Vodáckou 30 ovládl Vojta Procházka

Vodáckou 30 ovládl Vojta Procházka

O třetím lednovém víkendu se uskutečníl již 17. ročník Vodáckého mistrovství ČR v běhu na lyžích, zvaný Vodácká 30. Vodáci tentokrát vyměnili pádla za hůlky a utkali se na 30 km dlouhé trati vedoucí krásnou krajinou Orlických hor. Díky výborným sněhovým podmínkám organizátoři letos zaznamenali rekordní účast dokonce s mezinárodním zastoupením.

Dobré počasí a věhlasná atmosféra vodáckého mistrovství ČR v běhu na lyžích se projevila rekordní účastí se stovkou závodníků. Jelo se na tradiční trati ze Šerlichu na Pěticestí a zpět, která vykazovala svými parametry profil srovnatelný s tratěmi světového poháru. Celkové převýšení tratě s 290 metry poskytuje dostatek prostoru pro urputné soupeření v bílé stopě.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Junioři zabodovali

Nejrychlejší letošní závodník junior Vojta Procházka z SK Žamberk zajel celou trať za 1:24:30 s půlminutovým předstihem před Tomášem Ježkem z USK Praha a  dalším juniorem Kubou Stejskalem ze Žamberka. Svým  celkovým vítězstvím Vodácké 30 se Vojta zapisuje zlatým písmen na putovní plaketu vedle takových mistrů bílé stopy jako jsou Mirek Kábrt, Petr Gloss, Libor Borůvka a další skvělí vodáci, kteří si zimní vodáckou přípravu zpestřují během na lyžích.

Skvělá příprava závodu ze strany realizačního týmu členů oddílu KVT Pardubice tradičně vytváří spolu se širokým závodním polem skvělou atmosféru závodů na které se sjíždějí vodáci z celé republiky, ať již jezdí sjezd, rychlost, rafty, extrémní sjezdy nebo jen tak turistiku na vodě. Vypsané kategorie umožňují každému závodníkovi najít si sobě rovné rivaly a s nimi poměřit své síly.

Díky štědrosti sponzorů se daří ocenit dřinu a úsilí všech závodníků.

Na startu Vodácké 30 se sešli účastníci z několika zemí
Na startu Vodácké 30 se sešli účastníci z několika zemí

Běžky jako příprava na letní sezónu

Letos měl premiéru dětský závod mladších a starších žáků na 3 km, resp. 7 km a hojná účast necelé čtyřicítky běžkařské mládeže dává tušit sílící členskou základnu hlavně východočeských oddílů, které berou běžky jako skvělou celotělovou přípravu na nadcházející vodáckou sezonu.

Někdo běhá pro titul a slávu, jiný pro radost z pohybu a pro ty je tradičně vypisována kategorie „Pro radost“, která má rok od roku více reprezentantů. Mnozí z nich dosahují podobných výsledků jako jejich rychlejší kolegové z kategorie PRO, nicméně právě zařazení a jízda pro radost ji dává možnost přátelsky popovídat s ostatními účastníky závodu a vychutnat si panoramata Orlickohorské magistrály.

Sněhové podmínky pro závod Vodácká 30 byly perfektní
Sněhové podmínky pro závod Vodácká 30 byly perfektní

Premiéra vodáckého filmu

Večerní promítání a pohodový večer v zaplněném sále Masarykovy chaty na Šerlichu po zkončení slavnostního ceremoniálu předávání cen je jednou z odměn za vynaloženou odpolední dřinu. Letos promítal Motýl jeho cestu podél pobřeží Gronska a kluci Havelkovi s jednorukým Chouťasem předvedli svou premiéru norského filmu.

17. Ročník Vodácké 30 se nadmíru povedl, poprvé se tento podnik konal s mezinárodní účastí závodnic ze sousedních států jako je Slovensko a Nový Zéland. Celonoční veselí pomohlo naplánovat několik společných cest na léto 2016, domluvili se nové posádky na Východočeský Vodácký Maraton a Slapy – Praha. A vůbec se podařilo probrat hromadu zážitků minulých i nadcházejících sezon na vodě. Lyžařské závody skončily a může přijít jaro…

Kompletní výsledky nalezneze na http://kvt.pardubice.cz/v30

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: