Vánoční jízda po Bílině

Vánoční jízda po Bílině

Tak jako každý rok se poslední sobotu před Štědrým dnem sešlo k vánočnímu sjezdu Bíliny několik železných pádlistů i letos. Pravda, počasíčko kapku zapracovalo na hojnosti účastníků a s ním i sviňská chřipka, domácí práce, nákupy a mrazivé počásko. Ten kdo si nenechal ujít možnost se ještě jednou setkat s kamarády u vody, rozhodně udělal dobře.

V objektu Slavoje Severotuku již od rána panoval shon. Nakládka plavidel různého druhu a veškerá výzbroj začala plnit vlek i bus. Občas to trochu připomínalo hemžení v mraveništi. Tu a tam kdosi něco donesl, aby to druhý zase odnesl někam jinam a do tohoto mumraje dojížděla další auta s účastníky. Soudil bych, že za to můžou různá zahřívadla, která si každý donesl a nabízel druhým. No, to jsem sám pln otázek, komu co bude chybět. Šprajdy, ty jsem již pomocí igelitu vyráběl, ale vyrábět plavidlo či pohon… zde rozhodně neplatí – „co nemám, to nepotřebuju“. O co bylo počasí zamračenější, o to byla nálada veselejší.

Nic na plat, světlo nepočká a ještě máme svou oslavu Henryho dnešních 35. narozenin v mé pařmence. To si to ale dokáže někdo vybrat. Tak ještě zazvonit na zvon v přilehlé kapličce a … jejda… opět nám někdo zakrátil ovládání zvonu. To je ale marnost, vodák si lehce poradí. Rozhoupeme tedy zvon pomocí pádla.

Do traverzu přes Labe se pouštíme ještě za světla. „Hlavně ať nás nepřežehlí nějaký šíf,“ já až do Hamburku nechci!“ Nájezd, pohled do stran a jedeme. Máme volno. Pomalu pohybující se naše plavidla po Labském toku ihned budí pozornost.

Celá akce se stejně jako každý rok povedla. Za pořádající oddíl Slavoj Severotuk a CKO Harfa s.k. se zúčastnilo 22 pádlistů. Nejvzdálenějším účastníkem letošního sjezdu byl Henry (náš oslavenec) a Mr.Wigo (oba CKO Harfa Praha).

Touto cestou všem děkuji za jejich účast a přeji každému krásné prožití svátků vánočních, hodně štěstí, zdraví, hodně rodinného porozumění pro náš vodní sport a šťastné vykročení i vyplutí do Nového roku 2010. Za Slavoj Severotuk a CKO Harfa s.k. Rony

Zkušenosti čtenářů

Rony

Pouze malá, ale důležitá oprava. Fota pořídil za CKO Harfa Mr.Henry. Tím se mu omlouvám, ale v tom vánočním fofru jsem si neuvědomil na to redakci upozornit. Ještě jednou se Všem omlouvám a přeji krásné vánoce! Banďour

Henry

Banďoure, moc dobrý článek si napsal. Jak si to tak čtu, tak si říkám, jaká to musela být skvělá taškařice. : ))) Jenom kdybych mohl psát pravou rukou. Pořád ji mám omrzlou a doktor doporučil rozmrazovat jenom velice pozvolna, tak si dochlazuji v místnosti lahváčem 🙂 Apropo ta flaška ve žlutém Fluidu zůstavala pannou v podstatě dodnes..Hezké svátky. Henry

Henry

mínus 17 st. ??? .)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: