Výroční Outdoortrophy

Výroční Outdoortrophy

Jedinečná kombinace extrémních sportů: Světová elita outdoorového sportu soutěžila ve vzrušující výroční outdoortrophy v rakouském Lingenau. Tým “Virgo X-Pro” jehož členy byli Azarya Weldemariam z Eritrei, Markus Prantl z Itálie, Gerhard Schmid z Rakouska a Hannes Pallhuber z Itálie triumfolal v novém rekordním čase! Tým “Rossignol, Austrialpin, Kohla” skončil potom druhý. Vítězem kategorie amatérů byl tým “Virgosystem rrracing”, mnichovští hasiči byli nejrychlejším firemním týmem a v kategorii žen vyhrály Virgo Racing Girls.

Lingenau – 15. srpen 2011. Opravdu úctyhodný výroční závod! Nadšení fanoušci byli během desátého ročníku Outdoortrophy v rakouském Lingenau svědky fascinujících výkonů světové atletické elity. Protože počasí přálo, soutěžilo 140 mezinárodních soutěžících za skvělých podmínek, a i díky tomu bylo dosaženo dech beroucích výsledků. Celý závod začal štafetou běžců 12 Km dlouhým během do vrchu s převýšením vice jak 1.100m. Světový vice šampion Azarya Wldemariam z Eritrei (tým Virgo X-Pro) a keňský šampion závodu na Grossglockner Isaak Kosgei (Rossignol, Austrialpin, Kohla) vystartovali úžasným tempem. V čase 1:01:51, zdolal Kosgei jako první běžec vrcholek hory, 24 sekund před Weldemariamem, a tím pádem i o skvělé čtyři a půl minuty rychleji než minulý rok. Rakušan Markus Hohenwarter (tým Red Bull) dorazil třetí (+3:25min), v těsném závěsu následovaný bývalým světovým šampionem Markusem Schiesslem (Německo, Landrover Team Hörburger). Čeští vítězové roku 2010, OpavaNet, obsazovali po běhu do vrchu krásnou pátou pozici.

Ve vzrušujícím souboji bojovaly od začátku o vedoucí pozici dva týmy: Paraglidista Markus Prantl (Itálie) z týmu Virgo X-Pro předstihl při druhé části štafetového závodu Lorenze Peera (tým Rossignol, Austrialpin, Kohla) a předal tak dobitou vedoucí pozici několikanásobnému rakouskému vítězi kajakingu Gerhardu Schmidovi. V peřejích řeky Bregenzerach dokázal navíc Shmid ještě zvýšit náskok svého týmu. Skončil 1:30 před světovým rakouským šampionem na divoké vodě Manuelem Filzwieserem. Velké měření sil tak přišlo v poslední části závodu, závodníky neoficiálně vnímané jako královské, – jízdě na horském kole. Úřadující světový šampion Massimo Debertolis (Itálie) startoval jednu minutu a třicet vteřin za několikanásobným šampionem outdoortrophy Hannesem Pallhuberem (Itálie) a pokusil se ho dostihnout. Avšak Pallhuber byl ve skvělé kondici: přijel první, čímž zabezpečil nový rekordní čas tři hodiny, čtyřicet minut a deset vteřin pro svůj Virgo X-Pro tým. Tím zajel o více jak 3 minuty rychlejší čas než minulý rok! Debertolis přijel 6:05 minut po vítězném týmu. Francouzský vítěz Salzkammergut-Trophy Thomas Dietsch zabezpečil třetí místo pro tým Red Bull, jako čtvrtý dorazil Landrover Team Hörburger, následovaný v závěsu pátým týmem z Česka – OpavaNetem.

Tým Virgosystem rrracing z Dolního Rakouska byl nejrychlejším amatérským účastníkem s časem čtyři hodiny a jedenáct minut. Rakousko-Německý tým Glock Perfection dorazil druhý. Mnichovští hasiči byli nejrychlejší firemní posádkou, a i ženy ukázaly, že jsou v extrémních sportech také velmi houževnaté. Virgo Racing Girls vyhrály svou kategorii se skvělým časem 5:19:08.

Večerním programem na Open-Air koncertu legendární Outdoornight provázely kapely Neuland a Monroes. Příští outdoortrophy se uskuteční za další dva roky – v roce 2013. Více informací, výsledků závodů a fotografií naleznete na outdoortrophy.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: