaměti a naopak díky němu má jez mnohem větší kouzlo… Masňáci na vodu nepatří! Díky za tento článek!

Wikk

Ahoj, rád bych Šťovíkovi poděkoval, že měl tu trpělivost velice hezky napsat do redakce Idnesu a osvětlit jim vodáckou problematiku. Jistě by bylo moc zajímavé se dostat k následné odpovědi, pokud nějaká bude(?).
Ivan Vareka: ti dva „lempli“, co se tam práskli a drží se za bort se drží ve chvíli, kdy mi to přijde naprosto přirozené. Přeci jen, když už jsem ve vodě nebo vím, že tam jsem, tak krom záchrany života svého dbám na záchranu materiálu. To je jeden pohled na věc. Zdá se mi také velice přirozené, že se člověk chytne lodi, coby plováku, protředku k usnadnění udržení se nad hladinou. Možná to zní jako blbost, ale pojďmě si to vyzkoušet, kdo se kdy v jaký moment chytá lodi.

Střelec

Po tom, co jsem tam o víkendu viděl, by měla dotazy klást v první řadě hospodářská kriminálka – nejen „na úrovni“ povodí, ale i na radnici a v dodavatelských firmách, pak by se měl ptát ještě soud. Deset let v gulagu je za to nadělení málo – úpravy, které potřebují další úpravy si nic lepšího nezaslouží….

Ivan vareka

Pokud uz lezes z lodi, tak nic proti chytani se bortu, zvlaste kdyz v te lodi klecis. Nicmene novacci a lempli se reflexne chytaji bortu jako prvni reakci na problem, s podvedomou blahvovou predstavou, ze tim lod stabilizuji, coz se jim muze povest jen stastnou nahodou, ktera mne osobne vzdy a znovu prekvapi, kdyz ty jejich psi kusy na jezu pozoruji. Pravdepodobnejsi ale je, ze toho pulekysmaka uspesne dokonci a tu lod nad sebou zaklapnou jako viko od rakve, pricemz do posledni chvile krecovite sviraji bort lodi, jako ten jizansky general satek od nevesty, jak se pravi v oblibene vodacke odrhovacce. Sikovny novacek ten „chytaci reflex“ po par neuspesich opusti a prejde na to, co mu muze opravdu pomoci, tj. drzi pevne padlo OBEMA rukama a do posledni chvile se snazit lod stabilizovat zaberem ci alespon oprenim listu o hladinu vcetne naklonu trupu na opacnou stranu, nez se lod prevraci. Pokud se presto prevrhne, jde ke dnu se cti. Lempl na to neprijde nikdy a poznamkam okolostojicich vodaku se zurive brani a tvrdi, ze on prece padlo nepoustel a je ochoten se prit donekonecna. Po shlednuti usvedcujici fotografie ci videa se pak nesmirne divi, protoze si svoji chybnou reakci vubec neuvedomil. Co se tyka inkriminovane fotografie, tak bych to drzeni bortu pochopil, kdyby v te lodi kleceli a snazili se vyprostit nohy zpod sedacek a nerozbit si hlavu o sutry na dne. Pokud sedeli, tak by mel byt alespon jeden z nich jeste zalomeny pres levy bort s padlem drzenym obema rukama a snazit se, byt jiz marne, tu lod vyrovnat. Ale za ta leta jsem uz podobnych cvaknuti pri najezdu z vracaku do proudu videl prinejmensim desitky, takze si troufam tipovat, ze tam sedeli, tezce podcenili naklon a okamzite chnapli po levem bortu. Pokud se mylim, tak se jim za to oznaceni omlouvam.

J.J.

Plny souhlas, jen vlastni zkusenost: mnohem lepe se lod chyta za bort nez za ucho na konci, ovsem samozrejme za bort na zadi/pridi. Vetsinou je to tak ze po prevrvnuti/vystoupeni z lodi opravdu chytam bort na nejblizsim miste aby mi lod neuplavala(ale az kdyz jsem ve vode) a nechavam si ji v ruce proklouznout abych se dostal k „hornimu“ konci. Co se tyce kajaku tak jsem to pri kryse resil obdobne, pac snaha nahmatat v nejake pereji oko vetsinou vedla k proklouznuti lode a jejimu osamocenemu vyletu po proudu dolu…

Kačer

Problém který nastal po rekonstrukci je ten, že se tento jez stal „nudný“ a při případným převržení se u navigace blbje vylévá, kvůli ostrým šutrům podél ni. Bohužel všichni klienti s kterýma jsem tam letos byl mají Jelenku zafixovanou jako Top, takže jim je těžké vysvětlit, že si daleko lépe zablbnou na Liře, a pak jsou zklamaní.A další rekonstrukce + zvýšení bezpečnosti? To už tam mohou udělat rovnou kolotoč a tahat lodě dokolečka s umnělíma vlnkama a pod dohledem HZS.

Qendorf

Omg… Tak pod jezem se odstraní kameny, a místo aby vodohospodáři od vodáků sklidili pochvalu, idnes vymýšlí takovéhle články. To si zas nějaký „masňák“ stěžoval a sám ani neumí plavat… U nás ve Štěkni na Otavě je silný vracák od nepaměti a naopak díky němu má jez mnohem větší kouzlo… Masňáci na vodu nepatří! Díky za tento článek!

Wikk

Ahoj, rád bych Šťovíkovi poděkoval, že měl tu trpělivost velice hezky napsat do redakce Idnesu a osvětlit jim vodáckou problematiku. Jistě by bylo moc zajímavé se dostat k následné odpovědi, pokud nějaká bude(?).
Ivan Vareka: ti dva „lempli“, co se tam práskli a drží se za bort se drží ve chvíli, kdy mi to přijde naprosto přirozené. Přeci jen, když už jsem ve vodě nebo vím, že tam jsem, tak krom záchrany života svého dbám na záchranu materiálu. To je jeden pohled na věc. Zdá se mi také velice přirozené, že se člověk chytne lodi, coby plováku, protředku k usnadnění udržení se nad hladinou. Možná to zní jako blbost, ale pojďmě si to vyzkoušet, kdo se kdy v jaký moment chytá lodi.

Střelec

Po tom, co jsem tam o víkendu viděl, by měla dotazy klást v první řadě hospodářská kriminálka – nejen „na úrovni“ povodí, ale i na radnici a v dodavatelských firmách, pak by se měl ptát ještě soud. Deset let v gulagu je za to nadělení málo – úpravy, které potřebují další úpravy si nic lepšího nezaslouží….

Ivan vareka

Pokud uz lezes z lodi, tak nic proti chytani se bortu, zvlaste kdyz v te lodi klecis. Nicmene novacci a lempli se reflexne chytaji bortu jako prvni reakci na problem, s podvedomou blahvovou predstavou, ze tim lod stabilizuji, coz se jim muze povest jen stastnou nahodou, ktera mne osobne vzdy a znovu prekvapi, kdyz ty jejich psi kusy na jezu pozoruji. Pravdepodobnejsi ale je, ze toho pulekysmaka uspesne dokonci a tu lod nad sebou zaklapnou jako viko od rakve, pricemz do posledni chvile krecovite sviraji bort lodi, jako ten jizansky general satek od nevesty, jak se pravi v oblibene vodacke odrhovacce. Sikovny novacek ten „chytaci reflex“ po par neuspesich opusti a prejde na to, co mu muze opravdu pomoci, tj. drzi pevne padlo OBEMA rukama a do posledni chvile se snazit lod stabilizovat zaberem ci alespon oprenim listu o hladinu vcetne naklonu trupu na opacnou stranu, nez se lod prevraci. Pokud se presto prevrhne, jde ke dnu se cti. Lempl na to neprijde nikdy a poznamkam okolostojicich vodaku se zurive brani a tvrdi, ze on prece padlo nepoustel a je ochoten se prit donekonecna. Po shlednuti usvedcujici fotografie ci videa se pak nesmirne divi, protoze si svoji chybnou reakci vubec neuvedomil. Co se tyka inkriminovane fotografie, tak bych to drzeni bortu pochopil, kdyby v te lodi kleceli a snazili se vyprostit nohy zpod sedacek a nerozbit si hlavu o sutry na dne. Pokud sedeli, tak by mel byt alespon jeden z nich jeste zalomeny pres levy bort s padlem drzenym obema rukama a snazit se, byt jiz marne, tu lod vyrovnat. Ale za ta leta jsem uz podobnych cvaknuti pri najezdu z vracaku do proudu videl prinejmensim desitky, takze si troufam tipovat, ze tam sedeli, tezce podcenili naklon a okamzite chnapli po levem bortu. Pokud se mylim, tak se jim za to oznaceni omlouvam.

J.J.

Plny souhlas, jen vlastni zkusenost: mnohem lepe se lod chyta za bort nez za ucho na konci, ovsem samozrejme za bort na zadi/pridi. Vetsinou je to tak ze po prevrvnuti/vystoupeni z lodi opravdu chytam bort na nejblizsim miste aby mi lod neuplavala(ale az kdyz jsem ve vode) a nechavam si ji v ruce proklouznout abych se dostal k „hornimu“ konci. Co se tyce kajaku tak jsem to pri kryse resil obdobne, pac snaha nahmatat v nejake pereji oko vetsinou vedla k proklouznuti lode a jejimu osamocenemu vyletu po proudu dolu…

Kačer

Problém který nastal po rekonstrukci je ten, že se tento jez stal „nudný“ a při případným převržení se u navigace blbje vylévá, kvůli ostrým šutrům podél ni. Bohužel všichni klienti s kterýma jsem tam letos byl mají Jelenku zafixovanou jako Top, takže jim je těžké vysvětlit, že si daleko lépe zablbnou na Liře, a pak jsou zklamaní.A další rekonstrukce + zvýšení bezpečnosti? To už tam mohou udělat rovnou kolotoč a tahat lodě dokolečka s umnělíma vlnkama a pod dohledem HZS.

Qendorf

Omg… Tak pod jezem se odstraní kameny, a místo aby vodohospodáři od vodáků sklidili pochvalu, idnes vymýšlí takovéhle články. To si zas nějaký „masňák“ stěžoval a sám ani neumí plavat… U nás ve Štěkni na Otavě je silný vracák od nepaměti a naopak díky němu má jez mnohem větší kouzlo… Masňáci na vodu nepatří! Díky za tento článek!

Wikk

Ahoj, rád bych Šťovíkovi poděkoval, že měl tu trpělivost velice hezky napsat do redakce Idnesu a osvětlit jim vodáckou problematiku. Jistě by bylo moc zajímavé se dostat k následné odpovědi, pokud nějaká bude(?).
Ivan Vareka: ti dva „lempli“, co se tam práskli a drží se za bort se drží ve chvíli, kdy mi to přijde naprosto přirozené. Přeci jen, když už jsem ve vodě nebo vím, že tam jsem, tak krom záchrany života svého dbám na záchranu materiálu. To je jeden pohled na věc. Zdá se mi také velice přirozené, že se člověk chytne lodi, coby plováku, protředku k usnadnění udržení se nad hladinou. Možná to zní jako blbost, ale pojďmě si to vyzkoušet, kdo se kdy v jaký moment chytá lodi.

Střelec

Po tom, co jsem tam o víkendu viděl, by měla dotazy klást v první řadě hospodářská kriminálka – nejen „na úrovni“ povodí, ale i na radnici a v dodavatelských firmách, pak by se měl ptát ještě soud. Deset let v gulagu je za to nadělení málo – úpravy, které potřebují další úpravy si nic lepšího nezaslouží….

Ivan vareka

Pokud uz lezes z lodi, tak nic proti chytani se bortu, zvlaste kdyz v te lodi klecis. Nicmene novacci a lempli se reflexne chytaji bortu jako prvni reakci na problem, s podvedomou blahvovou predstavou, ze tim lod stabilizuji, coz se jim muze povest jen stastnou nahodou, ktera mne osobne vzdy a znovu prekvapi, kdyz ty jejich psi kusy na jezu pozoruji. Pravdepodobnejsi ale je, ze toho pulekysmaka uspesne dokonci a tu lod nad sebou zaklapnou jako viko od rakve, pricemz do posledni chvile krecovite sviraji bort lodi, jako ten jizansky general satek od nevesty, jak se pravi v oblibene vodacke odrhovacce. Sikovny novacek ten „chytaci reflex“ po par neuspesich opusti a prejde na to, co mu muze opravdu pomoci, tj. drzi pevne padlo OBEMA rukama a do posledni chvile se snazit lod stabilizovat zaberem ci alespon oprenim listu o hladinu vcetne naklonu trupu na opacnou stranu, nez se lod prevraci. Pokud se presto prevrhne, jde ke dnu se cti. Lempl na to neprijde nikdy a poznamkam okolostojicich vodaku se zurive brani a tvrdi, ze on prece padlo nepoustel a je ochoten se prit donekonecna. Po shlednuti usvedcujici fotografie ci videa se pak nesmirne divi, protoze si svoji chybnou reakci vubec neuvedomil. Co se tyka inkriminovane fotografie, tak bych to drzeni bortu pochopil, kdyby v te lodi kleceli a snazili se vyprostit nohy zpod sedacek a nerozbit si hlavu o sutry na dne. Pokud sedeli, tak by mel byt alespon jeden z nich jeste zalomeny pres levy bort s padlem drzenym obema rukama a snazit se, byt jiz marne, tu lod vyrovnat. Ale za ta leta jsem uz podobnych cvaknuti pri najezdu z vracaku do proudu videl prinejmensim desitky, takze si troufam tipovat, ze tam sedeli, tezce podcenili naklon a okamzite chnapli po levem bortu. Pokud se mylim, tak se jim za to oznaceni omlouvam.

J.J.

Plny souhlas, jen vlastni zkusenost: mnohem lepe se lod chyta za bort nez za ucho na konci, ovsem samozrejme za bort na zadi/pridi. Vetsinou je to tak ze po prevrvnuti/vystoupeni z lodi opravdu chytam bort na nejblizsim miste aby mi lod neuplavala(ale az kdyz jsem ve vode) a nechavam si ji v ruce proklouznout abych se dostal k „hornimu“ konci. Co se tyce kajaku tak jsem to pri kryse resil obdobne, pac snaha nahmatat v nejake pereji oko vetsinou vedla k proklouznuti lode a jejimu osamocenemu vyletu po proudu dolu…

Kačer

Problém který nastal po rekonstrukci je ten, že se tento jez stal „nudný“ a při případným převržení se u navigace blbje vylévá, kvůli ostrým šutrům podél ni. Bohužel všichni klienti s kterýma jsem tam letos byl mají Jelenku zafixovanou jako Top, takže jim je těžké vysvětlit, že si daleko lépe zablbnou na Liře, a pak jsou zklamaní.A další rekonstrukce + zvýšení bezpečnosti? To už tam mohou udělat rovnou kolotoč a tahat lodě dokolečka s umnělíma vlnkama a pod dohledem HZS.

Qendorf

Omg… Tak pod jezem se odstraní kameny, a místo aby vodohospodáři od vodáků sklidili pochvalu, idnes vymýšlí takovéhle články. To si zas nějaký „masňák“ stěžoval a sám ani neumí plavat… U nás ve Štěkni na Otavě je silný vracák od nepaměti a naopak díky němu má jez mnohem větší kouzlo… Masňáci na vodu nepatří! Díky za tento článek!

Wikk

Ahoj, rád bych Šťovíkovi poděkoval, že měl tu trpělivost velice hezky napsat do redakce Idnesu a osvětlit jim vodáckou problematiku. Jistě by bylo moc zajímavé se dostat k následné odpovědi, pokud nějaká bude(?).
Ivan Vareka: ti dva „lempli“, co se tam práskli a drží se za bort se drží ve chvíli, kdy mi to přijde naprosto přirozené. Přeci jen, když už jsem ve vodě nebo vím, že tam jsem, tak krom záchrany života svého dbám na záchranu materiálu. To je jeden pohled na věc. Zdá se mi také velice přirozené, že se člověk chytne lodi, coby plováku, protředku k usnadnění udržení se nad hladinou. Možná to zní jako blbost, ale pojďmě si to vyzkoušet, kdo se kdy v jaký moment chytá lodi.

Střelec

Po tom, co jsem tam o víkendu viděl, by měla dotazy klást v první řadě hospodářská kriminálka – nejen „na úrovni“ povodí, ale i na radnici a v dodavatelských firmách, pak by se měl ptát ještě soud. Deset let v gulagu je za to nadělení málo – úpravy, které potřebují další úpravy si nic lepšího nezaslouží….

Ivan vareka

Pokud uz lezes z lodi, tak nic proti chytani se bortu, zvlaste kdyz v te lodi klecis. Nicmene novacci a lempli se reflexne chytaji bortu jako prvni reakci na problem, s podvedomou blahvovou predstavou, ze tim lod stabilizuji, coz se jim muze povest jen stastnou nahodou, ktera mne osobne vzdy a znovu prekvapi, kdyz ty jejich psi kusy na jezu pozoruji. Pravdepodobnejsi ale je, ze toho pulekysmaka uspesne dokonci a tu lod nad sebou zaklapnou jako viko od rakve, pricemz do posledni chvile krecovite sviraji bort lodi, jako ten jizansky general satek od nevesty, jak se pravi v oblibene vodacke odrhovacce. Sikovny novacek ten „chytaci reflex“ po par neuspesich opusti a prejde na to, co mu muze opravdu pomoci, tj. drzi pevne padlo OBEMA rukama a do posledni chvile se snazit lod stabilizovat zaberem ci alespon oprenim listu o hladinu vcetne naklonu trupu na opacnou stranu, nez se lod prevraci. Pokud se presto prevrhne, jde ke dnu se cti. Lempl na to neprijde nikdy a poznamkam okolostojicich vodaku se zurive brani a tvrdi, ze on prece padlo nepoustel a je ochoten se prit donekonecna. Po shlednuti usvedcujici fotografie ci videa se pak nesmirne divi, protoze si svoji chybnou reakci vubec neuvedomil. Co se tyka inkriminovane fotografie, tak bych to drzeni bortu pochopil, kdyby v te lodi kleceli a snazili se vyprostit nohy zpod sedacek a nerozbit si hlavu o sutry na dne. Pokud sedeli, tak by mel byt alespon jeden z nich jeste zalomeny pres levy bort s padlem drzenym obema rukama a snazit se, byt jiz marne, tu lod vyrovnat. Ale za ta leta jsem uz podobnych cvaknuti pri najezdu z vracaku do proudu videl prinejmensim desitky, takze si troufam tipovat, ze tam sedeli, tezce podcenili naklon a okamzite chnapli po levem bortu. Pokud se mylim, tak se jim za to oznaceni omlouvam.

J.J.

Plny souhlas, jen vlastni zkusenost: mnohem lepe se lod chyta za bort nez za ucho na konci, ovsem samozrejme za bort na zadi/pridi. Vetsinou je to tak ze po prevrvnuti/vystoupeni z lodi opravdu chytam bort na nejblizsim miste aby mi lod neuplavala(ale az kdyz jsem ve vode) a nechavam si ji v ruce proklouznout abych se dostal k „hornimu“ konci. Co se tyce kajaku tak jsem to pri kryse resil obdobne, pac snaha nahmatat v nejake pereji oko vetsinou vedla k proklouznuti lode a jejimu osamocenemu vyletu po proudu dolu…

Kačer

Problém který nastal po rekonstrukci je ten, že se tento jez stal „nudný“ a při případným převržení se u navigace blbje vylévá, kvůli ostrým šutrům podél ni. Bohužel všichni klienti s kterýma jsem tam letos byl mají Jelenku zafixovanou jako Top, takže jim je těžké vysvětlit, že si daleko lépe zablbnou na Liře, a pak jsou zklamaní.A další rekonstrukce + zvýšení bezpečnosti? To už tam mohou udělat rovnou kolotoč a tahat lodě dokolečka s umnělíma vlnkama a pod dohledem HZS.

Qendorf

Omg… Tak pod jezem se odstraní kameny, a místo aby vodohospodáři od vodáků sklidili pochvalu, idnes vymýšlí takovéhle články. To si zas nějaký „masňák“ stěžoval a sám ani neumí plavat… U nás ve Štěkni na Otavě je silný vracák od nepaměti a naopak díky němu má jez mnohem větší kouzlo… Masňáci na vodu nepatří! Díky za tento článek!

Wikk

Ahoj, rád bych Šťovíkovi poděkoval, že měl tu trpělivost velice hezky napsat do redakce Idnesu a osvětlit jim vodáckou problematiku. Jistě by bylo moc zajímavé se dostat k následné odpovědi, pokud nějaká bude(?).
Ivan Vareka: ti dva „lempli“, co se tam práskli a drží se za bort se drží ve chvíli, kdy mi to přijde naprosto přirozené. Přeci jen, když už jsem ve vodě nebo vím, že tam jsem, tak krom záchrany života svého dbám na záchranu materiálu. To je jeden pohled na věc. Zdá se mi také velice přirozené, že se člověk chytne lodi, coby plováku, protředku k usnadnění udržení se nad hladinou. Možná to zní jako blbost, ale pojďmě si to vyzkoušet, kdo se kdy v jaký moment chytá lodi.

Střelec

Po tom, co jsem tam o víkendu viděl, by měla dotazy klást v první řadě hospodářská kriminálka – nejen „na úrovni“ povodí, ale i na radnici a v dodavatelských firmách, pak by se měl ptát ještě soud. Deset let v gulagu je za to nadělení málo – úpravy, které potřebují další úpravy si nic lepšího nezaslouží….

Ivan vareka

Pokud uz lezes z lodi, tak nic proti chytani se bortu, zvlaste kdyz v te lodi klecis. Nicmene novacci a lempli se reflexne chytaji bortu jako prvni reakci na problem, s podvedomou blahvovou predstavou, ze tim lod stabilizuji, coz se jim muze povest jen stastnou nahodou, ktera mne osobne vzdy a znovu prekvapi, kdyz ty jejich psi kusy na jezu pozoruji. Pravdepodobnejsi ale je, ze toho pulekysmaka uspesne dokonci a tu lod nad sebou zaklapnou jako viko od rakve, pricemz do posledni chvile krecovite sviraji bort lodi, jako ten jizansky general satek od nevesty, jak se pravi v oblibene vodacke odrhovacce. Sikovny novacek ten „chytaci reflex“ po par neuspesich opusti a prejde na to, co mu muze opravdu pomoci, tj. drzi pevne padlo OBEMA rukama a do posledni chvile se snazit lod stabilizovat zaberem ci alespon oprenim listu o hladinu vcetne naklonu trupu na opacnou stranu, nez se lod prevraci. Pokud se presto prevrhne, jde ke dnu se cti. Lempl na to neprijde nikdy a poznamkam okolostojicich vodaku se zurive brani a tvrdi, ze on prece padlo nepoustel a je ochoten se prit donekonecna. Po shlednuti usvedcujici fotografie ci videa se pak nesmirne divi, protoze si svoji chybnou reakci vubec neuvedomil. Co se tyka inkriminovane fotografie, tak bych to drzeni bortu pochopil, kdyby v te lodi kleceli a snazili se vyprostit nohy zpod sedacek a nerozbit si hlavu o sutry na dne. Pokud sedeli, tak by mel byt alespon jeden z nich jeste zalomeny pres levy bort s padlem drzenym obema rukama a snazit se, byt jiz marne, tu lod vyrovnat. Ale za ta leta jsem uz podobnych cvaknuti pri najezdu z vracaku do proudu videl prinejmensim desitky, takze si troufam tipovat, ze tam sedeli, tezce podcenili naklon a okamzite chnapli po levem bortu. Pokud se mylim, tak se jim za to oznaceni omlouvam.

J.J.

Plny souhlas, jen vlastni zkusenost: mnohem lepe se lod chyta za bort nez za ucho na konci, ovsem samozrejme za bort na zadi/pridi. Vetsinou je to tak ze po prevrvnuti/vystoupeni z lodi opravdu chytam bort na nejblizsim miste aby mi lod neuplavala(ale az kdyz jsem ve vode) a nechavam si ji v ruce proklouznout abych se dostal k „hornimu“ konci. Co se tyce kajaku tak jsem to pri kryse resil obdobne, pac snaha nahmatat v nejake pereji oko vetsinou vedla k proklouznuti lode a jejimu osamocenemu vyletu po proudu dolu…

Kačer

Problém který nastal po rekonstrukci je ten, že se tento jez stal „nudný“ a při případným převržení se u navigace blbje vylévá, kvůli ostrým šutrům podél ni. Bohužel všichni klienti s kterýma jsem tam letos byl mají Jelenku zafixovanou jako Top, takže jim je těžké vysvětlit, že si daleko lépe zablbnou na Liře, a pak jsou zklamaní.A další rekonstrukce + zvýšení bezpečnosti? To už tam mohou udělat rovnou kolotoč a tahat lodě dokolečka s umnělíma vlnkama a pod dohledem HZS.

Qendorf

Omg… Tak pod jezem se odstraní kameny, a místo aby vodohospodáři od vodáků sklidili pochvalu, idnes vymýšlí takovéhle články. To si zas nějaký „masňák“ stěžoval a sám ani neumí plavat… U nás ve Štěkni na Otavě je silný vracák od nepaměti a naopak díky němu má jez mnohem větší kouzlo… Masňáci na vodu nepatří! Díky za tento článek!

Wikk

Ahoj, rád bych Šťovíkovi poděkoval, že měl tu trpělivost velice hezky napsat do redakce Idnesu a osvětlit jim vodáckou problematiku. Jistě by bylo moc zajímavé se dostat k následné odpovědi, pokud nějaká bude(?).
Ivan Vareka: ti dva „lempli“, co se tam práskli a drží se za bort se drží ve chvíli, kdy mi to přijde naprosto přirozené. Přeci jen, když už jsem ve vodě nebo vím, že tam jsem, tak krom záchrany života svého dbám na záchranu materiálu. To je jeden pohled na věc. Zdá se mi také velice přirozené, že se člověk chytne lodi, coby plováku, protředku k usnadnění udržení se nad hladinou. Možná to zní jako blbost, ale pojďmě si to vyzkoušet, kdo se kdy v jaký moment chytá lodi.

Střelec

Po tom, co jsem tam o víkendu viděl, by měla dotazy klást v první řadě hospodářská kriminálka – nejen „na úrovni“ povodí, ale i na radnici a v dodavatelských firmách, pak by se měl ptát ještě soud. Deset let v gulagu je za to nadělení málo – úpravy, které potřebují další úpravy si nic lepšího nezaslouží….

Ivan vareka

Pokud uz lezes z lodi, tak nic proti chytani se bortu, zvlaste kdyz v te lodi klecis. Nicmene novacci a lempli se reflexne chytaji bortu jako prvni reakci na problem, s podvedomou blahvovou predstavou, ze tim lod stabilizuji, coz se jim muze povest jen stastnou nahodou, ktera mne osobne vzdy a znovu prekvapi, kdyz ty jejich psi kusy na jezu pozoruji. Pravdepodobnejsi ale je, ze toho pulekysmaka uspesne dokonci a tu lod nad sebou zaklapnou jako viko od rakve, pricemz do posledni chvile krecovite sviraji bort lodi, jako ten jizansky general satek od nevesty, jak se pravi v oblibene vodacke odrhovacce. Sikovny novacek ten „chytaci reflex“ po par neuspesich opusti a prejde na to, co mu muze opravdu pomoci, tj. drzi pevne padlo OBEMA rukama a do posledni chvile se snazit lod stabilizovat zaberem ci alespon oprenim listu o hladinu vcetne naklonu trupu na opacnou stranu, nez se lod prevraci. Pokud se presto prevrhne, jde ke dnu se cti. Lempl na to neprijde nikdy a poznamkam okolostojicich vodaku se zurive brani a tvrdi, ze on prece padlo nepoustel a je ochoten se prit donekonecna. Po shlednuti usvedcujici fotografie ci videa se pak nesmirne divi, protoze si svoji chybnou reakci vubec neuvedomil. Co se tyka inkriminovane fotografie, tak bych to drzeni bortu pochopil, kdyby v te lodi kleceli a snazili se vyprostit nohy zpod sedacek a nerozbit si hlavu o sutry na dne. Pokud sedeli, tak by mel byt alespon jeden z nich jeste zalomeny pres levy bort s padlem drzenym obema rukama a snazit se, byt jiz marne, tu lod vyrovnat. Ale za ta leta jsem uz podobnych cvaknuti pri najezdu z vracaku do proudu videl prinejmensim desitky, takze si troufam tipovat, ze tam sedeli, tezce podcenili naklon a okamzite chnapli po levem bortu. Pokud se mylim, tak se jim za to oznaceni omlouvam.

J.J.

Plny souhlas, jen vlastni zkusenost: mnohem lepe se lod chyta za bort nez za ucho na konci, ovsem samozrejme za bort na zadi/pridi. Vetsinou je to tak ze po prevrvnuti/vystoupeni z lodi opravdu chytam bort na nejblizsim miste aby mi lod neuplavala(ale az kdyz jsem ve vode) a nechavam si ji v ruce proklouznout abych se dostal k „hornimu“ konci. Co se tyce kajaku tak jsem to pri kryse resil obdobne, pac snaha nahmatat v nejake pereji oko vetsinou vedla k proklouznuti lode a jejimu osamocenemu vyletu po proudu dolu…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: