Vodácký festival ve Zruči nad Sázavou

Vodácký festival ve Zruči nad Sázavou

Již tuto sobotu se koná první ročník Vodáckého festivalu ve Zruči nad Sázavou. Kromě Plavby historických plavidel z Horky na vás čeká promítání filmů z Expediční kamery, folkový festival a samozřejmě otevřené Vodácké muzeum, kde můžete obdivovat historická plavidla a vybavení!

Vodáka nemusíte nutně potkat vždy na vodě. Občas si udělá čas i na tak trochu suchozemskou akci. Navíc, pokud je tato akce spojena s vodou je to pro něj lákadlo více než velké. Jestli se tedy nechystáte zdolat v sobotu 23.4. 2016 nějakou významnou řeku, přijďte se podívat na Vodácký festival ve Zruči nad Sázavou.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Program

Připravili jsme pro vás Plavbu historických plavidel z Horky nad Sázavou do Zruče nad Sázavou, kde poplujeme na laminátkách a třeba i na žebrovkách. Máte-li vlastní loď, přijeďte na společnou plavbu. Nemáte-li, rádi vám zapůjčíme plastovku.

Zajímá – li vás mořský kajak, je pro vás připravena základní výuka pod dohledem zkušeného instruktora na mořském kajaku na zde protékající Sázavě, která začne v 11 hodin. V areálu pak také bude od 11:30 probíhat prodejní prezentace vodáckých a outdoorových firem, takže se můžete podívat co je zde nového.

Od 12:00 můžete shlédnout filmy na festivalu Expediční kamera. Můžete se těšit např. na film Mizející delta o záchraně řeky Colorado či Karun, film o expedici po íránských řekách.

Vodácký festival

Od 16:00  začíná folkový festival, kde vystoupí Ponožky pana Semtamťuka, Epydemye, Sem tam a Poutníci.

Od 10:00 je pro vás přichystáno Vodácké muzeum se svými novými exponáty a bohatou historií všeho, co se vodní turistiky týká. Paralelně s Vodáckým festivalem probíhá akce otevření zámeckých expozic a také pro děti velká hra v parku a divadlo. Kdo v sobotu 23.4. navštíví Zruč nad Sázavou, určitě se nudit nebude.

Vstup na Festival a Trh firem je ZDARMA, do expozic a na Expediční kameru se platí vstupné 50 Kč. Během Vodáckého festivalu budou také otevřeny zámecké expozice a to Muzeum panenek, Příběh řeky Sázavy a Kolowratská věž.

Těšíme se na vás! Více informací a přihlášky pro zapůjčení lodí naleznete na stránkách pořadatele.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: