SMS.cz Adrenalin Cup 2014

SMS.cz Adrenalin Cup 2014

18. ročníku SMS.cz Adrenalin Cupu a zároveň MČR v extrémním závodu štafet se letos pro silný vítr musel bohužel obejít bez seskoku paraglidistů. Na start se postavilo celkem 48 mužských a 8 ženských štafet a nedokončili ho pouze tři mužské štafety. Jedna z důvodu pádu a dvě pro poruchu řetězu na kolech bikerů.

Na běžecké trati letos přibyla i technicky těžká lesní pasáž uprostřed závodu, což dodalo celé trase ještě extrémnější parametry. Jsem moc rád, že jsem svým výkonem přispěl k vítězství celého našeho týmu. To je pro mě mnohem cennější než vítězství v běžecké kategorii,“ říká běžec vítězného OpavaNet týmu Robert Krupička.

Nevidomý běžec, Jan Říha, zdolal Lysou horu za 2 hod a 5 min. Se svými týmovými kolegy z týmu Fond Sportovců paraglidistou Tomášem Bílkem, bikerem Alešem Razýmem a kajakářem Janem Havlíčem zdolali závod s časem 4:23:05 a umístili se tak v mužské kategorii na 24. místě.

„Adrenalin Cup jsem běžel už předloni a těšil se na skvělou atmosféru. I když jsem věděl, co mě čeká, bylo to náročné, zvláště pak prostřední část, kde bylo více kamení. Určitě mě těší umístění celého týmu, kluci za mnou opravdu zabojovali,“ hodnotí svůj druhý start na Arenalin Cupu Jan Říha.

„Trať bikerů byla klasicky hodně náročná, ale poučil jsem se z chyb v minulých ročnících a letošní závod bych hodnotil jako nejvíce vydařený. Loni jsem měl na trati například tři defekty, letos s parádním vypůjčeným kolem žádný,“ pochvaluje si dnešní závod olympionik Aleš Razým.

Extrémní závod si letos vyzkoušely i děti z dětského domova Dolní Lánov (Tým DD Dolní Lánov) a neslyšící děti z Valašského Meziříčí v rámci týmu Neslyšící Valmez. Štafeta DD Dolní Lánov se v celkovém pořadí umístila na výborném 17 místě, tým Neslyšící Valmez skončil celkově na 36. místě.

Lysou horu zdolal také vítěz předchozích Šerpských závodů Zdeněk Pácha, který na svých bedrech nesl ve speciálně upravené krosně vozíčkáře Jakuba Šteflíčka ze Strmilova. Devíti kilometrovou trasu na vrchol s převýšením 950 metrů zvládli oba borci za 3 hodiny a 6 minut. Běh do vrchu 16 km – převýšení 1145m.

[b]Vítězství si vybojovala štafeta[/b] OpavaNet ve složení Robert Krupička (běh), Jan Škrabálek (paragliding), Michal Kaněra (MTB) a Kamil Mrůzek (kajak) s časem 3:03:04. V ženské kategorii zvítězil v čase 3:45:52 čtyřčlenný tým Technika Brno Extreme Ladies ve složení Metelková Táňa (běh), Alina Antošová (paragliding), Jitka Škarnitzlová (MTB) a Anna Zástěrová (kajak).

Vítězem šestého ročníku závodu [b]Radegast Beskydský šerpa[/b] se stal čtyřčlenný tým Neškodní jedinci. Rudolf Mališ, David Belej, Radomr Viej a Václav Tyleček vynesli na zádech na Lysou horu 65kg těžký sud piva Radegast v obdivuhodném čase 1:45:04. Odměnou pro vítězný tým je poukaz na odběr jednoho sudu piva Radegast pro každého člena týmu. Dalších devět týmům v pořadí si jako výhru odnáší po jednom sudu piva Radegast.

Výsledky závodů najdete zde.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: