Vyšel vodácký časopis Pádler 4/2021. Podívej se, co všechno v něm najdeš.

Vyšel vodácký časopis Pádler 4/2021. Podívej se, co všechno v něm najdeš.

Po konci sezóny jsme poslali mezi vodáky další vydání časopisu Pádler, letos už čtvrté a tedy poslední. Tak snad vám Pádler pomůže s absťákem při zimním vodáckém „půstu“ i s přípravami na novou sezonu. Pojďme se společně podívat, co všechno v Pádlerovi 4/21 je.

>>> CHCI PŘEDPLATNÉ PÁDLERA <<<

>>> CHCI PŘEDPLATNÉ PÁDLERA S DÁRKEM <<<

>>> CHCI PÁDLERA ELEKTRONICKY <<<

VODNÍ TURISTIKA

Vodní turistice se v Pádlerovi věnujeme vždy a ani tentokrát jsme neudělali výjimku. Velký článek z Litovelského Pomoraví nám připravil stálý autor František Prokeš, který krásně píše i fotí a nezabývá se jenom řekou, ale i jejím okolím, takže se toho dozvíte opravdu hodně.

Článek od Martina „Fševěda“ Žilky nás zavede na Slovensko, konkrétně na tři slovenské řeky, které Martinova partička splula na packraftech. Těšte se na povídání a peckovní fotky z Dunajce, Hornádu a Čierného Váhu.

Na Dunajec se vracíme ještě jednou a sice v článku od Líby Gelnarové, která popsala, jak na této řece společně se Sportovním-klubem.cz vzali na vodu děti z dětských domovů Moravskoslezského kraje.

Do turistické rubriky bychom tentokrát mohli zařadit o tradiční fotogalerii, kterou na Doubravě pod Pařížovem nafotil Štěpán Uchytil.

Tři slovenské řeky na packraftech
Tři slovenské řeky na packraftech

ROZHOVORY

Rozhovory jsme pro vás nachystali dva. Jeden s čerstvým mistrem světa Vaškem Chaloupkou – to jsme po tak velikém úspěchu prostě museli. Druhý s Janem „Hvězdářem“ Fischerem, který je ředitelem závodu Napříč Prahou – přes tři jezy, ale má k tomu tolik dalších aktivit, že by na to nestačily ani dva rozhovory. Nějak jsme to ale zvládli.

Rozhovor s Vášou Chaloupkou
Rozhovor s Vášou Chaloupkou

DIVOKÁ VODA

Za divokou vodou se podíváme na rakouské řeky Lieser a Isel. Sice to není žádná pětková divočina, ale když si na tyhle trojkové řeky Honza Rott a Kristýna Babiánková vzali paddleboardy, tak si hned nějaký ten obtížnostní stupeň přidali.

Další divokou vodu popsal Jan „Šťovík“ Šťovíček, který se byl podívat v Grand Canyonu na Coloradu. Vzhledem k zimnímu termínu splutí neměla jeho výprava nouzi o zasněžené břehy a opravdu kvalitní zimní počasí, což dalo celé akci naprosto jiný rozměr.

A o divoké vodě je i vzpomínkový, nebo chcete-li retro, článek od Choroše. Ten se rozepsal o historii slalomových a sjezdových závodů na Labi pod Špindlerovým Mlýnem a vytáhl z archivu i nějakou tu pěknou černobílou fotku.

Lieser a Isel na paddleboardech
Lieser a Isel na paddleboardech

EXPEDICE

Do expediční rubriky by se daly jednoznačně zařadit články od Davida „Voryho“ Sodomky, který popsal výpravu na řeky Kolumbie a taky článek od Moniky Klemšové, které podnikla sólo expedici s paddleboardem na švédském jezeře Vänern.

Divoké řeky Kolumbie
Divoké řeky Kolumbie

STÁLÉ RUBRIKY

Ani v tomto vydání Pádlera nezůstaneme našim čtenářům dlužni stálé rubriky.

Honza Busta v tréninkovém seriálu popisuje, jak na zlepšení speciální vytrvalosti a taky poradí, jak začít trénovat už teď, aby ta příští sezona, pokud máte závodní ambice, za něco stála.

Dva články jsme dostali od ČSK. Jeden popisuje, jak se fandilo v Troji, když jel o zlatou medaili Jirka Prskavec a druhý, jaké jsou naděje českých rychlostních kanoistů a kanoistek na Olympijské hry, které proběhnou v roce 2024 v Paříži.

Tradičně máme připravené také recenze vybavení. Tentokrát jsme ozkoušeli kajak Prijon Pike, nafukovací kajak Gumotex RUSH II, nafukovací kánoi Rapid Wild od VODÁK sportu a (nejen) vodáckou bundu Ramble od Hika.

A to je z letošního třetího Pádlera skoro všechno. Přece sem nebudeme psát všechno, abyste měli taky nějaké překvapení.

Užijte si zimu a na jarních řekách zase AHOJ!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: