Vodácký časopis Pádler 3/2020 vyšel posledního července

Vodácký časopis Pádler 3/2020 vyšel posledního července

Léto v plném proudu, díky občasným dešťům asi voda v řekách jen tak nedojde, co víc si přát. Snad už jen dobré vodácké čtení, aby člověk mohl načerpat inspiraci, kam ještě by se dalo za vodou vyrazit. K tomu je ideální vodácký časopis Pádler, jehož letní vydání vyjde už za pár dnů.

VODNÍ TURISTIKA

Jako vždy se v Pádlerovi hodně věnujeme vodní turistice. Z této kategorie pro nás připravil článek tradiční autor Honza Hocek, který nás vyveze na Stvořidla, která jsou údajně nejtěžší turistickou vodou u nás. Zda to tak je, ale asi budete muset posoudit sami. Honza Stvořidla zvládnul bez ztráty kytičky.

Do turistické sekce spadá i článek o putovních vodáckých táborech, který pro nás připravili ve své tradiční rubrice Vodní skauti. Dozvíte se vše o tom, jak takový tábor má vypadat a jak ve skutečnosti vypadá. A samozřejmě nechybí i tipy na vhodné řeky.

Prohlédněte si všechny ukázky z časopisu…

A do sekce turistiky by se dal asi zařadit i článek z Chorvatského seakajakového putování okolo poloostrova Kamenjak, které nám připravila Ivana Jakubková. Je to sice na moři, ale taková pohoda, že to nic jiného něž turistika vlastně ani nemůže být.

VELKÝ ČLÁNEK O SOČE

Do úplně speciální kategorie si dovolujeme zařadit článek ze Soči, který jsme připravili ve spolupráci s Matějem Sottnerem, který na Soče už přes deset let pracuje, žije, podniká… Prostě byste většího odborníka na Soču a její okolí těžko pohledali. Matěj nám detailně popsal jednotlivé úseky, vodní stavy i alternativní možnosti vyžití v okolí.

Ostatně ze Soči, respektive její sestry Koritnice, je také fotka na titulní straně Pádlera, kterou pořídl Martin Žilka alias PhotoMartini.

ROZHOVORY

Pro rozhovory jsme si tentokrát vybrali dva muže. Jedním je Honza „Rotťák“ Rott, kterého musí všichni znát jako paddleboardistu sjíždějícího nemožné věci a stále posouvajícího hranice dál, majitele obchodu Paddleboardshop a taky majitele a designéra plováků značky Tambo. Řeč ale nebyla jen o paddleboardingu. Honza jezdí i na kajaku, dlouhá léta jezdil na windsurfu. No je toho hodně.

Druhou obětí našich dotěrných otázek byl Jirka Havel. Vodák, který se k vodě vlastně dostal oklikou, a to díky zdravotním komplikacím a v poměrně vysokém věku. I tak toho ale za život stihnul propádlovat spoustu a napsal o tom i několik knih. Takhle inspirativní rozhovor jsme v Pádlerovi dlouho neměli.

EXPEDICE

Z expedičních věcí jsme tentokrát poprosili o pár řádků Davida „Voryho“ Sodomku, který za poslední roky trávil podzim vždy v Pákistánu a přišel na to, že se tam dá jezdit nejen Indus. Své zkušenosti s tamními řekami nám krásně popsal a jak je u něho zvykem, taky doprovodil dechberoucími fotkami. Zbývá už jen sebrat odvahu a nechat se inspirovat.

Druhý velký expediční článek má na svědomí Robert Kazík, který nám popsal, jak si s partou užil putování po řece Alsek v divočině na pomezí Kanady a U.S.A. Plavba po ledovcových jezerech, setkání s medvědy, pozorování polární záře. To vše v Robertově článku najdete.

PRAKTICKÉ RADY

Rubrika s praktickými radami nezůstává prázdná ani tentokrát. Jako obvykle si pro nás připravil článek o tréninku Šimon Babíček. Tentokrát popisuje, co to vlastně ten trénink, o kterém nám už více než rok píše, je.

Také tradičně nám něco ze zdravovědy napsala Dita Podhadská ze ZDrSEMu. Tentokrát je to téma hodně závažné a často diskutované – vykloubené nebo vyhozené rameno. To už asi na vodě nějakým způsobem zažil ais každý, takže to určitě nastudujte.

Z praktických rad ještě přidáme článek od našeho šéfredaktora Snížáka, který popisuje, jaké novinky objevil a jaké vychytávky používá, když se potřebuje zabalit do lodě. Něco třeba budete znát, ale něco vás třeba překvapí.

RECENZE VYBAVENÍ A TAK DÁL

I v letním Pádlerovi máme pro naše čtenáře připravenou taky kupu recenzí nejen vodáckého vybavení. Tentokrát jsme pro vás testovali kajak Prijon Curve 3.0 Sport, bambusové funkční oblečení Pichincha, expediční stravu Adventure Menu, vodáckou bundu s krátkým rukávem Hiko Icarus, expediční maxitašku Trimm Board a taky jsme přečetli knihu 100 nejhezčích výletů po Česku a Slovensku.

Jako obvykle také nechybí něco z vodního slalomu a sjezdu, hodně zajímavý je popis málem tragické události na jezu v Českém Šternberku nebo třeba reportáže z vodáckých akcí za poslední dobu.

Tak honem honem, ještě si Pádlera stihnete předplatit.

> CHCI PŘEDPLATNÉ PÁDLERA <

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: