SMS.cz Adrenalin Cup

SMS.cz Adrenalin Cup

16. ročník extrémního závodu čtyřčlenných štafet byl odstartován v sobotu 23. června. Závodníky čekal na trati běh do vrchu v délce 16 km (převýšení 1145m), 5,5 km na paraglidu (převýšení 925 m), na mountain biku (MTB) měli ujet 34,5 km (převýšení 1430 m) a poslední disciplina byla vodácká – 5 km na kajaku (převýšení 65m) s 15 brankami, skokem do vody z rampy a eskymácký obrat.

Ostré tempo závodu nasadil vrchař a už tradiční účastník Adrenalin Cupu Robert Krupička z týmu Opava Net, který na Lysé hoře předával v čase 01:09:56 a obhájil tak svůj loňský triumf na stejné trati. Ve výborném čase doběhl i druhý Honza Havlíček z týmu The North Face, který na Krupičku ztratil víc než tři minuty. Těsně za ním předával na Lysé hoře za tým Autocont Pavel Brýdl.

[i][b]„Bylo to hezké a těžké jako každý rok. Letos bylo ideální počasí, jak pro běžce, tak pro ostatní disciplíny. Běžel jsem si svoje tempo a ještě mi zbyly síly. Podruhé bych už Lysou ale nedal,“[/b][/i] komentuje s úsměvem svůj letošní výsledek Krupička.

[i][b]„Nevyšlo mi to na sto procent, trochu se mi zamotaly šňůry, takže tam jsem ztratil. Odstartoval jsem se a naštěstí se mi to ve vzduchu povedlo rozmotat. Pak jsem se to snažil ve vzduchu tavit na maximum“[/b][/i], popisuje průběh své disciplíny Šotek.

Rozcvičku před OH v Londýně si v Ostravici dal deblkanoista Jaroslav Volf, kromě něj se v Beskydech objevila i řada kvalitních českých sportovců – Dušan Kožíšek, Jan Škrabálek, Richard Pleticha, Klára Moravcová, Lada Mandlíková atd.

Obdivuhodný výkon předvedl Honza Říha z týmu Senioři Beskyd 223, historicky první nevidomý běžec, který se kdy Adrenalin Cupu účastnil. Na Lysou horu se svým vodičem Tomášem Martinákem doběhl v čase 01:58:49. [i][b]„Start byl v pohodě po rovině. Držel jsem taktiky nepřepálit start a pustit vlčáky dopředu. Čekal jsem víc bahna, občas to podklouzlo, ale nebylo to tak hrozné. Kdybych to měl srovnat s maratonem, je to úplně o něčem jiném, tam je asfalt a maximálně dlažební kostky, takže dva terény, které se vám můžou připlést pod nohy. Terén tady je dost obtížný, ale přesto jsem se snažil držet stejné tempo,“[/b][/i] usmívá se Honza Říha překvapený z času pod dvě hodiny, kterého na trati doprovázel vodič Tomáš Martinák.

Adrenalin Cup 2012 pod záštitou moravskoslezského hejtmana Jaroslava Palase, za podpory Povodí Odry a CHKO Beskydy a sponzorů včetně generálního partnera akce, portálu SMS.cz, tradičně organizuje Seven Days Agency.

Na stránkách www.adrenalincup.com naleznete kompletní výsledky z minulých ročníků závodu včetně jednotlivých disciplín a v sekci PRESS i vybrané fotografie v tiskové kvalitě.

Sud Radegastu si ale mohli užít všichni, kteří se vešli do časového limitu čtyř hodin.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: