Vodácký maraton na Berounce. Jaký byl 46. ročník?

Vodácký maraton na Berounce. Jaký byl 46. ročník?

V sobotu 20. května se na řece Berounce konal 46. ročník Vodáckého maratonu, který pod záštitou města Berouna pořádá TJ Lokomotiva Beroun z. s.

Průtok kolem 18 kubíků byl obdobný jako loni. Avšak čerstvý východní vítr místo loňského západního přidal posádkám zhruba půlhodinu k celkovým časům. Do závodu odstartovalo celkem 103 závodníků v 51 posádkách. Do cíle v kempu Branov dorazilo v prodlouženém časovém limitu 45 z nich a 4 po časovém limitu. Dvě posádky odstoupily ze závodu pro technické potíže.

Na startu
Na startu

Vítězi závodu, a tedy i držiteli putovních pohárů, se v čase 6:13:28 stali Jan Pazourek s háčkem Romanem Mornštejnem, následovaní s desetiminutovým odstupem Miroslavem Hájkem s háčkem Janem Šárkou z Černolic. Bronzovou příčku obsadili Vladimír Navara a Jiří Císler, kdy měli na stříbrnou pozici manko necelé čtyři minuty.

Zpestření závodu v podobě jezu.
Zpestření závodu v podobě jezu.

V kategorii Štafeta, která měla loni premiéru, odstartovaly tři posádky. Rostoucí počet posádek v této kategorii potvrzuje, že šlo o krok správným směrem. Letos poprvé byla vypsána kategorie paddleboardů, které se zúčastnil jeden závodník. Dosaženým časem ukázal, že i na těchto plavidlech je možné se s dostatečnou časovou rezervou vejít do limitu.

Závodu se lze zúčastnit i s dětmi.
Závodu se lze zúčastnit i s dětmi.

Pohodovou atmosféru celého dne dokreslily po vyhlášení vítězů hudební skupiny Forbes a Domeček, které hrály u táboráku až do půlnoci.

Že jste u toho letos nebyli? Nevadí, označte si v kalendáři sobotu 18. května 2024, kdy se pojede další ročník vodáckého svátku na Berounce.

Více informací, kompletní výsledkovou listinu, foto a video dokumentaci najdete na www.vodmar-beroun.cz.

Zkušenosti čtenářů

Střelec

Chobotničák to v singlu dal nejen tam, ale i zpátky do Dolan k autu. Detaily zpáteční plavby jsou na padlovani.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: