Víkendová smršť III.

Víkendová smršť III.

Tak je tady, holenkové, třetí díl našeho týdenního seriálu o víkendové vodácké horečce. Dneska se podívejte jak jsme si minulou sobotu užili hezkou vodu na horní Doubravě a na Ležáku. Doufám že nám o víkendu zase něco trochu poteče a že bude příští týden další čerstvý čtení. A když nepoteče můžeme se sejít třeba v Chocni na devátém ročníku Vodáckýho dne. Tam bude určitě srandy pytel.

Doubrava z Bílku

Pohled na vodočet Doubravy nám v sobotu nekřesťansky ráno prozradil čemu se budeme věnovat v dopoledních hodinách. Vodní hladina olizuje čtyřmi centimetry políčko 1. stupně povodňové aktivity nebo chcete-li bdělost. Bdělí jsme už dost když v dešti navazujeme svůj Jefe arsenál a do toho všeho zvoní telefon a Doktor vyzvídá kam jedeme. Prý se tedy sejdeme v Bílku odkud se horní doubrava jezdí. Prima alespoň nebudeme na řece sami. Asi po hodince jízdy zastavujeme na malém Bíleckém parkovišti před Snížákem avizovanou prodejnou a těšíme se na čerstvé rohlíčky, které zpříjemní čekání na další partu. Jen ale do té doby než se ze sámošky vyklube obchod s terénními čtyřkolkami. Jdeme se alespoň podívat na povodňovou Doubravu. Po pár metrech ale vzdáváme i její průzkum, protože kde neleží mokrý sníh teče studená voda a to není pro nic pro Čelákovický floutky, kteří si na výlet vyjeli jen tak ve skejtovejch keckách.

Ještě stále na nás ale čeká příjemný kilometřík pěkné vody ve skalní soutěsce. Exponovaný úsek je v polovině přemostěn lávkou pro pěší, za níž řeka tvoří ostrou levotočivou zatáčkou s pěknou roládičkou u skály. Celý úsek bych hodnotil za příjemnou čtyřčičku.

Ahoj Fantomas

Sobotní odpoledne s Ležákem

Po neuvěřitelně dlouhém pracovním týdnu se nám podařilo spáchat úžasný pádlovací víkend. Už v pátek jsme si těsně před setměním namočili sotva uschlé hydro na spodní Sázavě, v sobotu pak s nemalým počtem dalších pádlistů Doubravu z Bílku. Po téhle úžasné záležitosti, která by si zasloužila i více jízd, jsme se, z mnoha racionálně opodstatněných důvodů, rozhodli dát si Ležák. Tedy, rozuměj potok Ležák, nikoli kvalitní chmelový nápoj. Na ten samozřejmě později také došlo.

Ahoj J.J.

Zkušenosti čtenářů

Pavlik

Koho by zajímalo, jak se žlutý Špunt dostal do válce, může si to přečíst tady 🙂

http://www.vladcipereji.net/?q=node/211

Václav

Vidím dobře na jedný fotce nějaký rijó či cosi nafukovacího? Jak to tam s tim šlo?

Katie

Ahoj,to Rio jeli dva typci,kteri se byli rozjezdit na ty den ve Francii a protoze vymrzli, prijeli zpet k nam. Bohuzel Pavel neni zatim online, tak vic ti asi nenapisu. Umi jezdit dobre a tak nejak jim to slo.Soutesku prenaseli.

Fantomas

Vypadá to, že by zítra Doubrava zase mohla mít vodu.

Václav

CZDRC.com tvrděj, že to někdo z nich dal. Nekecaj? 🙂

Snížák

Nekecaj. Brzy z toho bude video….

David

Kolik je potřeba na vodočtu Spačice, aby byl jetelnej úsek z Bílku? Stačí těch 90, co píšou na raft.cz??? Dík za info

Snížák

Ideální je podivat se na vodočet v Bílku :o)Když je tam průtok 4 kubíky a více tak se dá jet.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: