Vodácký časopis Pádler 2/2020. Koukni, co v něm je.

Vodácký časopis Pádler 2/2020. Koukni, co v něm je.

Koronavirová krize pomalu končí, vodácká sezona pomalu začíná. A k tomu samozřejmě nemůže chybět i pořádná porce vodáckého čtení, které nenajdeš nikde jinde než v časopisu Pádler, jehož druhé letošní vydání bude v distribuci už za pár dnů!

VODNÍ TURISTIKA

Jako obvykle je nejvíc prostoru v časopisu věnováno vodní turistice na českých i zahraničních řekách.

Hodně pyšní jsme na článek od Moniky Klemšové, která nám popsala svoje putování po Lužické Nise od české hranice až k soutoku s Odrou a hlavně(!) tohle celé splutí absolvovala na paddleboardu. Těžko říct, do které z kategorií tenhle článek patří víc.

Dalším turistickým tipem je splutí Labe ze Dvora Králové nad Labem do Kuksu. O pěkné fotky se postaral Petr Jan Juračka doplněný o našeho šéfredaktora Petra Snížka, který navíc připojil text článku.

Lužická Nisa na paddleboardu

Turistice se věnuje i fotogalerie na začátku časopisu, ve které ukážeme perfektní fotky od Honzy Hocka, který si byl s rodinou splout jarní Vltavu z Vyššího Brodu – za super vody i počasí a navíc bez davů.

A turistická je vlastně i titulní stránka, pro kterou jsme si vybrali snímek z pádlování na jezeře okolo zámku Červená Lhota. Fotku pořídil Hynek Hampl a určitě to s ním nebyla naše poslední spolupráce.

Prohlédněte si další ukázky z časopisu Pádler 2/2020…

ROZHOVORY

Rozhovory jsou tentokrát v časopisu dva, ale oba s velkými osobnostmi české vodácké scény. Jedním z tázaných byl Josef Dostál, rychlostní kajakář a obr v jedné osobě. Pepa se rozpovídal o rodině, začátcích na vodě, tréninku, lodích a taky z něj třeba vypadlo, že neumí číst vodu.

Rozhovor: Josef Dostál

Druhým dotazovaným byl Robert Kazík, u kterého jsme tak trochu využili oslavu životního jubilea. Robert vykládal o svém vodáckém životě, závodění, cestování a expedicích. Taky o výrobě lodí i o své největší současné lásce – packraftech.

VÝPRAVY DO SVĚTA

Pádler jako vždycky nabízí také pohled za hranice naší vlasti, a to hned několikrát a na různých plavidlech.

Janou „Borůvkou“ Mrskočovou se podíváme na splutí americké řeky Rogue, které absolvovala na kajaku společně se skupinou rafterů. Milan Pachlopnik dokončí svoje vyprávění o expedici na dalekém severu Severní Ameriky z Pádlera 1/2020, tentokrát se s ním podíváme na plavbu podél břehů Beaufortova moře a proti proudu Mackenzie river. Seakajakáře určitě potěší výňatek z deníku, který byl sepsán při plavbě okolo břehů Irska, konkrétně v okolí Aranských ostrovů, Luckou Galusovou. A pozadu nemůžeme nechat ani vyprávění Karolíny Kumžákové, která s přítelem a paddleboardem vyzkoušela peřeje kanadské řeky Elaho.

Splutí americké Rogue river
V peřejích kanadské řeky Elaho na paddleboardu

PRAKTICKÉ RADY

Do rubriky praktických rad jako obvykle patří seriál o tréninku od Šimona Babíčka z kajakové školy Padluj.com. Šimon se podrobně rozepsal o tréninku na slalomových kanálech, zejména o tom, jak si na nich trénink efektivně poskládat.

Dita Podhadská ze ZDrSEMu nám tentokrát napsala pár řádek o poraněních končetin a jejich řešení. Pro příště se prý chystá na vyhozené rameno.

A do praktické části Pádlera bychom asi mohli zařadit i popsání záchrany života při vodáckém maratonu v Polsku. Česká posádka tady zachránila posádku polskou (nejspíš) před nejhorším. Celý příběh popsal náš stálý spolupracovník Jiří „Choroš“ Hron.

Záchranná akce při vodáckém maratonu

RECENZE VYBAVENÍ A DALŠÍ

V Pádlerovi jako obvykle nechybí ani recenze vodáckého vybavení. Konkrétně jsme vyzkoušeli kajaky Orukayak Bay ST, Prijon Custom Line CL 370 full, pádlo Galasport Manic MCQ, vodotěsný batoh Ortlieb Atrack 45, plovací vestu Hiko Guardian 3.D, cestovní plynový gril Meva Piknik a přečetli jsme knihu Stopou toulavou od Fredyho Schuberta.

Recenze vodáckého vybavení

No a pokud vám to pořád není dost, tak se nebojte, v Pádlerovi 2/2020 toho je ještě mnohem a mnohem víc!

BONUS PRO PŘEDPLATITELE!

S Pádlerem 2/2020 jsme zároveň připravili i malý předplatitelský bonus – slevu na vybraná trika a tílka vyrobená z merino vlny pod značkou Icebreaker. Stávající předplatitelé dostanou informaci o bonusu emailem a najdou ji v časopisu. Noví předplatitelé získají možnost využít bonus při koupi předplatného!

Předplatitelský bonus - sleva na trika a tílka Icebreaker

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: