Vodotěsné pouzdro Gooper Hermetic

Vodotěsné pouzdro Gooper Hermetic

Vodotěsné pouzdro Gooper Hermetic je převratnou novinkou na českém trhu. Výrobce uvádí, že se jedná o vodotěsné pouzdro, které má samouzavírací funkci. Je to vůbec možné? Ano, je.

Dodává: Boatpark
www.boatpark.cz
Testoval: Snížák

■ materiál: TPU
■ rozměry: 163 x 110 mm
■ infocena: 598 Kč

Do pouzdra se vejdou i větší smartphony

Pouzdro Gooper Hermetic je vyrobeno z průhledného materiálu TPU, což je termoplastický polyuretan, který zaručuje vodotěsnost. To by nebylo nic zvláštního. Zvláštností pouzdra je jeho zavírání. K uzavření jsou použity dva protilehlé TPU pásky, opatřené silnými magnety, a jeden stejný pásek o kousek níž (viz foto). Díky magnetům má pouzdro samouzavírací efekt. Když máte pouzdro otevřené, stačí je pouze pustit a magnety zařídí zavření za vás. Dva protilehlé pásky se scvaknou k sobě a pak ještě dojde k přehybu horní části pouzdra k pásku spodnímu. Odpadá tím tedy složité rolování a zapínání, jako tomu bývalo u podobných pouzder doposud. Ověřoval jsem všechno v praxi a systém je dokonale vodotěsný a opravdu se vždy sám uzavře. I když se pásky ohnou, stále dobře drží na sobě a nepropustí vodu. Problém nastane v případě, že se mezi pásky něco přimotá a bude podél toho prosakovat voda, ale to už je čistě věc pozornosti uživatele. Některé by mohlo napadnout, že magnety mohou mít negativní vliv na mobily a další zařízení. Na to je myšleno a magnety nepoškozují ani mobily, ani kreditní karty a další choulostivá zařízení.

Magnetky v uzávěru pouzdraZavírání pouzdra. V tuto chvíli stačí uzávěr pustit a zacvakne se sám

Další prvek, kterým se výrobce chlubí, je, že se přes pytlík dá ovládat dotykový displej, a tedy i telefonovat. Oboje jsem také vyzkoušel v praxi a bez problémů to funguje. iPhone i levnější smartphony s horšími dotykovými displeji se dají bez problému ovládat. Telefonovat se dá také. Společně s pouzdrem je dodávána praktická šňůrka.

Pouzdro pohodlně zmáčknete do kapsy u vesty

Já jsem pouzdro zkoušel na opravdu divoké vodě a v teplotách okolo nuly a elektronické klíče od auta i mobil zůstaly naprosto v suchu. Pouzdro přitom bylo zmačkané v kapse vesty. Zavírání funguje skvěle a i otvírání s mokrýma a promrzlýma rukama není žádný problém. Vzhledem k tomu že na pouzdru nejsou žádné složité švy nebo něco, co by se mohlo utrhnout, ulomit, či jinak poškodit, je Gooper Hermetic perfektním kolegou do mokra.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: