Úžasná vánoční Berounka letos vodákům nahradila vánoční Sázavu

Úžasná vánoční Berounka letos vodákům nahradila vánoční Sázavu

Je již nepsanou tradicí, že vždy poslední sobotu před Štědrým dnem s kamarády vyrážíme na Vánoční Sázavu. Rozloučit se s vodáckým rokem, potkat se s kamarády, kteří si na vás přes rok nenašli čas (nebo poznat nové), smočit pádlo a užít si předvánoční pohody u vody v zimní překrásné přírodě.

Osud tomu snad sám chtěl, že po letošním suchém roku, ani po pátečních vydatných deštích, Sázavě „nenadělil“ dostatečné množství vody. K vánočnímu splutí jsme proto letos vyrazili na úžasnou vánoční Berounku.

Sraz v 8:30 v Kotvě…. zbývá jen pobalit nejnutnější hydro, svařit svářo, najít masku a vzpomenout si, kam že jsme to v loděnici vloni uložili náš stařičký katamarán. Kupodivu zpuchřelé duše nikdo nezalepil, a tak raději bereme pumpu s sebou, abychom se alespoň částečně mohli průběžně udržovat nad vodou. Dorážejí první staré známé tváře, přijíždí autobus s vlekem. Rutině navazujeme, vítáme se navzájem vánočním punčem, perníčky a cukrovím od našich drahých „poloviček“, dobíhají i poslední „zaspavší“ účastníci zájezdu až z Kladna. Ještě společné foto a můžeme směle vyrazit vstříc dnešním nezapomenutelným zážitkům.

Právě vyplouváme
Právě vyplouváme

Na vodu dáváme kousíček pod Černošicemi na levém břehu těsně pod jezem. Na městské pláži v Dolních Mokropsech už nás netrpělivě čekají Dronťáci a další známé tváře z minulých ročníků. Skladba lodí, lidí a masek je jako každý rok pestrá. Kromě klasických PE (zelených a žlutých) deblovek, singlovek, kajaků, mořských vlků na mořských kajacích, nafukovaček alias „vzducholodí“ (včetně jednoho raftu) nesměl chybět ani náš katamarán.

Mořští vlci na mořských kajacích
Mořští vlci na mořských kajacích

Je to až neuvěřitelné a ale na plavbu 22. 12. 2018 nás vyprovodilo sluníčko, pádlovali jsme se silným větrem v zádech, chytla nás nejedna přeháňka a do cíle jsme dojížděli za hustého deště s velmi nepříjemným protivětrem. Cestou nás čekalo několik peřejí a peřejek, dva jezy, několik otevřených a přítulných hospůdek, na břehu u řeky romantický ohníček s buřty, klobáskami, vánočním punčem, cukrovím i vynikajícími pusinkami. Do loděnice, po celkem šestnácti říčních kilometrech, dorážíme těsně před pátou. Bylo toho tak akorát, bylo teplo, bylo to „fajny“, bylo to…  ostatně to se nedá slovy už víc popsat, to se prostě musí zažít.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Tak si nezapomeňte už teď napsat do svých přeplněných plánovacích diářů na rok 2019, že poslední sobotu před Štědrým dnem zase vyrážíme na Vánoční Sázavu.

Ahóóój „a v pohodě zase někdy na vodě“

Matouš

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: