Vánoční splutí Otavy

Vánoční splutí Otavy

V pátek 26. prosince se koná už 5. ročník vánočního splutí Otavy. Organizátorem akce je Půjčovna lodí Otava, aneb rejdařství u Bacilů a také vodák a kytarista Lubomír Brabec. Nechcete se po lenošení během vánočních svátků protáhnout a podívat se na Otavu? Je krásná a čistá po celý rok.

Sraz je v Sušici u mostu u Armádního domu a¨v 10:45 hodin a jede se do Čepice ke starému kamennému mostu, který už několik let zdobí skleněná socha sv. Jana Nepomuckého. Řeka v tomto úseku je úžasně čistá a teče pěkně svižně, takže vám 6 km do cíle uteče velice rychle.

Je dobré zúčastnit se i slavnostního zahájení na kterém vám pořadatele dají i několik rad na splutí trati. Pokud budete pozorní a budete se držet jejich rad,

nestane se vám to co této posádce.

V cíli se zahřejete v čepické hospůdce.

Nemusíte si vozit svou loď, můžete si jí zapůjčit u pořadatele. Půjčení lodi letos stojí 100 Kč, což je vánoční cena pořadatele. Pořadatel si v Čepici převezme zapůjčený materiál sám a navíc máte v ceně groček na zahřátí.

Připravte si neoprény a nebo alespoň pořádně teplé oblečení a plovačky a přijeďte. Čeká vás pěkný vodácký zážitek v pohodové atmosféře.

Počet účastníků v posledních dvou letech vzrostl z asi čtyříceti na snad stovku účastníků, proto si ve vlastním zájmu rezervujte lodě včas na telefonních číslech 777 023 778, nebo 608 62 62 52.

Další informace najdete na www.otava.eu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: