Střela – romantickým údolím z Rabštejna do Mladotic

Střela – romantickým údolím z Rabštejna do Mladotic

Střela je malebná říčka protékající západní částí naší republiky a často bývá považována za jednu z nejkrásnějších českých řek.

Hodí se spíše pro mírně pokročilé vodáky, kteří ví, jak se na vodě chovat. Odměnou jim bude nejen množství meandrů, ale i krásné peřeje a úchvatná příroda.

V neděli 20.09.2020se hladina řeky Střely zvedne díky vypouštění Žlutické přehrady, a bude tak zajištěn odpovídající průtok k uspokojivému splutí.Splutí Střely se startuje v Rabštejně nad Střeloua cíl je potom vMladoticích.Celková délka trati je 17 km.

V úseku mezi Žlutickou přehradou a městečkem Rabštejn vás čeká úzké říční koryto, které je protkané množstvím záludných meandrů, popadaných stromů a zarostlých břehů.

Od Rabštejna se koryto rozšiřuje a začínají se objevovat lehké peřeje, sem tam nízké stupínky a vlnky. Střela na tomto úseku protéká velice romantickým údolí a až do Mladotic vás nepřekvapí žádná nesjízdná překážka.

Na úseku Rabštejn – Kozičkův mlýn současně se splutím probíhá závod ČPV, a je proto potřeba dbát pokynů pořadatelů a zvýšené pozornosti a nijak neohrozit průběh závodu!

Výdej lodí bude probíhat od 09:00 do 11:00 v Čichořicích. Výběr lodí pak od 15:00 do 17:30 v Mladoticích.

V případě, že by vám splutí Střely bylo málo, můžete jej nakombinovat se splutím Teplé, které se koná předchozí den – tedy 19.09.2020. Splutí Střely si ještě můžete zpestřit návštěvou Rabštejna nad Střelou, kde jsou k vidění zříceniny gotického hradu a městské opevnění, barokní zámek nebo židovský hřbitov.

Rádi byste se zúčastnili této parádní akce, ale nemáte potřebné vybavení? Nechte to na nás. Při vypouštění přehrad, společných splutích, odemykáních a zamykáních řek organizujeme půjčování lodí i veškerého vodáckého vybavení. Půjčujeme otevřené i zavřené kánoe, kajaky, nafukovací lodě i rafty včetně pádel a vest. Vybavení dovezeme na start a opět vyzvedneme v cíli. Vše objednáte na našich webových stránkách, emailu [email protected] nebo na telefonu 602 825 869.

Zkušenosti čtenářů

Dana

Volné splutí Střely je letos v trase závodu čpv zakázáno. Jet Střelu mimo závod čpv, je možné pouze nad Rabštejnem a pod Mladoticemi.

Bača
Dana:

Střela je veřejná řeka,ne soukromá-Kladeňáci

Bača
Dana:

Střela je veřejná řeka,ne soukromá-Kladeňáci

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: