Vodácký maraton na řece Berounce

Vodácký maraton na řece Berounce

Už tuto sobotu 23. května se koná 38. ročník maratonu na Berounce. Pořadatelé – Oddíl kanoistiky TJ Lokomotiva Beroun a Sdružení vodáků VODMAR vás na závod srdečně zvou. Přijďte si změřit své síly na trasu dlouhou 58,3 kilometru.

Start Vodáckého maratonu na Berounce je z vodáckého tábořiště pod silničním mostem v Dolanech u Chrástu u Plzně na říčním kilometru 124,6. Cíl je v tábořišti pod Nezabudickým jezem u obce Branov na říčním kilometru 66,3.

Program:

6:30 prezence, výdej startovních čísel

7:45 informace pořadatele – slovo admirála

8:00 start prvních třech lodí a v každé následující minutě další tři lodě současně

17:15 bude ukončeno měření času

18:15 vyhlášení výsledků a taneční vystoupení dětí z MŠ

19:15 volná zábava s hudbou, zpěvem a tancem, táborák

Podmínky k zařazení do některé z kategorií:

Jízda na klasické turistické lodi, která je uzpůsobena pro dva pádlující (háček a zadák) v přední a zadní části lodě, je poháněna pádly, její maximální délka je do 535 cm a minimální šířka v nejširším místě 78 cm. Loď, která nebude splňovat uvedené podmínky a rozměry nemůže být zařazena do některé z výše uvedených kategorií a její posádka tak jede bez možnosti umístit se v Absolutním pořadí Vodáckého maratonu. O nezařazení do kategorie rozhoduje kapitánský můstek.

Pramice, raft, singl a kajak: jedou mimo kategorie a nejsou zařazeni do hodnocení Absolutního pořadí Vodáckého maratonu.

Ceny obdrží: nejmladší a nejstarší závodník (-nice), nejrychlejší pramice, nejrychlejší raft, nejrychlejší singl, kajakáři na prvních třech místech, první tři posádky v každé kategorii a prvních devět nejrychlejších posádek v absolutním pořadí Vodáckého maratonu, které je určeno jen na základě dosaženého času bez ohledu ve které kategorii posádka startovala.

Startovné: dospělá osoba 250 Kč, dítě do 15 let 150 Kč – vybírá se po přidělení startovního čísla, za přihlášku podanou po termínu nebo až na startu je příplatek 200 Kč za loď.

Ubytování: zdarma na tábořišti v Dolanech z pátku 22. května na sobotu 23. května 2014, zdarma na tábořišti v Branově ze soboty 23. května na neděli 24. května 2014.

Jídlo a pití: zajištěno v dostatečném množství (závodníci při startu obdrží poukázky).

Přeprava: zajišťuje se pouze přepravu zavazadel soutěžících posádek ze startu do cíle, přepravená zavazadla jsou v cíli vyložena pod taneční parket, kde si je závodníci mohou po dojezdu odebrat.

Pořadatel zajišťuje na trase vodní záchrannou službu, která jede ve člunu za poslední lodí, v cíli je lékař.

„ADMIRÁLOVA CENA“ V průběhu večera obdrží 9 startovních čísel posádek, vytažených z admirálova klobouku, pěknou věcnou cenu.

Přihlášky: můžete ještě podat přímo na startu

Více informací najdete na webu pořadatele.

Kontakt:

Josef Urbánek: 732 266 200

Petr Michal: 725 688 272

Tomáš Slepička: 777 135 543

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: