Teplá – objevte historické centrum Karlových Varů z lodní paluby

Teplá – objevte historické centrum Karlových Varů z lodní paluby

Léto už je sice u svého konce, ale my vodáci si nemusíme zoufat. Na dveře nám totiž klepe podzimní vodácká sezona!

Už v sobotu 19. 9. 2020 se tak můžete těšit na již tradiční akci, kterou je Teplá – Napříč Karlovými Vary. Splutí se startuje pod přehradou Březová a cíl je na Ohři v Karlových Varech u ČSAD.

Trasa dlouhá zhruba 10 km je vhodnější spíše pro zkušenější vodáky. Čekají vás na ní pěkné peřeje, jeden vypečený jez a několik zábavných stupňů.

Hned pod obcí Březová řeka potěší peřejnatým úsekem, který postupně přechází do poměrně rychle proudící vody s mírnými oblouky.

Jak řeka proudí do města, míjí historickou klasicistní budovu Sanatoria Richmond z 19. století. Dále protéká centrem Karlových Varů, kde je po celé své délce sevřena mezi kamenné zdi. Přímo z paluby lodi tak můžete obdivovat krásnou lázeňskou architekturu a pocit výjimečnosti si pak užijete zejména během plavby kolonádou, především díky stovkám přihlížejících lázeňských hostů. Nezapomeňte je, jak se patří, pozdravit zvučným vodáckým AHOJ!

U hotelu Thermal už zase zbystřete a věnujte pozornost třem po sobě jdoucím stupňům – laxní vodáky dokáží pěkně vytrestat!

Až se po říčce Teplé dostanete až na soutok s Ohří, čekají vás ještě zhruba dva kilometry plavby po proudu řeky Ohře. Za třetím mostem u garáží ČSAD je váš cíl!

Vzhledem k tomu, že na trase zároveň probíhá závod Českého poháru vodáků, je třeba dbát pokynů pořadatelů a nepřekážet závodníkům.

Výdej lodí proběhne v Březové od 09:00 do 11:30. Výběr lodí pak v Karlových Varech u ČSAD od 14:00 do 16:00. Za splutí se platí poplatek pořadateli akce ČPV – Klubu vodáků Karlovy Vary.

V případě, že by vám splutí Teplé bylo málo, můžete jej nakombinovat se splutím Střely, které se koná následujícíc den – tedy 20.09.2020.

Dronte s.r.o. ČR

Rádi byste se zúčastnili této parádní akce, ale nemáte potřebné vybavení? Nechte to na nás. Při vypouštění přehrad, společných splutích, odemykáních a zamykáních řek organizujeme půjčování lodí i veškerého vodáckého vybavení. Půjčujeme otevřené i zavřené kánoe, kajaky, nafukovací lodě i rafty včetně pádel a vest. Vybavení dovezeme na start a opět vyzvedneme v cíli. Vše objednáte na našich webových stránkách, emailu pujcovna@dronte.cz nebo na telefonu 602 825 869.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: