Vyšel vodácký časopis Pádler 1/2021. Podívej se do něj a objednej si ho!

Vyšel vodácký časopis Pádler 1/2021. Podívej se do něj a objednej si ho!

Korona, korona a zase korona. Člověk má někdy pocit, jako by už na světě neexistovalo nic jiného a média neznala jiné téma. Naštěstí jsou tady ale pořád věci, na které je spolehnutí a jednou takovou je i vodácký časopis Pádler. Jeho letošní první vydání je už v tiskárně a v pátek zamíří ke čtenářům a na pulty. Podívejte se, co se v něm píše a třeba si ho i objednejte. Budeme rádi!

>>> CHCI PŘEDPLATNÉ PÁDLERA <<<

>>> CHCI JENOM PÁDLERA 1/2021 <<<

>>> CHCI PÁDLERA ELEKTRONICKY <<<

Fotku na titulní stránce Pádlera pořídil Jan Kasl
Fotku na titulní stránce Pádlera pořídil Jan Kasl

VODNÍ TURISTIKA

Vodáci turisté budou asi z Pádlera 1/2021 nadšení. Tipů na tento druh pádlování totiž přinášíme hned několik, jak v Česku, tak v zahraničí.

Z českých řek je připravený třeba článek o Moravici, která je sice provařenou klasikou, ale ne ve všech úsecích, které nabízí. A právě tři parádní úseky Moravice nám v článku popsali vodáci ze Spotovního-klubu.cz.

Podrobně popsané tři úseky Moravice
Podrobně popsané tři úseky Moravice

Znáte řeku jménem Oskava? Kdo ano, má bod. A jeli jste ji? Kdo ano, má 10 bodů. Mezi těmi, kdo Oskavu jeli je Franta Prokeš, náš stálý spolupracovník. Popsal nám putování po téhle řece tekoucí severně od Olomouce a dokazuje, že i menší a opomíjené toky v naší zemi mají co nabídnout. A prý má připravený ještě text o putování po jiné části této řeky.

Na Oskavu nás vezme František Prokeš
Na Oskavu nás vezme František Prokeš

Z turistického ranku je třeba i článek od Honzy „Šťovíka“ Šťovíčka, který popsal, jak si s partičkou zapádloval na Islandu. Jedinou pihou na kráse je na Islandu špatné počasí, řeky a přírodu tam mají parádní. Však uvidíte.

BIKE2BOAT

Hodně unikátní je článek, který pro nás připravil německý kajakář a fotograf Jens Klatt. Spolu s přáteli vloni v létě podnikli další z výletů typu Bike2Boat, což neznamená nic jiného, než že sedli na kola, vezli si kajaky na vozících a když dojeli k řece, tak pádlovali. Kvůli opatřením spojeným s koronavirem projeli Německo, Rakousko a Itálii, ale jak zjistíte, byla to skutečná expedice po mnoha stránkách.

Velký článek o Bike2Boat Alpy připravil Jens Klatt
Velký článek o Bike2Boat Alpy připravil Jens Klatt

ROZHOVORY

Pro rozhovory jsme si tentokrát vybrali vodního slalomáře Lukáše Rohana, který kromě takových těch klasických slalomářských věcí povídal třeba o tom, jak se na vodě hodně dlouho bál nebo o tom, jak je mu líto, že se slalom přestal jezdit na přírodní vodě (čest výjimkám jako je Lipno).

Druhý rozhovor nám poskytl Petr Dittrich, vedoucí oddílu VK Slavia Hradec Králové. Petr popovídal o svém vodáckém životě, o vedení a fungování oddílu (ten funguje na jedničku s hvězdičkou), o propojení práce a vodáctví a taky si trochu zafilozofoval. Byla škoda, že se toho na stránky Pádlera nevejde víc.

Rozhovor s Petrem Dittrichem
Rozhovor s Petrem Dittrichem

ZAHRANIČNÍ VODY

Jako obvykle jsme se taky vydali za vodáctvím v zahraničí. Výše zmíněný Island už tu znovu rozvádět nebudeme, ale co třeba taková paddleboardová Kamčatka? Článek z této hodně netradiční destinace nám připravila lokální paddleboardistka Aljona a popisuje jízdu po jezerech, řekách i oceánu.

Jiří „Choroš“ Hron nás zavede do své milované destinace – na Sumatru – a tady nám představí tři řeky, které měl tu čest sjíždět na raftu. Vězte, že raftování džunglí je skutečný zážitek už jenom při čtení. A jaké to asi musí být naživo!

Paddleboarding na Kamčatce
Paddleboarding na Kamčatce

Abychom netrajdali jen do exotiky, tak se podíváme taky do Evropy. Radek Zima nám popsal seakajakový výlet na obrovské sladkovodní jezero Vänern ležící ve Švédsku. Do této země se dá i v současné době docela pohodlně cestovat, tak to možná bude dobrý tip na letošní léto?

STÁLÉ RUBRIKY

Dlužni našim čtenářům nezůstáváme ani stálé rubriky. Tréninkový seriál přestal psát Šimon Babíček, ale pomyslný štafetový kolík převzal Honza Busta. V prvním dílu do toho jde zostra a požene nás do posiloven.

Dita Podhadská se ve svojí sérii článků o záchraně a zdraví pověnovala problémům s ušima od zánětů až po nepříjemné exostózy. Ale naštěstí poradila, jak těmto potížím předcházet.

Vodní skauti, vodní slalomáři i rychlostní kanoisté zase popsali, jak vypadá jejich fungování v době pandemie a paddleboardová rubrika je tentokrát o nových prknech pro letošní sezonu.

Jak řešit problémy s ušima poradí Dita Podhadská
Jak řešit problémy s ušima poradí Dita Podhadská

TRADIČNÍ TERMÍNOVKA

I když víme, že letos to bude asi hodně divoké a vodáckých veřejných akcí nejspíš neproběhne moc, tak jsem pro vás, jako každý rok, letos ve spolupráci s ČSK, připravili obsáhlou termínovou listinu vodáckých akcí na celý rok 2021. Při plánování pamatujte, že se vyplatí ověřovat informace a termíny akcí víc, než kdy jindy. Nicméně doufáme, že alespoň část akcí proběhne!

A to je z letošního prvního Pádlera už všechno. Přejeme pěkné čtení, pevné zdraví a nervy a snad se potkáme brzy na vodě. AHOJ!

>>> CHCI PŘEDPLATNÉ PÁDLERA <<<

>>> CHCI JENOM PÁDLERA 1/2021 <<<

>>> CHCI PÁDLERA ELEKTRONICKY <<<

Zkušenosti čtenářů

m

Hezké!

Petr Novák

Parádní, povedlo se.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: