Vesta Kokatat Maximus Centurion

Vesta Kokatat Maximus Centurion

Pro recenzi se nám do redakce dostala i špičková vesta Maximus Centurion zahraničního výrobce Kokatat, který je proslulý po celém světě. Jak nás při testování nadchla? Podívejte se sami. Řada zajímavých řešení vás určitě překvapí.

Dodává: System X
www.systemxeurope.com
Testoval: Snížák

■ Materiál: Cordura 500D
■ Vnitřní materiál: Gaia (pěna bez PVC)
■ Velikosti: XS/S, M/L (testováno), XL/XXL
■ Výtlak: 77 N (testovaný model)
■ Barevné kombinace: coal, yellow
■ Infocena: 239 USD (cca 6 100 Kč)

Kokatat Maximus Centurion

Vesta Maximus Centurion amerického výrobce Kokatat je určena primárně na divokou vodu, ale dá se dobře využít i na moře (jedna kapsa velikostně uzpůsobená na VHF) a další vodácká odvětví.

Skládá se ze tří základních dílů, jednoho zádového a dvou předních, přičemž spodní přední díl je horizontálně protažený a anatomicky tvarovaný. Přes něj je přetažen spíše vertikálně protažený díl svrchní. Oba díly jsou k sobě připojeny plochými popruhy a sponami, což zaručuje, že se přes sebe mohou přesouvat, což ulehčuje předklony a podobné pohyby. Stahování širokých neoprenových ramen je vedeno pod svrchním dílem a upevněno k dílu spodnímu, takže když chcete ramena upravit, taháte za popruhy „na břiše“. Toto řešení skvěle funguje.

Považuju za nutné uvést, že vesta má nejvyšší výtlak na trhu, pro testovaný model velikosti M/L činí 77 N a to už při plavání slušně pocítíte.

Vestu můžete oblékat přes hlavu nebo ji z levé strany rozepnout (3 popruhy na přezku a harness popruh) a oblékat ji bokem. Na bocích vesty, pod stahovacími popruhy, jsou tenké pěnové díly zajišťující krytí žeber.

Kapsy na předním díluOdepínací kapsaZádový díl vesty

Vesta je vybavena třemi kapsami. Dvě jsou uzavřené voděodolným zipem a nacházejí se na svrchním dílu vesty, třetí kapsa je potom odnímatelná (přes plastové spony připevněna k bočním stahovacím popruhům, aby byla vždy pevně dotažena k tělu) a jsou umístěny se na břiše. Prostor v kapsách není příliš velký, ale potřebné vybavení, které s sebou běžně vozím, jsem do nich dostal. Každopádně výrobce nabízí ještě další připínací kapsy, které je možné k vestě dokoupit, a pak z ní vytvoříte hotový „náklaďák“.

Stahování ramen křížem na břišeBoční zapínání

Maximus Centurion je designově zajímavá vesta, která vyniká velkým výtlakem, skvělým zpracováním a spoustou vychytaných detailů. Její koupí rozhodně neuděláte krok vedle.

S vestou na Loferu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: